مبارزه با اعتیاد طبق یک تحقیق در سوئیس

کلینیک ترک اعتیاد
تاثیر مواد روانگردان بر اعصاب و روان
31 اردیبهشت 1399
کلینیک ترک اعتیاد
تحریک عمقی مغز، روش نوین درمان اعتیاد
31 اردیبهشت 1399
نمایش همه
مرکز ترک اعتیاد
۰
(۰)

 درباره مبارزه با اعتیاد داستان ها و صحبت های فراوانی شنیده اید طبق یک تحقیق جامع و کلی در کشور سوئیس انجام شد، برخی از محققین آنها بر این باورند که مواد مخدر به مانند کوه یخ است.

اگر همان قسمتی از مواد مخدر که می بینیم را تحلیل کنیم، بخش اعظم آن را نادیده گرفته ایم. اون بخشی که ما می بینیم جوانانی هستند که درگیر مواد مخدر هستند یا کشاورزانی هستند که در آمریکای لاتین این مواد مخدر را کشت می کنند، حتی کسانیکه در افغانستان تولید تریاک می کنند. این محققین معتقدند که این موضوع اصلی نیست موضوع اصلی قاچاق بین المللی مواد مخدر است که دست شبکه های مختلف است، سالانه مبلغ فوق العاده زیادی حدود پانصد میلیارد دلار، در میان آنها در چرخش است مبلغی تقریباً هشت برابر بودجه ایران و دو برابر بودجه سوئیس.

حال تصور کنید که این هزینه، چه خسارتی می تواند به جوامع وارد کند پس راه حل نمی تواند در این باشد که ما فقط گروهی را که می بینیم را مهار کنیم حال چگونه می شود که موضوع مبارزه با اعتیاد را بصورت اساسی حل کرد؟ طبق تحقیقاتی که در کشور سوئیس انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که باید راهکاری را اتخاذ نمایند که انگیزه تولید مواد مخدر از این برود.

یعنی جلوی سرچشمه این داستان گرفته شود مصرف مواد مخدر که در واقع یک بیماری است چرا باید با کسی که بعنوان مثال درگیر اعتیاد به کوکائین است مبارزه کرد؟ و یا برای کسی که اعتیاد به شیشه دارد، ترک شیشه مهم است نه مبارزه. آنچه که در این بین مهم است، تولید مواد مخدر است حال مهمترین انگیزه تولید مواد مخدر چیست؟ پاسخ روشن است، سود، آنها بر این باورند که اگر سود تولید مواد مخدر از بین برود، انگیزه ای برای تولید آن وجود نخواهد داشت.

حتما مطالعه کنید: ترک شیشه

مواد مخدری که بیشتر مد نظر آنها بود، هروئین است. زیرا سودی که هروئین و کوکائین و برخی مخدرهای صنعتی برای تولیدکنندگان دارند، بسیار زیاد است. لذا تصمیم بر این گرفتند که هروئین را بصورت رایگان، در قالب داروهایی که اثر هروئین را دارند، در اختیار معتادین قرار دهند! در این شرایط بهتر می شود به حال آنها رسیدگی کرد.

حتما مطالعه کنید:  ترک هروئین

آنها معتقدند که مبارزه با معتادین فایده ای ندارد، چراکه آنها دارای اختیاری نیستند. مثلاً کسی که درگیر مخدرهای صنعتی نظیر اکس است، فاقد اختیار بوده پس باید با روشهای درمان اعتیاد به اکس معاجله روانی شود. راهی که برای معتادین مفید است، معالجه و درمان آنهاست.

درمان آنها امروزه در اکثر مراکز درمانی و کلینیک ترک اعتیاد انجام می شود، برای کسی که درگیر اعتیاد به هروئین است مبارزه جواب نمی دهد بلکه درمان اعتیاد به هروئین و پیشیگیری از بازگشت او به مخدرات مهم است. از این رو دولت سوئیس راه دیگری را برای مبارزه با اعتیاد در نظر گرفت و آن مبارزه با سود حاصل از تولید مواد مخدر بود.

طبق آماری که آنها منتشر کردند، نتیجه بسیار رضایت بخش بود آنها بیان کردند که تعداد معتادین آنها از ۳۰۰۰۰ در سال ۱۹۹۱ اکنون به ۲۰۰۰۰ نفر تقلیل داشته است. و همچنین تعداد کسانی که بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دادند از ۷۵۰ نفر سال به ۲۵۰ نفر تقلیل داشته است آنها عنوان کردند که به همان نسبت آمار جنایت نیز در کشورشان کمتر شده است.

 از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توان به بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، بهترین امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.