کلینیک ترک اعتیاد
زولپیدم چیست؟
14 اسفند 1399
برای ترک اعتیاد چه بخوریم؟
در زمان ترک اعتیاد چه غذایی بخوریم؟
14 اسفند 1399

گل از مشتقات گیاه شاهدانه و از خانواده کانابیس ها می باشد. گل محرکی بسیار اعتیادآور با نیمه عمر بین ۲ الی ۶ ساعت می باشد که سوء مصرف آن عوارض روحی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد. مکانیزم عملکرد گل، همچون ماری جوانا تاثیر مستقیم بر سیستم عصبی مصرف کننده می باشد به همین جهت وابستگی به این محرک بیش از جنبه جسمانی، جنبه روانی دارد که به همین جهت ترک گل، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد و یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور، ترک گل تحت نظر بهترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی با پرستاری شبانه روزی می باشد که در این مقاله به بررسی کامل بهترین روش ترک گل خواهیم پرداخت و در ادامه مقاله به معرفی ماده مخدر گل، عوارض مصرف گل و پرسش های متداول مرتبط با گل می پردازیم.

یکی از سوالات متداول بیماران از مشاورین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی طلوعی دوباره این است که ترک گل چند روز طول می کشد؟ که در ادامه به پاسخ به این سوال می پردازیم.

از آنجایی که THC موجود در گل، در سلول های چربی ذخیره می گردد، قسمت های مختلفی از بدن پس از گذشت ماه ها تی اچ سی را حفظ می نماید، همچنین هر چه میزان مصرف و مدت زمان آن در فرد بیشتر باشد، پاکسازی و سم زدایی بدن زمان بیشتری را لازم دارد به همین جهت در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، مدت زمان ترک گل با توجه به پارامترهای مختلفی همچون مدت زمان و دوز مصرفی، بین ۷ الی ۱۴ روز می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک گل چند روز طول می کشد؟

بهترین و سریعترین روش ترک گل

 بهترین روش ترک گل، درمان جسمانی و روان درمانی (شامل مشاوره روانشناسی و روانپزشکی) می باشد. درمان جسمانی و سم زدایی گل زیر نظر روانپزشک انجام می گیرد. در حین سم زدایی گل، برنامه درمانی روانشناس جهت شناسایی علل تمایل بیمار به ماده مخدر گل و آموزش تکنیک های کنترل وسوسه جهت جلوگیری از بازگشت دوباره بیمار به مصرف گل، آغاز می شود. همچنین اضطراب و استرس حین ترک بیمار با حضور در کلاس های گروه درمانی و گرفتن مشاوره فردی روزانه از روانشناس بر طرف می گردد.

در کلینیک ترک گل طلوعی دوباره، با بهترین و جدیدترین روش درمانی، ماده مخدر گل از بدن بیماران سم زدایی می شود. درمان با حداقل ۷ الی ۱۴ روز بستری، بصورت سم زدایی تدریجی می باشد که در صورت وجود علائم و نظر روانپزشک ترک گل ممکن است مدت زمان درمان افزایش پیدا کند. در ادامه به مراحل ترک گل پرداخته می شود.

مراحل مختلف ترک گل

از آنجایی که وابستگی به گل روانی و جسمانی می باشد، فرایند و برنامه درمان و ترک گل بسته به شرایط بیمار متفاوت می باشد به همین جهت بهترین رویکرد مراجعه به مرکز ترک اعتیاد می باشد. ترک گل در کلینیک ترک گل طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می شود و مشاورین علاوه بر اصلاح چهارچوب های ذهنی بیمار بهترین روش ترک اعتیاد را برای بیمار تعیین می کنند.

مبارزه با وسوسه مصرف گل

اولین قدم برای ترک اعتیاد به گل مقابله با مصرف آن می باشد. هنگامی که شما دچار وسوسه برای مصرف آن شدید خود را با کاری مشغول کرده و از روش های روان درمانی جهت مقابله با وسوسه استفاده کنید. روانشناسان کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، جلسات مشاوره ای فردی و گروهی را برگزار می کند و در این جلسات روش های مقابله با وسوسه مصرف مجدد را برای بیماران بیان می کنند.

تغییر عادات روزانه

تی اچ سی ماده ای بسیار موثر در گیاه شاهدانه است که باعث ایجاد حالات سرخوشی در فرد می شود و فکر افراد را از مشکلات دور می کند و همین امر موجب می گردد که فرد عوارض آن را در نظر نگرفته و مجدد به مصرف آن روی بیاورد. برای این که وسوسه مصرف گل را کاهش دهید باید در برنامه های روزانه روش هایی را برای ایجاد شادی و نشاط تعیین کرده تا میل مصرف گل را از خود دور کنید.

کمک از روانپزشک ترک گل

از مهمترین راهکارها برای ترک گل داشتن یک درمانگر و پشتیبان است تا ذهن فرد را کنترل کرده و با ایجاد انگیزه زمینه ترک گل را برای فرد راحت تر کند. در صورتی که فرد از سمت خانواده ترد شود و هیچ پشتیبانی نداشته باشد مجدد به مصرف گل روی خواهد آورد. روانپزشک ترک گل، علاوه بر درمانگر، حکم یک پشتیبان را دارد و از بیمار حمایت می کنند تا بتوانند مراحل ترک را راحت تر پشت سر بگذرانند، به همین جهت ترک گل در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی طلوعی دوباره، تحت نظر دائم روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد.

همانطور که در ابتدای مقاله ترک گل، اشاره نمودیم، قصد داریم شما را بصورت تخصصی با ماده مخدر گل و عوارض مصرف و ترک آن آشنا کنیم.

مرکز ترک اعتیاد

گل چیست؟

ماده مخدر گل چیست؟

گل محرکی بسیار اعتیاد آور و از مشتقات ماری جوانا که خود از گیاه شاهدانه بدست می آید است و ترکیبات آن، مغز و بدن مصرف کننده را تحت تأثیر قرار می دهد. ماده اصلی روانگردان گل THC است که با اثرگذاری بر بخشی از مغز که وظیفه پاسخ دهی به لذت و ترشح دوپامین را دارد سبب ایجاد احساس سرخوشی و آرامش در مصرف کننده می شود.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف گل

عوارض مصرف گل

عوارض مصرف این محرک بصورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد و طیف گسترده ای از بیماری های روحی و روانی را در تشکیل می دهد که در ادامه به معرفی برخی از شایع ترین آنها خواهیم پرداخت.

  • عوارض کوتاه مدت مصرف گل

پریشانی، آشفتگی، وحشت و اظطراب شدید

خشکی دهان

اختلال در تکلم

هذیان و یاوه گویی

اختلال تمرکز و حافظه

ابتلا به بیماری های قلبی

مشکل و اختلالات جنسی

افزایش احتمال سکته مغزی

افزایش و برهم ریختگی ریتم قلبی

عدم هماهنگی میان عصب و عضله

مشکلات تنفسی و سرفه های متعدد

اضطراب، توهم و مشکلات تنفسی، بخشی از عوارض مصرف این محرک می باشد که به تنهایی می توانند زندگی فرد را مختل کنند، به همین جهت تنها راه مقابله و جلوگیری از عدم بروز این علائم ترک گل در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی طلوعی دوباره می باشد.

  • عوارض بلند مدت مصرف گل

مصرف این محرک عوارض بلند مدتی همچون جنون و افسردگی به همراه خواهد داشت که شامل موارد زیر می باشد:

تشدید علائم جنون

از آنجایی که اثرگذاری این محرک، مستقیما بر مغز و سیستم عصبی مصرف کننده می باشد ضروری است تا بیماران دارای اختلالات عصبی، از مصرف این محرک پرهیز کنند چرا که مصرف آن باعث تشدید علائم بیماری خصوصا در بیماران اختلالات دوقطبی خواهد شد.

کلینیک ترک اعتیاد

افسردگی

افسردگی

افسردگی یکی از اصلی ترین، عوارض بلند مدت مصرف گل می باشد که درمان آن، نیازمند دریافت مشاوره روانشناسی می باشد و به همین جهت ترک گل در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، تحت نظر روانپزشک متخصص درمان اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می شود و به بیماران این فرصت را می دهد تا علاوه بر ترک جسمانی به درمان بیماری های روحی خود نیز بپردازند.

مصرف گل می تواند حواس و قضاوت مصرف کننده را تحت تاثیر قرار دهد. این تأثیرات ممکن است بسته به مواردی از جمله قدرتمند بودن محرک مصرفی، نحوه مصرف و سابقه مصرف گذشته، متفاوت باشد که افزایش قدرت حواس که باعث می شود رنگ ها روشن تر و صداها بلندتر به نظر برسند و عدم درک گذر زمان را برای مصرف کننده پدید آورد.

اختلال در یادگیری

مصرف گل، تمرکز، یادگیری و یادآوری مطالب را برای مصرف کننده دشوار می کند. آزمایشات متعدد و تصویربرداری از برخی مصرف کنندگان، نشان می دهد که اعتیاد به این محرک، از نظر جسمی مغز بیماران را تغییر می دهد و بطور مشخص، آن ها ارتباطات کمتری در قسمت های مغز با هوشیاری، یادگیری و حافظه داشتند و آزمایشات نشان می دهد که ضریب هوشی پایین تری در برخی از افراد بوجود آمده است.

مشکلات و بیماری های ریوی

دود حاصل از مصرف این محرک می تواند ریه های مصرف کننده را ملتهب و تحریک کند و مصرف مکرر آن، می تواند باعث سرفه مداوم با مخاط رنگی یا حتی عفونت ریوی شود.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارص مصرف گل در زمان بارداری

عوارض مصرف گل در زمان بارداری

مصرف گل در زمان بارداری می تواند عوارض و صدمات مختلفی همچون زایمان زودرس، به دنیا آمدن نوزاد مرده، اشکال در رشد جنین به همراه داشته باشد و سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.

توهم دیداری و شنیداری

یکی از عوارض مصرف گل، توهم زایی می باشد که در این حالت بیماران اتفاقاتی که وجود ندارد را در ذهن خود تداعی کرده و داستانی خیالی می سازند. این توهمات گاهی بسیار خطرناک بوده و می تواند آسیب های جدی را برای بیمار و اطرافیان به همراه داشته باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

آیا گل اعتیاد آور است؟

آیا گل اعتیاد آور است؟

از آنجایی که گل منشا گیاهی دارد، بسیاری بر این باورند که مصرف این محرک باعث اعتیاد و وابستگی نخواهد شد و یکی از متداول ترین سوالات از مشاورین مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره نیز در همین خصوص می باشد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، گل محرکی با قدرت اعتیادآوری بالا می باشد و طی تحقیقات متعدد مشخص شده است بسیاری از مصرف کنندگان در دفعات اول مصرف، نسبت به این محرک وابستگی پیدا می کنند و متاسفانه باید بدانید که بر طبق آمار های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، پس از حشیش، گل پر مصرف ترین محرک در کشور می باشد و عمده مصرف کنندگان آن جوانان با رده سنی ۱۵ الی ۳۰ سال هستند.

با توجه به این آمار، اصلی ترین نگرانی خانواده ها برای جوانان خود در مرحله اول، حفظ سلامت و پیشگیری از اعتیاد و در مرحله بعدی تشخیص به موقع اعتیاد و انجام اقدامات درمانی همچون ترک گل می باشد به همین جهت شناخت علائم مصرف گل، می تواند کمک بسیاری به خانواده ها جهت آگاهی از مصرف گل توسط اعضای خانواده خود کند.

علائم و نشانه های مصرف گل

سردرد و سرگیجه

خستگی دائم

تحریک پذیری

حالت تهوع

اختلال خواب و خواب آلودگی

کاهش وزن ضمن افزایش اشتها

کاهش علاقه به فعالیت های روزانه

اعتیاد و وابستگی به گل، می تواند بر انگیزه یا تصمیمات مصرف کننده تأثیر منفی بگذارد و باعث از بین رفتن علاقه به فعالیت های اجتماعی و تفریحی شود که زمانی از آن ها لذت می برده.

مشکل در برقراری رابطه

بیماران اعتیاد به این محرک، در روابط دوستی، خانوادگی یا روابط عاشقانه خود تلاش کمتری می کنید که این، یکی دیگر از نشانه های اعتیاد است.

اختلالت رفتاری ناشی از مصرف گل

گل، نه تنها بر روی سلامتی جسمانی مصرف کننده تاثیر می گذارد، بلکه به مرور زمان باعث ایجاد اختلالاتی بر روی روان و رفتار نیز می شود. از جمله علائمی که در مصرف کنندگان این محرک دیده می شود می توان به پرخاشگری، سرخوشی، استرس، اضطراب، بی حوصلگی و ترس اشاره کرد.

عدم اختیار در کنترل مصرف

بیماران وابسته به محرک گل، حتی در صورت مشاهده اثرات سو، مانند مشکل در انجام مسئولیت ها، قادر به ترک و کنترل میزان مصرف خود نیستند.

توجه داشته باشید که موارد فوق، پارامترهایی برای کسب آگاهی اولیه از اعتیاد هستند و نتیجه قطعی اعتیاد تنها بعد از انجام مشاوره و آزمایش اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد مشخص می شود. به همین جهت در صورت مشاهده این حالات بهتر است جهت انجام مشاوره و دریافت برنامه درمانی به کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور مراجعه نمایید.

کلینیک ترک اعتیاد

تفاوت ماری جوانا و گل

تفاوت ماری جوانا و گل

ماری جوانا، جوانه و برگ خشک شده گیاه CANNABIS می باشد و گل از اصلی ترین مشتقات آن می باشد و همانند ماری جوانا به روش های مختلفی همچون، پیچیدن در کاغذ مخصوص و مصرف همچون سیگار، بلع و یا استفاده از پیپ برای دود کردن آن مصرف می شود که از مصرف آن بوی تند و ترشی ایجاد می شود که اثر گذاری این محرک بسته به نوع مصرف متفاوت و به شرح زیر می باشد:

در روش مصرف بصورت سیگار، THC به سرعت وارد جریان خون می شود و چند دقیقه بعد از مصرف به بالاترین سطح خود می رسد.

در روش مصرف بصور ت خوراکی، سطح THC معمولاً در حدود ۳۰ دقیقه به اوج خود می رسد و اثرات آن ممکن است طی ۱-۳ ساعت از بین برود اما ساعت های زیادی طول می کشد تا مصرف کننده کاملا هوشیار شود.

گل چند روز در بدن می ماند؟

مدت زمان باقی ماندن گل در اجزای بدن متفاوت است و در ادامه به آن می پردازیم:

• مدت زمان باقی ماندن گل در ادرار

مدت زمان باقی ماندن THC در ادرار افرادی که برای بار نخست گل مصرف کرده اند ۲ روز می باشد. مدت زمان ماندگاری thc در افرادی که مدت طولانی گل مصرف می کنند تا ۴ هفته افزایش می یابد.

• مدت زمان باقی ماندن گل در سلول‌های چربی

THC-COOH یکی از فراورده‌های جانبی THC می باشد که در آزمایش ادرار اندازه‌گیری می‌شود. این ترکیب می‌تواند هفته‌ها در چربی بدن ذخیره شود. THC بعد از ذخیره شدن در بافت های چربی بدن در خون پخش می شوند.

• مدت زمان باقی ماندن گل در خون

THC با توجه به میزان مصرف، مدت زمان مصرف ۲ تا ۷ روز در جریان خون باقی می‌ماند و از طریق آزمایش خون قابل نشخیص می باشد.

• مدت زمان باقی ماندن گل در مو

تست های مو THC را تا ۹۰ روز پس از مصرف گل تشخیص می دهند.

از بین بردن اثر گل

از اصولی ترین و صحیح ترین راهکارهای از بین بردن اثر گل در بدن مراجعه و ترک گل در کلینیک های ترک اعتیاد و بهره گیری از نظر مشاورین و درمانگران می باشد که در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلیه برنامه درمانی تحت نظر مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی با پرستاری شبانه روزی مطابق با آخرین متدهای درمان جهان انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک گل در منزل

ترک گل در منزل

از آنجایی که گل، منشاء گیاهی دارد بسیاری بر این باورند که به تنهایی و در خانه می توانند اقدام به ترک و درمان وابستگی خود کنند اما باید بدانید که ترک خودسرانه و خود درمانی نه تنها هیچ کمکی به مصرف کنندگان نخواهد کرد و بلکه باعث بروز علائم ترک و محرومیت در مصرف کننده خواهد شد که مقابله و کاهش این علائم، خود یکی از اصلی ترین دلایل بازگشت به اعتیاد و مصرف مجدد می باشد. در ادامه به معرفی برخی از متداول ترین علائم ترک گل خواهیم پرداخت که این علائم باید در مرکز درمانی و زیر نظر روانپزشک ترک گل کنترل شود. به همین دلیل اعلام می کنیم ترک گل در منزل غیر اصولی و سبب ایجاد صدمات جسمانی و روانی به مصرف کننده می شود.

علائم ترک گل

اضطراب و افسردگی

بی قراری و اختلالات عصبی

عدم کنترل رفتار و نوسانات خلقی

سرفه های شدید

دل درد و تهوع

بی خوابی

سر درد

ترک گل

سوء مصرف گل، می تواند به راحتی به یک عادت مضر تبدیل شود که کنترل آن بسیار دشوار است و باعث آسیب به فعالیت های روزمره، تعاملات اجتماعی و توانایی های جسمی خواهد شد. این به ویژه در مورد مصرف کنندگانی که مدت های طولانی است که ماده مخدر گل را از طریق دود کردن مصرف می کنند صادق است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان، با اعتیاد به مصرف مخدر گل دست و پنجه نرم می کنید، باید بدانید که ترک گل علاوه بر درمان جسمانی نیازمند دریافت خدمات روانشناسی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد.

تصمیم به ترک گل

از نحوه تاثیر مخدر گل بر خودتان اطلاعات بیشتری کسب کنید. مصرف مخدر گل ممکن است باعث عدم ابتکار عمل یا تنبلی، عدم تمایل به شرکت در بسیاری از موقعیت‌ های اجتماعی شود (به‌ ویژه زمانی که فرد قرار است با افرادی که ماده مخدر گل مصرف نمی کنند ارتباط برقرار کند). تمام این دلایل باعث می شود که تعداد افرادی که تصمیم به ترک مصرف مخدر گل می گیرند به تدریج در حال افزایش است. چه تغییری در شما ایجاد کرده است؟

اعتیاد نه تنها سلامت جسمی فرد را به خطر می اندازد، بلکه ممکن است در صورتی که فرد دارای استعداد ژنتیکی باشد، او را مستعد ابتلا به اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی کند. مصرف مخدر گل، باعث افزایش ترشح سروتونین در بدن می شود که یک ماده شیمیایی است که در مغز تولید می شود و باعث ایجاد احساس لذت خواهد شد. متاسفانه، هر چه مدت زمان مصرف گل طولانی تر باشد، سروتونین کمتر و کمتری تولید می‌شود، کمتر احساس رضایت خواهید کرد و هوس بیشتری برای شما باقی خواهد ماند.

با خودتان صادق و روراست باشید چند ساعت (یا حتی یک روز کامل) برنامه خود را کنار بگذارید و مکانی آرام و بی‌ سروصدا پیدا کنید. محیطی که از آن لذت ببرید و بتوانید در آنجا تنها باشید. گوشی خود را خاموش کنید تا کسی مزاحمت برای شما ایجاد نکند و حواس شما پرت نشود و به مصرف مخدر گل فکر کنید. برخی از سوالات بسیار مفیدی که باید از خودتان بپرسید عبارتند از:

اولین بار کی مصرف مخدر گل را امتحان کردید و چرا این کار را انجام دادید؟

چه مدت است که به مصرف مخدر گل روی آورده اید و چند بار در طول روز این کار را انجام می دهید؟

قبل و بعد از مصرف مخدر گل چه احساسی دارید؟ (سعی کنید به ویژه روی این موضوع تمرکز کنید که آیا می خواهید افکار منفی را کاهش دهید یا با مصرف مخدر گل از رویارویی با مشکلات خودداری کنید.)

آیا مواقعی بوده است که به دلیل مصرف مخدر گل، از وظایف خود (در قبال خود، خانواده و دوستان، مدرسه یا محل کار) غفلت کرده اید؟

آیا فعالیت هایی وجود دارد که تمایل داشته باشید در آنها شرکت کنید یا دوست دارید در آنها برتری داشته باشید اما به دلیل اینکه انگیزه زیادی نداشتید، هنوز این کار را انجام نداده اید؟

ترک گل

ترک گل

محرک های خود را کشف کنید

هرچه با محرک ها و عوامل وسوسه انگیز خود بیشتر آشنا شوید، ترک آن آسان‌ تر خواهد بود. هنگامی که عوامل وسوسه انگیز خود را برای مصرف یا کشیدن مخدر گل کشف کردید، متوجه خواهید شد که چه چیزی ممکن است شما را ترغیب به ترک مصرف مخدر گل کند. اهداف مرتبط را در نظر بگیرید. چیزی که به شما انگیزه می دهد تا این عادت را ترک کنید. این اهداف ممکن است هر چیزی باشد، مانند درخواست برای شرکت در یک کلاس هنری یا مراقبت بهتر از خانواده از طریق ثبت نام در باشگاه های ورزشی مختلف، اگر می‌ خواهید کشیدن و مصرف مخدر گل را ترک کنید، بسیار مهم است که از شناسایی محرک‌ های خود مطمئن باشید. هرچه بهتر بتوانید این عوامل وسوسه انگیز را شناسایی کنید، شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که تصمیم قطعی برای ترک گل گرفته اید.

اکثر افراد مبتلا به اعتیاد، هر بار که مواد مخدر مصرف می کنند بلافاصله احساس پشیمانی می کنند و تصمیم به ترک مصرف مواد می گیرند. آنها هر بار برای ترک مصرف مواد با خود متعهد می شوند و سپس دوباره این کار را انجام می دهند. اطمینان حاصل کنید که این بار تصمیم شما قطعی و نهایی است. برای بهبودی، اولین قدم این است که بپذیرید مشکل دارید.

در عین حال، به گذشته اعتیاد خود فکر نکنید و روی این موضوع تمرکز داشته باشید که چقدر می توانید (هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی) بدون مصرف مخدر گل احساس بهتری داشته باشید. به خاطر داشته باشید، مصرف مخدر گل یک انتخاب است، نه یک روش زندگی خودکار و اتوماتیک وار و در صورت نیاز به دوستان خود بگویید: “من نمی توانم گل بکشم – با مصرف مخدر گل دچار پارانوئید می شوم”، “با کشیدن مخدر گل، احساس سرگیجه می کنم” یا “کارفرمای من اغلب اوقات به صورت اتفاقی تست اعتیاد می گیرد”.

یک بهانه ساده بیاورید، مانند “نه، من در تلاش برای ترک گل هستم”.

یک مانع محکم کلامی برای کسانی که شما را تحریک به مصرف مخدر گل می کنند، ایجاد کنید. در این مورد، فقط پذیرش اینکه مشکل دارید کافی نیست. شما همچنین باید بپذیرید که این یک مشکل است نه لذت. مشکلات قبل از بدتر شدن نیاز به رسیدگی دارند. این دقیقاً همان کاری است که شما باید انجام دهید.

هیچ چیز یا هیچ کس دیگری را سرزنش نکنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از سرزنش کردن مواد مخدر، افراد دیگر یا وضعیت زندگی خود اجتناب کنید. برای موفقیت در ترک گل، باید سعی کنید مسئولیت اعمال خود، خواه مثبت و خواه منفی را بر عهده بگیرید.

این امر به شما در فرآیند ترک گل کمک بسیار بزرگی خواهد کرد، زیرا زمانی که اوضاع آنطور که تصور می‌ کردید پیش نمی‌ رود، احتمالاً خودتان را برای پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مراحل ترک تحسین خواهید کرد و تلاش بیشتری به کار خواهید برد. سرزنش دیگران تنها در مواقعی که کارها دشوار است به شما “آرامش” می دهد و احتمال اینکه دوباره به مصرف مخدر گل روی آورید را افزایش می دهد. حتی اگر اولین قدم برای ترک مخدر گل، صادق بودن با خودتان است، نیازی نیست تمام مراحل را به تنهایی سپری کنید. برخی از تکنیک‌ ها، به‌ ویژه کمک‌ های روان‌ شناختی، به تلاش‌های شما کمک شایانی خواهند کرد.

عوارض مصرف گل

عوارض مصرف گل

با عوارض مصرف گل آشنا شوید

گل، عوارض جانبی شدیدی دارد که ممکن است برای مدت طولانی همراه مصرف کننده باقی بماند. دانستن اینکه با ادامه روند مصرف مخدر گل چه اتفاقی ممکن است برای شما بیفتد، به قاطعیت شما در تصمیم گیری کمک بزرگی خواهد کرد. در اینجا چند نمونه عوارض وجود دارد که ممکن است پس از اعتیاد طولانی مدت به مخدر گل، با آن مواجه شوید:

عدم هماهنگی در اندام های حسی

افزایش ضربان قلب

نوسانات خلقی

تحریک پذیری

بیش فعالی

اضطراب

توهم

عدم باروری

انزوا طلبی

افکار خودکشی

رفتار پرخاشگرانه

بهترین روش ترک گل

ترک گل، برای افرادی که برای مدت طولانی به این نوع ماده مخدر اعتیاد داشته اند، بسیار دشوار است. ترک مصرف مخدر گل بطور ناگهانی علائم ترک را بدتر خواهد کرد و ممکن است امید خود را برای ادامه روند ترک از دست بدهید. اگر در ابتدا تصمیم بگیرید که دوز مصرفی خود را تحت نظر پزشک کاهش دهید و در نهایت آن را بطور کامل ترک کنید، بسیار آسان تر است. سعی نکنید به طور ناگهانی مصرف مخدر گل را ترک کنید به همین جهت بهترین روش ترک گل، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می باشد.

به خاطر داشته باشید که تصمیم گرفته اید مصرف مخدر گل را ترک کنید. ترک اعتیاد، فراتر از باور ممکن است دشوار باشد، بنابراین باید به خودتان یادآوری کنید که قول داده اید به خاطر خودتان بهبود یابید. روی یک تکه کاغذ بنویسید «می‌ خواهم ترک کنم» و از نوشته خود عکس بگیرید و در قسمت بک گراند تلفن خود قرار دهید. مطمئن شوید که همیشه جلوی چشم شما است و می توانید آن را ببینید. ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید خود را از تمام محدودیت و قید بندها رها کنید و مخدر گل مصرف کنید، اما این یادداشت به شما کمک می کند تا تصمیمی را که به خاطر خودتان گرفته اید به یاد آورید.

عوامل وسوسه انگیز را از زندگی خود حذف کنید

برای انجام این کار، باید از شر هر چیزی که شما را به یاد ماری جوانا می اندازد خلاص شوید.

لوازم، پوستر، موسیقی، فیلم و غیره. حذف عوامل وسوسه انگیز، گام بسیار مهمی است زیرا حتی اگر فکر می کنید مشکل شما حل شده است و موارد ذکر شده در بالا را صرفاً به عنوان سوغاتی و یادگاری از طرف دوستان نگه داشته اید، احتمال اینکه وسوسه شوید و دوباره به مصرف مخدر گل روی آورید زیاد است. یک کیک خوشمزه را تصور کنید در حالی که می دانید هرگز نباید دوباره آن را بخورید، اما این کیک وسوسه انگیز را روی پیشخوان گذاشته اید. این یک محرک و عامل وسوسه انگیز غیر ضروری است که فقط شما را عذاب می دهد.

وقتی کسی به شما مخدر گل (یا سایر مواد مخدر) پیشنهاد می‌ کند، فقط بگویید “حس و حال مصرف مواد مخدر را ندارم” یا “در حال حاضر اوقات خوبی را سپری می‌کنم، متشکرم.” اگر آنها شما را تحت فشار قرار دادند، می توانید صادق باشید و بگویید: “دوست عزیز، من در واقع، تلاش می کنم تا مخدر گل را ترک کنم”.

برای تجربه عوارض ترک آماده باشید

این عوارض شامل تحریک پذیری، کم خوابی، کاهش اشتها، خستگی و حتی در برخی موارد سردرد است. خوشبختانه، مدت زمان ترک مخدر گل زیاد طول نخواهد کشید. بسته به عواملی مانند سن، وضعیت سلامتی و مدت زمان مصرف، فقط حدود ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد. با این حال، زمانی که مجبورید تا آخر عمر خود را از مخدر گل دور نگه دارید، چالش برانگیز تر خواهد شد. عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است شما را به مصرف مخدر گل وسوسه و تحریک کند یا زندگی بدون مخدر گل را بسیار دشوار کند.

افسردگی بعد از ترک گل

افسردگی بعد از ترک گل

افسردگی بعد از ترک گل

یکی از اصلی ترین علائم ترک غیر اصولی گل، افسردگی می باشد و اکثر بیماران پس از ترک غیراصولی و خارج از دستور پزشک دچار احساساتی همچون خستگی، تنهایی می شوند و در برخی موارد حتی امید به زندگی را نیز از دست می دهند که وجود این علائم افسردگی را به دنبال داشته و باید از آن جلوگیری شود. افسردگی نیز خود را با علائمی همچون عدم اشتها، عدم تصمیم گیری صحیح، عدم تمرکز و … نشان می دهد.

سخن پایانی

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی گل در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک گل

آیا گل کیت ترک اعتیاد را مثبت می کند؟
بله، برای تشخیص اعتیاد به گل روش های مختلفی وجود دارد که استفاده از کیت ترک اعتیاد، از جمله روش های تشخیص اعتیاد می باشد.

آیا مصرف گل در آزمایش های پیش از ازدواج مشخص می شود؟
در آزمایش های پیش از ازدواج مصرف گل مورد بررسی قرار نمی گیرد اما شما می توانید در زمان مراجعه به آزمایشگاه درخواست داشته باشید آزمایش مصرف گل، متادون، قرص ب۲ برای شما انجام شود.

آیا ترک گل با کندر امکان پذیر است؟
کندر یکی از محصولات طب سنتی است که اغلب آن را برای تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر مصرف می کنند. استفاده از این گیاه نه تنها کمکی به برنامه درمانی و ترک بیماران نخواهد کرد، بلکه ممکن است باعث تشدید علائم در مصرف کننده نیز شود.

آیا ترک گل با ریتالین امکان پذیر است؟
ریتالین، خود دارویی بسیار اعتیاد آور است که مصرف این دارو نه تنها کمکی به برنامه درمانی نخواهد کرد، بلکه باعث اعتیاد و وابستگی مصرف کننده خواهد شد و بیمار باید مجدد اقدام به ترک ریتالین کند.

1 Comment

  1. Mahan گفت:

    خانواده در جزیان مستقیم مصرف من نیستند من چطور میتونم بدون در جریان قرار دادن اونها ترک کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *