۰
(۰)
مرکز ترک اعتیاد

ترک اکس

اکس چیست؟

اکس یا اکستازی روان گردانی مصنوعی و ساخته شده در آزمایشگاه می باشد که بسیار اعتیاد آور است و مصرف آن وابستگی روانی و جسمانی شدیدی برای مصرف کننده ایجاد می کند. اکستازی در فرم های مختلفی همچون قرص، کپسول و پودر استنشاقی تولید و عرضه می شود و با توجه به فرم آن، بصورت خوراکی، استنشاقی و تزریقی مصرف می گردد. اکستازی خالص پودر سفید رنگی با بوی کپک زدگی می باشد اما به دلیل تولید در آزمایشگاه های مختلف و ناخالصی زیاد این روانگردان در رنگ های قرمز و قهوه ای نیز به بازار عرضه می گردد.

عوارض مصرف اکستازی چیست؟

بی قراری

فشار خون

حملات عصبی

رعشه و تعریق

مرکز ترک اعتیاد

علائم مصرف

علائم مصرف اکس

مصرف اکس با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت و آگاهی از آنها می تواند در مرحله اول کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد به اکس و در مراحل بعدی اقدامات درمانی مثل ترک اکس کند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

اکستازی بعد از مصرف به سرعت وارد سیستم گردش خون بیمار شده و از این طریق به مغز می رسد. حضور این روانگردان باعث اختلال در کارکرد صحیح مغز و سیستم عصبی مصرف کننده می شود که تشدید حواس بویایی و چشایی، گشاد شدن مردمک ها، تاری دید و کاهش اشتها از اولین نشانه های مصرف می باشد.

ترک اکس در منزل

ترک اکستازی به روش های مختلفی انجام پذیر است اما متسفانه یکی از روش های محبوب میان مصرف کنندگان اکستازی ترک و قطع مصرف یکباره است که این متد درمانی سعی می کنند تا بصورت یکباره مصرف اکستازی را کنار بگذارند.
این روش با توجه به شدت وابستگی ایجاد شده بسیار دشوار است و باعث بروز علائم ترک در مصرف کنندگان می شود و این علائم ترک خود می توانند عاملی باشند برای بازگشت به مصرف مجدد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

توهم

خستگی و بی خوابی

ترک اکستازی

روش ترک اکستازی

روش ترک اکستازی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت سم زدایی تدریجی با ۷ روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

سوالات متداول درباره ترک اکس

آیا اکستازی اعتیادآور است؟
اکستازی، محرکی بسیار اعتیاد آور است که سوء مصرف آن باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی می شود و بیماران باید تحت نظر روانپزشک اقدام به درمان اعتیاد خود نمایند.

آیا ترک اکس در منزل امکان پذیر می باشد؟
ترک اکس، نیازمند بستری در مرکز ترک اعتیاد و روان درمانی در کنار درمان جسمانی می باشد به همین جهت، هرگونه ترک خودسرانه آن باعث بروز علائم ترک خواهد شد که در مقاله به بررسی آن پرداختیم.

آیا ترک اکس به روش سم زدایی فوق سریع امکان پذیر است؟
اکس، محرکی بسیار اعتیاد آور است و امکان سم زدایی فوق سریع آن امکان پذیر نمی باشد به همین جهت ترک اکس، در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره بصورت سم زدایی تدریجی انجام می گیرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.