ترک حشیش (معرفی بهترین مرکز ترک حشیش)

۳٫۴
(۵)

ترک حشیش

اعتیاد به حشیش، ممکن است اثرات مخربی بر روی سلامت جسمانی و روحی شما داشته باشد و در مواجهه با زندگی روزمره تبدیل به یک مانع جدی شود. اما ترک این اعتیاد، امکان‌پذیر است و می‌تواند به شما فرصتی جدید برای زندگی بهتر و سالم‌تر بدهد. در این صفحه، ما به شما خدمات تخصصی ترک حشیش را ارائه می‌دهیم. با کمک پزشکان متخصص و تجربه‌دار ما، می‌توانید از مراحل ترک اعتیاد به حشیش عبور کرده و به سمت یک زندگی آزاد و سالم حرکت کنید. آماده‌اید؟

 

بستری
روند درمان
سرویس ها
سم زدایی
ترخیص
تماس با کلینیکپرزنت بیمار توسط پذیرش و ارائه توضیح روند درمان هماهنگی جلسه با روانشناس مجموعه به منظور ارائه مشاوره رایگان به بیمار

توضیح روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره

روند درمان ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی است. حداقل طول دوره درمان از ۲ تا ۳ هفته (۱۰ تا ۲۱ روز) است که مدت زمان آن با توجه به وضعیت بیمار، میزان دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می شود، تعیین خواهد شد. اتاق های ۱ تخته و ۲ تخته در کلینیک در نظر گرفته شده است که دارای کمد و یخچال هستند. صبحانه، ناهار و شام سرو می شود. امکان حضور همراه در اتاق های یک تخته فراهم است و همچنین امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت رایگان وجود دارد سم زدایی با توجه به نوع اعتیاد و مواد مصرفی انجام می شود. روانپزشک بعد از اتمام دوره درمان نیز بیمار را فالو می کند و همچنین به جهت بهبود اختلالات روانشناسی ناشی از مصرف مواد در کنار ترک اعتیاد، روانکاوی با حضور روانشناس انجام می شود. کارهای ترخیص بیمار بعد از اتمام دوره درمان و در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن وضعیت بیمار از نظر روحی و فیزیکی با تایید پزشک متخصص انجام می شود. بعد از ترخیص نیز با توجه به نیاز بیمار جلسات مشاوره و روانکاوی با روانپزشک ادامه خواهد داشت.

برای ترک حشیش چه باید کرد؟

برای ترک اعتیاد به حشیش، ابتدا تصمیم قطعی بگیرید. با پرسیدن سوالاتی از خودتان در مورد میزان مصرف و تعداد دفعات نیاز به حشیش، ارزیابی صادقانه‌ای از مصرف حشیش خود داشته باشید. این سؤالات می تواند به شما کمک کند تا راحت تر تصمیم بگیرید که حشیش را ترک کنید.  نظر دوستان و یا اعضای خانواده را در مورد مصرف حشیش خود بپرسید.

شک و تردید در مورد اعتیاد روند ترک حشیش را دشوار خواهد کرد، اما کمی تردید در گام اول فرایند ترک اعتیاد به حشیش، با وجود دیدن عوارض آن، برای یک مصرف کننده طبیعی است، نیاز نیست نگران باشید! ما در بهترین مرکز ترک حشیش یعنی کلینیک طلوع، از ابتدا تا انتهای مسیر ترک را در کنار شما خواهیم بود.

برای ترک حشیش، اولین گام مهم تصمیم‌گیری و تعهد به ترک اعتیاد است. باید به خودتان اجازه دهید تصور کنید که چگونه زندگی بدون حشیش می‌تواند بهترین ورژن زندگی شما باشد. سپس بهتر است با حمایت و کمک از دوستان و خانواده‌تان و یک متخصص ترک اعتیاد، برای اقدام به ترک برنامه ریزی کنید. در این برنامه، ممکن است نیاز باشد محیط‌ها و دوستانی که انگیزه مصرف را افزایش می‌دهند را تغییر دهید.

همچنین، تفریحات و فعالیت‌های سالم را در زندگی‌تان جایگزین کنید تا به تدریج از حشیش دور شوید. مهمتر از همه، صبوری و پیشرفت تدریجی را در نظر بگیرید، چرا که ترک اعتیاد ممکن است یک مسیر طولانی باشد، اما با تعهد و اراده، موفق خواهید شد.

برای ترک حشیش چه باید کرد؟

مرکز ترک اعتیاد حشیش

بهترین راه برای ترک این ماده مخدر، مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد معتبر مانند مرکز ترک اعتیاد طلوع است. در این مراکز، متخصصان و مشاوران به شما آموزش می دهند که چگونه اعتیاد به حشیش را کنار گذاشته و مشکلات بعد از آن را مدیریت کنید. این مرکز ارائه‌دهنده یک تیم حرفه‌ای از متخصصان بهداشت روانی و پزشکان هستند که به شما در تعیین برنامه ترکیبی متناسب با نیازهایتان کمک می‌کنند.

علاوه بر این، مشارکت در گروه‌های حمایتی و مشارکت اجتماعی با دیگران که در فرآیند ترک اعتیاد هستند، نیز می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. خلاصه، اگر با جدیت به ترک حشیش و یا ترک هر ماده مخدر دیگری فکر می‌کنید، مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد می‌تواند گامی موثر و اثربخش باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک گل

سم زدایی حشیش

سم زدایی حشیش به معنای فرآیند تصمیم‌گیری و اقداماتی است که برای خروج از وابستگی به این مواد مخدر انجام می‌شود و یا به عبارتی سم‌زدایی بدن از مواد مخدر شامل پاک‌سازی بدن از مواد مخدر و مدیریت علائم ترک است. این فرآیند شامل مراجعه به مراکز ترک اعتیاد، مشاوره، حمایت از خانواده و دوستان، تغییر الگوهای زندگی، توسعه مهارت‌های مقابله با فشارهای روزمره و انجام برخی موارد درمانی می‌شود. سم زدایی حشیش بیش از برطرف کردن علائم جسمی، به تغییر در ذهنیت و نگرش نیز متمرکز است. این فرآیند ممکن است طولانی باشد و نیاز به تعهد و صبر دارد، اما به مرور زمان، فرد می‌تواند به یک زندگی بدون حشیش و با کیفیت‌تر دست یابد.

سم زدایی حشیش

ترک حشیش چند روز طول می کشد؟

مدت زمان برای ترک این ماده محرک به ندرت بیش از یک ماه می‌شود به شرط آن که یک پزشک متخصص در این مسیر کنار شما باشد. ما در مرکز ترک اعتیاد طلوع این اطمینان خاطر را به شما خواهیم داد که این زمان حتی ممکن است با توجه به دوز مصرفی شما کم‌تر هم شود.

این زمان‌بندی در ترک ماده حشیش برای افراد متفاوت است و با توجه به دوز مصرفی و مدت زمان مصرف تغییر خواهد کرد.

هزینه خدمات ترک حشیش

هزینه خدمات ترک حشیش ممکن است متناسب با مراکز و متخصصان مختلف اعتیاد در کشورها و مناطق مختلف باشد. این هزینه‌ها معمولاً بستگی به مدت زمان درمان، نوع خدمات ارائه شده، و منطقه جغرافیایی دارد. در بسیاری از موارد، بیمه‌های بهداشتی نیز ممکن است بخشی از هزینه‌ها را پوشش دهند. در هر صورت، مهمترین نکته این است که ترک اعتیاد به حشیش به عنوان یک سرمایه‌گذاری در سلامت و زندگی بهتر باید در نظر گرفته شود. با تصمیم به ترک حشیش، برای سلامتی و آینده خود سرمایه‌گذاری کنید که باعث بهبود کیفیت زندگی شما خواهد شد.

عوارض مصرف حشیش چیست؟

اثرات مصرف حشیش بسته به پارامترهایی همچون مقدار مصرف، نوع و سابقه مصرف بسیار متفاوت می‌باشد که برخی از این پارامترها عبارتند از:

  •  انتظار از تجربه مصرف
  •  محل و نحوه همراهی مصرف‌کنندگان

دود حشیش از شش‌‎ها جذب سیستم گردش خون شده و با رسیدن به مغز و ایجاد اختلال در عملکرد صحیح مغز باعث بروز احساس نشئگی در مصرف‌کننده خواهد شد. چشم‌ها، پوست، سیستم گوارشی و گردش خون و سیستم عصبی نیز تحت تاثیر مصرف این محرک دچار اختلال در عملکرد صحیح می‌شوند. برای اطلاع بیشتر از عوارض حشیش، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را حتما بخوانید.

ترک حشیش چه علائمی دارد؟

اگر شما یا یکی از نزدیکانتان قصد ترک حشیش را دارید، لازم است بدانید که علائم آن در افراد مختلف، متفاوت است. در ادامه به صورت کلی به علائم ترک حشیش خواهیم پرداخت که عبارتند از:

  • بدن درد
  • استفراغ و حالت تهوع
  • اضطراب و استرس
  • مشکلات گوارشی
  • اختلال در خواب
  • کاهش اشتها
  • افسردگی
  • پرخاشگری

آشنایی بیشتر با علائم ترک حشیش به شما کمک می‌کند تا با آگاهی بیشتر، مراحل درمان را طی کنید.

ترک حشیش چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان ترک حشیش به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان و مقدار مصرف فرد بستگی دارد، اما به صورت کلی به ندرت این زمان بیشتر از یک ماه طول می‌کشد. برای اینکه بتوانید به صورت دقیق زمان ترک حشیش در خود را تخمین بزنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ترک حشیش چقدر طول می‌کشد را مطالعه کنید.

بهترین روش ترک حشیش

یکی از بهترین روش‌های ترک حشیش، شروع به کاهش مصرف می‌باشد. همچنین، حمایت و پشتیبانی از یک شبکه اجتماعی یا گروه حمایتی می‌تواند در این مسیر به شما کمک فراوانی کند. افرادی که تجربه ترک حشیش را داشته و موفق به کنترل مصرف شده‌اند، معمولاً توصیه می‌کنند که در فعالیت‌های سالم و سازنده‌ای مشغول شوید تا ذهنتان را از فکر و تمرکز بر مصرف حشیش دور کنید. همچنین، مشاوره حرفه‌ای و حمایت از دوستان و خانواده نیز می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که هر فرد ممکن است به شیوه‌های مختلف به ترک این عادت برسد، بنابراین مهم است که شیوه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب است و همچنین صبر و تعهد لازم را داشته باشید.

ترک حشیش با دارو

استفاده از داروها به منظور کمک به ترک حشیش یکی از روش‌هایی است که در ترک این ماده مخدر به کار گرفته می‌شود. داروهایی همچون متادون، بوپروپیون و نالترکسون می‌توانند به عنوان جزء ترکیباتی که در فرآیند ترک حشیش به کمک می‌آیند، استفاده شوند. برخی از این داروها به عنوان تسکین‌دهنده‌های علائم انسدادی عمل می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به عنوان تقویت‌کننده‌های اراده و مقاومت علیه احساسات ناخوشایند عمل می‌کنند. هرچند که استفاده از داروها به منظور کمک به ترک حشیش ممکن است مفید باشد، اما همواره توصیه می‌شود از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل شود که روش‌های مناسب خود را انتخاب کرده باشید.

ترک حشیش در منزل

برای ترک حشیش در منزل، ابتدا باید به ایجاد آرامش در فضای زندگی خود توجه کنید. این مراحل شامل پاکسازی مواد مخدر و ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی می‌شود. سپس، به دنبال روش‌های آرامش بخش مانند مدیتیشن و یوگا بگردید تا به کمک آنها از افسردگی و اضطراب شما کاسته شود. حمایت و پشتیبانی از خانواده و دوستان نیز در این مسیر بسیار ارزشمند و اساسی است. همچنین، تغذیه سالم و فعالیت‌های ورزشی منظم می‌تواند به شما در ایجاد یک زندگی سالم و موفق کمک کند. در پایان، به یاد داشته باشید که مشاوره و راهنمایی متخصصان نیز می‌تواند در این مسیر طولانی و پرچالش به شما کمک کند.

ترک حشیش در مرکز ترک اعتیاد طلوع

مرکز ترک اعتیاد طلوع به عنوان یک مکان معتبر و حرفه‌ای برای ترک حشیش شناخته می‌شود. در این مرکز، فرآیند ترک حشیش تحت نظر تیمی از متخصصان و مشاوران تجربه‌کرده انجام می‌شود. از جمله خدماتی که این مرکز ارائه می‌دهد، مشاوره روان‌شناختی، توجیه و راهنمایی در مدیریت انگیزه و ایجاد تغییر در الگوهای زندگی می‌باشد.

تیم طلوع با درک عمیق از چالش‌ها و مشکلات مرتبط با ترک حشیش، فرد را در مسیر ترک اعتیاد هدایت کرده و حمایت مستمر ارائه می‌دهد. این مرکز به عنوان یک نقطه شروع ارزشمند برای کسانی که به ترک حشیش تصمیم گرفته‌اند، شناخته می‌شود و می‌تواند به آنان در تحقق اهداف کمک کند.

سوالات متداول درباره ترک حشیش

ترک مواد مخدر حشیش چگونه انجام می شود؟
ترک مواد حشیش ابتدا با مراجعه به یک مرکز ترک حشیش آغاز می شود و بعد از فرایند سم زدایی حشیش، تحت نظر متخصصان و روانشناسان مرکز روند درمان شما طی می شود. این روند درمان با توجه به مدت زمان مصرف و مقدار دوز مصرفی برای هر فرد متفاوت است.

برای ترک حشیش مراجعه به کلینیک بهتر است یا کمپ؟
کمپ ترک حشیش مکان مناسبی برای رهایی از مواد مخدر نیست و فرد معتاد به حشیش نیاز است که با روش های تخصصی تر تحت درمان قرار بگیرد.

آیا ترک حشیش با متادون امکان پذیر است؟
ترک اعتیاد به حشیش با متادون نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث وابستگی و اعتیاد مصرف کننده خواهد شد. از سوی دیگر متادون، شبه مخدری بسیار اعتیادآور است که سوء مصرف آن عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت به همین جهت، مصرف متادون نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث اعتیاد نیز خواهد شد.

هزینه خدمات ترک حشیش چقدر است؟
هزینه خدمات ترک حشیش ممکن است متناسب با مراکز و متخصصان مختلف اعتیاد در کشورها و مناطق مختلف باشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره های ما تماس بگیرید و از هزینه درمان مطلع شوید. 

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۳٫۴ / ۵٫ شمارش آرا: ۵

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =