تحریک مغناطیسی RTMS

کلینیک ترک اعتیاد

RTMS

RTMS

تحریک مغناطیسی مغز یا RTMS یک روش درمانی برای بهبود افسردگی است که در کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین تیم روانشناسی و روانپزشک انجام می گیرد. روش درمانی RTMS که در سال ۱۹۸۵ معرفی شده شامل استفاده از امواج مغناطیسی و تحریک نقطه ای خاص از مغز است.

این روش درمانی موثر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و طبق تحقیقات فراوان مشخص شده است که این روش درمانی کاربرد بسزایی در درمان افسردگی دارد و به همین منظور RTMS یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

RTMS چیست؟

RTMS یکی از روش های درمان افسردگی و اضطراب به کمک تحریک سیستم مغزی بیمار می باشد که نیازی به بیهوشی ندارد و عوارضی برای بیمار به همراه نخواهد داشت و تحقیقات بلند مدت نشان داده که بسیاری از بیماران پس از دوره درمانی بهبود کامل پیدا کرده اند و علائم بیماری در آنها کاهش شدیدی پیدا کرده است.

RTMS

ار تی ام اس RTMS

استفاده از RTMS برای درمان

RTMS توسط متخصصین و درمانگران اعتیاد برای بهبود علائم و افسردگی ناشی از ترک اعتیاد بکار برده می شود چرا که می تواند تاثیرات مثبتی بر خلق بیمار داشته باشد.

در تحقیقات، ۱۱ نفر از ۱۶ نفری که آر تی ام اس را برای درمان اعتیاد و ترک کوکائین دریافت کرده بودند، پس از یک ماه عاری از علائم اعتیاد بودند. اما باید بدانید که این متد، به تنهایی یک روش درمان نیست و باید در کنار برنامه درمانی انجام بگیرد.

متد انجام تحریک مغناطیسی مغز؟

بطور کلی RTMS یک روش درمان غیرتهاجمی است که در آن از هیچگونه دارویی استفاده نمی شود و درمانگر یک کویل الکترومغناطیسی در نزدیکی سر بیمار قرار می دهد. درمانگر با نزدیک کردن کویل به مرکز تنظیم و کنترل خلق و خو بیمار پالس های مغناطیسی به مغز مصرف کننده وارد می کند و بخش های مورد نظر را مورد هدف قرار می دهد.

این پالس ها باعث ایجاد یک جریان الکتریکی در سلول های عصبی می شود و این جریان های الکتریکی سلول های مغزی را تحریک می کند و این تحریک سلول ها باعث درمان افسردگی می شود.

مدت زمان درمان با تحریک مغناطیسی مغز؟

مدت زمان درمان بسته به شرایط و نوع و شدت بیماری متفاوت می باشد اما بطور معمول دوره درمانی بین ۴ الی ۶ هفته زمان نیاز دارد و بیمار باید ۵ جلسه ۳۰ الی ۶۰ دقیقه ای در هفته تحت درمان قرار بگیرد.