کاشت ایمپلنت نالتروکسان

۳٫۴
(۷۰)
ایمپلنت نالتروکسان

ایمپلنت نالتروکسان

نالتروکسان Naltrexone  دارویی ضد مخدر به شمار می رود که اثر بخشی آن در برنامه ترک اعتیاد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است. مکانیزم عملکرد این ماده از طریق مسدود سازی گیرنده های الکل و مواد مخدر در مغز مصرف کننده است و باعث کاهش حس نشئگی و میل به مصرف مجدد می شود. به همین دلیل از نالتروکسان به عنوان یک داروی مکمل برای درمان اعتیاد استفاده می شود.

معمولا نالتروکسان در اشکال مختلفی همچون قرص، کپسول و آمپول  تولید و عرضه می شود، اما اخیرا شکل جدیدی از این ماده به صورت ایمپلنت نالتروکسان برای ترک اعتیاد تولیده شده است. استفاده از ایمپلنت ترک اعتیاد به عنوان روشی تضمینی برای کاهش عوارض ناخواسته ترک مواد مخدر شناخته شده است.

 ایمپلنت نالتروکسان مزایای فوق العاده ای برای متقاضیان ترک مواد مخدر به همراه دارد که در طول مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

ایمپلنت نالتروکسان از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد که تحت نظر پزشک جراح طی بی حسی موضعی در دیواره تحتانی شکم قرار می گیرد و ماندگاری آن بیش از ۶ ماه است. متخصصان این مرکز با استفاده از روش تضمینی ترک اعتیاد توسط ایمپلنت نالتروکسان به تعدادی زیادی از افراد کمک کرده اند که به مسیر طبیعی زندگی بازگردند.

کلینیک ترک اعتیاد

نالتروکسان

عوارض مصرف نالتروکسان

مصرف نالتروکسان، همچون تمامی داروها ممکن است عوارضی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد که در ادامه به معرفی این عوارض خواهیم پرداخت. اما نکته ای که باید مورد توجه بیماران قرار گیرد این است که در زمان استفاده از نالتروکسان استفاده همزمان از مواد مخدر سبب تشدید عوارض زیر می شود و تاثیرات مخربی بر سلامت بیماران خواهد گذاشت.

توهم

سر درد

اختلال خواب

تهوع و سرگیجه

اضطراب و بیقراری

دردهای مفصلی و اسپاسم عضلانی

معده درد و مشکلات گوارشی

مشکلات تنفسی

ورم دست و پا

تاری دیدی

افسردگی

انواع نالتروکسان

همانطور در ابتدا اشاره کردیم، نالتروکسان در اشکال مختلفی مثل قرص، کپسول و آمپول تولید و عرضه می شود، اما هر نوع از نالتروکسان شرایط مصرف خود را دارد که عبارتند از:

قرص نالتروکسان

قرص نالتروکسان که با نام هایی همچون دیپید و رویا نیز شناحته می شود نیاز به مصرف روزانه دارد و اثر گذاری آن در گروی مصرف منظم در ساعات مشخص شده است.

آمپول نالتروکسان

آمپول نالتروکسان که نام آن ویویترول است، بعد از تزریق به آهستگی بعد از یک ماه در بدن آزاد می شود و اثرات آن نیز بعد از گذشت یک ماه بطور کامل از بین خواهد رفت و بیمار باید مجددا برای تزریق به پزشک ترک مواد مخدر مراجعه کند.

ایمپلنت نالتروکسان

ایمپلنت نالتروکسان که طی یک عمل جراحی سرپایی در دیواره شکم فرد قرار می گیرد در بیش از  ۶ ماه ماندگاری دارد. کاشت ایمپلنت نالتروکسان توسط افراد متخصص و در شرایط کاملا استریل و بهداشتی انجام می شود.

بیمارانی که از این روش استفاده می کنند تا مدت های طولانی بعد از ترخیص از مرکز ترک اعتیاد، هیچ تمایلی به مصرف مجدد مواد مخدر ندارند و به همین  دلیل کاشت ایمپلنت نالتروکسان تضمینی برای جلوگیری از لغزش و بازگشت به مصرف است.

لازم به ذکر است که یکی از اصلی ترین مشکلات بیماران اعتیاد، بعد از ترک و سم زدایی مواد مخدر، لغزش و مصرف مجدد مواد مخدر و محرک است. ممکن است بیمار بعد از ترخیص به دلایل متعدد به مصرف مجدد مواد مخدر روی آورد اما در روش استفاده از ضد مخدر بصورت ایمپلنت شاهد کاهش قابل توجه تمایل مصرف مجدد مواد در بیماران هستیم.

مرکز ترک اعتیاد

ایمپلنت نالتروکسان

ایمپلنت نالتروکسان چیست؟

ایمپلنت نالتروکسان ترکیب دارویی است که طی بی حسی موضعی در بدن بیماران جایگذاری می شود و بسته به دوز مخدر یا محرک مصرفی بیمار طی ۳ الی ۶ ماه اثرات خود را آزاد می کند.

توجه داشته باشید که بطور کلی ضروری است نالتروکسان بعد از انجام سم زدایی مصرف شود و بیماران باید در کنار سم زدایی و مصرف این دارو به روان درمانی بپردازند تا بتوانند با اصلاح ساختار و چهار چوب های ذهنی خود، به درمان وابستگی روانی خود نیز بپردازند.

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ایمپلنت به جای قرص، اثرگذاری خود به خود دارو است و از آنجایی که تاثیر گذاری این دارو وابسته به مصرف منظم است با این متد دیگر نگرانی فراموشی مصرف دارو در زمان مشخص از بین خواهد رفت. بعد از سم زدایی و ترک اعتیاد، مقاومت بدن در برابر مواد اعتیادآور کاهش چشمگیری پیدا می کند به همین جهت اوردوز در میان بیمارانی که اقدام به مصرف مجدد می کنند، بسیار شایع است و از آنجایی که بعد از ایمپلنت بیمار دیگر هیچ حس لذتی از مصرف مواد پیدا نمی کند خطر اوردوز نیز از بین خواهد رفت. همچنین به منظور کنترل حالات و حفظ سلامت بیمار قبل از انجام ایمپلنت، از بیماران خواسته می شود تا به مدت ۳ الی ۵ روز از قرص نالتروکسان استفاده شود تا واکنش های بیمار نسبت به این دارو بررسی شود.

باید بدانید که برنامه درمانی ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره شامل روان درمانی در کنار سم زدایی تدریجی و سم زدایی فوق سریع می باشد و تحت نظارت کامل تیم روانشناسی ترک اعتیاد و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد انجام می گیرد.

ایمپلنت نالتروکسان بر درمان چه موادی تاثیر گذار است؟

این متد درمان تاثیر بسیار مثبتی بر روند درمان و ترک مخدرهای زیر دارد:

هروئین

متادون

مرفین

کدئین

اکسی کدون

همچنین این متد درمانی تاثیر بسیار مطلوبی بر کنترل وسوسه مصرف الکل دارد.

کلینیک ترک اعتیاد

ایمپلنت نالتروکسان

مدت زمان استفاده

وابستگی به مواد اعتیاد آور روانی و جسمانی می باشد به همین جهت استفاده از آنها تاثیرات مخربی بر سلامت جسمانی و روانی مصرف کننده باقی می گذارد که طی تحقیقات انجام شده التیام صدمات وارد شده بر مغز حدود یک سال زمان نیاز دارد بنابراین مشاورین مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به بیماران توصیه می کنند حداقل یکسال از ایمپلنت استفاده کنند. ترک اعتیاد با ایمپلنت نالتروکسان تهران یکی از موفق ترین روش های ترک اعتیاد در کل کشور به شمار می رود.

باید بدانید که سم زدایی بخشی از مراحل درمان است و استفاده از نالتروکسان به بیماران کمک می کند تا با ولع مصرف مجدد مقابله کنند اما اعتیاد فرایند پیچیده ای است که درمان و ترک آن علاوه بر درمان جسمانی نیاز به دریافت خدمات روان درمانی و علوم اعصاب شناختی متعددی دارد و به همین جهت ضروری است که بیماران به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

قیمت ایمپلنت نالتروکسان

در برخی از مراکز ترک اعتیاد، هزینه ایمپلنت نالتروکسان به شکل نامتعارفی زیاد است و باعث تحمیل هزینه های سنگین به بیماران می شود.خوشبختانه کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، با مناسب ترین قیمت و باکیفیت ترین روش ها به ارائه خدمات کاشت ایمپلنت نالتروکسان اقدام کرده است. لازم به ذکر است که کلیه هزینه های خدمات ترک اعتیاد در این مرکز براساس تعرفه های قانونی محاسبه می شود.

سوالات متداول درباره ایمپلنت نالتروکسان


نالتروکسان چیست و ترک اعتیاد با آن چگونه است؟

نالتروکسان نوعی ماده ضد مخدر است که با مسدود کردن گیرنده های الکل و مواد مخدر در مغز سبب کاهش تمایل فرد به مصرف مواد مخدر می شود.  بهترین روش ترک اعتیاد با این دارو از طریق کاشت ایمپلنت نالتروکسان در بدن بیمار است.

آیا عملکرد نالتروکسان مشابه متادون و ب۲ می باشد؟

خیر، مکانیزم عملکرد ایمپلنت نالتروکسان، مسدود کردن گیرنده هایی مواد افیونی مغز است و مصرف آن وابستگی و اعتیاد برای مصرف کننده به همراه ندارد و در برنامه درمانی بسیار موثر است، اما استفاده از شبه مخدرهایی همچون ب۲ و متادون، گیرنده های مواد افیونی را در مغز فعال می کنند و استفاده از آن ها نه تنها باعث اعتیاد و ایجاد وابستگی خواهد شد بلکه عوارض متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد.

آیا استفاده از ایمپلنت نالتروکسان روش درمان قطعی اعتیاد است؟

نالتروکسان به تنهایی اعتیاد را درمان نمی کند اما استفاده از آن در زمان درمان و ترک اعتیاد، احتمال موفقیت درمان، کاهش وسوسه و پاک ماندن طولانی مدت را افرایش می دهد به همین جهت ضروری است که ایمپلنت نالتروکسان بعد از انجام سم زدایی انجام بگیرد.

آیا نالتروکسان اعتیاد آور است؟

همانطور که پیش تر گفتیم، عملکرد نالتروکسان و ایمپلنت نالتروکسان با شبه مخدرها متفاوت می باشد و مصرف آن نه تنها باعث اعتیاد مصرف کننده نخواهد شد بلکه باعث جلوگیری از لغزش و بازگشت به اعتیاد نیز می شود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۳٫۴ / ۵٫ شمارش آرا: ۷۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.