۰
(۰)
بهترین و سریعترین روش ترک الکل

بهترین و سریعترین روش ترک الکل

 بهترین روش های ترک الکل

ترک الکل یکی از تصمیمات اساسی است که هر فرد معتاد به این ماده اعتیاد آور باید به آن فکر کند. درمان مصرف الکل بهترین تصمیم برای هر فرد الکلی است. الکل روانگردان بسیار اعتیاد آوری است که مکانیزم عملکرد آن تاثیر بر سیستم عصبی مصرف کننده است و باعث تغییر رفتار و ادراکات بیمار می‌شود.شدت اثرگذاری الکل بسیار زیاد است و علاوه بر تاثیرات جسمانی، بر روان مصرف کننده نیز تاثیرات مختلفی وارد می‌کند که این اثرات سوء باعث تغییرات خلقی، تصمیم گیری اشتباه و عدم قضاوت صحیح می‌شود. بنابراین وابستگی به الکل روانی و جسمانی است و به همین علت ترک مشروبات الکلی نیازمند دریافت خدمات روان شناسی ترک اعتیاد در کلینیک ترک الکل است. در مقاله حاضر بهترین مرکز تخصصی ترک اعتیاد به الکل به شما معرفی می‌شود.

عوارض مصرف الکل

لکنت زبان

قضاوت ضعیف

عدم هماهنگی

تغییرات خلق و خوی

حافظه و توجه ضعیف

اما موارد گفته شده تنها بخش کوچکی از عوارض مصرف الکل است و سوء مصرف این روانگردان طیف گسترده ای از بیماری ها را به همراه خواهد داشت که در مقاله الکل چیست؟ به معرفی مفصل آنها پرداخته ایم.

مرکز ترک اعتیاد

نشانه های اعتیاد

علائم اعتیاد به الکل چیست؟

برای پاسخ به این سوال که از کجا بفهمیم فردی اعتیاد به الکل دارد باید علائم اعتیاد به الکل را بدانیم.  علائم و نشانه‌هایی همراه است که شناخت آنها کمک بسیاری در تشخیص و انجام اقدامات درمانی همچون ترک الکل می‌کند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

مشکلات قلبی، مانند فشار خون بالا، سکته مغزی و ضربان قلب نامنظم

گذراندن وقت بیشتر در گروه های اجتماعی جدید و دائما در حال تغییر

افزایش درگیری و اختلافات با دوستان، خانواده و همکاران

کلینیک ترک اعتیاد

علائم و نشانه های مصرف الکل

تصمیم به ترک الکل، یک تصمیم بسیار عالی است چرا که اعتیاد به الکل ممکن است منجر به نابود شدن زندگی فرد شود، اما با این حال بسیاری از افراد آگاهانه به سوء مصرف مواد مخدر ادامه می‌دهند تا بتوانند از بروز علائم ترک جلوگیری کنند. ترک الکل به علت بروز برخی ناراحتی‌های جسمی و روانی مرتبط با ترک، در بین افرادی که مبتلا به سوء مصرف الکل هستند، به امری نفرت انگیز تبدیل شده است اما این علائم در صورتی بروز خواهند کرد که ترک بصورت غیر اصولی و در خانه و بدون مراقبت پزشکی انجام شود که می‌تواند کشنده باشد.

الکل چند روز در بدن باقی می ماند؟

مدت زمان متابولیسم و پاکسازی بدن از الکل به حجم نوشیدنی الکلی که مصرف کرده‌اید بستگی دارد. هرچه بیشتر نوشیدنی مصرف کرده باشید مدت زمان بیشتری هم طول می‌کشد تا بدن آن را پردازش کند. به طور معمول پس از حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه، الکل در خون به حداکثر میزان خود می‌رسد و پس از این زمان، بدن شروع به تجزیه آن می‌کند.  بدن برای خلاص شدن از کل الکل مصرف شده، حدود ۲۵ ساعت طول می‌کشد.

برای اطلاغات بیشتر در مورد این سوال می توانید به صفحه الکل چه مدت در بدن باقی می ماند؟ مراجعه کنید.

تاثیرات فوری مصرف الکل بر بدن

سوء مصرف الکل ممکن است تأثیرات مختلفی بر بدن بگذارد اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شدت این تاثیرات بسته به میزان مصرف فرد متفاوت است. اگرچه عوارض جانبی ناشی از مصرف کم الکل، اغلب خطرناک نیستند، اما هرچه میزان مصرف الکل بیشتر شود، احتمال وقوع اثرات خطرناک بیشتر است اما مقادیر کم الکل می تواند باعث اثرات جسمی مانند:

اختلال در عکس العمل

نوشیدن مقدار متوسط ​​الکل اثرات جسمی را تشدید خواهد کرد و منجر به بروز پیامدهایی خواهد شد که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

بروز واکنش های پوستی مانند کهیر، قرمزی یا خارش

تغییر در بینایی

نوشیدن مقادیر زیاد الکل تاثیرات قابل توجه خطرناکی را در پی خواهد داشت. اثرات نوشیدن مقادیر زیاد الکل عبارتند از:

مشکلات تنفسی

ترک الکل

ترک الکل

مراحل ترک الکل

در صورتی مصرف کننده به الکل اعتیاد پیدا کرده (وضعیت جسمی که بدن و مغز برای داشتن احساس خوب و عملکرد طبیعی به الکل نیاز دارند) که الکل در بدن آنها وجود نداشته باشد و بدن آنها علائم ترک الکل را تجربه کند. علائم ترک، همزمان با برنامه ترک بروز خواهد کرد و این یک فرآیند طبیعی است که سموم را از بدن خارج می‌کند. روشهای ترک الکل به این دلیل طراحی شده اند که مصرف مداوم و بیش از حد الکل در نهایت باعث ایجاد اختلال در عملکردهای طبیعی مغز شده و انتقال دهنده‌های عصبی را که وظیفه انتقال پیام‌ها به سیستم عصبی مرکزی را بر عهده دارد، دچار اختلال خواهد کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای ترک الکل حتما با یک پزشک متخصص ترک اعتیاد مشورت کنید.

روش ترک الکل برای هر فرد مسیر متفاوتی دارد زیرا افراد معمولا شرایط جسمی و وخامت اعتیاد مختلفی دارند. از این رو بهترین روش ترک الکل در واقع با توجه به وضعیت سلامت و اعتیاد فرد مشخص می‌شود.

راه های ترک مشروبات الکلی بستگی زیادی به اوضاع شخص دارد و تنها افراد متخصص می‌توانند در این باره با توجه به معاینات و آزمایشات انجام شده نظر بدهند. از این رو برای پاسخ به این سوال که برای ترک الکل چه کنیم باید گفت راه‌های ترک مشروب متنوع و با توجه به شرایط هر فرد مشخص می‌شود.

اهداف خود را از مصرف الکل مشخص کنید

روش‌های ترک مشروبات الکلی ممکن است برای فرد محدودیت‌هایی به همراه داشته باشد. کنترل و مدیریت این محدودیت‌ها به صورت مشخص و محکم به شما در دستیابی به موفقیت و زندگی بدون الکل کمک خواهد کرد. شما هدف مهمی را برای خود تعیین کرده اید و مانند سایر اهداف زندگی، به خودتان کمک کنید تا با یک برنامه خوب به هدف نزدیک شوید. با یک نقطه تصمیم شروع کنید: می‌توانید تصمیم بگیرید که به طور کامل ترک کنید، یا می‌توانید محدودیت‌های خاصی را برای تعداد نوشیدنی‌هایی که در روز می‌نوشید و روزهایی که مجاز به نوشیدن هستید تعیین کنید. رویکرد صحیح به خود شما بستگی دارد، بنابراین کمی فکر کنید.

دلایل خود را برای ترک الکل یادداشت کنید

از راههای ترک مشروب و به طور دقیق راههای رفتاری یادداشت کردن دلایل، به شما انگیزه خواهد داد تا به اهداف خود پایبند باشید. ترک الکل ممکن است یک احساس عاطفی باشد:

شما ممکن است از تصمیم امروز خود راضی و خوشحال باشید و فردا تمام قول و قرار‌های خود را فراموش کرده و بخواهید به سمت بطری الکل بازگردید. اگر روش‌هایی که با ترک الکل، از آن بهره‌مند می‌شوید را روی کاغذ یادداشت کنید و آن فهرست را در کیف پول خود قرار داده و با خود حمل کنید، می‌توانید آن احساسات مثبت را برای کمک به خود در گذر از زمان‌های بد همراه داشته باشید و انرژی مثبت آن را دریافت کنید.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک الکل

الکل خود را دور بریزید

اگر انگیزه ترک الکل را دارید از شر وسوسه ها نیز خلاص شوید. محاصره کردن خود با عوامل وسوسه انگیز، روش مناسبی برای تشویق عادات بهتر نیست. در صورتی که احساس تعهد می کنید، بایستید و الکل را در سینک بریزید. حتی اگر فقط قصد کاهش مصرف الکل را دارید، دسترسی مداوم به الکل فقط کار را سخت تر می کند.

اگر بطری های تزئینی یا علائمی که مصرف الکل را به شما خاطرنشان می کنند دارید، آنها را نیز از بین ببرید یا در انبار قرار دهید. آنها همچنین می توانند میل به نوشیدن را در شما تحریک کنند.

ترک الکل

ترک الکل

تا حد امکان از عوامل وسوسه انگیز و محرک ها دوری کنید

جلوگیری از وقوع این تمایلات بهترین گزینه است. بهبودی به این معنی نیست که عزم خود را جزم کرده و بر اراده قوی خود تکیه کنید. بهبودی به معنی روراست بودن با خود، شناخت الگوها و تغییر آنها است. اگر تنها بودن در شب جمعه باعث وسوسه شدن شما برای نوشیدن مشروبات الکلی می شود، دوستتان را به منزل دعوت کنید. اگر صحبت با برادرتان شما را تحت فشار قرار می دهد و استرس باعث می شود به نوشیدن مشروبات الکلی روی آورید، به تماس های تلفنی او پاسخ ندهید. اگر تمایل دارید با موفقیت به اهداف خود برسید، حد و مرزهای دشواری تعیین کنید و تغییرات بزرگی ایجاد کنید و مطمئن باشید ارزشش را دارد.

بهانه های خود را به چالش بکشید

برای توجیهات و بهانه تراشی های مغزتان آماده باشید. چیزی که روی کاغذ نوشته شده و بدیهی به نظر می رسد این است که نوشیدن زیاد مشروبات الکلی برای شما مضر است. اما زمانی که به یک بطری مشروب نگاه می کنید، ناگهان متوجه می شوید که نوشته های روی کاغذ به اندازه کافی شما را متقاعد نمی کنند. به جای اینکه خود را با شرایط وفق دهید و با خود بگویید هر چه پیش آید خوش آید، متوقف شوید، به این موضوع فکر کنید و به خودتان بگویید که چقدر مضحک است.

ترک الکل

ترک الکل

در طول عود مجدد قوی بمانید

عودها، موانع موقتی هستند نه دلیلی برای تسلیم شدن.

عود، بخشی طبیعی از روند بهبودی است. برای دستیابی به هدفتان چندین تلاش لازم است و دلیل اینکه تلاش سوم یا پنجم یا دهم جواب می دهد این است که شما از هر تجربه شکست خود چیزهای زیادی یاد می گیرید. بهترین پاسخ به عود این است که به دنبال حمایت باشید، تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی شما را به نوشیدن مشروبات الکلی سوق داده است، و برای دفعه بعد برنامه ریزی کنید که چگونه از آن اجتناب کنید. بسیار دشوار است که احساس گناه نکنیم و یا به حال و روز خود تاسف نخوریم، اما این احساسات منجر به نوشیدن الکل خواهد شد. مهربان بودن با خود، ابزار مهمی برای بازگرداندن شما به مسیر درست زندگی است.

ترک الکل چند روز طول می کشد؟

ترک اعتیاد الکل چند روز طول می کشد؟

علائم ترک الکل

علائم ترک الکل، در سه سطح جزئی، متوسط ​​و شدید بروز خواهند کرد:

علائم جزٸی ترک همچون سردرد، لرزش خفیف و حالت تهوع، از ۶ تا ۱۲ ساعت بعد از آخرین مصرف شروع می شوند.

علاٸم متوسط ترک همچون استفراغ، تعریق، گیجی و تب که ممکن است طی ۱۲ الی ۲۴ ساعت پس از آخرین مصرف ایجاد شود.

علائم ترک الکل

علائم ترک الکل

علائم ترک الکل عبارتند از:

تب

گیجی

اضطراب

بیخوابی

پریشانی

توجه داشته باشید که شدت علائم ترک ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و از فردی به فرد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد. این عوامل شامل مدت زمان سوء مصرف، میزان مصرف، تعداد دفعات نوشیدن، سابقه ابتلا به اعتیاد نسبت به سایر مواد اعتیادآور، مصرف چند دارو به طور همزمان، سابقه اعتیاد در خانواده و ساختار فیزیولوژیکی (جنس، وزن و سن) است. همچنین شرایط روحی و جسمی فرد نیز ممکن است سندرم ترک را تحت تاثیر قرار دهد. درمان اعتیاد به الکل مسیر سخت و دشواری است که برای رهایی کامل از این ماده اعتیاد آور باید حتتماً تا انتها پیموده شود.

بنابراین بهتر است برای ترک الکل با مشاورین ما در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره تماس حاصل فرمایید.

هذیان خمری

علائم هذیان خمری

علائم هذیان خمری (Delirium Tremens) در زمان ترک

برخی از بیماران اعتیاد به الکل، در دوران ترک ممکن است مجموعه علائم خطرناکی را به نام هذیان خمری (Delirium tremens) تجربه کنند. هذیان خمری (Delirium tremens) یک موقعیت اورژانسی و پزشکی کشنده است که معمولاً در افرادی رخ می دهد که ماه ها و یا سال ها است که مصرف روزانه آنها، بیش از حد می باشد.

هذیان خمری با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت این علائم می توانند کمک بسیاری در تشخیص آن کنند که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

اضطراب و پریشانی

بیش فعالی ارادی

گیجی

هذیان خمری

چه عواملی باعث هذیان خمری می شود؟

دانشمندان هنوز در تلاش برای یافتن علت ایجاد هذیان خمری هستند. اگرچه تحقیقات قبلی به کمبود ویتامین اشاره کرده است، اما مطالعات اخیر نشان می دهد که مغز در دوران ترک الکل، گلوتامات آزاد می کند تا افزایش الکل موجود در گاما آمینوبوتیریک اسید در مغز را جبران کند.

گلوتامات نوعی نورون تحریک کننده است که ممکن است بیش فعالی ارادی و سایر علائم هذیان خمری را توصیف کند. عوارض مهلک ناشی از هذیان خمری شامل آرام بخشی بیش از حد، ایست تنفسی، آریتمی قلبی و ذات الریه استنشاقی است که در صورت استنشاق مواد سمی به داخل ریه ها و در نتیجه عفونت ایجاد می شود.

در صورت داشتن شرایط زیر، در معرض خطر ابتلا به هذیان خمری هستید:

افرد سالمند و میان سال

در دوران ترک قبلی الکل، تشنج را تجربه کرده باشید

مرگ ناشی از ترک الکل

مرگ ناشی از ترک الکل

مرگ ناشی از ترک الکل

ترک الکل ممکن است موجب کم آب شدن بدن شود چرا که الکل به خودی خود کاهش دهنده آب بدن است. کاهش آب بدن با مصرف الکل و کم آب شدن بدن ناشی از ترک الکل، به راحتی باعث تشنج می شود و حتی ممکن است در بعضی موارد کشنده باشد.

ترک غیر اصولی الکل ممکن است علائم مهلک زیادی را به همراه داشته باشد که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

تپش قلب

آریتمی قلب

فشار خون بالا

فرایند سم زدایی الکل

فرایند سم زدایی الکل

فرآیند سم زدایی الکل

مرحله اول از راههای ترک الکل سم زدایی است. البته روش‌ها سم زدایی به عنوان یک فرآیند طبیعی بدن برای دفع سموم به شمار می‌رود. هر زمان که الکل مصرف می‌کنید، بدن به طور طبیعی شروع به سم زدایی می‌کند، به کمک کبد اتانول را متابولیزه می‌کند و این ماده را از بدن شما خارج می‌کند. افرادی که به طور مکرر نوشیدنی مصرف می‌کنند، آنها در واقع هرگز قادر به سم زدایی نیستند زیرا همیشه مقدار الکل بیشتری را وارد بدن خود می‌کنند. وقتی فردی که اعتیاد به الکل دارد تصمیم به هوشیار شدن می‌گیرد، اولین کاری که باید انجام دهد این است که نوشیدن الکل را متوقف کند و به بدن خود اجازه سم زدایی دهد. برای انجام این کار نیاز است به یک کلینیک تخصصی ترک الکل مراجعه کرده و اعتیاد به الکل را ترک کنید.

از طریق دو روش می‌توان سم زدایی کرد:

ترک ناگهانی و یا با کاهش تدریجی دوزهای الکل. اغلب افرادی که انجام سم زدایی را به تنهایی در خانه انتخاب می‌کنند، به روش ترک ناگهانی متوسل می‌شوند. با این حال، سم زدایی به روش ترک ناگهانی می‌تواند خطرناک باشد، زیرا شروع علائم ترک، شدیدتر خواهد بود. در زمان مواجه شدن با علائم سم زدایی الکل، ممکن است فردی که در مرحله سم زدایی است، عود کرده و در معرض مسمومیت با الکل قرار گیرد. مسمومیت با الکل ممکن است منجر به مرگ شود.

ترک ناگهانی برای افرادی خوب است که برای ماندن در محل مرکز ترک اعتیاد و سم زدایی مشکلی ندارند و وقت کافی برای این کار دارند. ترک تدریجی الکل بیشتر برای افرادی مناسب است که به دلیل موقعیت اجتماعی و مشغله قادر به حضور تمام وقت در کمپ نیستند. بهترین روش ترک اعتیاد به الکل در واقع حضور در بهترین مرکز ترک الکل است.

ترک الکل

ترک الکل

فواید ترک الکل

هنگامی که بعد از سال ها سوء مصرف الکل، اقدام به ترک الکل کنید، بدن علاوه بر معکوس کردن تاثیرات زیاده روی در نوشیدن الکل، احساس بهتری نیز خواهد داشت. یکی از علائم اعتیاد به الکل، ترک کردن فعالیت های اجتماعی و سرگرمی هایی است که قبل از نوشیدن مشروبات الکلی عادت به انجام آنها داشتید. زندگی بدون نوشیدن الکل و مستی، به معنای داشتن وقت بیشتر برای کشف مجدد و پی بردن به احساسات خود و ساختن زندگی جدید هیجان انگیز و بدون الکل است. از فواید ترک الکل به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • با ترک الکل از بروز حوادث دوری کنید
 • با ترک الکل قلب سالم تری خواهید داشت
 • بهبود روابط شخصی
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان
 • بهبود روابط جنسی
 • بهبود سیستم ایمنی بدن
 • کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی
 • بهبود حافظه و تمرکز

مدت زمان ترک الکل چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک الکل در افراد مختلف متغیر است. اثرگذاری مصرف الکل، در افراد مختلف متفاوت است و سرعت‌های هوشیاری نیز در افراد مختلف متفاوت است. عواملی مانند نوع بدن، جنسیت، خوردن و آشامیدن آب می‌توانند در مدت زمان هوشیار شدن فرد بعد از مصرف الکل تأثیر بگذارند. عادت به نوشیدن مکرر الکل، نیز ممکن است باعث افزایش مدت زمان هوشیاری شود.

روند کاهش تاثیر الکل از معده شروع می‌شود. کاهش تاثیر الکل در معده به مقدار کمی صورت می‌پذیرد، اما مقدار باقیمانده الکل به روده کوچک می‌رسد و در جریان خون جذب می‌شود. کبد تا جایی که می‌تواند شروع به متابولیسم باقیمانده الکل می‌کند و بقیه الکل در بدن پخش می‌شود. مقدار کمی از الکل نیز از طریق ادرار، تعریق و تنفس دفع می‌شود. لازم به ذکر است که کاهش اثرگذاری مصرف الکل به معنای پریدن و خارج شدن الکل از بدن نیست. بهترین روش برای اندازه گیری میزان مستی، مقیاس غلظت الکل در خون (BAC) است.

برای ترک مشروبات الکلی چه باید کرد؟

راههای ترک مشروبات الکلی مختلف است. به هر حال روش‌های متعددی از قدیم برای ترک اعتیاد به الکل استفاده می‌شده است. روش‌های علمی در واقع نتیجه بخش ترین روش‌هایی هستند که تا کنون برای ترک الکل به کار گرفته شده اند. روشهای علمی سم زدایی و داروهای شیمیایی که در روانپزشکی تجویز می‌شوند به همراه روش‌های اصولی و علمی مشاوره و راه حل‌های رفتاری در واقع بهترین روش ترک اعتیاد الکل هستند.

ترک الکل مانند هر ماده اعتیاد آور دیگری سخت است و حتی نسبت به سایر مواد اعتیاد آور و مخدرها در زمان ترک و سم‌زدایی عوارض شدیدی را در فرد ایجاد می‌کند که در صورت شدت زیاد اعتیاد فرد به الکل ممکن است برای وی اثرات جانی داشته باشد.

برای درمان درست و کنترل شده اعتیاد به الکل بهترین راه در واقع کمک گرفتن است. اگر بخواهید بهترین روش را انتخاب کنید حتماً از مشاوره‌های علمی با افراد دانشمند و متخصص استفاده کنید. از بهترین راه‌های ترک اعتیاد استفاده از خدمات کلینیک‌های ترک اعتیاد است. در این کلینیک‌ها خدمات تخصصی ترک اعتیاد ارائه می‌شود. افرادی که برای ترک الکل یا سایر مواد اعتیاد آور به این مراکز مراجعه می‌کنند در ابتدا مورد معاینه قرار می‌گیرند تا میزان آسیب‌ها و شدت اعتیاد فرد و سلامت جسمانی وی ارزیابی شود. بعد از این مرحله متخصص درمان اعتیاد با توجه به دانش تخصصی، تجربه و شرح حال بیمار بهترین روش ترک الکل را برای بیمار به صورت ویژه تجویز می‌کند. برای افرادی که در تهران زندگی می‌کنند و شهر‌های اطراف به تعداد زیاد مرکز ترک اعتیاد به الکل وجود دارد. برای پیدا کردن مرکز ترک اعتیاد الکل در تهران می‌توانید به اینترنت مراجعه کرده و با پیدا کردن سایت ترک اعتیاد الکل به آن تماس بگیریم.  به عنوان یک مرکز تخصصی ترک الکل در تهران می‌توانید به کلینیک طلوعی دوباره به عنوان مرکز ترک قطعی الکل مراجعه کنید

بهترین مرکز ترک الکل

ترک کردن مشروب با انتخاب بهترین کلینیک ترک الکل در تهران  یعنی کلینیک تخصصی ترک الکل کلینیک طلوعی دوباره یکی از بهترین روش بوده که طی زمان قابل ملاحظه‌ای تجربیات ارزشمندی را کسب کرده است. در این کلینیک ترک الکل در تهران با ارائه انواع روش‌های سم زدایی و امکانات بی نظیر درمانی و رفاهی از کلینیک‌های لاکچری تهران به حساب می‌آید. ترک اعتیاد معمولاً با سم زدایی انجام می‌شود تا مواد و سموم موجود در بدن که بر اثر مصرف الکل به وجود آمده اند از بدن خارج شده و اعتیاد جسمی فرد به ماده اعتیاد آور درمان شود.

سم زدایی به روش‌های مختلفی در کلینیک طلوعی دوباره ارائه می‌شود. انواع مختلفی از روش‌های ترک اعتیاد و سم زدایی وجود دارد که افراد با توجه به سلامت، اعتیاد و وضعیت اجتماعی خود یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کنند. سم زدایی در مرکز طلوع دوباره به صورت سرپایی و سم زدایی به صورت درمان بستری ارائه می‌شود که افراد با توجه به وضعیت اعتیاد و سلامتی باید از یکی از این روش‌ها به عنوان مناسب ترین روش استفاده کنند. در درمان بستری فرد به صورت تمام وقت در مرکز بستری شده و در محل کلینیک حضور خواهد داشت. این کار فرصت معاینات دوره‌ای و اورژانسی را فراهم می‌کند از این رو افرادی که شدت اعتیاد آنها بالاست و یا دوره طولانی از مواد مخدر یا الکل استفاده کرده اند بهتر است از این روش استفاده کنند.

درمان سرپایی به این صورت است که فرد بستری نمی شود و به صورت مرتب هر چند روز یکبار به مرکز مراجعه می‌کند و دارو‌هایی که برای سم زدایی باید مصرف کند را دریافت کرده و از خدمات مشاوره در این دوره بهره مند می‌شود و از  طرفی پزشک ترک اعتیاد نیز به صورت دوره‌ای با بیمار ویزیت خواهد داشت.

 

سوالات متداول ترک الکل

ترک الکل چند روز طول میکشد؟
ترک الکل، معمولاً طی ۸ ساعت پس از آخرین باری که الکل مصرف شده است اتفاق می افتد، اما ممکن است چند روز بعد اتفاق بیفتد. علائم ترک، معمولاً طی ۲۴ الی ۷۲ ساعت به اوج خود میرسند، اما ممکن است تا هفته ها ادامه داشته باشند. عوامل مختلفی از جمله مدت زمان نوشیدن الکل توسط فرد، سن یا وزن او نیز می تواند شدت و مدت زمان بروز علائم ترک را نیز تحت تاثیر قرار دهند.
الکل چه مدت در بدن باقی می ماند؟
اگر الکل می نوشید، ممکن است از مدت زمانی که الکل در بدن شما باقی می ماند، شگفت زده شوید. یک کبد سالم می تواند تقریباً یک فنجان نوشیدنی الکی را در یک ساعت پردازش کند. با این وجود اگر بخواهید میزان الکل را از طریق خون، ادرار، تنفس یا حتی آزمایش مو تشخیص دهید، الکل مدت زمان طولانی تری در بدن شما قابل تشخیص می باشد.

الکل در حدود ۸۰ ساعت در ادرار باقی بماند

الکل ممکن است تا سه ماه در فولیکول های مو باقی بماند

الکل ممکن است تا ۲۴ ساعت در خون باقی بماند

آیا ترک الکل موجب گرفتگی عضلات می شود؟
گرفتگی عضلات، یکی از رایج ترین علائم سندرم ترک الکل است، و معمولاً چند ساعت پس از آخرین باری که الکل مصرف شده است، شروع می شود و تا چند روز ادامه خواهد داشت. از آنجا که عوارض ناشی از سندروم ترک الکل ممکن است کشنده باشد، هرگز سعی نکنید منتظر لرزش ناشی از سندروم ترک بمانید و یا به تنهایی آن را کنترل کنید.

برخی از افراد در دوران ترک الکل، فقط لرزش خفیف دست یا انقباض عضله را تجربه می کنند. با این وجود، سایر افراد ممکن است مشکلات جدی تری مانند تشنج کامل بدن را تجربه کنند.

آیا ترک الکل باعث درد قفسه سینه خواهد شد؟
ترک الکل ممکن است باعث درد در قفسه سینه و تنگی نفس می شود. این تنگی نفس، معمولا از عوارض جانبی آسیب قلبی ناشی از مصرف بیش از حد الکل به شمار می رود. اگر بعد از سالها استفاده از الکل، به طور ناگهانی مصرف الکل را قطع کنید، خطر آسیب رسیدن به قلب افزایش می یابد. ترک الکل ممکن است باعث ایجاد علائم درد در قفسه سینه شود و در نتیجه به قلب آسیب برساند.


به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

1 Comment

 1. محسن گفت:

  من حدود ۳ سال است که شبی یک پیمانه ودکا می نوشم. من از ودکا برای رسیدن به آرامش، خواب بهتر و حتی راحت بودن با همسر استفاده کردم. تمام آنچه در این مقاله گفته شد را انجام دادم. دیدگاه من به زندگی و آینده نگری ۱۰۰٪ تغییر کرده است. اکنون، من به دنبال یافتن عادات دیگری هستم که به صفاتی تبدیل شوند که ویژگی‌ های مرا تشکیل می‌ دهند.
  ممنون از کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره و سایت خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.