"<yoastmark

اکسی کدون چیست؟

اکسی کدون، مخدری نیمه صنعتی است که خاصیت آرامبخشی دارد و از آن برای تسکین دردهای شدید و مزمن استفاده می شود. اکسی کدون عملکردی همچون مرفین و هروئین دارد و به همین جهت خاصیت آرامبخشی دارد.

باید بدانید که عمده تاثیر این مخدر بر سیستم عصبی و مغز مصرف کننده می باشد به همین جهت هرگونه مصرف خارج از دستور پزشک آن می تواند باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد شود که وابستگی به اکسی کدون روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک اکسی کدون نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد بنابراین ضروری است مصرف کنندگان برای ترک اکسی کدون به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض اکسی کدون

عوارض مصرف اکسی کدون چیست؟

خشکی دهان

بی اشتهایی

حالت تهوع

سرگیجه

اما موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف اکسی کدون می باشد و مصرف آن می تواند عوارض جدی تری همچون اختلال تنفسی و نوسانات خلقی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد و تنها راه جلوگیری از بروز این عوارض ترک اکسی کدون در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

باید توجه داشته باشید که مصرف اکسی کدون زمانی باعث اعتیاد و وابستگی مصرف کننده نمی شود که با تجویز پزشک باشد و همانطور که گفتیم هرگونه مصرف خودسرانه و خارج از دستور پزشک آن باعث اعتیاد خواهد شد.

ترک اکسی کدون در منزل

اکسی کدون مخدری نیمه صنعتی است که سوء مصرف آن باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی مصرف کننده می شود به همین جهت ترک اکسی کدون، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی می باشد و هرگونه خود درمانی و ترک خودسرانه آن تنها باعث بروز علائم ترک در مصرف کننده می شود که جلوگیری از بروز این علائم اصلی ترین دلیل بازگشت به مصرف مجدد می باشد که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

بی‌خوابی یا خواب آشفته

حالت تهوع یا استفراغ

اضطراب یا بی قراری

چشمان اشک آلود

گرفتگی یا اسهال

احساس آنفولانزا

آبریزش بینی

درد عضلانی

لرزش بدن

تپش قلب

لرزیدن

تحریک

تعریق

علائم ترک که پیش تر به معرفی آنها پرداخته ایم، طی ۸ الی ۲۴ بعد از آخرین مصرف آشکار می شوند که علائم حاد به ندرت بیش از ۵ تا ۷ روز طول می کشد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

افسردگی

کم انرژی بودن

تحمل کم برای استرس (فیوز کوتاه)

ناتوانی در لذت بردن از هر چیزی

مشکلات حافظه یا تمرکز

مشکلات خواب

تحریک پذیری

کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی

سم زدایی

سم زدایی اولین مرحله از برنامه درمان و ترک می باشد.

اولین مرحله سم زدایی اکسی کدون باعث قطع اتصال این مخدر از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی اکسی کدون، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

مرکز ترک اعتیاد

ترک اکسی کدون

ترک اکسی کدون

همانطور که پیش تر اشاره کردیم اعتیاد به اکسی کدون علاوه بر وابستگی جسمانی باعث ایجاد وابستگی روانی نیز می شود به همین جهت درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و ضروری است که در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد به همین منظور ترک آن یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

از جدیدترین روش های درمان و ترک اکسی کدون می توانیم به ایمپلنت نالتروکسان، اشاره کنیم که علاوه بر ترک باعث حفظ حالت پایداری بیمار و جلوگیری از لغزش مصرف کننده می شود. ایمپلنت نالتروکسان یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد که تحت نظر پزشک جراح، طی بی حسی موضعی در دیواره تحتانی شکم قرار می گیرد و ماندگاری بیش از ۶ ماه دارد و در صفحه ایمپلنت نالتروکسان به معرفی کامل آن پرداخته ایم.

حتما مطالعه کنید: ایمپلنت نالتروکسان

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی اکسی کدون در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک اکسی کدون

آیا ترک اکسی کدون با متادون امکان پذیر است؟
متادون شبه مخدری بسیار اعتیاد آور است که مصرف آن نه تنها کمکی به ترک مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده می شود و بیمار باید مجددا اقدام به ترک متادون نماید.

آیا ترک اکسی کدون با ب۲ امکان پذیر است؟

ب۲ نیز همچون متادون، شبه مخدری اعتیاد آور است که مصرف آن نه تنها کمکی به ترک مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث ایجاد وابستگی در مصرف کننده می شود و بیمار باید مجددا اقدام به ترک ب۲ نماید.

آیا ترک اکسی کدون در منزل امکان پذری است؟

خیر، از آنجایی که وابستگی به اکسی کدون، روانی و جسمانی است، ترک اکسی کدون نیازمند دریافت خدمات روان درمانی درکنار درمان جسمانی می باشد به همین جهت، ترک آن نیازمند درمان و بستری در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *