ترک دیازپام

دیازپام چیست؟

دیازپام دارویی ضد اضطراب و آرامبخش است که عموما توسط پزشک برای بیماران دارای اختلال خواب، اضطراب، استرس و همچنین حملات پانیک تجویز می گردد. مکانیزم عملکرد دیازپام سرکوب سیستم عصبی مصرف کننده است به همین جهت قدرت اعتیادزایی و وابستگی بالایی دارد و حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شود. باید بدانید که مصرف این آرامبخش مطابق دوز تجویزی در بازه ی زمانی مشخص شده خطری برای مصرف کننده به همراه ندارد اما هرگونه سوء مصرف آن می تواند باعث اعتیاد و وابستگی شود.

وابستگی به دیازپام جسمانی و روانی است به همین جهت ترک دیازپام نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی می باشد و ضروری است که بیماران برای درمان و ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نموده و درمان خود را زیر نظر تیم پزشکی متخصص اعتیاد آغاز نمایند.

حتما مطالعه کنید: دیازپام
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض دیازپام

عوارض مصرف دیازپام چیست؟

عدم تمرکز و ضعف روانی

خواب آلودگی غیر معمول

ضعف جسمی و لرزش

بیماری های گوارشی

موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف این آرامبهش می باشد و تنها راه جلوگیری از بروز آن ترک دیازپام در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک در خانه

ترک دیازپام در خانه

ترک دیازپام در خانه یکی از باور اشتباه در خصوص مصرف این دارو می باشد و باید بدانید وابستگی روانی ایجاد شده بر اثر مصرف دیازپام بسیار شدید است و ترک دیازپام نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد به همین جهت ترک و درمان اعتیاد تنها در مرکز ترک اعتیاد امکان پذیر است و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک نه تنها کمکی به بهبود بیماران نمی کند بلکه تنها باعث بروز علائم ترک و محرومیت در مصرف کننده می شود که مقابله با بروز این علائم خود یکی از اصلی ترین دلایل مصرف مجدد می باشد.

علائم ترک دیازپام

علائم ترک و قطع مصرف دیازپام طیف گسترده ای از حالات روحی و مشکلات جسمی را در بر می گیرد به همین منظور در ادامه به معرفی برخی از متداول ترین آنها می پردازیم:

سردردهای شدید

دردهای عضلانی

گیجی و تحریک پذیری

اضطراب، تنش و بی قراری

اسپاسم عضلانی، گرفتگی عضلات شکم

مشکلات و بیماری های گوارشی، استفراغ دائم

افزایش حساسیت نسبت به صدا

بی حسی در اندام های مختلف

حساسیت شدید به نور

توهم و تشنج

صرع

مرکز ترک اعتیاد

ترک دیازپام

ترک دیازپام

درمان اعتیاد به دیازپام همانند سایر مخدرها و محرک ها نیاز به حمایت، پشتیبانی و ذهنیت درست از پروسه درمان دارد و درمان در مرکز ترک اعتیاد این فرصت را به بیماران می دهد تا مطابق متدهای جهانی به درمان اعتیاد خود بپردازند. مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به پشتوانه بکار گیری کادری حرفه ای و بابهره گیری از آخرین متدهای درمان برنامه درمانی ترک دیازپام با محوریت:

 درمان کامل جسمانی و روانی

رویارویی ساده تر با علائم قطع مصرف

درمان افسردگی، اضطراب و اختلالات تغذیه ای

بررسی و واکاوی علل گرایش به سوء مصرف دیازپام

آموزش مقابله با وسوسه و عدم به میل مصرف بعد از ترخیص

برگزار می گردد. در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره بیماران تحت نظر و ارزیابی دائمی کادر روانشناسی و روان درمانی هستند و مطابق با نظر متخصصین و درمانگران متد درمانی مناسب انتخاب و اجرا می گردد، طی زمان بستری مشاورین دائما به اصلاح رفتار و سبک زندگی بیماران می پردازند. نکته ای باعث درمان قطعی می شود استمرار جلسات مشاوره ای حتی بعد از ترخیص بیماران است که به بیماران این امکان را می دهد هرگاه دچار وسوسه شدن یا به بحران های روحی برخوردن با کمک مشاورین از این بحران ها عبور کنند و نتیجه مناسبی از درمان بگیرند.

درمان بستری دیازپام در کلینیک ترک اعتیاد مناسب ترین روش برای ترک می باشد و به بیمارکمک می کند تا با نظارت کامل اقدام به ترک و درمان نمایند و از آنجایی که علاوه بر خدمات درمان جسمانی، خدمات درمان روانی نیز دریافت می کند میتواند در برابر وسوسه مصرف مقاومت کند و این ترکی بدون بازگشت را برای بیماران پدید می آورد.

باتوجه به شرایط فعلی متاسفانه میزان درخواست مصرف دیازپام بسیار زیاد شده است و به همین منظور دسترسی به آن آسان تر گردید اما همانطور که در طول مقاله اشاره کردیم، مصرف خودسرانه دیازپام عوارض جبران ناپذیری بر سلامت بیمار دارد و باعث بروز علائم ترک در بیمار می شود  و این علائم ترک خود می تواند دلیلی برای مصرف مجدد باشد.

مرکز ترک اعتیاد

ترک دیازپام

روش ترک دیازپام در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت ترک تدریجی با ۷ روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی دیازپام در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک دیازپام


آیا مصرف دیازپام به عنوان داروی آرامبخش باعث اعتیاد می شود؟
دیازپام دارویی ضد اضطراب و آرامبخش است که در موارد بسیار محدود توسط پزشک برای بیماران دارای اختلال خواب، اضطراب، استرس و همچنین حملات پانیک تجویز می گردد اما سوء مصرف آن به هر دلیل باعث وابستگی روانی و جسمانی مصرف کننده می شود.

آیا امکان ترک اعتیاد دیازپام به روش فوق سریع امکان پذیر است؟
خیر، ترک اعتیاد به دیازپام تنها به روش سم زدایی تدریجی با ۷ روز بستری در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره امکان پذیر است که درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

آیا امکان ترک اعتیاد دیازپام در منزل وجود دارد؟
ترک اعتیاد دیازپام در خانه یکی از باور اشتباه در خصوص مصرف این دارو می باشد و باید بدانید وابستگی روانی ایجاد شده بر اثر مصرف دیازپام بسیار شدید است و ترک دیازپام نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *