مرکز ترک اعتیاد

ترک ب۲

قرص ب۲ چیست؟

ب ۲ یا بوپرنورفین شبه مخدری نیمه صنعتی، مسکن قوی و ضد دردی است که در موارد محدود جهت کنترل دردهای شدید توسط پزشک برای بیماران تجویز می شود. اما از آنجایی که ب۲ بسیار اعتیاد آور است هرگونه سوء مصرف یا مصرف خارج از دستور پزشک آن می تواند باعث اعتیاد شود بنابراین باید توجه داشته باشید که در صورت مصرف با تجویز پزشک، نباید هیچگونه تغییر خودسرانه ای در مدت زمان یا دوز مصرفی ایجاد نمایید.

متاسفانه بسیاری از بیماران اعتیاد برای ترک تریاک یا ترک هروئین و بازگشت به سلامتی اقدام به مصرف خودسرانه ب۲ می کنند اما بعد از مدتی به این مخدر وابستگی پیدا می کنند و با عوارض مخرب مصرف آن رو به رو می شوند، بنابراین مصرف ب۲ هیچ کمکی به ترک اعتیاد نخواهد کرد و تنها باعث تغییر نوع مخدر مصرفی می شود و بیمار باید مجددا برای ترک ب۲ اقدام کنند و از آنجایی که وابستگی به ب۲ روانی و جسمانی است ترک ب۲ یا ترک بوپرنورفین نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی می باشد به همین جهت ضروری است که بیماران برای درمان و ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نموده و درمان خود را زیر نظر تیم پزشکی متخصص اعتیاد آغاز نماید.

حتما مطالعه کنید: ب۲
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض ب۲

عوارض مصرف ب۲ چیست؟

تب

درد معده

تورم چهره

اختلال خواب

تنفس آرام و سطحی

ادرار تیره و تغییر رنگ

زرد شدن چشم و پوست

اختلال در بینایی و تاری دید

گیجی، رفتار و افکار غیر معمول

تورم صورت، لب ها، زبان و گلو

مشکلات و بیماری های تنفسی

یرقان، کهیر و بیماری های پوستی

احساس سبکی در سر و بی حالی

اختلال در حافظه، تمرکز و تصمیم گیری

تهوع، یبوست، استفراغ و ضعف جسمانی

در خصوص عوارض مصرف قرص ب۲ باید بدانید که اختلال و مشکلات سیستم گوارش از متداول ترین اعتیاد به بوپرنورفین است بنابراین در صورت بروز هرگونه از نشانه ها همچون کاهش سطح تنفسی، تورم صورت، لب ها، زبان و گلو باید سریعاً به پزشک مراجعه شود.

همچنین باید اطلاع داشته باشید که موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف ب۲ می باشند و مصرف این شبه مخدر طیف گسترده تری از بیماری های جسمانی و روانی را در بر می گیرد و تنها راه جلوگیری از بروز این عوارض ترک ب۲، در مرکز ترک اعتیاد می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم اعتیاد به بوپرنورفین

علائم اعتیاد به قرص ب۲ چیست؟

وابستگی به ب۲ با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت و آگاهی از آنها می تواند در مرحله اول کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد به ب۲ و در مراحل بعدی اقدامات درمانی مثل ترک ب۲ کند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

مصرف خارج از نوبت مشخص شده توسط پزشک

مصرف بیش تر از دوز تجویزی پزشک در دوره طولانی تر

مراجعه به پزشک های متعدد برای دریافت میزان بیشتری از این قرص

استفاده از دارو در مواجه با موقعیت های سخت

ترک اعتیاد قرص ب۲ چند روز طول می‌کشد؟

یکی از سوالات متداول بیماران در خصوص مدت زمان ترک می باشد. مدت زمان ترک ب۲ بسته به پارامترهای مختلفی همچون دوز مصرفی، مدت زمان مصرف و وضعیت سلامتی بیمار متغیر می باشد و بعد از انجام مشاوره بستری اولیه در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره مشخص می شود.

کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی ب۲

سم زدایی ب۲

سم زدایی اولین مرحله درمان و قطع وابستگی به ب۲ می باشد و اولین مرحله سم زدایی ب۲، قطع اتصال این شبه مخدر از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود. سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی ب۲، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

باید بدانید که سم زدایی بخشی از برنامه درمان است و انجام سم زدایی به تنهایی نمی تواند باعث بهبود بیماران شود به همین جهت در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره سم زدایی، به عنوان بخشی از برنامه درمانی بیماران انجام می گیرد.

مرکز ترک اعتیاد

بهترین روش ترک قرص ب۲

بهترین روش ترک قرص ب۲

ب۲ بسیار اعتیاد آور است و وابستگی به آن روانی و جسمانی می باشد به همین جهت بهترین متد درمان و ترک ب۲، ترک تدریجی می باشد چرا که در این روش درمان، مصرف کننده بطور شبانه روزی تحت نظر پرستاران می باشد که علاوه بر کنتل میل به مصرف مجدد باعث می شود در صورت بروز علائم خاص در بیمار کلیه اقدامات درمانی و پزشکی به سرعت انجام بگیرد.

روش ترک ب۲ در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

در صورت مصرف کمتر از یک عدد درمان بصورت فوق سریع (UROD) 2 شب و ۳ روز بستری

در صورت مصرف بین ۱ الی ۲ عدد درمان بصورت سریع با یک شب بستری اضافه

در صورت مصرف مصرف بین ۲ الی ۳ عدد درمان بصورت سریع با دو سب بستری اضافه

در صورت مصرف بیش از ۳ عدد درمان بصورت ترک تدریجی بین ۷ الی ۱۴ روز بستری

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی ب۲ در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک ب۲

آیا ترک هروئین با ب۲ امکان پذیر است؟
از آنجایی که ب۲ شبه مخدری بسیار اعتیادآور است، هرگونه سوء مصرف آن نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده خواهد شد. بنابراین مصرف ب۲ نه تنها باعث ترک هروئین نمی شود بلکه تنها نوع مخدر مصرفی را از هروئین به ب ۲ تغییر می دهد و بیمار باید مجددا اقدام به ترک ب۲ نماید.

آیا ترک بوپرنورفین با کلونیدین امکان پذیر است؟
خیر، ترک ب۲ نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در کلینیک ترک ب۲ طلوعی دوباره می باشد و هرگونه روش درمان جایگزین کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد.

آیا ترک تریاک با ب۲ امکان پذیر است؟
قرص ب۲ شبه مخدری اعتیادآور است و هرگونه سوء مصرف آن، باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده می شود و مصرف آن کمکی به ترک تریاک نخواهد کرد، بلکه تنها نوع مخدر مصرفی را از تریاک به ب ۲ تغییر می دهد و بیمار باید مجددا اقدام به ترک ب۲ در مرکز ترک ب۲ طلوعی دوباره نماید.

آیا سوء مصرف ب۲ باعث اوردوز می شود؟
اوردوز از اصلی ترین عوارض سوء مصرف قرص ب۲ می باشد که متاسفانه باعث مرگ بسیاری از مصرف کنندگان می شود اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اوردوز با قرص ب۲ قابل درمان است اما ضروری است تا به سرعت با اورژانس تماس بگیرید تا اقدامات درمانی انجام بگیرد.

2 Comments

  1. شمس اله خان گفت:

    سلام بنده یک چهارم بی۲ مصرف دارم هر ۱۲ ساعت هزینه بستری چکونه است اول هزینه رو بفرمایید یعد خدمت میرسم

    • کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره گفت:

      سلام. لطفا با شماره ۰۲۱۵۸۲۲۵ تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *