کلینیک ترک اعتیاد

ترک لورازپام

ترک لورازپام

لورازپام، از دسته داروهای آرامبخش و خواب آور است که تاثیر مستقیمی بر سیستم عصبی و مغز مصرف کننده دارد و به همین جهت سوء مصرف آن باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده می شود. از آنجایی که وابستگی به لورازپام روانی و جسمانی می باشد و درمان اعتیاد و ترک لورازپام، علاوه بر درمان جسمانی نیاز به دریافت خدمات روان درمانی در کلینیک ترک اعتیاد دارد. برنامه درمانی و ترک لورازپام بسته به دوز مصرفی و میزان مصرف کاملا متفاوت می باشد که در این صفحه به بررسی کامل آنها می پردازیم اما قبل از آن ضروری است تا اطلاعات مختصری در خصوص لورازپام داشته باشد.

حتما مطالعه کنید: لورازپام چیست؟

لورازپام چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، لورازپام دارویی آرامبخش و خواب آور است که در مواد خاصی توسط پزشک برای بیماران تجویر می شود اما از آنجایی که مصرف این دارو تاثیر مستقیمی بر سیستم عصبی و مغز مصرف کننده دارد، هر گونه سوء مصرف و یا مصرف خارج از دستور پزشک آن می تواند باعث اعتیاد بیمار شود. سوء مصرف لورازپام همانند دیگر داروهای آرامبخش مثل زولپیدوم و دیازپام عوارض متعددی به همراه دارد که در ادامه به معرفی برخی از متداول ترین آنها می پردازیم. اما پیش از آن باید بدانید که ترک لورازپام، نیاز به درمان بستری، تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد دارد و هرگونه ترک خودسرانه آن عوارض جبران ناپذیری بر سلامت مصرف کننده دارد.

مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف لورازپام

عوارض مصرف لورازپام

سرگیجه

اختلال خواب

اختلالات جنسی

عدم هماهنگی حرکتی

اختلال و مشکلات دیداری

مشکلات و بیماری های گوارشی

کلینیک ترک اعتیاد

درمان بستری لورازپام

درمان بستری لورازپام

همانطور که گفتیم، عمده تاثیر لورازپام در سیستم عصبی مصرف کننده است به همین جهت سوء مصرف آن با تحت الشعاع قرار دادن آن، در عملکرد صحیح مغز مصرف کننده اختلالات متعددی وارد می کند به همین جهت بهترین روش ترک لورازپام، ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد می باشد چرا که بستری در کلینیک ترک اعتیاد به بیماران این فرصت را می دهد به کمک جلسات مشاوره ای فردی و یا گروه درمانی به اصلاح ساختارهای ذهنی و صدمات وارد شده بر روان خود بپردازند.

به همین جهت یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور، ترک لورازپام، تحت نظر مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی با پرستاری شبانه روزی می باشد و در ادامه به معرفی برنامه درمانی کلینیک طلوع خواهیم پرداخت.

روش ترک لورازپام در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت ترک تدریجی با ۷ الی ۱۰ روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی دیازپام در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک لورازپام

آیا ترک لورازپام به درمان بستری نیاز دارد؟
در پاسخ با این سوال باید بدانید که بستری بهترین روش درمان اعتیاد به این دارو می باشد. چرا که علائم ناشی از قطع مصرف آن بسیار شدید یا حتی مرگبار است. به همین جهت بهترین روش ترک لورازپام، ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

آیا مصرف لورازپام باعث اوردوز می شود؟
اوردوز بر اثر مصرف لورازپام، به ندرت اتفاق می افتد اما سوء مصرف این دارو علاوه بر عوارض جسمانی، عوارض روانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد.

آیا مصرف لورازپام باعث اختلالات و بیماری های گوارشی می شود؟
از اصلی ترین عوارض سوء مصرف این دارو می توانیم به ابتلا به بیماری ها و اختلالات گوارشی اشاره نماییم که در مقاله به بررسی آن پرداخته ایم.