ترک ماری جوانا

ترک ماری جوانا

ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا محرکی با قدرت اعتیادآوری بسیار بالا است که از برگ ها و غنچه های گیاه شاه بدست می آید و با نام های گراس و علف نیز شناخته می شود. ماری جوانا از خانواده کانابیس ها می باشد و THC موجود در ماری جوانا که مکانیزم عملکرد آن اتصال به گیرنده های مغزی می باشد باعث اختلال در عملکرد مغز و سیستم عصبی مصرف کننده می شود و کارکرد طبیعی آن را متخل می کند. شدت تاثیر گذاری ماری جوانا نیز ارتباط مستقیمی با میزان THC دارد.

متداول ترین روش مصرف ماری جوانا، پر کردن آن در کاغذ سیگار است که دود حاصل از سوختن ماری جوانا بوی بسیار تندی دارد اما از دیگر روش های مصرف آن می توانیم به استفاده از پیپ و مصرف خوراکی اشاره کنیم.

مصرف ماری جوانا بیش از وابستگی جسمانی، وابستگی روانی ایجاد می کند به همین جهت ترک ماری جوانا نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد بنابراین ضروری است مصرف کنندگان برای ترک ماری جوانا به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

حتما مطالعه کنید: ماری جوانا
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف ماری جوانا

عوارض مصرف ماری جوانا چیست؟

اختلال ادراک

تاری دید و مشکلات دیداری

افزایش فشار خون و ضربان قلب

اختلال در تمرکز، حافظه و یادگیری

نوسانات خلقی و اختلال در قضاوت

گیجی و عدم تعادل در حرکات فیزیکی

اما موارد گفته شده تنها بخش کوچکی از عوارض مصرف ماری جوانا می باشد و عوارض بلند مدت آن طیف گسترده تری از بیمارها همچون سرطان، ضعف سیستم عصبی، حملات قلبی، عفونت ریوی و ذات الریه را در بر می گیرد و تنها راه جلوگیری از بروز این علائم ترک ماری جوانا در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک ماری جوانا

ترک ماری جوانا

اعتیاد به ماری جوانا علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی زیادی نیز ایجاد می کند به همین جهت درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در مرکز ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد به همین منظور ترک ماری جوانا یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک ماری جوانا، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

ضرورت بستری در مرکز ترک اعتیاد

وسوسه مصرف مجدد ماری جوانا بسیار شدید است و بیماران توانایی مقابله با این وسوسه را ندارد و با امیدواهی دائما تلاش می کند تا ترک را به وقت دیگری موکول کنند که خود یکی از اصلی ترین الزامات بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد.

از آنجایی که بستری در یک مرکز ترک اعتیاد معتبر همچون مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر و مراقبت دائمی و شبانه روزی مشاورین و کادر پرستاری انجام می گیرد عملا وسوسه مصرف مجدد بیمار از بین خواهد و در صورت مواجه با هر علائمی به سرعت شرایط درمان و مقابله با آن فراهم می گردد.

باید بدانید که مراجعه به مرکز ترک اعتیاد برای درمان یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و ترک ماری جوانا نیاز به دریافت خدمات مشاوره ای، روانشناسی و و روانپزشکی متعددی دارد.

راه های ترک ماری جوانا

برای ترک ماری جوانا روش های متعددی وجود دارد که انتخاب روش درمانی مناسب به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه با روانپزشک و روانشناس متخصص درمان اعتیاد مشخص می شود. اما از آنجایی که عمده وابستگی ماری جوانا روانی می باشد در تمامی روش های درمانی تمرکز ویژه ای بر روان درمانی وجود دارد چرا که اصلاح صدمات روحی و ساختار های تشکیل شده در مغز بر اثر مصرف این محرک های بسیار با اهمیت است. با توجه به اهمیت موضوع ترک ماری جوانا در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره با محوریت مقابله با مصرف، کسب لذت و حال خوش بدون استفاده از محرک و مخدر و ارتباط صمیمانه با درمانگران حتی بعد از ترخیص می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

سم زدایی ماری جوانا

سم زدایی ماری جوانا

سم زدایی اولین مرحله درمان و قطع وابستگی به ماری جوانا می باشد. اولین مرحله سم زدایی ماری جوانا، قطع اتصال این محرک از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی ماری جوانا، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک ماری جوانا

سبک زندگی پس از ترک

برخی از بیماران ممکن است پس از درمان علائمی همچون افسردگی و اضطراب داشته باشند و این علائم خود یکی از اصلی ترین دلایل مصرف مجدد و لغزش بیماران است و دلیل ادامه جلسات مشاوره بعد از ترخیص بیمار در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره نیز کنترل و درمان همین علائم می باشد اما باید بدایند که این عوارض کوتاه مدت است و بعد از گذشت چند روز از درمان بطور کامل از بین خواهند رفت.

حتما توجه کنید:

درمان علائم روحی و روانی اعتیاد حتما باید تحت نظر متخصصین باشد چرا که هرگونه اشتباه و درمان اشتباه می تواند صدمات جبران ناپذیری بر سلامت بیمار وارد کند.

روش ترک ماری جوانا در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان با حداقل ۷ الی ۱۴ روز بستری و بصورت تدریجی می باشد که در صورت وجود علائم و نظر درمانگران ممکن است مدت زمان درمان افزایش پیدا کند.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی ماری جوانا در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

1 Comment

 1. Amirazodi گفت:

  سلام خدمت همه دوستان و عزیزان گرامی
  من ۴/۵ سااال گرفتارش بودم و تا اینکه بعد از فوت پدرم
  تا ازدواجم و ٣٢ سال تمام بعد ازدواجم کارم این بود که هرشب باید نعشه میرفتم خونه اگه هر جایی بودم مهمونی بودم خونه مادر خواهر هرکی هرجا بودم باید
  اونجارو ترک میکردم و میرفتم خودم و می ساختم
  بخدا این ۴/۵سال خیلی چیزا رو از دست دادم
  هرچی شب بود نعشه بودم چشمام کاسه خون
  میرفتم خونه میافتادم رو نعشه خوری و
  فقط شکمم گنده میشد زبونم سفید میشد
  خیلی کرخت بودم اصلا نای هیچ کاریم نداشتم
  خیلی روزای بدی بود و اینکه به خودم اومدم
  و با خودم عهد کردم تمومش کنم
  الان خدا رو شکر خیلی بهترم سختیم فقط ٣ روز اول بود امیدوارم که هرکس که گرفتارش هست و با خوندن
  سرگذشت من اونم به خودش بیاد و یه تحول بزرگی
  تو زندگی شخصیش پیش بیاد و به زندگی عادیش
  برگرده ممنون که وقت گذاشتین
  آرزوی صحت و سلامتی واسه همه جوانان وطننم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *