کلینیک ترک اعتیاد

ترک هروئین

هروئین چیست؟

هروئین مخدری افیونی همچون مرفین، کدئین و تریاک می باشد و اما قدرت اعتیادآوری و عملکرد آن بسیار سریعتر از سایر مخدرهای هم گروه خود می باشد. هروئین که یک پودر تلخ مزه و بسیار نرم با رنگ سفید می باشد بعد از مصرف به سرعت به صورت متراکم به مغز مصرف کننده می رسد و وابستگی جسمانی و روانی شدیدی ایجاد می کند.

هروئین به روش های تدخین، استنشاق و تزریق مورد استفاده قرار میگیرد که متاسفانه شایع ترین روش مصرف هروئین، تزریق می باشد و بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل استفاده از سرنگ اشتراکی به بیماری های ویروسی، ایدز و HIV مبتلا می شوند.

اعتیاد و وابستگی به هروئین جسمانی و روانی می باشد به همین جهت ترک هروئین نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی می باشد و ضروری است که بیماران برای درمان و ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

حتما مطالعه کنید: هروئین
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف

عوارض مصرف چیست؟

عفونت قلبی

زوال رگ ها

اختلالات قاعدگی

تیرگی پوست و لب ها

بیماری و اختلال کبدی

ورم های چرکی در سطح پوست

ابتلا به بیماری های تنفسی و ذات الریه

ورم مفاصل و ابتلا به بیماری روماتوئیدی

انسداد رگ های خونی شش ها، کبد و کلیه

اما موارد گفته شده تنها چند مورد از عوارض جبران ناپذیر مصرف هروئین می باشد و مصرف این مخدر طیف گسترده ای از بیماری ها را در بر می گیرد و تنها راه برای جلوگیری از ابتلا به آنها درمان و ترک هروئین در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم ترک

ترک هروئین در خانه

ترک هروئین در خانه یکی از باورهای اشتباهی است که متاسفانه بسیاری از بیماران اعتیاد بر آن باور دارند اما باید بدانید که ترک هروئین تنها در مرکز ترک اعتیاد امکان پذیر است و همانطور که پیش تر گفتیم هرگونه ترک غیراصولی و خارج از نظر پزشک نه تنها کمکی به بیمار نمی کند بلکه تنها باعث بروز علائم ترک و محرومیت در مصرف کننده شود که خود یکی از اصلی ترین عوامل بازگشت به اعتیاد در مصرف کنندگان می باشد.

علائم ترک هروئین

دردهای عضلانی و استخوانی

بی خوابی و بی قراری

نوسانات خلقی

آبریزش بینی

پرخاشگری

ترک هروئین چندروز طول می کشد؟

مدت زمان درمان و ترک هروئین به پارامترهای مختلفی همچون دوز مصرفی، مدت زمان مصرف و شرایط فیزیکی و جسمانی بیمار بستگی دارد و از آنجایی که هروئین صدمات فراوانی بر سیستم عصبی مصرف کننده وارد می کند مدت زمان درمان پس از انجام مشاوره اولیه بستری مشخص می شود.

کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی هروئین

سم زدایی هروئین

سم زدایی اولین مرحله برنامه درمانی ترک هروئین می باشد و اولین مرحله سم زدایی هروئین، قطع اتصال این مخدر از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

مرکز ترک اعتیاد

ترک هروئین

ترک هروئین

اعتیاد به هروئین وابستگی جسمانی و روانی زیادی نیز ایجاد می کند به همین جهت درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد به همین منظور ترک هروئین یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک هروئین، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

از جدیدترین روش های درمان و ترک هروئین می توانیم به ایمپلنت نالتروکسان، اشاره کنیم که علاوه بر ترک باعث حفظ حالت پایداری بیمار و جلوگیری از لغزش مصرف کننده می شود. ایمپلنت نالتروکسان یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد که تحت نظر پزشک جراح، طی بی حسی موضعی در دیواره تحتانی شکم قرار می گیرد و ماندگاری بیش از ۶ ماه دارد و در صفحه ایمپلنت نالتروکسان به معرفی کامل آن پرداخته ایم.

حتما مطالعه کنید: ایمپلنت نالتروکسان

روش ترک هروئین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

دوز مصرفی کمتر از ۱٫۵ گرم درمان بصورت فوق سریع (UROD) 2 شب و ۳ روز بستری

دوز مصرفی بین ۱٫۵ الی ۲٫۵ گرم درمان بصورت سریع و ۲ شب بستری اضافه

دوز مصرفی معادل ۳ گرم درمان بصورت سریع و ۳ شب بستری اضافه

دوز مصرفی بیش از ۳ گرم درمان بصورت ترک تدریجی ۷ الی ۱۴ روز بستری

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی هروئین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *