کلینیک ترک اعتیاد

پتیدین چیست؟

پتیدین چیست؟

پتیدین که با نام Meperidine دارویی ضد درد است که در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد و در فرم آمپول برای مصرف تزریقی به بازار عرضه می شود. پتیدین که نوعی مخدر است در آزمایشگاه تولید می شود و در مصارف پزشکی از آن برای بیهوشی استفاده می شود. بطور کلی باید بدانید که موارد تجویز پتیدین برای تسکین دردها شدید و دراز مدت است و در مواردی به منظور قوی تر کردن اثر داروهای بیهوشی از آن استفاده می شود. پتیدین بصورت آمپول های ۱۰۰ میلی گرمی، ۵۰ میلی گرمی، ۱ میلی لیتری و ۲ میلی لیتری عرضه می شود اما مصرف این مخدر نیز باعث اعتیاد می شود و عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده به همراه دارد که در ادامه به معرفی عوارض مصرف پتیدین می پردازیم.

حتما مطالعه کنید: پتیدین

نحوه مصرف پتدین

همانطور که گفتیم پتیدین مصارف پزشکی محدودی همچون جراحی ها و زایمان دارد و به دلیل اعتیادآور بودن قوانین سخت گیرانه ای در خصوص مصرف آن در بیمارستان ها وجود دارد و کادر درمانی تنها در شرایط خاص با تحویل پوکه آمپول پتیدین مجاز به استفاده از آن می باشند.

در خصوص مصرف پتیدین باید بدایند که تشخیص دوز و مدت زمان مصرف تنها توسط پزشک امکان پذیر است و هرگونه مصرف خارج از دستور پزشک آن باعث اعتیاد می شود و ترک پتدین نیازمند بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد که به همین منظور ترک پتدین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین درمانگران و کادر پزشکی با پرستاری شبانه روزی مطابق آخرین متدهای جهانی انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض پتیدین

عوارض آمپول پتیدین

سوء مصرف پتیدین باعث بروز عوارض مخربی بر سلامت جسمانی و روانی مصرف کننده می شود که خوشبختانه اکثر آنها بعد از ترک پتدین در کلینیک ترک اعتیاد از بین خواهند رفت. عوارض مصرف این مخدر در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشند که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

عوارض کوتاه مدت مصرف پتیدین

عوارض کوتاه مدت بلافاصله بعد از مصرف ظاهر می شوند که متاسفانه بسیار خطرناک هستند و زمینه ساز بروز علائم بلند مدت هستند. عوارض کوتاه مدت مصرف پتیدین طیف گسترده ای از بیماری ها را در بر می گیرند که بسته به شرایط فیزیکی، دوز و مدت زمان مصرف متفاوت می باشند اما برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

غش

سرگیجه

لرزش بدن

خواب آلودگی

اختلال تنفسی

کاهش فشار خون

افزایش ضربان قلب

افزایش احتمال ایست قلبی

خشکی و از بین رفتن رطوبت دهان

اضطراب، احساس وهم آلودگی و کلافگی

تنگی مردمک های چشم و مشکلات بینایی

اختلالات و بیماری های گوارشی مثل یبوست

ایجاد درد در قفسه سینه

مشکلات جدی در بینایی

کاهش فشار خون

سردردهای مزمن

عوارض بلند مدت مصرف پتدین

عوارض بلند مدت مصرف در بازه زمانی طولانی تری بروز پیدا می کند و مشکلات جدی تری برای مصرف کننده به همراه دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

عارضه و بیماری های پوستی

اختلال در سیستم عصبی مرکزی

اختلال و بیماری های دستگاه گوارش

مشکلات و بیماری های قلبی و عروقی

اما ایست قلبی، اختلال سیستم عصبی مرکزی و بیماری های دستگاه گوارشی بخش کوچکی از عوارض مصرف پتیدین می باشد و بهترین راه کار جهت جلوگیری از بروز این علائم، ترک پتیدین در کلینیک ترک اعتیاد می باشد. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات درمانی در زمینه ترک پتیدین به شما عزیزان می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

تفاوت با مرفین

تفاوت پتیدین با مرفین

مرفین از تریاک استخراج می شود و پتیدین در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد اما بسیاری بر این باور اشتباه باور دارند که شدت عوارض و اعتیادآوری پتیدین بسیار کمتر از مرفین می باشد اما باید بدانید که پتیدین نیز همانند مخدرهای همچون هروئین می باشد و هرگونه سوء مصرف آن صدمات شدید و جبران ناپذیری بر سلامت بیمار وارد می کند.

موارد منع مصرف پتیدین

پتیدین همچون دیگر داروهای مسکن و آرامبخش مثل دیازپام و کلونازپام دارای اختلالات و محدودیت های مصرف متعددی می باشد و مصرف این دارو در صورت ابتلا به بیماری ها و عوامل زیر می تواند بسیار خطرناک باشد و در صورت مصرف باید سریعا برای ترک پتیدین به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایید.

فشار خون

سابقه وجود عمل جراحی صفرا

تروما، ضربه یا آسیب های مغزی

اختلال و ناهمسانی در عملکرد کلیه و کبد

سابقه ابتلا به بیماری ها و آشفتگی های روانی

کلینیک ترک اعتیاد

ترک پتیدین

ترک پتیدین

ترک پتیدین نیازمند دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی در کلینیک ترک اعتیاد می باشد تا تمامی حالات روحی و جسمی بیماری به خوبی کنترل شود و بیماران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به ترک و کسب سلامتی کنند به همین جهت ترک پتیدین یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد که در برنامه درمانی تمامی پروسه ترک و درمان تحت نظر مجرب ترین روانشناسان و روانپزشکان انجام می گیرد.

یکی دیگر از باورهای اشتباه در خصوص این مخدر صنعتی ترک پتیدین در منزل می باشد که باید بدانید هرگونه خود درمانی و ترک خودسرانه می تواند باعث بروز علائم ترک و محرومیت در بیماران شود که مقابله و کاهش شدت این علائم خود یکی از اصلی ترین دلایل بازگشت بیماران به مصرف می باشد.

علائم و نشانه های ترک پتیدین

درد عضلانی

اختلالات خواب

کلافگی و بی قراری

مشکلات و بیماری های گوارشی

تحریک و تقویت شدت بیماری های عصبی

بهترین روش ترک پتیدین

روش‌های متعددی برای درمان اعتیاد به پتیدین وجود دارد که بعد از مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و ملاقات با روان‌شناس و روان‌پزشک، یکی از روش‌های درمانی برای شما آغاز می‌شود. وابستگی به این دارو روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک پتیدین نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد و ضروری است تا بیماران برای درمان اعتیاد خود به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایید و به کمک مشاوران و شرکت در جلسات روانشناسی به اصلاح ساختارهای ذهنی خود بپردازند. به همین جهت بهترین روش ترک پتیدین ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد می باشد چرا که این فرصت را به بیمار می دهد تا علاوه بر درمان جسمانی به درمان روان خود که بر اثر مصرف این مخدر صدمات زیادی دیده است بپردازد.

از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک پتیدین

آیا پتیدین باعث سکته مغزی می شود؟

از اصلی ترین عوارض مصرف پتیدین می توانیم به تاثیر مخرب آن بر سیستم عصبی اشاره نماییم که سکته مغزی از اصلی ترین عوارض مصرف آن است.

آیا ترک پتیدین نیاز به روان درمانی دارد؟
وابستگی به پتیدین، روانی و جسمانی است به همین جهت، ترک پتیدین نیز، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی می باشد و ضروری است تا تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد انجام بگیرد.

آیا ترک پتیدین در منزل امکان پذیر است؟
خیر، از آنجایی که سوء مصرف پتیدین، باعث ایجاد وابستگی روانی در مصرف کننده می شود، هرگونه ترک خودسرانه آن تنها باعث بروز علائم ترک در مصرف کننده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *