ترک کتامین

ترک کتامین

کتامین چیست؟

کتامین به منظور درمان افسردگی استفاده می شود و خاصیت ضد درد دارد و در فرم های قرص و آمپول تولید و عرضه می شود. کتامین که دارویی بی بو و بی مزه می باشد بعد از مصرف بسیار سریع جذب می شود و با سرعت بالایی در تمامی بافت های بدن توزیع می گردد، مکانیزم عملکرد آن تاثیر مستقیم بر مغز بیمار و کندی در ارسال پیام از مغز به اندام ها می باشد.

کتامین بسیار اعتیار آور است و مصرف آن تنها زمانی باعث اعتیاد و وابستگی بیماران نمی شود که تحت نظر پزشک و در دوز و زمان مصرف مشخص شده باشد و هرگونه مصرف خارج از دستور پزشک کتامین می تواند باعث اعتیاد و وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده شود که عوارض جبران ناپذیری را در پی دارد.
همانطور که گفتیم اعتیاد و وابستگی به کتامین جسمانی و روانی می باشد و به همین دلیل ترک کتامین نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی می باشد و ضروری است که بیماران برای ترک کتامین به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند. ترک کتامین یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور می باشد و تمامی مراحل درمان توسط کادر متخصص روانپزشکی، روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام میگیرد.

حتما مطالعه کنید: کتامین
مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف

عوارض مصرف کتامین چیست؟

توهم

نارسایی کبد

نارسایی مثانه

دو بینی و عدم تعادل

اختلال درک صحیح شرایط

فشار خون افزایش ضربان قلب

زندگی در دنیایی غیرواقعی و رویا

بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب

اختلال در عملکرد شناختی

حالت تهوع و استفراغ

کند شدن حرکات

حملات روانی

گم‌گشتگی

بی‌حسی

اما موارد شده تنها تعدادی از عوارض سوء مصرف کتامین می باشد و مصرف کتامین می تواند عوارضی همچون دلیریوم، مسخ واقعیت و کاف چاله برای بیمار داشته باشد که در صفحه کتامین چیست؟ به توضیح مفصل هرکدام پرداخته ایم.

سوء مصرف کتامین عوارض جانبی متعددی نیز برای مصرف کننده به همراه دارد که از مهمترین آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

آشفتگی

فراموشی و روانپریشی

افزایش فشار مغز و چشم ها

مشکلات گوارشی و استفراغ

بیماری های تنفسی و تشنج

نامفهوم شدن گفتار

مختل شدن قدرت قضاوت

اختلال در عملکرد حرکتی

تحریف ادراک دیداری و شنیداری

کلینیک ترک اعتیاد

علائم ترک

ترک کتامین در خانه

یک باور اشتباه در خصوص مصرف کتامین امکان ترک آن در خانه می باشد که در این خصوص باید بدانید به دلیل وابستگی روانی ایجاد شده بر اثر مصرف کتامین، ترک کتامین نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد به همین جهت ترک و درمان اعتیاد تنها در مرکز ترک اعتیاد امکان پذیر است. از سوی دیگر وسوسه مصرف مجدد این دارو باعث می شود تا بیماران با امید واهی دائما تلاش کنند تا ترک را به وقت دیگری موکول کنند که خود یکی از اصلی ترین الزامات بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد.

هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک نه تنها کمکی به بهبود بیماران نمی کند بلکه تنها باعث بروز علائم ترک و محرومیت در مصرف کننده می شود که مقابله با بروز این علائم خود یکی از اصلی ترین دلایل مصرف مجدد کتامین می باشد.

علائم ترک کتامین عبارتند از:

پارانویا

افسردگی

اضطراب

بی خوابی

تپش قلب

تنفس نامنظم

نوسانات هیجانی و خلقی

افزایش فشار خون و برهم ریختگی ریتم قلبی

مرکز ترک اعتیاد

سم زدایی

سم زدایی کتامین

سم زدایی اولین مرحله درمان و قطع وابستگی به کتامین می باشد و اولین مرحله سم زدایی کتامین باعث قطع اتصال این دارو از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

ترک کتامین

ترک کتامین

ترک کتامین

اعتیاد به کتامین باعث ایجاد وابستگی جسمانی و وابستگی روانی در مصرف کننده می شود به همین علت ترک کتامین نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد و حتما باید در مرکز ترک اعتیاد انجام بگیرد که به همین منظور ترک کتامین یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک کتامین، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کتامین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک کتامین

آیا مصرف کتامین برای درمان افسردگی مفید است؟
خیر و در این خصوص باید بدانید که کتامین داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) برای درمان افسردگی نیست به همین جهت سوء مصرف این دارو تنها باعث اعتیاد مصرف کننده می شود.

آیا ترک کتامین به روش سم زدایی فوق سریع امکان پذیر است؟
خیر، با توجه به مکانیزم ساختاری کتامین، انجام سم زدایی فوق سریع آن وجود ندارد و ترک کتامین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به روش سم زدایی تدریجی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی همراه پرستاری شبانه روزی انجام می گیرد.

آیا مصرف کتامین باعث افسردگی می شود؟
عوارض سوء مصرف کتامین طیف گسترده ای از بیماری های روانی و جسمانی را در بر می گیرد که افسردگی، دلیریوم، مسخ واقعیت و کاف چاله از مهمترین آنها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *