ترک کراک

ترک کراک

کراک چیست؟

کراک محرکی است که در ابتدا به عنوان داروی بیهوشی استفاده می شد اما با مشخص شدن عوارض و اعتیادآوری آن در دسته موادی همچون مرفین قرار گرفت. کراک همچون ماری جوانا و حشیش تاثیر مستقیمی بر سیستم عصبی مصرف کننده دارد.

کراک که از فراورده های کوکائین می باشد در ابعاد مختلف با طیف رنگی کرم روشن تا قهوه ای تیره ساخته و عرضه می شود که رنگ آن ارتباط مستقیمی با درصد خلوص آن دارد. روش مصرف کراک شبیه به تریاک می باشد و مصرف کنندگان با استشمام دود حاصل از حرارت دادن آن در پایپ اقدام به مصرف این محرک می کنند. مصرف کراک بصورت تزریقی و استنشاقی نیز امکان پذیر است.

عملکرد کراک، تاثیر مستقیم بر مغز می باشد که باعث تحریک و تشدید عملکرد سیستم گردش خون و تنفس مصرف کننده می شود. مصرف کراک عوارض متعددی به همراه دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت اما باید بدانید که ترکیب این محرک با الکل، ماری جوانا و حشیش می تواند باعث مرگ شود.

وابستگی به کراک روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک کراک نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی می باشد به همین جهت ضروری است که بیماران برای ترک کراک به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنند.

حتما مطالعه کنید: کراک
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف

عوارض مصرف کراک چیست؟

عوارض مصرف کراک طیف گسترده ای از بیمارهای روانی و جسمانی را در بر می گیرد که در صفحه کراک چیست؟ به معرفی کامل آنها پرداخیم اما برخی از متداول ترین عوارض مصرف این محرک عبارتند از:

آمفیزم و بیماری های ریوی و سرطان ریه

تنگی عروق خونی، افزایش ضربان قلب

تنگی نفس و برونشیت

حملات و ایست قلبی

تشنج و حمله عصبی

افسردگی و اندوه

اوردوز

تنگی مردمک چشم

مرگ ناگهانی

سکته قلبی

هذیان گویی

تیرگی لبها

بی خوابی

فشار خون

پارانویا

تشنج

پروسه درمان اعتیاد به کراک

ترک کراک نیاز به روان درمانی در کنار درمان جسمانی دارد به همین جهت نیاز است تا قبل از شروع درمان، طی جلسات مشاوره ای حالات بیمار بررسی و پروسه درمان با توجه به شرایط روحی و جسمی برنامه ریزی شود که با توجه به اهمیت این موضوع ترک کراک در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین و بهترین کادر متخصص روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد که خود ضامن کسب نتیجه مطلوب از درمان در کوتاه ترین بازه زمانی است.

مرکز ترک اعتیاد

علائم ترک کراک

قطع مصرف ناگهانی

در میان محرک ها، شدت اعتیادآوری کوکائین بسیار بالا می باشد اما شدت اعتیادآوری کراک از کوکائین نیز بیشتر است و در بازه ی زمانی کوتاه از مصرف به سرعت به مغز رسیده و در دفعات اول مصرف بدن نسبت به مصرف آن تحمل پیدا کرده و مصرف کننده برای کسب لذت اولیه اقدام به افزایش دوز مصرفی می کند و به این ترتیب هر بار دوز مصرفی افزایش پیدا می کند. حال اگر بیمار بصورت خودسرانه اقدام به قطع مصرف این محرک کند، علائم ترک که طیف گسترده ای از بیماری های روانی را در بر میگیرد که بسیار دردناک می باشد و بسیاری از بیماران به دلیل عدم توانایی مقاومت در برابر این علائم اقدام به مصرف مجدد می کند.

برخی از علائم ترک کراک عبارتند از:

ولع و وسوسه مصرف دوباره

حملات اضطرابی متعدد

اضطراب و بیقراری

ترس و درماندگی

خستگی مفرط

تحریک پذیری

خودکشی

آشفتگی

عصبانیت

انزوا

سم زدایی کراک چگونه است؟

سم زدایی اولین مرحله درمان و قطع وابستگی به کراک می باشد. اولین مرحله سم زدایی کراک، قطع اتصال این محرک از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشدو در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی کراک، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

بهترین روش ترک کراک

بهترین روش ترک کراک

همانطور که گفتیم کراک محرک بسیار قوی است و شدت وابستگی روانی آن بسیار بیشتر از وابستگی جسمانی می باشد و به همین منظور بهترین روش ترک کراک در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره ارائه می شود که روان درمانی بصورت جلسات مشاوره ای فردی، گروه درمانی و خانواده درمانی و درمان جسمانی تحت نظر مجرب ترین درمانگران اعتیاد انجام می گیرد.

روش ترک کراک در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت تدریجی و حداقل ۱۴ روز بستری

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کراک در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک کراک

آیا ترک کراک نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد؟
وابستگی به کراک علاوه بر جنبه جسمانی، روانی نیز می باشد، در همین راستا ترک کراک، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

آیا مصرف کراک باعث اوردوز می شود؟
اوردوز یکی از اصلی ترین عوارض سوء مصرف کراک می باشد که متاسفانه سالانه بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل اوردوز به کام مرگ کشیده خواهند شد. به همین جهت ضروری است تا زمان اوردوز به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

آیا ترک کراک در منزل امکان پذیر است؟
ترک کراک نیازمند درمان بستری تحت نظر روانپزشک متخصص و تیم روانشناسی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد و هرگونه ترک خودسرانه و غیراصولی آن باعث بروز علائم ترک در مصرف کننده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *