کلینیک ترک اعتیاد

ترک کوکائین

کوکائین چیست؟

کوکائین محرکی بسیار اعتیاد آور است که از گیاه کوکا استخراج می شود و به شکل پودر سفیدرنگ، شفاف، کریستالی و تلخ است. مکانیزم عملکرد آن تاثیر مستقیم بر مغز و سیستم عصبی مصرف کننده است به همین جهت وابستگی ایجاد شده در اثر مصرف آن روانی و جسمانی می باشد.

مصرف کوکائین به روش های مختلفی همچون خوراکی، استنشاقی و تزریقی انجام پذیر است اما متداول ترین روش مصرف آن بصورت استنشاقی می باشد که در ابتدا کوکائین را به شکل پودر در آورده و به کمک اسکناس یا کاغذ لوله شده آن را از طریق بینی خود بالا می کشند این روش مصرفی باعث می شود تا کوکائین از طریق بینی به شش ها وارد شده و پس از ورود به سیستم گردش خون به سرعت وارد مغز مصرف کننده شود اما از دیگر روش های مصرف کوکائین می توانیم به مالیدن به لب ها و دندان ها اشاره کنیم که مدت اثر در این روش طولانی تر می شود.

همانطور که گفتیم وابستگی به کوکائین روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک کوکائین نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روان درمانی می باشد و ضروری است که بیماران برای درمان و ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نموده و درمان خود را زیر نظر تیم پزشکی متخصص اعتیاد آغاز نمایند.

حتما مطالعه کنید: کوکائین
مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف کوکائین

عوارض مصرف کوکائین چیست؟

اسپاسم عضلانی

عدم هماهنگی حرکات

تحریک پذیری، بی قراری

اختلال در ریتم تنفسی و سکته

بیماری های قلبی، ضربان نامنظم

توهمات حسی، ادراکی، دیداری، شنوایی و لامسه

مشکلات گوارشی و دردهای شکمی

کاهش وزن بدن و ضعف جسمانی

مشکلات و بیماری های تنفسی

کم خونی و رنگ پریدگی

تعریق، لرز و تشنج

اما موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف این محرک می باشد و مصرف آن می تواند باعث بروز عوارض و بیماری های جبران ناپذیری در مصرف کننده شود که تنها راه مقابله با آن ها ترک کوکائین در مرکز ترک اعتیاد می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

علائم مصرف

علائم مصرف کوکائین

مصرف کوکائین با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت و آگاهی از آنها می تواند در مرحله اول کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد و در مراحل بعدی اقدامات درمانی مثل ترک کوکائین کند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

افزایش میزان هوشیاری و زیرکی، اعتماد به نفس بالا، پرحرفی و بی ربط گویی از اصلی ترین علائم مصرف کوکائین می باشد این علائم به حدی شدید هستند که اطرافیان هیچ درک صحیحی از صحبت های مصرف کننده نخواهند داشت و در صورت مصرف زیاد، حرکات و رفتاری های عجیبی از مصرف کننده سر خواهد زد از سوی دیگر مصرف کنندگان ممکن است دچار لرزش، سرگیجه، اسپاسم عضلانی و بدبینی شوند.

توجه داشته باشید که آگاهی از این نشانه ها کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد می کند و نتیجه قطعی اعتیاد تنها بعد از انجام آزمایش در کلینیک ترک اعتیاد مشخص می شود.

مرکز ترک اعتیاد

ترک کوکائین

ترک کوکائین

اعتیاد به کوکائین باعث ایجاد وابستگی جسمانی و وابستگی روانی در مصرف کننده می شود به همین علت ترک متادون نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد و حتما باید در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد که به همین منظور ترک کوکائین یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

روش ترک کوکائین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت ترک تدریجی بین ۷ تا ۱۴ روز بستری و درصورت وجود علائم، با توجه به نظر پزشک معالج مدت زمان بستری طولانی تر می شود.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کوکائین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *