کلینیک ترک اعتیاد
خدمات روانشناسی

خدمات روانشناسی

اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر همچنین بیماری ها و اختلالات اعصاب و روان دلایل گوناگونی دارند که درمان اصولی با شناخت و آشنایی با این عوامل شروع می شود، به همین جهت حضور مشاورین و روانشناسان در مراحل درمان، ضامن ترک اعتیاد بدون بازگشت می باشد.

با توجه به اهمیت حضور روانشناسان، ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر دائمی تیم روانشناسی انجام می گیرد که علاوه بر کمک به مراحل درمان به بهبود سبک زندگی پس از ترخیص نیز کمک بسیاری خواهد کرد. جلسات مشاوره در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به منظور کنترل حالات و عدم بازگشت به اعتیاد حتی بعد از ترخیص بیماران نیز برگزار می شود و این فرصت را به بیماران می دهد تا با شرح علائم و وضعیت خود از بروز بسیاری از عوارض و علائم جلوگیری کنند.

بیماران بستری در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بصورت روزانه و منظم توسط روانشناس ویزیت می شوند و تمامی حالات روحی آنها در پرونده بیمار ثبت و به روانپزشک متخصص ترک اعتیاد گزارش می گردد و هرگونه اقدام درمانی در خصوص از بین رفتن علائم ترک و ناراحتی های روانی و جسمانی برای بیماران انجام می گیرد.

خدمات روانشناسی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

مخدرها و محرک ها علاوه بر ایجاد وابستگی های جسمانی باعث وابستگی روانی نیز می شوند به همین منظور برای ترک اصولی ضروری است که بیماران علاوه بر دریافت خدمات درمان جسمانی، خدمات روان درمانی نیز دریافت کنند. خدمات روانشناسی و روانپزشکی ترک اعتیاد ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بصورت روان درمانی فردی، گروهی و خانواده درمانی می باشد.

مرکز ترک اعتیاد
مشاوره روانشناسی

خدمات روانشناسی ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

روانشناسی فردی به شرح:

مشاوره بستری رایگان درمان اعتیاد و درمان بیماران اعصاب و روان

درمان افسردگی، استرس، وسواس و پنیک

درمان روانشناختی و رفتاری (CBT)

تست روانشناختی و روانکاوی

روان درمانی فردی

 

مرکز ترک اعتیاد
زوج درمانی

روانشناسی گروهی به شرح:

خانواده درمانی

گروه درمانی

زوج درمانی

کلینیک ترک اعتیاد
تست روانشناسی

تست های روانشناسی و نورولوژی به شرح:

تست عصب روانشناختی (ADHD، دمنتا، زوال عقل، صرع، سکته مغزی)

روانشناسی شخصیت

آزمایش هوش

نوروفیدبک

بیوفیدبک

RTMS

مشاوره اعتیاد به بیماران سرپایی

مشاوره سرپایی پزشک متخصص ترک اعتیاد به بیماران این امکان را می دهد تا خود واقعیشان را بپذیرند و جلسات به صورت فردی ارائه می شود. برنامه درمانی بنابر وضعیت سلامت شخص بصورت کوتاه مدت یا بلند مدت انجام می گیرد و باعث ایجاد عادت های مفید در سبک زندگی بعد از ترخیص بیماران می شود.

درمان روانشناختی طبی

یکی از اصلی ترین مزایای این روش درمانی خارج کردن اعتیاد از قلمرو اخلاقیات است و بیماران به جای سرزنش و تنبیه، تشویق به درمان و همیاری می شوند. این روش درمانی تا کنون باعث درمان بسیاری از بیماران اعتیاد مخصوصا الکل شده است.

وظایف مشاور در برنامه درمانی

ارائه درمان و اجرای مشاوره فردی

استفاده از روش های درمانی با بازده بیشتر

استفاده از رویکردهای خودکار آمدی برای بیماران

اجرا روش های درمانی چند وجهی، اجتماعی و محیطی

کلینیک روانپزشکی
کلینیک روانپزشکی و اعصاب و روان

ویژگی های رفتار شناختی بیماران اعتیاد

برخی از رفتار های بیماران اعتیاد به دلیل فشارهای محیطی و اجتماعی یکسان است و درمانگران باید با شناخت کامل این ویژگی های شخصیتی به بهبود وضعیت بیمار بپردازند.

برخی از ویژگی های رفتاری بارز بیماران اعتیاد:

عزت نفس و اعتماد به نفس پایین

مکانیزم روانی لذت محور

عدم مسئولیت پذیری

اختلالات هیجانی

درماندگی

خصوصیات رفتاری مشترک بیماران اعتیاد

آشنایی با خصوصیات رفتاری بیماران اعتیاد باعث درک بهتری از شرایط و موقعیت بیماران می شود و به درمانگران این فرصت را می دهد تا با شناخت بهتری اقدام به درمان بیماران کنند. به همین جهت بهره گیری از دانش و تجربه تیم روانشناسی در بهترین مرکز ترک اعتیاد این فرصت را به بیماران می دهد تا به بهترین صورت اقدام به درمان اعتیاد کنند و بهترین نتیجه را از برنامه درمانی بگیرند.