سم زدایی فوق سریع

سم زدایی فوق سریع UROD

سم زدایی فوق سریع (UROD)

سم زدایی فوق سریع UROD یکی از سریع ترین روش های ترک اعتیاد می باشد که انجام آن در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت کنترل روانپزشک، پزشک متخصص بیهوشی و کادر پرستاری انجام می شود و به بیماران این امکان را می دهد که طی ۴ الی ۶ ساعت تمام سموم وارد شده بر بدن بر اثر مصرف مواد اعتیادآور را دفع کنند.

سم زدایی فوق سریع (UROD) چیست و چگونه انجام می شود؟

سم زدایی فوق سریع UROD طی ۴ الی ۶ ساعت بیهوشی انجام می گیرد و ضروری است که مصرف کننده هیچگونه بیماری قلبی، گوارشی و دیابت نداشته باشد چرا که در طول سم زدایی فوق سریع UROD به دلیل بیهوشی و داروهای ضد مخدر فشار زیادی به بدن مصرف کننده وارد می شود.

از سوی دیگر یکی از پارامترهایی که باید در زمان سم زدایی ترک اعتیاد به آن توجه ویژه ای شود میزان و دوز مصرف می باشد که بسته به شرایط جسمی بیمار توسط درمانگر مشخص می شود.

جالب است بدانید که بعد از انجام سم زدایی فوق سریع بیمار بدون هیچگونه مشکلی می تواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد و بدن او عاری از هرگونه مخدری است. اما تست اعتیاد ممکن است تا مدتی بعد از مصرف مثبت باشد ولی بیمار در سلامت کامل می باشد.

سم زدایی فوق سریع UROD با خواب عمیق مصرف کننده شروع شده و داروهای ضدمخدری به سرم بیمار تزریق می شود. این داروهای ضد مخدر با اتصال به گیرنده های مغزی بیمار باعث حذف مخدرهای باقی مانده در مغز و دفع آنها می شوند. اتصال گیرنده های مغز به داروی نالتروکسان و بلاک شدن آنها باعث می شود تا بیمار نتواند از مخدر دیگری استفاده کند که به بیان دیگر سم زدایی محفاظت از بدن در برابر جذب مخدر است.

بیماران بعد از انجام سم زدایی فوق سریع UROD نیز باید برای مدت زمان مشخص شده توسط درمانگران اقدام به مصرف داروی ضد مخدر نالتروکسان کنند که این مدت زمان مصرف به پارامترهای مختلفی همچون نوع مخدر مصرفی و دوز مصرف بستگی دارد که بسته به عوامل گفته شده مدت زمان مصرف می تواند بسیار متغیر باشد. مصرف نالتروکسان باعث پاکسازی گیرنده های مغزی می شود و کمک فراوانی به پروسه سم زدایی می کند و همانند فیزیوتراپی مانع از اتصال مخدرها بر گیرنده های مغز می شود.

عملکرد صحیح مغز و ترشح هورمون ها در اثر مصرف مواد مخدر همچون تریاک یا ترامادول برهم خورده و این اختلال در ترشح هورمون هایی همچون مرفین بعد از درمان و سم زدایی نیازمند درمان می باشد که نالتروکسان علاوه بر حفظ حالت پایداری بیمار و عدم اجازه مصرف مجدد مواد اعتیاد آور باعث بهبود اصلاح ساختار سیستم عصبی و هورمونی که بر اثر مصرف مخدر و محرک صدمه دیده است می شود.

سم زدایی اعتیاد فوق سریع

تفاوت سم زدایی فوق سریع (UROD) با سم زدایی تدریجی

اصلی ترین تفاوت سم زدایی فوق سریع UROD با سم زدایی تدریجی مدت زمان آن است که در سم زدایی فوق سریع طی ۴ الی ۶ ساعت انجام می شود اما مدت زمان سم زدایی تدریجی بسته به دوز و مخدر مصرفی توسط درمانگران مشخص می شود. شما می توانید برای استفاده از خدمات سم زدایی ترک اعتیاد با مشاورین ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تماس حاصل فرمایید.

در  سم زدایی تدریجی بیمار کاملا هوشیار است اما در سم زدایی فوق سریع UROD بیمار در وضعیت خواب عمیق قرار می گیرد.

برای سم زدایی فوق سریع UROD ضروری است که بیمار بدون هیچگونه بیماری قلبی، عروقی و گوارشی باشد اما سم زدایی تدریجی هیچ محدودیت سنی ندارد.