کلینیک ترک اعتیاد
عوارض هروئین بر بدن
1 شهریور 1400
کلینیک ترک اعتیاد
اعتیاد در زنان
1 شهریور 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره: سوراخ شدن بینی، یکی از عوارض جدی ناشی از مصرف طولانی مدت کوکائین است که در این مقاله به بررسی سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین و نحوه جلوگیری از ایجاد تغییر شکل را خواهیم آموخت.

کوکائین با کاهش جریان خون و بی حس کردن قسمت داخلی بینی باعث سوراخ شدن بینی می شود. وقتی کوکائین به صورت موضعی استفاده می شود (مانند سینوس هنگام استنشاق)، باعث انقباض رگ های خونی می شود. کوکائین همچنین به عنوان یک عامل بی حس کننده عمل می کند، بنابراین وقتی سلول های بینی به مدت طولانی خون از دست می دهند، سیگنال های درد را ارسال می کنند که توسط مغز “شنیده نمی شوند”. این عارضه جانبی ممکن است منجر به ادامه مصرف کوکاٸین شود حتی در صورت قطع خون رسانی به بینی.

حتما مطالعه کنید: کوکائین

سوراخ بینی یا سوراخ تیغه بینی زمانی ایجاد می شود که غشایی که سوراخ های بینی را تقسیم میکند، مابین آنها سوراخ ایجاد می کند. غشایی که سوراخ های بینی را تقسیم میکند، دارای بافتی نرم و غضروفی است و به راحتی دچار آسیب می شود. پس از آسیب دیدن، بافت به تنهایی قادر به ترمیم نمی باشد.

اما سوراخ شدن بینی یکی از عوارض سوء مصرف کوکائین است و مصرف این محرک عوارض روانی و جسمانی به مراتب شدیدتری برای مصرف کننده به همراه دارد که تنها راه مقابله با آن ترک کوکائین، تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک کوکائین
 سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

آسیب به سپتوم بینی معمولاً سالها طول می کشد تا ایجاد شود. با این وجود سوء مصرف زیاد کوکائین ممکن است روند آسیب رسانی به بینی را تسریع کند. برخی از علائم رایج مرتبط و منجر به سوراخ شدن بینی عبارتند از:

درد

خشکی

حساسیت

خون دماغ شدن

افزایش مخاط (رینوره)

افزایش گرفتگی بینی

احساس گرفتگی بینی

سوت زدن هنگام تنفس

در صورتی که فرد این علائم را در زمان سوء مصرف کوکائین تجربه کند، باید فوراً به پزشک مراجعه کند. سوراخ شدن تیغه بینی به سرعت اتفاق می افتد و علائم آن به راحتی از بین می رود به دلیل این که شبیه به علائم مصرف کوکائین است.

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

آیا آسیبی که به بینی می رسد دائمی است؟

آیا سوراخ شدن تیغه بینی به خودی خود بهبود می یابد؟ احتمالا نه. یک زخم یا زخم کوچک که در تیغه ایجاد شود، به خودی خود بهبود نخواهد یافت. اگر این آسیب موجب سوراخ شدن طرفین شود، برای ترمیم نیاز به جراحی دارد. سوراخ شدن بینی دائمی است، بنابراین بسیار مهم است که یا از مصرف صرف نظر و اقدام به به ترک کوکائین کنید و یا قبل از آسیب دیدن به پزشک مراجعه کنید.

آیا بینی سوراخ شده در منزل قابل درمان است؟

شما نمی توانید بینی سوراخ شده را در منزل درمان کنید، اما می توانید به برطرف شدن برخی از علائم کمک کنید. خود درمانی ممکن است روند برخی از آسیب ها را کندتر کرده و به فرد این امکان را بدهد تا به موقع به پزشک مراجعه کند تا مانع از رسیدن آسیب بیشتر به بینی شود.

از اسپری های دارویی بینی برای کمک به تولید مخاط استفاده نکنید. بسیاری از اسپری های بینی دارویی باعث خشک شدن سینوس ها می شوند و ممکن است باعث بدتر شدن علاٸم و آسیب ها شوند. برای کمک به برطرف شدن مخاط و درمان خشکی، از محلول شستشوی بینی استفاده کنید.

اگر فکر می کنید بینی شما سوراخ شده است و یا در حال سوراخ شدن است، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

کلینیک ترک اعتیاد

سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین

سخن پایانی

سوء مصرف کوکائین، عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت که در این مقاله به بررسی سوراخ شدن بینی با مصرف کوکائین پرداختیم. اگر شما و یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به کوکائین دست و پنجه نرم می کنید، زمان آن رسیده که با مشاورین، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره تماس بگیرید چرا که ترک کوکائین، یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد که کلیه خدمات ارائه شده در این کلینیک تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.