۵
(۱)
کلینیک ترک اعتیاد

گروه درمانی

گروه درمانی

گروه درمانی یکی از موثرترین روش های درمان اعتیاد و بهبود مشکلات روانی می باشد و مولفه اصلی آن مشاوره ترک اعتیاد و بیماری های سلامت اعصاب و روان است. گروه درمانی یک روش درمانی است که توسط روانشناس برگزار می شود و از مزایای فوق العاده ای برخوردار است.

این متد می تواند بخش مهمی از یک برنامه درمانی باشد و طبق بررسی های انجام شده این روش، بسیار موثر در درمان اعتیاد و درمان بیماری های اعصاب و روان باشد که روال برگزاری جلسات بصورت هفتگی می باشد و بیماران احساس تنهایی خود را به دلیل وجود درمانگران از دست می دهند.

جلسات مشاوره گروهی به بیماران کمک می کند تا رفتارهای مخرب خود را کنار گذاشته و رفتارهای صحیح اجتماعی را جایگزین کنند و بتوانند به کمک درمانگران سبک زندگی خود را تغییر دهند.

مرکز ترک اعتیاد

گروه درمانی

گروه درمانی چیست؟

این روش درمان برای تعدادی از بیماران با تجربه و بیماری یکسان برگزار می شود و بیماران با کمک مشاورین و راهنمایان به رشد، کمک و بهبود بیماری خود می پردازند.این متد یکی از روش هایی است که در کلینیک ترک اعتیاد طلوع، برای بهبود وابستگی استفاده می شود. در طی جلسات، روانشناس یک موضوع را مطرح می کند و بیماران و مشاورین در خصوص آن گپ می زنند و روانشناس علاوه بر مدیریت شرایط به هدایت بیماران می پردازد.

گروه درمانی برای بهبود مسائل و بیماری های زیر بکار می رود:

رشد فردی

ترک اعتیاد

خودآگاهی

مدیریت و کنترل خشم

سوء استفاده های جنسی

مهارت های فرزندپروری

طلاق و مشکلات ارتباطی

سوگ از دست دادن عزیزان

بهبود و پرورش مهارت های اجتماعی

خودآگاهی و تقویت مسئولیت پذیری

کلینیک ترک اعتیاد

ترک اعتیاد با گروه درمانی

ترک اعتیاد با مشاوره گروهی

ترک اعتیاد با مشاوره گروهی ابتدا در سال ۱۹۴۰ میلادی شروع شد و بنابر بررسی ها و تحقیقات علمی برای ترک اعتیاد بسیار مفید واقع شده است. به همین جهت و باتوجه به تاثیرگذاری بالای این روش، این متد درمانی یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوع برای انواع ترک اعتیاد مانند ترک تریاک استفاده می شود.

مزایای گروه درمانی

تحقیقات نشان داده این روش درمانی بسیار موثر تر از مشاوره فردی است و بیماران این امکان را دارند تا بتوانند بدون ترس از قضاوت آزاد و صادقانه درباره خود صحبت کنند و از اطلاعات دیگران بهره ببرند. این روش درمانی برای شناخت رفتارهای بیمار و الگوهای واکنشی بسیار مفید است. همچنین مشاوره گروهی اطلاعات بسیار ارزشمندی از تجربیات دیگران در اختیار بیماران قرار می دهد و این اطلاعات می تواند به شناخت و درک موقعیت ها کمک بسیاری کند.

نقش مشاوره گروهی بر درمان اعتیاد

مشاوره گروهی ترک اعتیاد با تمرکز بر کشف موضوعاتی است که باعث آشفتگی و ناراحتی بیمار می شود. این نوع درمان می تواند با توجه به نوع اعتیاد و یا بیماری اعصاب و روان طراحی شود. گروه درمانی در درمان اعتیاد تاثیر بسیار زیادی دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت:

درمان اعتیاد به الکل

درمان اعتیاد به مواد توهم زا مثل LSD

درمان اعتیاد به دخانیات، سیگار و نیکوتین

درمان اعتیاد به شبه مخدرها مثل متادون و ب۲

درمان اعتیاد به مخدرها مثل تریاک، ترک هروئین، کراک و ترامادول

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۵ / ۵٫ شمارش آرا: ۱

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.