ترک حشیش

ترک حشیش

حشیش چیست؟

حشیش همچون ماری جوانا از شاه دانه بدست می آید اما از غلظت و درصد THC بالاتری برخوردار است و معمولا قهوه ای رنگ است. حشیش در دسته مواد محرک قرار می گیرد و متداول ترین روش مصرف آن پر کردن در کاغذ سیگار می باشد اما از دیگر روش های مصرف آن می توانیم به مصرف با چلیم، چپق یا قاشق داغ اشاره کنیم.

مکانیزم عملکرد این محرک تاثیر بر سیستم عصبی و اختلال در عملکرد صحیح مغز می باشد. حشیش بعد از مصرف جذب سیستم گردش خون مصرف کننده می شود و به سرعت به مغز مصرف کننده می رسد به همین جهت سیستم عصبی مصرف کننده تحت تاثیر مصرف این محرک دچار اختلال در عملکرد صحیح می شود که این اختلالات می تواند باعث افزایش اشتها، احساس وحشت و توهم شود.

مصرف حشیش بیش از وابستگی جسمانی، وابستگی روانی ایجاد می کند به همین جهت ترک حشیش نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد بنابراین ضروری است مصرف کنندگان برای ترک حشیش به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

حتما مطالعه کنید: حشیش
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض حشیش

عوارض مصرف حشیش چیست؟

تشنج

تحلیل بافت مغز

اختلال در سیستم ایمنی

اضطراب، توهم، هذیان و جنون

اختلال در قدرت تجزیه و تحلیل مغز

اختلال در حافظه، یادگیری و بی انگیزگی

اختلال در حواس بینایی، شنوایی و لامسه

اختلال در حفظ تعادل و مهارت های حرکتی

تغییر غلظت هورمون ها و بی نظمی قاعدگی

اختلال خواب و فعالیت جنسی تا چند روز یا چند هفته پس از مصرف

اما باید بدانید که موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف حشیش می باشند و مصرف این محرک عوارض شدیدتری همچون ابتلا به سرطان ریه را برای مصرف کننده به همراه دارد به همین جهت بهتر است جهت جلوگیری از بروز این عوارض هرچه زودتر اقدام به ترک حشیش در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران کنید.

مصرف حشیش با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت و آگاهی از آنها می تواند در مرحله اول کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد به حشیش و در مراحل بعدی اقدامات درمانی مثل ترک حشیش کند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف

حملات اضطرابی و گیجی

افزایش فشار خون و ضربان قلب

عدم تعادل و بی توجهی در اطراف

نوسانات خلقی و متغیر بودن احساسات

سرخی چشم ها و اختلال در درک رنگ ها

عوارض حشیش بر مغز

مصرف درازمدت حشیش به عنوان محرکی بسیار مخرب، عوارض جبران ‌ناپذیری بر سلول ‌های مغز ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به بروز اختلالات مغزی، تحلیل بافت مغز، توهم، اختلالات روانی و کوچک شدن مغز شود. اعتیاد به حشیش باعث از دست دادن حافظه و کاهش مهارت یادگیری خواهد شد. اعتیاد به حشیش علاوه بر عوارض جسمی، سلول‌های مغزی را از بین می‌برد و اصطلاحاً مغز را پوک می‌کند.

ترک حشیش در منزل

از آنجایی که حشیش منشاء گیاهی دارد و از صمغ گیاه حشیش بدست می آید بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که مصرف آن وابستگی ایجاد نمی کند و ترک آن در منزل امکان پذیر است اما در این خصوص باید بدانید که این یک باور کاملا اشتباه است و این محرک وابستگی روانی و جسمانی شدیدی ایجاد می کند و درمان این وابستگی های تنها در مرکز ترک اعتیاد تحت نظر روانپزشک و تیم روانشناسی امکان پذیر است.

ترک حشیش در منزل چه عوارضی دارد؟

افسردگی

بی‌‌ خوابی

بی ‌‌قراری

تهوع خفیف

بی ‌‌اشتهایی

افزایش تحریک ‌‌پذیری و پرخاشگری‌ های غیر‌طبیعی

اما نکته ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که، موارد گفته شده تنها بخشی از علائم ترک غیراصولی حشیش می باشد که همین عوارض خود به تنهایی می تواند باعث بازگشت به مصرف مجدد باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک حشیش

ترک حشیش

عمده وابستگی به حشیش روانی می باشد و بدیهی است که درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد به همین منظور ترک حشیش یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک حشیش، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

روش ترک حشیش در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان با حداقل ۷ الی ۱۴ روز بستری و بصورت تدریجی می باشد که در صورت وجود علائم و نظر درمانگران ممکن است مدت زمان درمان افزایش پیدا کند.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی حشیش در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک حشیش

آیا ترک حشیش نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد؟
از آنجایی که وابستگی به حشیش علاوه بر جنبه جسمانی، روانی نیز می باشد، در همین راستا ترک حشیش، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

آیا عوارض مصرف حشیش تنها بر جسم مصرف کننده است؟
خیر، همانطور که پیش تر گفتیم، وابستگی به این محرک هم جسمانی و هم روانی می باشد به همین جهت، عوارض این محرک نیز، جسمانی و روانی می باشد که برخی از عوارض روانی این محرک عبارتند از تحلیل مغز، اختلال حافظه، اختلال در یادگیری و بی انگیزگی.

آیا حشیش همان گل و ماری جوانا است؟
حشیش، گل و ماری جوانا هر دو محرک های بسیار اعتیادآوری هستند که از شاهدانه منشا گرفته می شوند اما هر کدام با یکدیگر تفاوت دارند و عوارض هرکدام متفاوت می باشد. از سوی دیگر ترک هر کدام روش بخصوص خود را دارد و باید تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد انجام بگیرد.

آیا ترک حشیش با متادون امکان پذیر است؟
ترک حشیش با متادون نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث وابستگی و اعتیاد مصرف کننده خواهد شد. از سوی دیگر متادون، شبه مخدری بسیار اعتیادآور است که سوء مصرف آن عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت به همین جهت، مصرف متادون نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث اعتیاد نیز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *