کلینیک ترک اعتیاد

ترک اپیوم

شربت اپیوم یا شربت تریاک چیست؟

شربت تریاک یا شربت اپیوم ترکیب اعتیاد آوری از تریاک، الکل و آب می باشد و به دلیل بالا بودن غلظت مرفین در آن یک مخدر محسوب شده و سوء مصرف آن نتیجه ای جز اعتیاد برای مصرف کننده به همراه نخواهد داشت. شربت تریاک در موارد محدودی توسط پزشکان به منظور کمک به کاهش اثرات قطع مصرف در نوزادان اعتیاد تجویز می گردد.

حتما مطالعه کنید: شربت تریاک

وابستگی به این مخدر روانی و جسمانی می باشد به مهمین جهت ترک شربت تریاک یا ترک شربت اپیوم نیاز به روان درمانی دارد و ضروری است بیماران برای درمان اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند تا برنامه درمانی تحت نظر تیم روانشناسی و روانپزشک ترک اعتیاد انجام بگیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف

عوارض مصرف شربت اپیوم چیست؟

سرگیجه و تهوع

بیماری های گوارشی

کسالت و بی اشتهایی

بیماری های تنفسی

اما موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف شربت اپیوم می باشد و مصرف این مخدر عوارض جبران ناپذیر دیگری نیز دارد که در مقاله شربت اپیوم چیست؟ به معرفی کامل آن پرداخته ایم.

عوارض قطع ناگهانی ترک خودسرانه

وابستگی به شربت اپیوم همانند تریاک روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک آن نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد و ضروری است بیماران برای ترک شربت تریاک یا ترک شربت اپیوم به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایند چرا که هرگونه ترک خودسرانه تنها باعث بروز علام ترک خواهد شد.

مرکز ترک اعتیاد

بهترین روش ترک شربت تریاک

بهترین روش ترک شربت تریاک چیست؟

بهترین روش برای درمان و ترک شربت تریاک، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد چرا که وسوسه به مصرف مجدد این مخدر بسیار زیاد می باشد و بیماران به تنهایی نمی توانند آن را کنترل کنند. یکی از ویژگی های بستری در کلینیک ترک اعتیاد عدم دسترسی به مخدر و کنترل وسوسه مصرف است. همچنین بیماران این فرصت را دارند تا با کمک جلسات مشاوره ای به درمان وابستگی روانی خود نیز پردازند که نتیجه آن ترک بدون بازگشت می باشد.

ترک شربت تریاک چند روز طول میکشد ؟

مدت زمان ترک شربت تریاک به پارامترهای مختلفی همچون دوز مصرفی، مدت زمان استفاده و وضعیت سلامتی بیمار دارد و بعد از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

روش ترک شربت تریاک در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

مصرف کمتر از ۱٫۵ گرم در روز درمان به صورت فوق سریع (UROD) 2 شب و ۳ روز بستری

مصرف بین ۱٫۵ الی ۲ گرم در روز درمان به صورت سریع (URD) و ۱ شب بستری اضافه

مصرف بین ۲ الی ۳ گرم در روز درمان به صورت سریع (URD) و ۲ شب بستری اضافه

مصرف بیش از ۳ گرم در روز درمان به صورت تدریجی  ۷ الی ۱۴ روز بستری

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی شربت اپیوم در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

2 Comments

  1. روهام گفت:

    سلام میشه هزینه مصرف روزی دو گرم رو بفرماید

    • کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره گفت:

      سلام/ لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۵۸۲۲۵ تماس بگیرید/ مشاوره کامل بصورت رایگان ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *