۳ تا از بهترین مرکز تخصصی ترک حشیش

بهترین کمپ ترک اعتیاد به همراه قیمت و تجربه های بیماران
بهترین کمپ ترک اعتیاد به همراه قیمت و تجربه های بیماران
27 آذر 1401
مرکز ترک اعتیاد دولتی
مرکز ترک دولتی اعتیاد
27 آذر 1401
نمایش همه
بهترین مراکز ترک حشیش
۰
(۰)

سوء استفاده از حشیش آنطور که مروجیین مواد مخدر ادعا دارند، یک عادت بی ضرر نیست. مصرف حشیش می‌تواند باعث نقص شناختی و اختلال در توانایی‌های یادگیری به خصوص در نوجوانان مصرف کننده شود. درک خطرات سوء استفاده از حشیش و همچنین گزینه‌های درمان سوء استفاده از حشیش که در دسترس هستند، مهم است. پیدا کرد کلینیک مناسبی که به صورت تخصصی بر ترک حشیش تمرکز دارد، راحت نیست. ما به شما کمک می‌کنیم که بتوانید بهترین کلینیک‌های ترک مواد مخدر و ایضا بهترین مرکز تخصصی ترک حشیش را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

حشیش چیست؟

اصطلاح “حشیش” به ماده‌ی چسبنده‌ای اشاره دارد که از جوانه‌های گل ماری جوانا استخراج می‌شود. عنصر روانگردان اصلی موجود در حشیش تتراهیدروکانابینول (THC) است و بسته به دوز آن می تواند اثرات متفاوتی ایجاد کند. غلظت THC حشیش نسبت به گل‌های ماری جوانا بیشتر است. حشیش همچنین می‌تواند به روغن حشیش تبدیل شود، که مایعی شبیه قیر است که حاوی غلظت‌های بالاتری از THC است. حشیش و روغن حشیش مانند مواد غلیظ، چسبنده و سبز مایل به قهوه‌ای تیره به نظر می‌رسند و رایحه‌ای گیاهی دارد و بویی شبیه شاهدانه از خود متصاعد می‌کند. در ادامه با مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره همراه باشید تا به طور کامل با این ماده مخدر آشنا شوید.

ماری جوانا و استخراج آن، از جمله حشیش، از پرمصرف ترین مواد مخدر غیرقانونی در ایالات متحده است. در حالی که اطلاعات درباره حشیش محدود است، مطالعات زیادی در مورد ماری جوانا، که حشیش از آن نشات می گیرد، انجام شده است. بیش از ۲۲ میلیون آمریکایی ۱۲ ساله یا بالاتر در سال ۲۰۱۵ مصرف کننده فعلی ماری جوانا به اشکال مختلف از جمله حشیش و روغن حشیش بودند که معادل ۸٫۳ درصد از جمعیت است. ناگفته نماند در ایران نیز مصرف گل، بنگ، حشیش و ماری جوانا نسبت به سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و سن مصرف مواد مخدر نیز به شدت پایین آمده است. افراد و خانواده‌های زیادی درگیر مشکلات اعتیاد هستند و متاسفانه مخدرهای جدید، بیشتر از لحاظ روانی انسان را به خود وابسته می‌کند.

حشیش و روغن حشیش بخشی از گروه بزرگتری از محصولات شاهدانه هستند که به عنوان کنسانتره ماری جوانا یا عصاره THC شناخته می شوند. همه اینها دارای غلظت بالایی از THC هستند و ممکن است مقادیر نسبتاً قوی‌تری نسبت به سایر اشکال غیر عصاره ماری جوانا ایجاد کنند.

بهترین مرکز ترک حشیش

حشیش چه تفاوتی با ماری جوانا دارد؟

اصطلاح ماری جوانا به طور کلی به گل‌ها یا جوانه‌های گیاه شاهدانه ماده اشاره دارد. روی سطح گل‌ها یا جوانه‌ها، رزین غنی از THC که حشیش از آن استخراج می‌شود، روی ساختارهای گیاهی به نام تریکوم‌ها به هم می‌پیوندد. اکثر جوانه‌های ماری جوانا دارای میانگین غلظت THC در حدود ۳٪ هستند. حشیش به طور متوسط بین ۲٪ تا ۸٪ THC است، اما برخی از انواع حشیش‌‌ می‌توانند تا ۲۰٪ THC  داشته باشند.

این تفاوت فاحش در قدرت باعث می شود که حشیش تاثیر بیشتری در نشئگی داشته باشند. افرادی که از حشیش استفاده می کنند ممکن است دیگر ماری جوانا بر آن‌ها اثر نگذارد، بنابراین آن‌ها به جایگزین‌های قوی‌تری روی می‌آورند

اثرات مصرف مخدر حشیش چیست؟

عصاره‌های THC مانند حشیش، روغن حشیش، موم و خردکننده اغلب به دلیل قدرتشان اثرات شدیدتری نسبت به اشکال سنتی ماری‌جوانا دارند. هنگامی که مردم از محصولات حشیش به صورت تفریحی استفاده می‌کنند، معمولاً به دنبال این نوع اثرات هستند:

 • آرامش
 • احساس رضایت
 • خنده
 • تقویت حواس
 • افزایش اشتها
 • تغییر ادراک زمان

متأسفانه، این موارد بالا همیشه طبق برنامه پیش نمی‌رود. گاهی اوقات، همه چیز بدتر می‌شود و منجر به عوارض جانبی بسیار ناخوشایند مانند عوارض زیر می‌شود:

 • تشدید اضطراب و پارانویا
 • کاهش کنترل موتور
 • احساس وحشت
 • توهمات
 • مشکلات حافظه
 • مشکل در حل مسئله
 • تغییرات خلق و خوی

این عوارض جانبی می تواند بسیار آزاردهنده باشد و مصرف کنندگان مواد مخدر حشیش در معرض خطر بیشتری از این عوارض هستند.

خطرات مصرف مواد مخدر حشیش چیست؟

مصرف کنندگان منظم یا مکرر حشیش در معرض خطر بالای عواقب منفی هستند. علاوه بر خطر مواجهه با شدت غیرمنتظره‌ای که می‌تواند منجر به هراس و پارانویا شود، مصرف کنندگان مزمن ممکن است دچار وابستگی به دارو شوند، به این معنی که احساس می‌کنند برای عملکرد طبیعی به آن نیاز دارند.

تأثیر منفی سوء استفاده طولانی مدت و وابستگی به داروهای حاوی شاهدانه مانند ماری جوانا و حشیش می‌تواند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد:

 • کاهش عملکرد تحصیلی یا کاری
 • مشکلات در روابط بین فردی
 • افزایش خطر تصادفات رانندگی
 • بی توجهی به مسئولیت‌ها
 • احساس ناتوانی در توقف استفاده حتی اگر بخواهید

علاوه بر این مسائل، افرادی که از محصولات شاهدانه مانند حشیش سوء استفاده می‌کنند ممکن است با عواقب جسمی و روانی جدی مواجه شوند، از جمله:

 • مسائل مربوط به سلامت روان، از جمله افسردگی، پارانویا، اضطراب یا بدتر شدن علائم اسکیزوفرنی.
 • نقایص شناختی مانند مشکلات حافظه و یادگیری ضعیف کلامی، به ویژه اگر استفاده از آن در دوران نوجوانی شروع شود.
 • افزایش خطر مشکلات پزشکی ناتوان کننده مانند سرطان ریه و حمله قلبی.
 • مشکلات رشد کودک در دوران بارداری و بعد از آن

هنگامی که مصرف کنندگان مکرر مصرف حشیش را متوقف می‌کنند، ممکن است متوجه علائم ترک ناراحت کننده شوند، از جمله تحریک پذیری، اضطراب، درد عضلانی و کم اشتها شدن.

برنامه درمان اعتیاد به حشیش در بهترین مرکز تخصصی ترک حشیش چگونه انجام می‌شود؟

سم زدایی از حشیش

اطلاعات مخصوص بازیابی حشیش بسیار محدود است، اما از آنجایی که حاوی همان ماده فعال ماری جوانا است، می‌توانیم از اطلاعات موجود در مورد ترک ماری جوانا برای اطلاع از درک خود و راهنمایی بهترین شیوه‌های درمانی استفاده کنیم. وقتی فردی تصمیم می گیرد برای مشکل حشیش خود کمک بگیرد، اولین گام سم زدایی خواهد بود، به این معنی که تمام THC را از بدن از طریق پرهیز مداوم پاک می‌کند. در طول دوره سم زدایی، فرد ممکن است علائم ترک ناراحت کننده، اما نه کشنده‌ای را تجربه کند. این علائم معمولاً حدود ۱ تا ۲ روز پس از قطع مصرف شروع می‌شوند و پس از حدود ۱۰ روز برطرف می‌شوند. پس از اتمام سم زدایی، کار واقعی شروع می شود. پیشنهاد ما به تمامی بیماران این است که حتما روند ترک حشیش خود را با مشاوره با کلینیک ترک اعتیاد کلینیک پیام تندرستی آغاز کنند. چرا که ممکن است طی کردن این فرآیند به صورت شخصی سخت باشد و امکان برگشت به مصرف بدون برنامه درمانی مشخص، وجود دارد.

در این کلینیک به طور تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد با بروزترین روش های سم زدایی می توانید با خیال راحت درمان خود را شروع کنید.

برنامه‌های ترک مخدر حشیش

صحبت پزشک با بیمار اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از طریق یک برنامه بستری درمان شوید یا به صورت سرپایی مراحل ترک را طی کنید. برنامه‌های بستری معمولاً دقیق‌تر هستند، زیرا شما در طول مدت برنامه در کلینیک تخصصی ترک حشیش می‌مانید. کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی می تون گفت به عنوان بهترین مراکز ترک مخصوصا ترک حشیش است و پشتیبانی روانشناختی و پزشکی ۲۴ ساعته را ارائه می‌دهند، بنابراین شما در طول درمان از مراقبت‌های عالی برخوردار خواهید بود.

یک برنامه سرپایی به شما این امکان را می‌دهد که در طول روند درمان در خانه زندگی کنید و بخوابید و به طور منظم برای جلسات درمانی به کلینیک مراجعه کنید. این برنامه‌ها ممکن است برای کسانی که انگیزه درونی قوی برای تمیز شدن ندارند چالشی باشد، اما برای کسانی که نمی‌توانند از مسئولیت‌های خانه دور شوند، گزینه‌ای عالی هستند.

مراکز ترک حشیش

انواع درمان اعتیاد حشیش

در طول برنامه درمانی خود، از طریق جلسات درمانی فردی و گروهی به شما کمک می کند تا مهارت های پرهیز از مواد مخدر خود را تقویت کنید. در طول درمان، یاد خواهید گرفت که چگونه پرهیز را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید و زندگی رضایت بخشی بدون حشیش داشته باشید. در کلینیک طلوعی دوباره به عنوان یکی از مراکز مهم ترک اعتیاد مخصوصا ترک حشیش است که با ارائه بهترین امکانات و همراه با جدید ترین متود ها و زیر نظر روان پزشکان متخصص همراه بیمار در طول درمان است.

 برخی از درمان‌های خاص که برای کمک به اعتیاد به حشیش یافت شده اند عبارتند از:

درمان شناختی-رفتاری، که در آن یاد می‌گیرید چگونه موقعیت‌هایی را که شما را در معرض خطر عود مجدد قرار می‌دهند، تشخیص دهید و همچنین چگونه از آن‌ها اجتناب کنید و در برابر هوس مقاومت کنید.

مدیریت اضطراری (مشوق‌های انگیزشی)، که در آن شما برای دستیابی به اهداف بهبودی، مانند رسیدن به هدف جدول زمانی ترک، پاداش‌های ملموسی دریافت خواهید کرد.

درمان تقویت انگیزه، جایی که شما یاد خواهید گرفت که چگونه بهبودی خود را خودانگیزه کنید و یک برنامه شخصی برای تغییر بسازید.

رفتار درمانی خانواده، که در آن شما از طریق جلسات درمانی با خانواده خود برای بهبود روابط بین فردی و ایجاد یک سیستم حمایتی خانوادگی قوی‌تر برای کمک به حفظ پاکی با شما کار خواهد شد.

سخنان پایانی

حشیش یک داروی قوی است که می‌تواند اثرات منفی زیادی بر زندگی شما داشته باشد. دوری از مصرف منظم حشیش می‌تواند دشوار باشد، اما ممکن است و ما اینجا هستیم تا در این فرآیند به شما کمک کنیم. اجازه ندهید عادات حشیش شما را از بهترین حالت ممکن زندگی باز دارد. کلینیک های تخصصی ترک حشیش زیادی وجود دارند تا شما را در این مراحل یاری کنند. با آن‌ها تماس بگیرید و از مراحل درمان با جدیدترین روش‌ها آگاه شوید.

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.