ترک شیشه

ترک شیشه

شیشه چیست؟

شیشه، محرکی بسیار قوی که در ابتدا برای درمان افسردگی و بیش فعالی مورد استفاده قرار می گرفت اما با روشن شدن عوارض مصرف و اعتیادزایی آن کاربرد درمانی آن قطع شد. شیشه که از قوی ترین مت آمفتامین ها می باشد سفید رنگ و بدون بو و با مزه ای بسیار تلخ است و قابلیت حل شدن در آب و الکل را دارد.

شیشه به روش های تدخین، استنشاق از بینی، خوراکی یا تزریق استفاده می شود و مکانیزم تاثیرگذاری آن بر افزایش میزان ترشح دوپامین و نور اپی نفرین می باشد و به این صورت بر تمام سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارد. به بیان دیگر شیشه تاثیر مستقیمی بر عملکرد سیستم عصبی و مغز بیمار دارد و با صدماتی که بر مغز وارد می کند عملکرد بخش احساس لذت بیمار را مختل می کند به همین جهت بیماران بدون مصرف دیگر هیچ لذتی را تجربه نمی کنند و هر بار برای تجربه بیشتر این احساس خوش آیند دوز مصرفی خود را افزایش می دهند و به دنبال این تداوم مصرف وابستگی و اعتیاد شکل می گیرد.

وابستگی به شیشه روانی و جسمانی می باشد و ضروری است که بیماران برای درمان و ترک شیشه به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نموده و درمان خود را زیر نظر تیم پزشکی متخصص و روانپزشک اعتیاد آغاز نمایند.

حتما مطالعه کنید: شیشه
مرکز ترک اعتیاد

عوارض شیشه

عوارض مصرف شیشه چیست؟

تیک عصبی

تحریک پذیری

پارانویا و توهم

اختلالات خلقی

اختلالات خواب

رعشه و بی قراری

تهوع و استفراغ پیاپی

کاهش اشتها و کاهش وزن

دندان سایی و پوسیدگی دندان ها

زخم های سطح پوست، آکنه و خارش

بهم ریختگی ریتم قلبی، افزایش فشار خون

کاهش مقاومت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها

آسیب جدی ارگان های حیاتی همچون: قلب، کبد، ریه، شش ها و کلیه ها

ابتلا به بیماری های روحی و روانی همچون: افسردگی، اسکیزوفرنی، اختلالات شخصیتی

اما موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف این محرک است که می توانند به تنهایی صدمات جبران ناپذیری بر زندگی مصرف کننده وارد کنند بنابراین بهترین راه مقابله با بروز این علائم ترک شیشه در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم مصرف

علائم مصرف شیشه

از آنجایی که شیشه مستقیما بر سیستم عصبی مصرف کننده تاثیر دارد و سیستم عصبی کنترل کننده رفتارها و حرکات انسان است مصرف کنندگان شیشه به دلیل اختلال در این سیستم علائمی را نشان می دهند که شناخت این علائم کمک بسیاری در تشخیص اعتیاد به شیشه و در مراحل بعدی اقدامات درمانی مثل ترک شیشه می کند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

کاهش اشتها در زمان فعالیت زیاد و افزایش سوخت و ساز بدن

رفتارهای خشن و پرخاشگرانه، سوء ظن و بدبینی، توهمات دیداری و پیدایش رفتارهای وسواسی

اختلال در سیستم گردش خون، افزایش ضربان قلب و فشار خون بالا، برهم ریختگی ریتم طبیعی تنفس، قرمزی چشم ها

مرکز ترک اعتیاد

ضرورت ترک

ضرورت ترک شیشه

مصرف شیشه صدمات متعددی به سیستم عصبی و عملکرد مغزی بیماران وارد می کند و این صدمات به حدی خطرناک هستند که در مواردی ممکن است باعث بروز بیماری های روانی همچون اسکیزوفرنی شوند و زندگی بیمار را تا پایان عمر تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین و به دلیل ضروری است که هرچه زودتر اقدام به ترک شیشه کنید تا علاوه بر جلوگیری از صدمات بیشتر در فرصت مناسب اقدام به درمان صدمات وارد شده بر جسم و روح خود کنید.

ترک اعتیاد شیشه با روش ماتریکس

درمان اعتیاد به شیشه با روش های مختلفی امکان پذیر است که بعد از انجام بررسی ها و ارزیابی ها توسط درمانگران روش مناسب اتخاذ می شود اما ترک شیشه در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره مطابق آخرین متدها درمانی جهان می باشد و در زمینه ترک شیشه جدیدترین استاندارد درمانی، روش درمان به روش ماتریکس می باشد.

در این روش درمان غیر دارویی که تحت نظر مجرب ترین درمانگران اجرا می شود علاوه بر درمان جسمانی، توجه بسیار ویژه ای به درمان روانی بیماران می شود و با جلسات مشاوره به بیمار کمک می شود تا با اصلاح سبک زندگی و چهارچوب های فکری خود از اعتیاد فاصله بگیرد و طی جلسات مشاوره برای بیماران تکالیف و تمارینی مشخص می شود که بیمار باید در بازه زمانی مشخص شده به انجام آنها بپرداز و محوریت هر جلسه بررسی تکالیف و بهبود شرایط روحی بیمار می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک شیشه

ترک شیشه در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره

ترک شیشه یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک شیشه، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

روش ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

دوز مصرفی ۱ میلی گرم معادل ۱ صوت درمان با حداقل ۷ الی ۱۴ روز بستری و بصورت تدریجی می باشد که در صورت وجود علائم و نظر درمانگران ممکن است مدت زمان درمان افزایش پیدا کند.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی شیشه در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک شیشه

آیا مصرف شیشه در آزمایش اعتیاد مشخص می شود؟
سوء مصرف شیشه از طریق آزمایش های مختلفی همچون آزمایش خون، آزمایش ادرار و آزمایش مو قابل تشخیص است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تشخیص اعتیاد تنها باید در مرکز ترک اعتیاد، تحت نظر کادر متخصص انجام بگیرد.

آیا ترک شیشه با روش سم زدایی فوق سریع امکان پذیر است؟
از آنجایی که شیشه در دسته مواد محرک قرار می گیرد امکان سم زدایی فوق سریع آن وجود ندارد و ترک شیشه در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بصورت سم زدایی تدریجی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد.

آیا ترک شیشه با ریتالین امکان پذیر است؟
ریتالین دارویی به شدت اعتیاد آور است که سوء مصرف آن نه تنها هیچ کمکی به درمان بیماران نخواهد کرد بلکه مصرف همزمان آن با شیشه می تواند باعث مرگ مصرف کننده شود.

آیا ترک شیشه با ب۲ امکان پذیر است؟
ب۲ مخدر بسیار اعتیادآور است که سوء مصرف آن نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد، بلکه باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی بیماران نیز می شود و سوء مصرف آن به هر دلیلی که باشد عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.

شیشه چند روز در بدن باقی می ماند؟
همانطور که در سوالات پیشین گفتیم، سوء مصرف شیشه در آزمایش های مختلف قابل تشخیص است که تشخیص سوء مصرف شیشه در بدن از طریق آزمایش ادرار بین ۳ الی ۵ روز، در آزمایش خون بین ۱ الی ۳ روز و در آزمایش مو تا ۹۰ روز قابل تشخیص است و در مقاله شیشه چند روز در بدن می ماند؟ به بررسی کامل تر این موضوع پرداخته ایم.

1 Comment

  1. غفور گفت:

    سلام من ی سوال دارم اگر کسی اعتیاد به شیشه نداشته باشه و برای اولین بار مصرف کرده باشه از طریق کشیدن و بعد از چندساعت پشیمون بشه و بخواد خیلی فوری این ماده رو از بدنش خارج کنه چکار باید بکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *