۲٫۷
(۴۱)

مرکز ترک متادون

اعتیاد به متادون و ترک آن از موضوعات مهم در جامعه است. مصرف این ماده مخدر در حال افزایش بوده و آثار اجتماعی زیان باری را روی سلامتی جامعه داشته است. متادون شبیه مخدری بسیار قوی است و عملکردی همچون مرفین و هروئین دارد. متادون بر گیرنده‌های اوپیوئیدی مغز اثر می‌گذارد؛ به همین جهت قدرت اعتیادزایی و وابستگی زیادی دارد و دفع سریع متادون از بدن باید انجام شود. یکی از روش‌های ترک متادون غیر اصولی در بسیاری از مراکز ترک اعتیاد، استفاده از درمان مصرف متادون با شبه مخدرها می‌باشد. باید بدانید این روش درمان نه تنها کمکی به بیماران و مصرف کنندگان نمی‌کند، بلکه تنها نوع مخدر مصرفی آنها را تغییر می‌دهد. بهترین مرکز ترک متادون در ایران، در واقع کلینیکی است که از روش‌های اصولی برای درمان اعتیاد، استفاده کند. کلینیک ترک اعتیاد متادون، به افراد کمک می‌کند تا با عوارض کمتر و احتمال ترک کامل مشکل اعتیاد را راحت‌تر حل کنند. احتمال اینکه فرد، در این کلینیک‌های بسیار مدرن ترک قطعی متادون را تجربه کند، بسیار بالاتر از راه های ترک قرص متادون خانگی و یا حضور در کمپ‌های ترک اعتیاد غیر استاندارد ارزان قیمت است. راه حل ترک قرص متادون داشتن صبر و اراده و کمک گرفتن از مشاوره و افراد متخصص در کلینیک ترک متادون است. اگر به دنبال بهترین روش برای ترک قرص متادون هستید با این مطلب از مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره دوباره با ما همراه باشید.

بهترین روش ترک متادون

تجربه ترک متادون در افراد مختلف متفاوت است. شدت تر‏ک متادون در برخی افراد کمتر از آنچه انتظار داشتند، بود. برخی دیگر معتقدند که ترک متادون بدتر از ترک یک ماده مخدر کوتاه اثر مانند هروئین است. اگر شما با یک اختلال مصرف مواد مخدر (اعتیاد) دست و پنجه نرم می‌کنید، ممکن است علائمی از قبیل احساس آنفولانزای بد، استفراغ، اسهال، تعریق و بی خوابی را تجربه کنید. با یک مخدر کوتاه اثر، این علائم ترک ممکن است شدید باشد، اما معمولا در عرض چند روز به اوج خود می‌رسد و سپس شروع به کاهش می‌کند. در مرکز ترک متادون از روش های بهینه و مناسب هر شخص برای ترک اعتیاد متادون استفاده می‌شود. بنابراین بهترین روش ترک متادون بدون درد، داشتن برنامه درمانی منحصربفرد هر بیمار متناسب با شرایط روحی و جسمی او است.

علائم اعتیاد متادون و تشخیص آن

علائم اعتیاد در همه افراد با هم یکسان نیست، اما برخی نشانه‌های اعتیاد به متادون، در آن‌ها مشترک است و با دیدن آن‌ها باید نگران شد، از جمله اینکه فرد میزان مصرف خود را بدون توصیه پزشک افزایش دهد و شروع به پنهان کردن استفاده از این دارو کند یا دفعات بیشتری به پزشک مراجعه کرده و در توصیف احوال خود برای پزشک به منظور دریافت دوزهای بیشتر، شروع به اغراق کند و همچنین اقدام به خرید غیرقانونی متادون  کند. در صورت ظاهر شدن این علائم حتما باید در مسیر درمان اعتیاد به متادون قدم برداشت و به یک کلینیک ترک متادون مراجعه کرد.

ظاهر شدن علائم اعتیاد و مصرف متادون در مقایسه با سایر مواد مخدر مدت زمان بیشتری نیاز دارد و تشخیص آن کمی دشوارتر است. یکی از اولین علائم ظاهری که نشان می‌دهد، اعتیاد به متادون ایجاد شده، تحمل فرد در برابر مصرف متادون است. صرف نظر از علت مصرف متادون، اگر بدن فرد در برابر مصرف متادون سازگاری از خود نشان دهد، ممکن است شخص مصرف کننده به دنبال لذت بیشتر از این شبه مخدر باشد. این امر باعث می‌شود که فرد حتی بدون اینکه متوجه شود که چه اتفاقی در حال وقوع است، دوز بیشتری را به مرور زمان مصرف و وابستگی جسمی شدیدی به متادون پیدا ‌کند. نیمه عمر متادون ۲۲ ساعت است که موجب می‌شود، تاثیر آن کمتر از مخدرهایی همچون هروئین باشد، اما باز هم تشخیص اعتیاد به متادون دشوار است.

هنگامی که بیمار برای اولین بار شروع به مصرف متادون می‌کند، حتی اگر مصرف با هدف درمان وابستگی به سایر مواد مخدر باشد، ممکن است علائمی مانند سرگیجه و کمی سرمستی داشته باشد، این علائم معمولاً پس از اولین بار مصرف از بین می‌روند.

بستری
1
- تماس با کلینیک. - پرزنت بیمار توسط پذیرش و ارائه توضیح روند درمان. - هماهنگی جلسه با روانشناس مجموعه به منظور ارائه مشاوره رایگان به بیمار. - توضیح روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند درمان ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی است. حداقل طول دوره درمان از 2 تا 3 هفته (10 تا 21 روز) است که مدت زمان آن با توجه به وضعیت بیمار، میزان دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می شود، تعیین خواهد شد.
سرویس ها
3
اتاق های 1 تخته و 2 تخته در کلینیک در نظر گرفته شده است که دارای کمد و یخچال هستند. صبحانه، ناهار و شام سرو می شود. امکان حضور همراه در اتاق های یک تخته فراهم است و همچنین امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت رایگان وجود دارد.
سم زدایی
4
سم زدایی با توجه به نوع اعتیاد و مواد مصرفی انجام می شود. روانپزشک بعد از اتمام دوره درمان نیز بیمار را فالو می کند و همچنین به جهت بهبود اختلالات روانشناسی ناشی از مصرف مواد در کنار ترک اعتیاد، روانکاوی با حضور روانشناس انجام می شود.
ترخیص
5
کارهای ترخیص بیمار بعد از اتمام دوره درمان و در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن وضعیت بیمار از نظر روحی و فیزیکی با تایید پزشک متخصص انجام می شود. بعد از ترخیص نیز با توجه به نیاز بیمار جلسات مشاوره و روانکاوی با روانپزشک ادامه خواهد داشت.

شدت علائم ترک متادون با توجه به دوز مصرفی و مدت زمان مصرف ممکن است کم یا زیاد باشد، از این رو میتوان به بارزترین علائم ترک متادون در زیر اشاره کرد :

تعریق

دل درد

حالت تهوع و استفراغ

سرگیجه

بی خوابی

خستگی و بی قراری

گرفتگی عضله

اسهال

درد عضلات و احساس درد عمومی

به طور خلاصه، اگرچه همه افراد با هم یکسان نیستند، برخی از نشانه هایی که با دیدن آنها باید نگران شد این است که فردی که متادون مصرف می کند و نسبت به آن اعتیاد پیدا کرده است، میزان مصرف خود را بدون توصیه پزشک افزایش می دهد و شروع به پنهان کردن استفاده از این دارو کرده، دفعات بیشتری به پزشک مراجعه کرده و در توصیف احوال خود برای پزشک به منظور دریافت دوزهای بیشتر، شروع به اغراق کرده و همچنین اقدام به خرید غیرقانونی متادون می کند.

علائم مصرف متادون

علائم سوء مصرف متادون

مانند سایر مواد مخدر افیونی، سوء مصرف متادون خطرات متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • کاهش تدریجی توانایی های ذهنی و جسمی
 • ایست قلبی
 • افت گردش خون
 • پوست سرد و مرطوب
 • کما
 • یبوست
 • تنگ شدن مردمک چشم

علائم ترک متادون

راههای ترک متادون ممکن است یک فرآیند طولانی، آزار دهنده و خسته کننده باشد. اگر از متادون برای درمان درد استفاده می‌کنید، هنوز از لحاظ جسمی به آن وابسته هستید و هنگامی که سعی می‌کنید دوز خود را کاهش دهید و یا به طور کلی مصرف متادون خود را ترک کنید، علائم ترک را تجربه خواهید کرد. علائم ترک متادون مشابه علائم سایر مواد مخدر مانند هروئین و مرفین و تریاک است. بسیاری از مصرف‌کنندگان متادون با علاٸم شدیدتر ترک دست و پنجه نرم می‌کنند، زیرا متادون نسبت به سایر مواد مخدر مدت طولانی‌تری در بدن باقی می‌ماند. علائم ترک متادون معمولاً متوسط ​​و شبیه آنفولانزا هستند.

لرز

تب

پارانویا

کسانی که اعتیاد شدیدتری به متادون دارند احتمالاً علائم تر‏ک جدی تری را تجربه خواهند کرد. روشهای ترک متادون اگر مصرف کننده به چندین ماده به طور همزمان اعتیاد داشته باشد، طولانی تر و شدیدتر است. ترک ناگهانی متادون، باعث بروز علائم شدیدتر ترک می شود. پزشکان معمولاً توصیه می کنند که مصرف متادون را به طور تدریجی کاهش دهید تا روند ترک آن قابل تحمل تر شود. روش ترک متادون به صورت تدریجی یکی از راههای ترک متادون است که در آن روش ترک کردن متادون به صورت کاهش تدریجی مصرف متادون را به صفر می رساند.

راحت ترین روش ترک متادون مراجعه به کلینیک های درمان اعتیاد است. برای یافتن بهترین راه برای ترک متادون حتماً به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

مدت باقی ماندن متادون در بدن

چگونه متادون را از بدن خارج کنیم؟

پزشکان معمولاً توصیه می کنند که مصرف متادون را به طور تدریجی کاهش دهید تا روند ترک آن قابل تحمل تر شود. ترک تدریجی متادون، بهترین راه حل ترک متادون است که در آن روش ترک کردن، دوز متادون به صورت تدریجی کاهش می‌یابد تا به صفر برسد.

راحت ترین روش ترک متادون مراجعه به بهترین مرکز ترک متادون خماری است. برای یافتن بهترین راهکار ترک متادون حتماً به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

روش ترک متادون به صورت تدریجی

ترک اعتیاد قرص متادون، بسیار مهم است. درمان اعتیاد به قرص متادون کار آسانی نیست، اما اگر به بهترین مرکز ترک متادون مراجعه کنید راحت‌تر و در شرایط بهتری می توان درمان مصرف متادون را انجام داد.

درد ترک متادون در واقع زیاد است و شبیه به درد مواد مخدر افیونی با اندکی تفاوت است. راه‌های ترک متادون مختلف است. یکی از روش‌های ترک متادون، ترک تدریجی متادون است که در آن فرد بیمار به صورت تدریجی میزان متادونی که مصرف می‌کند را کاهش می‌دهد تا به مرور به صفر برسد.

بهترین روش ترک قرص متادون

حتماً تا به حال این جمله را شنیده‌اید « بهترین روش ترک قرص متادون بدون درد» اما این جمله درست نیست. بهترین راه برای ترک قرص متادون، شامل مراحلی می‌شود که در ذیل به ذکر آن‌ها می پردازیم. روش‌های ترک کردن قرص متادون متنوع است. نحوه ترک متادون مانند سایر مواد مخدر به زمان نیاز دارد. این سوال که چطور متادون را ترک کنیم یکی از اساسی‌ترین سوالاتی است که افراد بیمار به دنبال جواب آن هستند. مراحل ترک متادون باید تحت نظر متخصص انجام شود تا بهترین نتیجه را حاصل کند. بهترین روش برای ترک متادون در واقع برای هر فرد باید شخصی سازی شود. میزان پاسخ فرد به درمان به روش ترک اعتیاد به متادون بستگی دارد. بنابراین در پاسخ به سوال چطور متادون را ترک کنیم؟ و چگونه متادون را از بدن خارج کنیم؟ باید بگوییم بهترین راه ترک متادون بر طبق میزان اعتیاد به این ماده و شرایط روحی و جسمی فرد تعیین می‌شود. اما یک سری مراحل در همه روش‌های مشترک است.

مراحل ترک متادون

۱٫ اولین قدم برای ترک قطعی متادون، انگیزه سازی و تصمیم‌گیری است

بنابراین ابتدا باید انگیزه درمان در فرد بیمار ایجاد شود که برای انجام هرچه بهتر آن می‌توانید از مشاور کمک بگیرید.

۲٫ دومین قدم انتخاب بهترین راه برای ترک متادون و آشنایی با فرآیند درمان و اطلاع از مدت زمان لازم برای ترک متادون است. سریع‌ترین و بهترین روش ترک متادون و بهترین روش درمان خماری متادون انجام سم زدایی تدریجی است.

متادون از نظر جسمی بسیار اعتیاد آور است، به خصوص زمانی که در دوزهای بالا مصرف شود. متادون در برخی مراکز، برای درمان اعتیاد به مواد مخدر تجویز می‌شود و برخی از مصرف کنندگان را وادار می‌کند تا یک اعتیاد را با اعتیاد دیگر مبادله کنند. در صورت مصرف مکرر، ایجاد تحمل نسبت به متادون ممکن است به سرعت صورت پذیرد، به این معنی که مصرف‌ کننده برای دستیابی به اثرات مورد نظر به مقدار بیشتری از دارو نیاز دارد.

مصرف نادرست متادون یک مشکل منحصر به فرد در مورد اعتیاد و درمان به مواد مخدر است. این دارو مفید است زیرا باعث کاهش علائم ترک می‌شود (که همین علائم ممکن است باعث عود مجدد بیماری در افراد مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر شود). با این وجود، چیزی که گاهی اوقات اتفاق می‌ افتد ترک اعتیاد با قرص متادون است که طی آن افراد برای ترک یک ماده مخدر متادون مصرف می‌‌کنند، اما اعتیاد به متادون پیدا می‌کنند. روند ترک در افراد مختلف متفاوت است. علائم و مدت ترک بسته به شدت و طول مدت اعتیاد مصرف کننده متفاوت است. شیمی بدن و تحمل مصرف کننده نیز بر علائم او و مدت زمان ترک متادون تأثیر می‌گذارد.

اعتیاد به متادون و ترک آن

سم زدایی متادون

بسیاری از افراد به چند دلیل در دوره ترک متادون و دفع سریع متادون از بدن، با مشکل مواجه می‌شوند. آن‌ها از علائمی که همزمان با ترک ممکن است تجربه کنند هراس دارند. آن‌ها حتی ممکن است اقدام به سم زدایی در منزل کرده و عوارض جانبی وحشتناکی را تجربه کنند و  تصمیم بگیرند به مصرف متادون برگردند. اگر شما و یا یکی از عزیزانتان تصمیم گرفته اید متادون را ترک کنید، راحت ترین راه ترک متادون، سم زدایی در بهترین کلینیک ترک اعتیاد متادون طلوعی دوباره، تحت مراقبت و نظارت متخصصان پزشکی آموزش دیده است.

چگونه متادون را از بدن خارج کنیم؟ در مبحث متادون و ترک اعتیاد آن، بهترین راه حل ترک متادون، سم زدایی است. شایان ذکر است که زمانی سم زدایی، ایمن ترین و کارآمدترین روش ترک اعتیاد به متادون است که در یک مرکز ترک متادون معتبر یا بهترین بیمارستان ترک اعتیاد و تحت نظارت پزشکان متخصص ترک اعتیاد انجام شود. مصرف کنندگان متادون باید همیشه تحت نظر پزشک سم زدایی کنند تا اطمینان حاصل شود که بیمار سم زدایی را با خیال راحت و بدون دردسر انجام داده است و شانس بهبود موفقیت آمیز را افزایش خواهد داد. اغلب سم زدایی های پزشکی باعث کاهش مصرف دارو یا کاهش دوز مصرف در طی چند هفته می شود. این روش باعث کاهش شدت علائم ترک خواهد شد و توصیه می کنیم به جای “ترک ناگهانی” از روش کاهش تدریجی استفاده شود، اما کاهش مصرف دارو به زمان بیشتری نیاز دارد.

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

متادون چند روز در بدن میماند؟

اگرچه درمان ترک متادون معمولاً پس از دو هفته سم زدایی تدریجی صورت می‌گیرد، اما ممکن است تست اعتیاد بیمار بعد از دوره سم زدایی مجدد مثبت یا مثبت کاذب شود و حتی ممکن است برای مدت طولانی‌تری در بدن مصرف کننده باقی بماند. علاوه بر این، عوامل متعددی نیز وجود دارد که بر مدت زمان ماندگاری متادون در سیستم بدن فرد تأثیر می‌گذارد، مانند متابولیسم، سن، وزن، مقدار دوز و مدت زمان مصرف.

 مصرف متادون تا ۷ روز بعد از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است.
 مصرف متادون تا ۲٫۵ روز بعد از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است که بهترین زمان انجام آزمایش سه ساعت بعد از مصرف آن می باشد.
 مصرف متادون تا ۹۰ روز بعد از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است.
 مصرف متادون طی ۱۰ دقیقه پس از استفاده تا ۱۰ روز بعد از مصرف در آزمایش بزاق قابل تشخیص است.

برای ترک متاون چی بخوریم تا درد نکشیم؟

در طول ترک متادون، خوردن رژیم غذایی سالم می تواند به حفظ سلامت عمومی و مدیریت علائم کمک کند. برخی از غذاها و مواد مغذی خاص که ممکن است به کاهش درد و ناراحتی کمک کنند عبارتند از:

خوردن مایعات: مایعات می تواند به دفع سریع متادون از بدن و کاهش سردرد، درد عضلانی و گرفتگی کمک کند.

مواد غذایی فیبر دار: فیبر می تواند به تنظیم هضم و جلوگیری از یبوست، که یک علامت رایج در ترک است، کمک کند.

غذاهای ضد التهابی: التهاب می تواند درد و ناراحتی را در طول ترک اعتیاد بدتر کند، بنابراین ترکیب غذاهای ضد التهابی مانند ماهی قزل آلا، آجیل، حبوبات و سبزیجات ممکن است در بهبود التهاب موثر باشد.

کربوهیدرات های کامل: کربوهیدرات های کامل مانند غلات کامل می توانند به افزایش سطح سروتونین و بهبود خلق و خوی کمک کنند، که می تواند در طول ترک مفید باشد.

بعلاوه مهم است که مصرف الکل، کافئین و شکر را محدود کرده یا از آن اجتناب کنید، زیرا می توانند علائم ترک را شدیدتر کنند. علاوه بر این، توصیه می‌شود با یک پزشک یا متخصص تغذیه در مورد بهترین گزینه‌های غذایی برای خود در هنگام ترک صحبت کنید، زیرا ممکن است علائم برای هر فرد متفاوت باشد.

اثر متادون بر بدن

متادون همچنان یک داروی آگونیست برای ترک مواد افیونی مانند هروئین یا تریاک (البته در دوز مصرف بالا) است. مهم است که بدانیم، اگرچه متادون یک داروی شبه مخدرخفیف‌ است، اما همانند دیگر مواد مخدر موجب  وابستگی و اعتیاد جسمی شدید در فرد می‌شود  و عوارض های جانبی خطرناکی نیز می‌تواند برای مصرف کننده داشته باشد. هنگامی که فردی متادون را به هر شکلی مصرف کند، در معرض خطر ابتلا به مجموعه‌ای از اثرات خطرناک متادون بر بدن قرار می گیرد که می تواند در کوتاه مدت حتی، باعث آسیب جسمی و روانی شود. شما می‌توانید در بهترین کلینیک ترک متادون در تهران، زیر نظر پزشکان مجرب درمان خود را شروع کنید.

تغییر حسی-ادراکی: تغییر در الگوی محرک های حسی و به دنبال آن پاسخ غیر عادی به چنین محرک ها (بینایی، لامسه، بویایی)

محرومیت حسی در بیماران می تواند منجر به اضطراب، افسردگی، پرخاشگری، توهم و واکنش های روان پریشی شود.

عدم احساس درد

خواب آلودگی

سبکی سر

حتی زمانی که فرد دوز پایینی از متادون را استفاده می کند، ممکن است متوجه برخی عوارض جانبی ناخوشایند شود. برخی از این موارد  در ابتدا خفیف هستند، مانند:

خواب آلودگی

دهان خشک

سبکی سر

ناراحتی دستگاه گوارش

ناتوانی جنسی

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

قبل از شروع سم زدایی و ترک متادون احتمالا به این فکر خواهید کرد که ترک متادون چند روز است؟ اثر قرص متادون تا چند روز در بدن میماند؟ و اینکه ترک متادون چند روز درد دارد؟. اگر بخواهید بدانید که ترک شربت متادون چند روز طول می‌کشد؟ برای این کار باید حتماً به متخصص ترک اعتیاد مراجعه کنید. پزشک ترک اعتیاد با دانستن میزان و مدت اعتیاد و دوز مصرفی  مدت زمان لازم برای ترک متادون را تخمین می زند. همانطور که گفته شد مدت زمان ترک متادون بستگی زیادی به شرایط فرد بیمار دارد.

خماری ترک متادون چند روز است؟

روزهای اول و دوم پس از ترک متادون: معمولا علائم ترک حداقل تا ۳۰ ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده متادون شروع نمی‌شود و بسته به مقدار مصرف ممکن است حتی بیشتر طول بکشد. علائم جسمی مانند لرز، تب، افزایش ضربان قلب و دردهای عضلانی در این مدت زمان ترک متادون شروع می شود. روش ترک شربت متادون نیز شبیه به قرص آن است. ترک شربت متادون و ترک قرص متادون فرق زیادی باهم ندارند. ترک کردن قرص متادون ۲۰ نیز به همین شکل است. راه های ترک قرص متادون مختلف است و به شدت و مدت مصرف شخص بستگی دارد.

روزهای سوم تا هشتم پس از ترک متادون: طی یک هفته آینده یا بیشتر، تمایل به مصرف متادون شدیدتر خواهد شد. مصرف کنندگان ممکن است با اضطراب، بدن درد و حالت تهوع و بی خوابی و همچنین تحریک پذیری و اضطراب مواجه شوند. علائم جسمی شبیه آنفولانزا باقی خواهند ماند. اغلب بین ۳ تا ۸ روز طول می‌کشد تا علائم ترک متادون به اوج خود برسد. در این مرحله علائم بیشتری مانند افسردگی، استفراغ و گرفتگی عضلات نمایان خواهد شد.

روزهای نهم تا پانزدهم پس از ترک متادون: پس از اوج گرفتن، علائم ترک شروع به کاهش یافتن خواهند کرد، اگرچه برخی از آنها مانند تحریک پذیری، اسهال و ناراحتی جسمی باقی خواهند ماند. مصرف کنندگان ممکن است هنوز هم تمایل شدید به مصرف متادون را احساس کنند و افسردگی ممکن است شروع شود. افسردگی ممکن شدید شود و برخی از بیماران در احساس لذت بردن یا ایجاد انگیزه با مشکل مواجه شوند.

بعد از سم زدایی تدریجی و قبل از ترخیص بیمار، برای پاک سازی کامل خون بیمار زیر نظر روانپزشک ترک اعتیاد برای بیمار سم زدایی فوق سریع UROD توسط متخصص بیهوشی انجام می‌شود. بعد از ترک اعتیاد متادون، بیمار مرخص می‌شود و در صورت نیاز روانپزشک برای بیمار داروهای لازم را جهت تنظیم خواب بیمار، کنترل علائم بعد از ترک تجویز می‌کند و بیمار تا مدتی با توجه به شرایط روحی و جسمانی زیر نظر روانپزشک بوده و ویزیت مرتب بصورت هفتگی یا ماهانه خواهد داشت.

بهترین راه ترک قرص متادون در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بعد از انجام سم زدایی، انجام مرحله روانشناسی و در صورت لزوم روانپزشکی است. عوارض جانبی روانشناختی مصرف متادون نیز می تواند به همان اندازه عوارض جانبی فیزیکی جدی باشد، بنابراین مهم است که برنامه درمان و ترک قرص متادون، تحت نظر  بهترین روانپزشک ترک اعتیاد و روانشناس متخصص در این زمینه صورت گیرد.

برای پاسخ کوتاه به سوال دوره ترک متادون چند روز است؟ باید بگوییم که علائم درمان ترک قرص متادون معمولاً ظرف ۲۴ ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده ظاهر می شود. با این وجود، ممکن است بین ۱۵ تا ۶۰ ساعت طول بکشد تا متادون از بدن فرد مصرف کننده خارج شود. برای برخی از افراد، ممکن است چند روز طول بکشد تا علائم ترک شروع شود.

بهترین روش ترک قرص متادون در واقع مراجعه به کلینیک‌های ترک متادون است. بهترین روش ترک قرص متادون در مرحله اول سم زدایی و پس از آن درمان های روانپزشکی و روانشناسی است. ترک اعتیاد با قرص متادون در واقع شامل چندین مرحله دارد و در هر مرحله باید مراقبت‌های ویژه‌ای از شخص وجود داشته باشد.

ترک متادون در خانه چند روز طول می کشد؟

مدت زمانی که طول می کشد تا متادون از بدن خارج شود و عوارض آن کم شود بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله:

مقدار مصرف: هر چه دوز متادون مصرف کننده بالاتر باشد، مدت زمان بیشتری برای قطع مصرف خواهد داشت.

مدت زمان مصرف: اثر قرص متادون تا چند روز در بدن میماند؟ هر چه فردی طولانی‌تر متادون مصرف کرده باشد، احتمالاً مدت زمان قطع مصرف طولانی‌تر خواهد بود.

ویژگی های فردی: تجربیات ترک می‌تواند برای هر فرد بسیار متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است علائم ترک را برای مدت کوتاه‌تر یا طولانی‌تری نسبت به دیگران تجربه کنند.

به طور معمول، علائم ترک متادون می تواند از ۳۰ تا ۶۰ ساعت پس از آخرین دوز شروع شود و در برخی موارد می تواند چندین هفته یا حتی ماه ها ادامه یابد. در طی چند روز اول ترک، علائم معمولاً شدیدترین هستند و می توانند شامل علائم شبیه آنفولانزا، بی قراری، اضطراب، تعریق و بی خوابی باشند. با گذشت زمان، علائم به طور کلی از شدت کاهش می یابد، اما برخی از افراد ممکن است علائم طولانی مدت مانند خستگی و افسردگی را تجربه کنند.

سخت ترین روز ترک متادون

هفت تا ۱۰ روز اول اغلب بدترین و آزار دهنده ترین روزهایی هستند که فرد در طول ترک تجربه می‌کند، اگرچه در برخی موارد، این مدت طولانی تر می‌شود. متادون به طور قابل توجهی بیشتر از سایر داروها در بدن باقی می‌ماند و در برخی موارد علاٸم ترک متادون تا ۷ روز نمایان نمی‌شود. در این مرحله فرد علائم جسمی شبیه آنفولانزا و علائم روانی ناراحت کننده مانند اضطراب را بیشتر تجربه خواهد کرد. ظرف چند هفته آینده، علائم ترک ناپدید خواهند شد.

در حین سم زدایی، بیمار در بهترین مرکز ترک متادون زیر نظر تیم روانشناسی، روانکاوی می‌شود تا دلایل تمایل به مصرف مواد شناسایی شده و تکنیک‌های کنترل وسوسه جهت جلوگیری از لغزش به او آموزش داده شود.

خدمات روانشناسی شامل:  حضور بیمار در کلاس های گروه درمانی و کار درمانی، نوروفیدبک، آر تی ام اس، رفتار درمانی شناختی و انجام  تست های گوناگون است.

از بهترین راههای ترک متادون پذیرش در کلینیک های ترک اعتیاد است. بهترین مرکز ترک متادون بدون درد و خماری مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره است. برای آشنایی بیشتر با این مرکز به بخش بعدی مراجعه کنید. در این مرکز درمانی راه های ترک متادون بدون درد ارائه می‌شود. روش های ترک متادون بدون درد خماری که در این مرکز ترک متادون ارائه می‌شود، بهترین راه ترک متادون است.

اعتیاد به متادون و ترک آن در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره

معتبرترین کلینیک ترک اعتیاد متادون در تهران، مرکز طلوعی دوباره است. این مرکز ترک متادون و مواد مخدر با بهره‌گیری از  متخصصان ترک اعتیاد و امکانات رفاهی به بهبود بیماران می‌پردازند. افراد و متخصصانی که در این مراکز ترک اعتیاد کار می‌کنند دانش و تجربه زیادی در زمینه کنترل رفتار و سلامت بیمار در زمان ترک اعتیاد دارند. آن‌ها از روش‌های ترک قرص متادون  به روز جهت درمان بیماران استفاده می‌کنند.

در این کلینیک های ترک اعتیاد روانپزشک متخصص و روانشناس ترک اعتیاد به صورت مرتب بیمار را ویزیت و معاینه می‌کنند.

عموماً در کمپ های غیر استانداردی که برای ترک متادون وجود دارد، برنامه درمانی و داروهای غیرحرفه‌ای به صورت کاملا یکسان برای همه بیماران تجویز شده و درصد بالایی از افراد به مصرف مجدد متادون روی می‌آورند.

در مراکز غیر استاندارد، ترک بدون درد متادون غیر ممکن بوده است، اما این کار در بهترین مرکز ترک متادون بدون درد و خماری یعنی کلینیک طلوعی دوباره انجام شود. بهترین روش ترک متادون بدون درد در واقع مراجعه به مرکز ترک متادون بدون درد است. ترک اعتیاد متادون بدون درد در واقع روشی است متناسب با شرایط بیمار تنظیم شده باشد.

در مراکز استاندارد ترک اعتیاد، افراد در زمان پذیرش کاملاَ معاینه و اطلاعات اعتیاد و سلامتی شخص کاملاً ثبت می‌شود. سپس متخصص ترک اعتیاد با توجه به شرایط و ویژگی‌های جسمی فرد و میزان وخامت اعتیاد و نوع ماده مصرفی که فرد به آن اعتیاد دارد، روشی برای سم زدایی و کنترل دوران نقاهت به‌صورت اختصاصی برای شرایط شخص تدوین و در دستور کار قرار می‌گیرد. افرادی که به مرکز ترک متادون استاندارد مراجعه می‌کنند، از امکانات بسیار خوبی برخوردار خواهند بود. هر چه میزان ماندن شخص در کمپ بیشتر باشد، احتمال بازگشت وی به اعتیاد کمتر خواهد شد.

بهترین کلینیک ترک متادون در تهران که می‌توانید از خدمات آن بهره مند شوید، کلینیک ترک اعتیاد طلوع زندگی است. افرادی که به این مرکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند، از خدمات هتلینگ ویژه ای برخوردار خواهند شد. وجود اتاق‌های vip این مرکز ترک اعتیاد موجب می‌شود که شخص کاملاً فضای خصوصی سالم داشته باشد.

این مرکز همچنین امکانات تفریحی و رفاهی بسیار مجهزی برای سرگرمی و ورزش افراد دارد. افراد می‌توانند با ورزش و انجام سرگرمی‌های مختلف وقت خود را در کلینیک با سرگرمی های مختلف پر کنند.

سم زدایی معمولاً اولین مرحله از ترک اعتیاد است. در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، برای ترک متادون، سم زدایی در نظر گرفته می‌شود. افراد با توجه به شرایطی که دارند می‌توانند از روش‌های مختلف درمان سم زدایی استفاده کنند. افرادی که اعتیاد آنها خفیف است و یا افرادی که به نسبت اعتیاد ضعیفی دارند و امکان حضور تمام وقت در کمپ را به دلیل مشغله ندارند، می‌توانند از درمان سم زدایی سرپایی استفاده کنند. در این روش افراد بعد از معاینه و دریافت دوزهای دارویی که برای سم زدایی نیاز دارند، در کمپ یا کلینیک ترک اعتیاد حضور نداشته و به زندگی شخصی خود باز می‌گردند. منتهی به صورت دوره‌ای برای انجام معاینه و دریافت دوزهای دارو باید به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند. در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره روش‌های دیگری هم برای سم زدایی وجود دارد که در ترک متادون نیز استفاده می‌شود.

روش سم زدایی فوق سریع اعتیاد (دفع سریع متادون از بدن) و تدریجی دو روشی هستند که زمان و قدرت اثر آنها متفاوت است. در روش فوق سریع نهایتا تا دو هفته بیمار درگیر ترک کامل انواع مواد مخدر خواهد شد. ولی در روش سم زدایی تدریجی مواد مخدر مصرف متادون به تدریج کاهش پیدا می کند تا به مرور زمان به صفر برسد.

پس از این دوره در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانید دوره نقاهت را با بازگشت به زندگی ادامه دهید. افراد در این دوره به صورت مداوم به مرکز مراجعه می کنند و از خدمات دوره های روانپزشکی و مشاوره های روانشناسی استفاده کند. گروه های مختلف درمانی که به صورت اشتراک گذاری تجربیات ترک و نحوه مواجهه با این مسئله انجام می شود تأثیر بسزایی در عدم بازگشت و افزایش انگیزه و امید به رهایی فرد دارد.

راه های ترک متادون

سوالات متداول درباره ترک متادون


بهترین راه درمان خماری متادون چیست؟
درد خماری، یکی از اصلی ترین دلایل مقاومت بیماران برای بستری و ترک اعتیاد می باشد اما باید بدانید امروزه به کمک پیشرفت علم پزشکی با بکارگیری جدیدترین متدهای درمان می توان از ترک بدون خماری و درد را تجربه کرد. بهره گیری از جلسات مشاوره ای، گروه درمانی و در صورت صلاح دید پزشک استفاده از داروهای روانپزشکی و تغییر سبک زندگی بیشترین تاثیر را برای مقابله با خماری دارند.
استفاده از داروهای سم زدایی از دیگر روش های کاهش میزان خماری است که مصرف تحت نظر پزشک آنها می تواند علائم ترک را تا ۳ روز کاهش دهد اما باید بدانید که مصرف این داروها تنها با تجویز و تحت نظر روانپزشک مجاز می باشد.

آیا ترک یکباره ی متادون خطرناک است؟
بله، ترک متادون خانگی بسیار خطرناک است. شخص مبتلا به سوء مصرف این شبه مخدر نباید بدون مشورت پزشک متخصص مرکز ترک متادون، اقدام به قطع مصرف یکباره کند. چرا که ترک یکباره، عوارض روحی و روانی متعددی برای بیمار به همراه دارد بنابراین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که برنامه درمان اعتیاد باید در مرکز ترک اعتیاد تحت نظر روانپزشک متخصص و تیم روانشناسی انجام بگیرد.
آیا ترک اعتیاد با متادون یا متادون درمانی برای ترک اعتیاد موثر است؟
در خصوص متادون درمانی و ترک اعتیاد با متادون باید بدانید که، متادون یک شبه مخدر بسیار اعتیادآور است و هرگونه مصرف آن به منظور ترک اعتیاد، نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی مصرف کننده خواهد شد و بیماران باید برای ترک متادون اقدام نمایند.


به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۲٫۷ / ۵٫ شمارش آرا: ۴۱

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

19 Comments

 1. Mojtaba گفت:

  ضمن سلام و خدا قوت به همه کسانی که در راه ترک دادن مردم از مواد تلاش میکنند و بنده دست تک تکشون رو میبوسم.
  و یه سوال داشتم که اگه میشه جواب بدین.
  من ۳۴ سالمه.متاهلم.دوتا بچه دارم و هر روز باید کار کنم که فقط به خرجه خانواده برسم.الان ۱۰ ساله که معتادم که تقریبا ۵ سالش رو تریاک و شیره تریاک و بعضی روزا هم قرص میخوردم و بعدش دیگه روزی یک تا دو عدد قرص متاون ۴۰ و در کنارش یک یا دوگرم شیره تریاک میخورم.
  حالا سوال اینه که خرج بستری و تعداد روزاش چقدره که ببینم میتونم اون مدت رو کار نکنم و سوال دیگه اینکه آیا امکان داره که تدریجی و زیر نظره متخصصین شما همینجا تو خونه ترک کنم و اگه نمیخندید آیا میتونم در حین ترک به شغلم که تاسیسات ساختمانی و تعمیر لوازم گازسوزه ادامه بدم؟
  لطفا کمکم کنید.

 2. محسن گفت:

  محسن ۴۴ ساله سلام من حدود۵ سال مصرف شیره تریاک داشتم با افسردگی شدید ولی خودم در حین کار در یک دوره ۱ ماهه با متادون ۵ توانستم یک سال و نیم ترک کنم . و یکسال و نیم پاک از هر نوع موادی بودم ولی متاسفانه طی این یک سالبعد چند وقت مصرف داشتم شیره روزی یک گرم و نیم ولی دوباره تصمیم گرفتم با متادون ۵ ترک کنم و حدود ۱۷ روز گذشته ومصرف متادن من ۱ از ۸ تم متادن ۵ هست ولی بعضی روزها بدجور به هم میریزم اگه لطف کنید راهنمایی فرمایید

 3. علیرضا گفت:

  سلام عزیزانم

  بنده نیز برای دومین بار است متادون ترک کردم.

  سری اول پس از ۸ ماه مصرف و با دوز روزانه یک عدد قرص ۲۰ بود که بدلیل ازدواج انجام دادم تا اینکه یک و نیم سال قبل مجدد لغزش داشتم و مصرف روزانه تا ۵ قرص ۲۰ رسید.

  البته بنده بشکل سیکل منظم در روزهای زوج استفاده میکردم که این اواخر روزهای جمعه اذیت میشدم.

  خلاصه به هزار و یک دلیل تصمیم به ترک گرفتم.

  چند نکته مهم خدمتتان عرض کنم:

  بنده پس از ۳ روز از آخرین مصرفم با ترس و استرس و درد شدید پا وارد مطب شدم، دکتر آنجا سوال کرد آیا واقعا دنبال ترکی؟ گفتم فقط رهایی میخواهم.

  اولا ببخشید این رو میگم ولی باید روزگار سگ را تجربه کنیم تا این افیون از بدن خارج شود، اگر درد نکشیم رجوع مجدد قطعی است.

  بنده در روز ۲۳ ترک هستم. اینبار هزاران بار سختتر از دفعه قبل بود!!! بنده بدلیل آنکه همسرم متوجه نشود تست کرونا درست کردم و گفتم کرونا مثبت هستم و ۲ هفته سرکار نرفتم و در خانه بودم. شرایط کرونا فرصت مناسبی برای ترک همه عزیزان هست. منظورم آنست که هیچ ساپورت روحی نداشتم و تک و تنها بودم، بمدت ۱۴ شب خواب بسیار اندکی داشتم شدت فشار بقدری بود که استخوانم میسوخت… اما لحظه ای خدای بزرگ از یاد نبردم و گذشت و چه سخت هم گذشت… تا روز سوم ترک مشکلی ندارید، روز سوم تا هفتم را با درد سپری خواهید کرد. اوج فشار در روزهای هشتم تا دوازدهم است که اراده آهنین میخواهد و هرکس خودش تصمیم به ترک گرفت قطعا خدای بزرگ آن اراده را به شما خواهد داد. ولی پس از آن فرآیند سم زدایی تمام شده و کم کم اثرات فیزیکی ترک کاهش می یابد. الان در روز ۲۳ هنوز اختلال خواب و گزگز پا و دست و سبکی سر دارم که ذره ای اهمیت ندارد، از روز دوازدهم به بعد آنقدر دریچه های زیبایی از دنیا به رویتان گشوده میشود که ارزش هزار بار ترک را دارد…
  یک نکته مهم دوستانی که دوز بالا مصرف دارند حتما به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنند، آنجا ۸ مدل قرص به شما میدهند که هریک برای شرایط خاصی هست. در تمام اینمدت ترک هم می خوابید هم اثرات درد با کپسولهای قوی مربوط به صرع کنترل می شود هم خمیازه و اشک چشم و عطسه و خماری با قرص مخصوص کنترل می شود هم حالتهای اضطرابتان کنترل می شود.

  بنده سعی کردم به دلیل سنگینی قرصها پس از ۴ روز مصرف کم کم مقدارش کم کنم تا ترک تدریجی و دردناکتری داشته باشم ولی وابستگی مجدد به کلونازپام یا گاباپنتین نداشته باشم. در هر حال خواستم بگویم افرادیکه نگرانی بیش از حد دارند و ترس از خماری دارند، حتما به دکتر مراجعه کنند که نسخه راحتتری برای ترکشان بپیچد.

  متادون مصادف با مرگ است چون تمام دردهایتان را کاور می کند و پس از ترک تازه می فهمید وضعیت بدنی خودتان چطور است!!

  اگر ترک نکنید شما بدون هیچ علائمی خواهید مُرد.

  اما در نهایت خواستم شد و بخواه تا بشود. یک یا علی بگو، آدرس مطب ترک را یادداشت کنید و صبح از سرکار ۱ ساعت مرخصی بگیرید و ویزیت شوید.

  مصرف متادون ۱ بار زیاد و هزار بار کم است.

  با آرزوی رهایی برای همه دربندان . یا علی

 4. میلاد باجلان گفت:

  سلام ۴سال مصرف متادون دارم با دوبار ترک ۶ماهه و ۳ماهه،الان ۳۰سی سی مصرف دارم ،،روش ترک من در کلینیک روش فوق سریع هستش؟و اینکه هزینه چند میشه حدود قیمتش

  • کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره گفت:

   سلام. میزان مصرف شما برای سم زدایی فوق سریع بالاست و باید بصورت تدریجی قطع مصرف کنید. با کلینیک تماس بگیرید راهنمایی انجام خواهد شد

 5. مرتضی گفت:

  سلام من۶سال متادون مصرف میکنم و الان نزدیک یه ساله که با رقیق کردن شربت تونستم مصرفشوکم کنم و الان میخوام بدونم که برای ترکش اگه دوباره برم سمت مواد(شیره تریاک) تابتونم از گیرمتادون خلاص بشم و بعد موادرو با قرص ب۲ اونم فقط برا۴ روز اول ترک کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 6. یاسین گفت:

  سلام به همه عزیزان
  دوستان که از شش ماه تا ۱۵ سال درگیر هستن می‌خوام بگم به ازای هر سال نزدیک ضریب دو سال فیزیک و ضریب ۵ خواب نداشتن دارید
  نترسید شروع کنید همه از استارت میترسن
  دوز هر چی هست طی ده تا ۱۲ روز به یک سوم برسونید و بعد ده روز یک سوم رو به یک ششم برسانید.
  مثلا کسی که دو تا ۴۰ در روز میخوره باید برسونه به یک ۲۰ در ده روز و یک ۵ در هفت روز
  ترک یک جا اذیت بازگشت میاره .
  به میزان دوز بالا احتمال برگشت و رجوع هست
  بگم بهتون این مواد سیستم جنسی.عواطف.اراده.تصمیمگیری و همه چی رو بهم میزنم و هر چی سن بالا بره و جسم ضعیف بشه بدتر میشه .
  از شرایط کرونا و قرنطینه خانگی استفاده کنید ترک این مواد مهم ترین تصمیم زندگی هست نگید فلان کار بکنم بعد…
  این کار عقب میندازه شما رو
  شده پول قرض کنید شده هر کاری کنید با اراده محکم بزارید کنار تا از بقیه زندگی لذت ببرید
  اون روزای اول افسردگی داره سیری از زندگی و مثل کسایی میشید که تو چرخه زندگی نیستید اینا تاثیر سم زدایی هست یاد دوران نوجوانی جوانی کودکی که موادی نبود بیوفتید که چقدر انرژی و چقدر سرخوشی داشتید
  هر لحظه بخواید بزارید کنار دیر نیست
  یا علی بگید اول واسه خودتون بعد هم عزیزان دور بر استارت کنید
  تمام کسانی که سختشونه از بی اطلاعاتیه
  مثلا قرص جوشان ویتامین سی
  ژلوفن
  شیاف
  شیر
  میوه و آجیل
  نخوردن قهوه که همه اشتباه میکنن زیاد میخورن
  مصرف آب مایعات بالا
  نخوردن شیرینی زیاد یا مثلاً چای نبات
  اینا رو استفاده کنی تمومه تمومه

  • Naser گفت:

   عزیز من هشت سال مصرف متادون داشتم پنج سال اول روزی یک بیست میخوردم سه ساله آخر رو روزی شصت یعنی یک چهل و یک بیست.الان یازده روز هست که دیگه نمیخورم البته یدفه خسته شدم و دیگه نخوردم یجا کنسل کردم.بعد از روز ششم با قرص کلونیدین برای بی قراریم و قرص دیکلوفناک برای درد عضلانی دارم استفاده میکنم.الان فقط شبها خواب ندارم راهی برای خوابیدن شب وجود داره منو راهنمایی کنید ممنون میشم.من اگر خوابم کنترل بشه دیگه اصلا لغزش ندارم.فقط خواب مشکل دارم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 7. جواد گفت:

  سلام.بهترین کار برا ترک متادون کاهش دوز مصرفی به مرور هست. ترک یکباره شمارو دچار خلا و کمبود میکنه و باعث میشه روح و روانتون بهم بریزه و اجازه نده شما این کار رو یکنید. به رااااحتی میشه کمش کرد . اینطور فکر کنید که همیشه قراره بخورید ولی کم. با این دیدگاه به حداقل برسونید و بجایی میسید که دیگه خوردن و نخوردنش فرقی نداره.حالا دیگه میتونید ب رتی تمومش کنید.

 8. مرتضی گفت:

  با عرض سلان و خسته نباشید . لطفا یکی راهنماییم کنه در راهه خدا
  من از سال ۸۵ تا به الان دارم قرص مصرف میکنم اوایل ترامادول و قرصای خواب اور میخوردم اما هفت سال اخر مصرف افتادم توی متادون . دو سال اول شررت میخوردم روزی چهل پنجاه سی سی اما دیگه معدم جواب نمیداد و پنج سال اخر مصرف رو قرص بیست مصرف میکردم . اوایل روزی یکی دوتا بود و حالا روزی بین بیست تا بیست پنج تا قرص بیست میخورم . نه نعشه میشم نه هیچی فقط خوماریم رفع میشه و میتونم عادی زندگی کنم . تاحالا خیلی ترک کردم اما نتونستم‌توی ترکم باقی بمونم و امشب هم ۲۳ تا دونه خوردم و از فردا میخوام شروع به ترک یابویی کنم . تا حالا بیشترین روزی که ترک کردم شیش روز بوده که همین ماه پیش بوده یهو مصرفم رو قطع کردم . تورو قران یه راهی بزارید جلوم و بگید چطور باید ترک . خسته شدم از بس پول دادم واسه این لعنتی . ماهی شیش هفت میلیون دارم فقط پول میدم برا این چرت و پرتا . همش ۳۱ سالمه بریدم بقران

 9. محمد ١٩٨۴ گفت:

  سلام وقت بخیر من ١٧ روزه متادون نخوردم تمام علائم ترک رو هم داشتم و الان بیشتر بی حالی و بی خوابی دارم
  امروز با کیت امتحان کردم هنوز مثبتم نمیدانم چه کنم چون باید آزمایش اپیوم بدم تا قبل از اینکه مصرفم رو قطع کنم روزانه ١۶ سی سی شربت میخوردم بعدش شد هشت سی سی و قطعش کردم وزنم یکم بالاست این لعنتی کی منفی میشه

 10. Mohsen گفت:

  سلام خواستم بگم من الان نزدیک شش ماهه هرروز دوز ده مصرف میکردم البته نه بخاطر اینکه اعتیاد داشتم و بخوام با متادون ترک کنم فقط بخاطر انرژی که میداد و وقتی که باشگله میرفتم الان میخوام ترک کنم چون ده روز دیگه باید برم ازمایش برای ازدواج نمیخوام ابروم پیش خانوادم و خانواده خانومم بره اگه میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. صالح گفت:

  یه دوستی میگفت نمیدونم چرا اکثر آدم هایی که گرفتار اعتیاد میشن آدم های باحال و مشتی هستن ، من فک میکنم چون یه سر انگیزه اعتیادشون تبدیل شدن به آدم ایده آل برای همسرشون هست که بخاطر عدم آگاهی خودشونو تو چاه میندازن و دست آخر از چشم اون کسی که براش به اینجا رسیدن هم میفتن متاسفانه!
  دوستان من از طریق رقیق کردن شربت تونستم مصرفم رو به حداقل برسونم و سرکارمم برم بطوری که هربار یک تا دو سی سی آب توی ظرف اصلی شربت میریزین بعد مقدار مصرفی رو میخورین
  انشالله خدا یارویاورتان باشه…

 12. سلمان ترکی گفت:

  سلام ببخشید من یه پسر کارگر۲۰ساله که۳ماه درگیر متادون شدم یعنی هر روز میخورم گاهی قرص گاهی شربت وکم و زیاد شده ولی الان توی ترکم و روز۵هستم من از روز سوم بی خوابی وپرش عضلات دارم چون اول ترکم هست احتمالا راحت باشه ولی میدونم برای ترک های بعدی سخته به همین دلی اولین اخرین بارم باشه انشالله حالا چون شرایت اینکه زیر نظر دکتر باشم را ندام دارم میگم برای رفع این بیخوابی وپرش عضلات چکارهایی انجام بدم وچه داروهایی بخورم که اعتیاد اور نباشد بگم ها من همش۳ماه مصرف هر روز دارم اگه میشه کمکم کنید

 13. سیستانی گفت:

  سلام دوستان خداروشکر الان یکسال که پاکم ، که به بهانه کرونا تونستم ترک کنم که کسی شک نکنه، مصرف من متادون بود ، دوستان کاری که متادون با بدن شما می‌کنه وحشتناکه ، من هفت سال مصرف داشتم یه سال آخر مصرفم روزی چهل تا پنجاه سی سی می‌رسید ، از طرفی کارمند بودم ، عوارض متادون روی صحبت کردنم، حافظه وبخصوص پوست بدنم مشهود بود ، ترک متادون خیلی سخته ، حتما باید کلینیک برید سرخود ترک نکنید که خیلی خطرناک ، و اینکه ترکش تدریجی نه فوق سریع ، وقتی ترک کنید میفهمید که چقدر به خودتون ظلم می‌کردید ، واقعا پاک بودن شیرین دوستان ،

 14. majid گفت:

  دوستان عزیزی که متادون مصرف میکنن…من توی همین کلینیک یعنی طلوعی یا پیام ترک کردم…لازم به ذکره یه سری نکات و بگم بهتون که بدونین…من ترامادول مصرف میکردم که تبدیل شد به متادون روزی ۶ عدد قرص ۲۰ میل که خیلی زیاد بود.تقریبا ۳ سال طول کشید که به این دوز برسم…ولی ۶ ماه پیش تصمیمرفتم ترک کنم.اولین کاری که کردم دوز رو نصف کردم به مدت ۲ ماه ینی شد ۶ عدد ۱۰ میل…ببینید بدن ۵ تا ۱۰ روز مقاومت میکنه ولی بعد از روز ۱۵ ام با همون دوز نعشه میشی بعد از دوماه دوباره نصف کردم یعنی روزی ۶ تا ۵ میل دقیقا همین ۵ تا ۱۰ روز و تحمل کردم از روز ۱ع ام بدنم با ۵ میل نعشه میشد بعد از یک ماه قرص ۵ رو با تیغ نصف کردم ینی روزی ۶ تا ۲.۵ میل…بازم طبق روال اینو هم کم کردم تا رسیدم به روزی ۲تا ۵ میل…ببینید تا اینجا رو میشه تحمل کرد ولی ازینجا به بعدو نمیشه…اومدم همین کلینیک ۱۲ روز بستری بودم بدون هیچ درد و خماری…این تبلیغ نیس منم اهل دروغ نیستم خیلی کلینیکش خوبه خیلی میرسن همه چی غیر مخدر آزاده احترام میزارن ولی خب هزینشم بالاست ولی می ارزه به درد نکشیدنش…ولی یه عیبی داره با اینکه روانپزشک هست باهات صحبت میکنه تست میگیره و اینا ولی بازم به نظرم از لحاظ روانی باید بیشتر کار کنن….دوستان اگه ۲۰ تومن دارین همین الان برین اگه ندارین وام بگیرین از یه جا تهیه کنین برین درد نکشین…من الان چند روزه مرخص شدم فقط یه مقدار از لحاظ روانی مشکل دارم ولی مشکل جسمی ندارم….خدا به همراتون

 15. حمید گفت:

  سلام بهبودیهای عزیز.
  اول اینکه ترک این غول بزرگ غیرت میخواد و باید درد بکشی.
  من ۲سال روزی ۲۰ سی سی شربت متادون مصرف داشتم. به یکباره ترک یابویی کردم و خماری پس دادم ۱۰ روز و امروز ۱۳ روزه که پاکم. البته ترک تریجی بهتره.ولی دیگه تصمیم گرفته بودم و اجرا کردم. دوستان دنبال روش بدون خماری نباشید. تا بوده همین بوده. معتاد باید خماری پس بده تا دیگه هوس مصرف نکنه. ولی امروز خیلی خوشحالم چون دنیا رو اونجوری که هست میبینم نه مثل یه آدم نعشه غیر واقعی و دروغ. خودتون و گول نزنید و عقب نندازین ترک رو. در ضمن موادتونو عوض نکنید و از چاله تو چاه نرید. درد واسه مرده. اگه مواد هنوز غیرتت و نگرفته بسم الله بگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.