کلینیک ترک اعتیاد
ترک الکل در منزل
17 فروردین 1400
کلینیک ترک اعتیاد
افسردگی بعد از ترک الکل
17 فروردین 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

مصرف متادون تا ۷ روز بعد از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است
مصرف متادون تا ۲٫۵ روز بعد از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است که بهترین زمان انجام آزمایش سه ساعت بعد از مصرف آن می باشد
مصرف متادون تا ۹۰ روز بعد از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است
مصرف متادون طی ۱۰ دقیقه پس از استفاده تا ۱۰ روز بعد از مصرف در آزمایش بزاق قابل تشخیص است

کلینیک ترک اعتیاد

متادون چیست

متادون چیست و چه کاربردی دارد؟

متادون یک شبه مخدر صنعتی است، به این معنی که از نظر شیمیایی با مخدرهایی همچون هروئین هیچگونه شباهتی ندارد، اما به گیرنده های افیونی مغز متصل شده و اثرات مشابهی را ایجاد خواهد کرد. با این وجود، این ماده احساس خوشحالی و سرخوشی که مواد افیونی غیرشیمیایی ایجاد می کنند را، بوجود نخواهد آورد.
متادون یک ماده کنترل شده است، به این معنی که استفاده آن از لحاظ بالینی در شرایط خاص و با تجویز پزشک قابل قبول اما اعتیادآور است و می تواند منجر به سوء مصرف متادون، وابستگی روانی و جسمی شود. که در مقاله متادون چیست؟ به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

چرا افراد به متادون اعتیاد پیدا می کنند؟

برخلاف این واقعیت که متادون مانند سایر مواد مخدر، اثرات زیادی را نشان نمی دهد، هنوز هم می تواند برای مصرف کنندگان خوشایند باشد که این باور غلط سبب مصرف خودسرانه و سوء مصرف متادون می شود. مصرف این شبه مخدر می تواند موارد زیر را در پی داشته باشد:

تغییر حسی-ادراکی: تغییر در الگوی محرک های حسی و به دنبال آن پاسخ غیر عادی به چنین محرک ها (بینایی، لامسه، بویایی) محرومیت حسی در بیماران می تواند منجر به اضطراب، افسردگی، پرخاشگری، توهم و واکنش های روان پریشی شود.
عدم احساس درد
خواب آلودگی
سبکی سر

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

خطرات ناشی از سوء مصرف متادون

خطرات ناشی از سوء مصرف متادون

مانند سایر مواد مخدر افیونی، سوء مصرف متادون خطرات متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

کاهش تدریجی توانایی های ذهنی و جسمی
ایست قلبی
افت گردش خون
پوست سرد و مرطوب
کما
یبوست
تنگ شدن مردمک چشم

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

آزمایش اعتیاد به متادون

چرا آزمایش اعتیاد به متادون از افراد گرفته می شود؟

آزمایش اعتیاد به مصرف متادون می تواند به دلایل مختلف از افراد گرفته شود که در زیر به مهمترین دلایل آن پرداخته می شود:

به عنوان بخشی از مراحل توانبخشی، برای اطمینان از هوشیاری و یا کنترل بر درستی مراحل
محیط کار، سازمانهای ورزشی و یا از طریق بیمه جهت تایید صلاحیت یک فرد برای واجد شرایط بودن برای یک کار

9 Comments

 1. کمال گفت:

  سلام مصرف تریاک داشتم ۵روز اول متادون مصرف کردم فقط ۵ وز اونم کلا ۴تا قرص ۲۰میلیگ م حدود۲۰سی سی شربت میشه
  ترک تریاکم ب نسبت ب اینکه یابویی ترک کنی خیلی راحت بود
  اکه برای یک هفته باشه مصرف بوپرنورفین و متادون اشکالی ندادم اونم نهایتش دویا سه تا قرص ن زیاد چون بیش از یک هفته بشه وابستگی میاره
  توجه کنید وقتی میگم راحت ب این معنی نیست ک خیلی رویایی باشه نخیر درد خماری بود ولی اون رعشه ها و بی قراری ها نبوده.

 2. سارا گفت:

  بسیار عالی

 3. سامان نمکی گفت:

  بهترین کار کم کردن مصرف طی دوره چند ماهه است تا بدن خود را با شرایط وفق دهد فقط کم کردن تدریجی بیخود دنبال راههای من درآوردی نرید با هر چه درگیر هستید از روش کم کردن طی مدت سه تا شش ماه نتیجه خواهید گرفت

 4. وحیدرهنما گفت:

  ترک بدون برگشت مواد حداقل یکسال است تابدن بازسازی شود درحین کم کردن دز موادکه بایدحداقل۲۱روزتایک ماه اززمان هرمقدار دوز بگذرد.کمپ واسه من که جواب ندادحتی۹ماه.موادروبایدبامواد ازبین برد این تجربه من که خودم دارم تمومش میکنم باموفقیت و راحت.استفاده کنید اگه عمل دارین.

 5. هادی گفت:

  هادی هستم.با سلام خدمت همدردای عزیز.ببین رفیق عزیز من متادون بستگی ب مصرف داره.من خودم روزی ۲ تا قرص ۴۰ میخوردم گاهی اوقات هم که خیلی عصبی و داغون بودم ۴ تا و همش فک میکردم نمیتونم ترک کنم.دست ب هرکاری بگید زدم.دکتر،م با مشروب،با تریاک ولی نشد چون تمایل ب ترک نداشتم.تاروزی که من تشنج گرفت و بیمارستان رفتم.از همونجا من تیک ترکم خورد.نمیگم درد نداشتم یک روز خوبی یک روز حالت خرابه درد بیقراری پرخاشگری.البته خانواده کمکم کردن تو خونه بدون هیچ دارویی الان ۳۱ روزه ترک کردم.فقط یک کلام اونایی که ترس دارن ببین یک ۱۰ روز باید درد رو بکشید پفک که نمیخورمت.اگه بخای خدا کمکت میکنه.بخدا متادون سلطان نشه جاته از هروئین شیشه مخرب تره.هرچه زودتر خودتون رو نجات بدین.برا همه دعا میکنم….

 6. رضا گفت:

  ترک با متادون به نظرم راحته ، به اینصورت که اول مصرف تریاک رو به حداقل برسونیم سپس یه متادون ۴۰ رو به چهار قسمت کنیم و سه قسمتشو به فصله زمانی ۱۲ ساعت تا ۱۵ ساعت بخوریم ، بعد متا ۲۰ رو روز بعدش یک چهارم بخوریم بعدش روز بعد یک چهارم بی ۲ ، این تنها نظر شخصی بنده است …

 7. ایمان گفت:

  بهیچ عنوان برای ترک تریاک سراغ متادون نرید من اولش همینجور برای کنار گذاشتن خماری تریاک کم کم شروع به مصرف متادون کردم و بعد بهش اعتیاد پیدا کردم و چشمتون روز بد نبینه ترک متادون وحشتناکه هیچ ماده جایگزینی که بشه جاش گزاشت نیست دندونو نابود میکنه و حس میل جنسی فرد و به صفر میرسونه وهزارتا عوارض دیگه که تریاک نداره تنها راه ترکشم کمپه که خیلی تاثیرات ناخوشایندی داره و دردسترس بودن اونم کارو سختر میکنه

 8. امیر گفت:

  بهترین دارو برای ترک تریاک و شیره متادون بصورت شربت. هر راهی رو بگی ازمایش کردم نشد غیر این اخری. روش ترک ابتدا چند شیشه متادون میگیرین باهم مخلوط میکنید و سپس هرکدام رو دوباره به بطری خودش برمیگردونید. هدف تهیه متادون با خلوص ثابت تا اخر دوره درمان که حدود ۱۳ ماه طول میکشه. مصرف ترجیحا روزی یبار صبح ناشتا. بیست دقیقه بعد یک لیوان چایی بخورین نه بیشتر. هر بیست روز ده درصد مصرف رو که با سرنگ میکشین از شیشه کم میکنید. اون ماه های اخر هر بیست روز ۵ درصد. اون اخرا سرنگ انسولین باس بخرین. تو این مدت هیچ گونه ترشبجات شیر یا میوه یا هرچیز که حکم برش رو داره نمیخورید.دو سه روز اول ازمایشی هست برای تعیین دوز مصرفی بعد که دوز کناسب دستتون امد همونو تا بیست روز ادامه میدین بعد ده درصد کم میکنید. بعد ده سال ترک کردم اصلا نفهمیدم ترک چی بود. تو این مدت یه چند بار فقط طوفان جنسی دارید و چند بار هم طوفان وسوسه مصرف که گذراست و نگران نباشین. قطعا موفق میشید. فقط ماول کار چند تا شیشه بخرید و یکدستش کنیدش همونجور که گفتم تا اندازه یکسالتون بشه.

 9. مجبور ب مصرف گفت:

  سلام میشه از تجربه هاتون استفاده کنم واسه تک؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.