کلینیک ترک اعتیاد
ترک الکل در منزل
17 فروردین 1400
کلینیک ترک اعتیاد
افسردگی بعد از ترک الکل
17 فروردین 1400

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: متادون بسته به مقدار مصرف، می تواند به مدت ۸ الی ۵۹ ساعت در بدن مصرف کننده باقی بماند همچنین مدت زمانی که مصرف متادون در آزمایشات قابل تشخیص می باشد بسته به نوع آزمایش متفاوت می باشد و در ادامه به بررسی موضوع متادون چه مدت در بدن می ماند؟ می پردازیم.

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

مصرف متادون تا ۷ روز بعد از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است
مصرف متادون تا ۲٫۵ روز بعد از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است که بهترین زمان انجام آزمایش سه ساعت بعد از مصرف آن می باشد
مصرف متادون تا ۹۰ روز بعد از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است
مصرف متادون طی ۱۰ دقیقه پس از استفاده تا ۱۰ روز بعد از مصرف در آزمایش بزاق قابل تشخیص است

متاسفانه یکی از موارد مصرف متادون، مصرف به عنوان دارو نگهدارنده برای ترک مخدرهایی همچون تریاک و هروئین می باشد اما باید بدانید که هرگونه مصرف متادون باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد در مصرف کننده می شود به همین منظور، هیچ عنوان استفاده از این شبه مخدر را جهت ترک اعتیاد پیشنهاد نمی کنیم.

روش درمان و ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور، ترک بدون استفاده از هرگونه شبه مخدر مانند متادون و بوپرنورفین (قرص ب۲) می باشد. کارشناسان ما در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره اطلاعاتی در مورد متادون جمع آوری کرده اند تا شما را بیشتر با عوارض مصرف متادون آشنا کنیم.

کلینیک ترک اعتیاد

متادون چیست

متادون چیست و چه کاربردی دارد؟

متادون یک شبه مخدر صنعتی است، به این معنی که از نظر شیمیایی با مخدرهایی همچون هروئین هیچگونه شباهتی ندارد، اما به گیرنده های افیونی مغز متصل شده و اثرات مشابهی را ایجاد خواهد کرد. با این وجود، این ماده احساس خوشحالی و سرخوشی که مواد افیونی غیرشیمیایی ایجاد می کنند را، بوجود نخواهد آورد.
متادون یک ماده کنترل شده است، به این معنی که استفاده آن از لحاظ بالینی در شرایط خاص و با تجویز پزشک قابل قبول اما اعتیادآور است و می تواند منجر به سوء مصرف متادون، وابستگی روانی و جسمی شود. که در مقاله متادون چیست؟ به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

حتما مطالعه کنید: متادون چیست؟

چرا افراد به متادون اعتیاد پیدا می کنند؟

برخلاف این واقعیت که متادون مانند سایر مواد مخدر، اثرات زیادی را نشان نمی دهد، هنوز هم می تواند برای مصرف کنندگان خوشایند باشد که این باور غلط سبب مصرف خودسرانه و سوء مصرف متادون می شود. مصرف این شبه مخدر می تواند موارد زیر را در پی داشته باشد:

تغییر حسی-ادراکی: تغییر در الگوی محرک های حسی و به دنبال آن پاسخ غیر عادی به چنین محرک ها (بینایی، لامسه، بویایی) محرومیت حسی در بیماران می تواند منجر به اضطراب، افسردگی، پرخاشگری، توهم و واکنش های روان پریشی شود.
عدم احساس درد
خواب آلودگی
سبکی سر
سرگیجه
تسکین

استفاده از این دارو چندین هدف در نظر گرفته شده است، از قبیل تسکین دهنده درد، درمان سندروم پرهیز از مواد افیونی و کمک به ترک مصرف مواد مخدر غیرقانونی در شرایط خاص، این شبه مخدر به صورت قرص و محلول های خوراکی و تزریقی در دسترس می باشد.

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

خطرات ناشی از سوء مصرف متادون

خطرات ناشی از سوء مصرف متادون

مانند سایر مواد مخدر افیونی، سوء مصرف متادون خطرات متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

کاهش تدریجی توانایی های ذهنی و جسمی
ایست قلبی
افت گردش خون
پوست سرد و مرطوب
کما
یبوست
تنگ شدن مردمک چشم
تشنج
کاهش ضربان قلب
کاهش رفلکس ها
ایجاد مشکل در تمرکز
خشکی دهان
گرگرفتگی صورت
شل شدگی عضلات
سردرد
مشکلات پوستی از جمله کهیر
حساسیت بیش از حد
عدم توانایی تخلیه کامل مثانه
حالت تهوع
مصرف بیش از حد دارو
تجمع مایعات در ریه (ششها)
کاهش تنفس
مشکلات خواب
گیجی
تعریق زیاد
مرگ

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

آزمایش اعتیاد به متادون

چرا آزمایش اعتیاد به متادون از افراد گرفته می شود؟

آزمایش اعتیاد به مصرف متادون می تواند به دلایل مختلف از افراد گرفته شود که در زیر به مهمترین دلایل آن پرداخته می شود:

معاینات بالینی برای کنترل میزان بی حسی نسبت به درد
به عنوان بخشی از مراحل توانبخشی، برای اطمینان از هوشیاری و یا کنترل بر درستی مراحل
محیط کار، سازمانهای ورزشی و یا از طریق بیمه جهت تایید صلاحیت یک فرد برای واجد شرایط بودن برای یک کار

مرکز ترک اعتیاد

ترک متادون

ترک متادون

در این مقاله به بررسی یکی از اصلی ترین سوالات از مشاورین مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره مبنی بر متادون چه مدت در بدن می ماند؟ پرداختیم، اما باید بدانید نیمه عمر قرص متادون در مقایسه با دوام خواص تسکین دهنده آن (۴-۸ ساعت) طولانی است. این امر موجب می شود تا سم زدایی متادون برای مصرف کننده آن دشوارتر شود. به همین دلیل سم زدایی فوق سریع برای متادون پیشنهاد نمی شود و در کلینیک ترک متادون طلوعی دوباره، ترک متادون به روش سم زدایی تدریجی طی دوره ۷ تا ۱۴ روز انجام می پذیرد. تعداد روز بستری، به میزان مصرف متادون، مدت زمان مصرف آن، شرایط جسمانی و روانی بیمار بستگی دارد و امکان دارد تعداد روز بستری و درمان بیمار کمتر یا بیشتر شود. در زمان سم زدایی متادون، بیمار روزانه توسط روانپزشک ترک اعتیاد ویزیت می شود و نسخه دارویی جهت کاهش درد و خماری و رفع مشکلات جسمانی و روانی تجویز می شود تا بیمار کمترین علائم خماری و درد را حین ترک متادون داشته باشد و بصورت ۲۴ ساعته تحت نظر پزشک مقیم کلینیک و کادر پرستاری می باشد.

4 Comments

 1. کمال گفت:

  سلام مصرف تریاک داشتم ۵روز اول متادون مصرف کردم فقط ۵ وز اونم کلا ۴تا قرص ۲۰میلیگ م حدود۲۰سی سی شربت میشه
  ترک تریاکم ب نسبت ب اینکه یابویی ترک کنی خیلی راحت بود
  اکه برای یک هفته باشه مصرف بوپرنورفین و متادون اشکالی ندادم اونم نهایتش دویا سه تا قرص ن زیاد چون بیش از یک هفته بشه وابستگی میاره
  توجه کنید وقتی میگم راحت ب این معنی نیست ک خیلی رویایی باشه نخیر درد خماری بود ولی اون رعشه ها و بی قراری ها نبوده.

 2. سارا گفت:

  بسیار عالی

 3. سامان نمکی گفت:

  بهترین کار کم کردن مصرف طی دوره چند ماهه است تا بدن خود را با شرایط وفق دهد فقط کم کردن تدریجی بیخود دنبال راههای من درآوردی نرید با هر چه درگیر هستید از روش کم کردن طی مدت سه تا شش ماه نتیجه خواهید گرفت

 4. وحیدرهنما گفت:

  ترک بدون برگشت مواد حداقل یکسال است تابدن بازسازی شود درحین کم کردن دز موادکه بایدحداقل۲۱روزتایک ماه اززمان هرمقدار دوز بگذرد.کمپ واسه من که جواب ندادحتی۹ماه.موادروبایدبامواد ازبین برد این تجربه من که خودم دارم تمومش میکنم باموفقیت و راحت.استفاده کنید اگه عمل دارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *