مرکز ترک متادون

آشنایی با متادون با هدف انتخاب بهترین روش ترک متادون

متادون شبه مخدری بسیار قوی است و عملکردی همچون مرفین و هروئین دارد. تاثیر گذاری متادون بر گیرنده های اوپیوئیدی مغز است و به همین جهت قدرت اعتیادزایی و وابستگی زیادی دارد. یکی از موارد مصرف این مخدر درمان نگهدارنده یا جایگزینی اعتیاد است که متاسفانه بسیاری از بیماران اعتیاد و مراکز درمان اعتیاد از متادون به عنوان نگهدارنده برای ترک هروئین و ترک تریاک استفاده می کنند که باید بدایند این روش درمان نه تنها کمکی به بیماران و مصرف کنندگان نمی کند بلکه تنها نوع مخدر مصرفی آنها را تغییر می دهد.

تجربه ترک متادون در افراد مختلف متفاوت است. شدت ترک متادون در برخی افراد کمتر از آنچه انتظار داشتند، بود. برخی دیگر معتقدند که ترک متادون بدتر از ترک یک ماده مخدر کوتاه اثر مانند هروئین است. اگر شما با یک اختلال مصرف مواد مخدر (اعتیاد) دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است علائمی از قبیل احساس آنفولانزای بد، استفراغ، اسهال، تعریق و بی خوابی را تجربه کنید. با یک مخدر کوتاه اثر، این علائم ترک ممکن است شدید باشد، اما معمولا در عرض چند روز به اوج خود می رسد و سپس شروع به کاهش یافتن می کند.

بهترین روش ترک متادون

همانطور که پیش تر گفتیم، متادون در دو فرم شربت و قرص ساخته می شود که قرص متادون در دوزهای مختلف موجود می باشد و در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. همچنین قرص های متادون ممکن است نه تنها از لحاظ مقدار مصرف بلکه از لحاظ شرکت تولید کننده نیز با هم فرق داشته باشند. به عنوان مثال، برخی تولیدکنندگان در آزمایشگاه ها قرص های ۵ میلی گرم، ۱۰ میلی گرم و ۴۰ میلی گرم تولید می کنند. قرص های ۵ و ۱۰ میلی گرمی کوچک، سفید و گرد هستند.

متادون همچنین به صورت کنسانتره (عصاره و یا شیره) خوراکی موجود است و نام های تجاری آن شامل کنسانتره خوراکی متادوز (کنسانتره خوراکی متادون هیدروکلراید USP) و کنسانتره خوراکی بدون قند متادوز (کنسانتره خوراکی متادون هیدروکلراید USP) است که بدون رنگ و بدون قند است.

کنسانتره خوراکی در دوز ۱۰ میلی گرم در میلی لیتر موجود است. همچنین یک محلول خوراکی با دوزهای ۵ و ۱۰ میلی گرم در هر قاشق چای خوری موجود است. شدت اعتیاد تجربه شده علاوه بر دوز متادون، به نحوه مصرف آن نیز بستگی دارد.

علائم اعتیاد متادون

ظاهر شدن علائم اعتیاد و مصرف متادون در مقایسه با سایر مواد مخدر مدت زمان بیشتری نیاز دارد و تشخیص آن کمی دشوارتر است. یکی از اولین علائم ظاهری که نشان می دهد فرد به متادون اعتیاد پیدا کرده است، تحمل او در برابر مصرف متادون است. صرف نظر از علت مصرف متادون، اگر بدن فرد در برابر مصرف متادون سازگاری از خود نشان دهد، ممکن است شخص مصرف کننده به دنبال لذت بیشتر از این شبه مخدر باشد. این امر باعث می‌شود که فرد حتی بدون اینکه متوجه شود که چه اتفاقی در حال وقوع است، دوز بیشتری را به مرور زمان مصرف کند و به مرور زمان وابستگی جسمی شدیدی به متادون پیدا می‌کند نیمه عمر آن ۲۲ ساعت است که موجب می شود تاثیر آن کمتر از مخدرهایی همچون هروئین باشد. اما باز هم تشخیص اعتیاد به متادون دشوار است. هنگامی که فردی به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی نگهدارنده، از متادون استفاده می کنند، ممکن است هیچ گونه علائمی در مصرف کننده ظاهر نشود. هنگامی که بیمار برای اولین بار شروع به مصرف متادون می کند، حتی اگر مصرف به عنوان درمان وابستگی به سایر مواد مخدر باشد، ممکن است علائمی مانند سرگیجه و کمی سرمستی داشته باشد، اگرچه این علائم معمولاً پس از اولین بار مصرف از بین می روند اما علائم ناخواسته دیگری که ممکن است در زمان شروع مصرف متادون ایجاد شوند، مانند سایر مواد مخدر است.

شدت علائم ترک متادون با توجه به دوز مصرفی و مدت زمان مصرف ممکن است کم یا زیاد باشد، از این رو میتوان به بارزترین علائم ترک متادون در زیر اشاره کرد :

تعریق

دل درد

حالت تهوع و استفراغ

سرگیجه

بی خوابی

خستگی و بی قراری

گرفتگی عضله

اسهال

درد عضلات و احساس درد عمومی

به طور خلاصه، اگرچه همه افراد با هم یکسان نیستند، برخی از نشانه هایی که با دیدن آنها باید نگران شد این است که فردی که متادون مصرف می کند و نسبت به آن اعتیاد پیدا کرده است، میزان مصرف خود را بدون توصیه پزشک افزایش می دهد و شروع به پنهان کردن استفاده از این دارو کرده، دفعات بیشتری به پزشک مراجعه کرده و در توصیف احوال خود برای پزشک به منظور دریافت دوزهای بیشتر، شروع به اغراق کرده و همچنین اقدام به خرید غیرقانونی متادون می کند.

علائم مصرف متادون

خطرات ناشی از سوء مصرف متادون

مانند سایر مواد مخدر افیونی، سوء مصرف متادون خطرات متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 کاهش تدریجی توانایی های ذهنی و جسمی
 ایست قلبی
 افت گردش خون
 پوست سرد و مرطوب
 کما
 یبوست
 تنگ شدن مردمک چشم

علائم ترک متادون

ترک متادون ممکن است یک فرآیند طولانی، آزار دهنده و خسته کننده باشد، حتی برای افرادی که اعتیاد به مواد مخدر ندارند. اگر از متادون برای درمان درد استفاده می کنید، هنوز از لحاظ جسمی به آن وابسته هستید و هنگامی که سعی می کنید دوز خود را کاهش دهید و یا به طور کلی مصرف متادون خود را ترک کنید، علائم ترک را تجربه خواهید کرد. علائم ترک متادون مشابه علائم سایر مواد مخدر مانند هروئین و مرفین است. بسیاری از مصرف کنندگان متادون با علاٸم شدیدتر ترک دست و پنجه نرم می کنند، زیرا متادون نسبت به سایر مواد مخدر مدت طولانی تری در بدن باقی می ماند. علائم ترک متادون معمولاً متوسط ​​و شبیه آنفولانزا هستند.

لرز

تب

پارانویا

کسانی که اعتیاد شدیدتری به متادون دارند احتمالاً علائم ترک جدی تری را تجربه خواهند کرد. اگر مصرف کننده به چندین ماده به طور همزمان اعتیاد داشته باشد، روند ترک ممکن است طولانی تر و شدیدتر باشد. ترک ناگهانی متادون، باعث بروز علائم شدیدتر ترک می شود. پزشکان معمولاً توصیه می کنند که مصرف متادون را به طور تدریجی کاهش دهید تا روند ترک آن قابل تحمل تر شود.

مدت باقی ماندن متادون در بدن

بهترین روش ترک متادون

بهترین روش ترک متادون شامل مراحلی می شود که در ذیل به ذکر آنها می پردازیم:

اولین قدم برای ترک انگیزه سازی و تصمیم گیری می باشد:

بنابراین ابتدا باید انگیزه ی درمان در فرد بیمار ایجاد شود که برای انجام هرچه بهتر آن می توانید از مشاور کمک بگیرید.

دومین قدم انتخاب بهترین روش ترک و آشنایی با فرآیند و اطلاع از مدت زمان بستری برای ترک متادون می باشد:

بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد متادون و بهترین روش درمان خماری متادون انجام سم زدایی تدریجی می باشد.

 

متادون ممکن است از نظر جسمی بسیار اعتیاد آور باشد، به خصوص زمانی که در دوزهای بالا مصرف شود. متادون معمولاً برای درمان اعتیاد به مواد مخدر تجویز می شود و برخی از مصرف کنندگان را وادار می کند تا یک اعتیاد را با اعتیاد دیگر مبادله کنند. در صورت مصرف مکرر، ایجاد تحمل نسبت به متادون ممکن است به سرعت صورت پذیرد، به این معنی که مصرف‌ کننده برای دستیابی به اثرات مورد نظر به مقدار بیشتری از دارو نیاز دارد.

مصرف نادرست متادون یک مشکل منحصر به فرد در مورد اعتیاد و درمان به مواد مخدر است. این دارو مفید است زیرا باعث کاهش علائم ترک می شود (که همین علائم ممکن است باعث عود مجدد بیماری در افراد مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر شود). با این وجود، چیزی که گاهی اوقات اتفاق می‌ افتد این است که افراد برای ترک یک ماده مخدر متادون مصرف می‌ کنند، اما سپس مبتلا به اعتیاد به خود متادون می‌ شوند. روند ترک در افراد مختلف متفاوت است. علائم و مدت ترک بسته به شدت و طول مدت اعتیاد مصرف کننده متفاوت است. شیمی بدن و تحمل مصرف کننده نیز بر علائم او و مدت زمان طول کشیدن روند ترک تأثیر می گذارد.

اعتیاد به متادون و ترک آن

سم زدایی متادون

بسیاری از افراد به چند دلیل هنگام ترک متادون با مشکل مواجه می شوند. آنها از علائمی که همزمان با ترک ممکن است تجربه کنند هراس دارند. آنها حتی ممکن است اقدام به سم زدایی در منزل کرده باشند و عوارض جانبی وحشتناکی را تجربه کرده باشند که تصمیم گرفته اند فقط به مصرف متادون ادامه دهند. اگر شما و یا یکی از عزیزانتان تصمیم گرفته اید متادون را ترک کنید، بهترین و ایمن ترین روش برای ترک متادون سم زدایی تحت مراقبت و نظارت متخصصان پزشکی آموزش دیده است.

سم زدایی از متادون زمانی ایمن ترین و کارآمدترین روش ترک است که در یک مرکز ترک متادون معتبر یا بیمارستان و تحت نظارت پزشکان متخصص انجام شود. مصرف کنندگان متادون باید همیشه تحت نظر پزشک سم زدایی کنند تا اطمینان حاصل شود که بیمار سم زدایی را با خیال راحت و بدون دردسر انجام داده است و شانس بهبود موفقیت آمیز را افزایش خواهد داد. اغلب سم زدایی های پزشکی باعث کاهش مصرف دارو یا کاهش دوز مصرف در طی چند هفته می شود. این روش باعث کاهش شدت علائم ترک خواهد شد و توصیه می کنیم به جای “ترک ناگهانی” از روش کاهش تدریجی استفاده شود، اما کاهش مصرف دارو به زمان بیشتری نیاز دارد.

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

مدت زمان باقی ماندن متادون در بدن

اگرچه ترک اعتیاد متادون معمولاً پس از دو هفته سم زدایی تدریجی صورت میگیرد، اما ممکن است تست اعتیاد بیمار بعد از دوره سم زدایی مجدد مثبت یا مثبت کاذب باشد و حتی ممکن است برای مدت طولانی تری در بدن مصرف کننده باقی بماند. علاوه بر این، عوامل متعددی نیز وجود دارد که بر مدت زمان ماندگاری متادون در سیستم بدن فرد تأثیر می گذارد، مانند متابولیسم، سن، وزن، مقدار دوز و مدت زمان مصرف.

 مصرف متادون تا ۷ روز بعد از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است
 مصرف متادون تا ۲٫۵ روز بعد از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است که بهترین زمان انجام آزمایش سه ساعت بعد از مصرف آن می باشد
 مصرف متادون تا ۹۰ روز بعد از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است
 مصرف متادون طی ۱۰ دقیقه پس از استفاده تا ۱۰ روز بعد از مصرف در آزمایش بزاق قابل تشخیص است

اثر متادون بر بدن

متادون همچنان یک داروی آگونیست برای ترک مواد افیونی مانند هروئین یا تریاک (البته در دوز مصرف بالا) است. مهم است که بدانیم، اگرچه متادون یک داروی شبه مخدرخفیف‌ است، اما همانند دیگر مواد مخدر موجب  وابستگی و اعتیاد جسمی شدید در فرد می‌شود  و عوارض های جانبی خطرناکی نیز میتوانند برای مصرف کننده داشته باشد. هنگامی که فردی متادون را به هر شکلی مصرف کند، در معرض خطر ابتلا به مجموعه ای از اثرات خطرناک متادون بر بدن قرار می گیرد که می تواند در کوتاه مدت حتی ، باعث آسیب جسمی و روانی شود.

تغییر حسی-ادراکی: تغییر در الگوی محرک های حسی و به دنبال آن پاسخ غیر عادی به چنین محرک ها (بینایی، لامسه، بویایی)

محرومیت حسی در بیماران می تواند منجر به اضطراب، افسردگی، پرخاشگری، توهم و واکنش های روان پریشی شود.

عدم احساس درد

خواب آلودگی

سبکی سر

حتی زمانی که فرد دوز پایینی از متادون را استفاده می کند، ممکن است متوجه برخی عوارض جانبی ناخوشایند شود. برخی از این موارد  در ابتدا خفیف هستند، مانند:

خواب آلودگی

دهان خشک

سبکی سر

ناراحتی دستگاه گوارش

ناتوانی جنسی

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

بعد از سم زدایی تدریجی و قبل از ترخیص بیمار، برای پاک سازی کامل خون بیمار زیر نظر روانپزشک ترک اعتیاد برای بیمار سم زدایی فوق سریع UROD توسط متخصص بیهوشی انجام می شود. بعد از ترک متادون، بیمار مرخص می شود و در صورت نیاز روانپزشک برای بیمار داروهای لازم را جهت تنظیم خواب بیمار، کنترل علائم بعد از ترک تجویز می کند و بیمار تا مدتی با توجه به شرایط روحی و جسمانی زیر نظر روانپزشک بوده و ویزیت مرتب بصورت هفتگی یا ماهانه خواهد داشت.

عوارض جانبی روانشناختی مصرف متادون نیز می تواند به همان اندازه عوارض جانبی فیزیکی جدی باشد، بنابراین مهم است که برنامه درمان و ترک اعتیاد متادون، تحت نظر روانپزشک و روانشناس متخصص در این زمینه صورت گیرد.

علائم ترک متادون معمولاً ظرف ۲۴ ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده ظاهر می شود. با این وجود، ممکن است بین ۱۵ تا ۶۰ ساعت طول بکشد تا متادون از بدن فرد مصرف کننده خارج شود. برای برخی از افراد، ممکن است چند روز طول بکشد تا علائم ترک شروع شود.

هفت تا ۱۰ روز اول اغلب بدترین و آزار دهنده ترین روزهایی هستند که فرد در طول ترک تجربه می کند، اگرچه در برخی موارد، این مدت طولانی تر می شود. متادون به طور قابل توجهی بیشتر از سایر داروها در بدن باقی می ماند و در برخی موارد علاٸم ترک مصرف تا ۷ روز نمایان نمی شود. در این مرحله فرد علائم جسمی شبیه آنفولانزا و علائم روانی ناراحت کننده مانند اضطراب را بیشتر تجربه خواهد کرد. ظرف چند هفته آینده، علائم ترک ناپدید خواهند شد.

در حین سم زدایی، بیمار در بهترین مرکز ترک اعتیاد زیر نظر تیم روانشناسی روانکاوی می شود تا دلایل تمایل به مصرف مواد شناسایی شده و تکنیک های کنترل وسوسه جهت جلوگیری از لغزش به آن آموزش داده می شود.  خدمات روانشناسی شامل:  حضور بیمار در کلاس های گروه درمانی و کار درمانی، نوروفیدبک، آر تی ام اس، رفتار درمانی شناختی و انجام تست های گوناگون می باشد.

جدول زمانی ترک متادون

روزهای اول و دوم پس از ترک متادون: معمولا علائم ترک حداقل تا ۳۰ ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده متادون شروع نمی شود و بسته به مقدار مصرف ممکن است حتی بیشتر طول بکشد. علائم جسمی مانند لرز، تب، افزایش ضربان قلب و دردهای عضلانی در این مدت زمان ترک متادون شروع می شود.

روزهای سوم تا هشتم پس از ترک متادون: طی یک هفته آینده یا بیشتر، تمایل به مصرف متادون شدیدتر خواهد شد. مصرف کنندگان ممکن است با اضطراب، بدن درد و حالت تهوع و بی خوابی و همچنین تحریک پذیری و اضطراب مواجه شوند. علائم جسمی شبیه آنفولانزا باقی خواهند ماند. به دلیل مدت زمانی که متادون در بدن باقی می ماند، اغلب بین ۳ تا ۸ روز طول می کشد تا علائم به اوج خود برسد. در این مرحله علائم بیشتری مانند افسردگی، استفراغ و گرفتگی عضلات نمایان خواهد شد.

روزهای نهم تا پانزدهم پس از ترک متادون: پس از اوج گرفتن، علائم ترک شروع به کاهش یافتن خواهند کرد، اگرچه برخی از آنها مانند تحریک پذیری، اسهال و ناراحتی جسمی باقی خواهند ماند. مصرف کنندگان ممکن است هنوز هم تمایل شدید به مصرف متادون را احساس کنند و افسردگی ممکن است شروع شود. افسردگی ممکن شدید شود و برخی از بیماران ممکن است در احساس لذت بردن یا ایجاد انگیزه با مشکل مواجه شوند.

راه های ترک متادون

سوالات متداول درباره ترک متادون


بهترین راه درمان خماری متادون چیست؟
درد خماری، یکی از اصلی ترین دلایل مقاومت بیماران برای بستری و ترک اعتیاد می باشد اما باید بدانید امروزه به کمک پیشرفت علم پزشکی با بکارگیری جدیدترین متدهای درمان می توان از ترک بدون خماری و درد را تجربه کرد. بهره گیری از جلسات مشاوره ای، گروه درمانی و در صورت صلاح دید پزشک استفاده از داروهای روانپزشکی و تغییر سبک زندگی بیشترین تاثیر را برای مقابله با خماری دارند.
استفاده از داروهای سم زدایی از دیگر روش های کاهش میزان خماری است که مصرف تحت نظر پزشک آنها می تواند علائم ترک را تا ۳ روز کاهش دهد اما باید بدانید که مصرف این داروها تنها با تجویز و تحت نظر روانپزشک مجاز می باشد.

آیا ترک یکباره ی متادون خطرناک است؟
بله، شخص مبتلا به سوء مصرف این شبه مخدر نباید بدون مشورت پزشک متخصص ترک اعتیاد، اقدام به قطع مصرف یکباره کند. چرا که ترک یکباره، عوارض روحی و روانی متعددی برای بیمار به همراه دارد بنابراین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که برنامه درمان اعتیاد باید در مرکز ترک اعتیاد تحت نظر روانپزشک متخصص و تیم روانشناسی انجام بگیرد.

آیا ترک اعتیاد با متادون یا متادون درمانی برای ترک اعتیاد موثر است؟
در خصوص متادون درمانی و ترک اعتیاد با متادون باید بدانید که، متادون یک شبه مخدر بسیار اعتیادآور است و هرگونه مصرف آن به منظور ترک اعتیاد، نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی مصرف کننده خواهد شد و بیماران باید برای ترک متادون اقدام نمایند.

19 Comments

 1. Mojtaba گفت:

  ضمن سلام و خدا قوت به همه کسانی که در راه ترک دادن مردم از مواد تلاش میکنند و بنده دست تک تکشون رو میبوسم.
  و یه سوال داشتم که اگه میشه جواب بدین.
  من ۳۴ سالمه.متاهلم.دوتا بچه دارم و هر روز باید کار کنم که فقط به خرجه خانواده برسم.الان ۱۰ ساله که معتادم که تقریبا ۵ سالش رو تریاک و شیره تریاک و بعضی روزا هم قرص میخوردم و بعدش دیگه روزی یک تا دو عدد قرص متاون ۴۰ و در کنارش یک یا دوگرم شیره تریاک میخورم.
  حالا سوال اینه که خرج بستری و تعداد روزاش چقدره که ببینم میتونم اون مدت رو کار نکنم و سوال دیگه اینکه آیا امکان داره که تدریجی و زیر نظره متخصصین شما همینجا تو خونه ترک کنم و اگه نمیخندید آیا میتونم در حین ترک به شغلم که تاسیسات ساختمانی و تعمیر لوازم گازسوزه ادامه بدم؟
  لطفا کمکم کنید.

 2. محسن گفت:

  محسن ۴۴ ساله سلام من حدود۵ سال مصرف شیره تریاک داشتم با افسردگی شدید ولی خودم در حین کار در یک دوره ۱ ماهه با متادون ۵ توانستم یک سال و نیم ترک کنم . و یکسال و نیم پاک از هر نوع موادی بودم ولی متاسفانه طی این یک سالبعد چند وقت مصرف داشتم شیره روزی یک گرم و نیم ولی دوباره تصمیم گرفتم با متادون ۵ ترک کنم و حدود ۱۷ روز گذشته ومصرف متادن من ۱ از ۸ تم متادن ۵ هست ولی بعضی روزها بدجور به هم میریزم اگه لطف کنید راهنمایی فرمایید

 3. علیرضا گفت:

  سلام عزیزانم

  بنده نیز برای دومین بار است متادون ترک کردم.

  سری اول پس از ۸ ماه مصرف و با دوز روزانه یک عدد قرص ۲۰ بود که بدلیل ازدواج انجام دادم تا اینکه یک و نیم سال قبل مجدد لغزش داشتم و مصرف روزانه تا ۵ قرص ۲۰ رسید.

  البته بنده بشکل سیکل منظم در روزهای زوج استفاده میکردم که این اواخر روزهای جمعه اذیت میشدم.

  خلاصه به هزار و یک دلیل تصمیم به ترک گرفتم.

  چند نکته مهم خدمتتان عرض کنم:

  بنده پس از ۳ روز از آخرین مصرفم با ترس و استرس و درد شدید پا وارد مطب شدم، دکتر آنجا سوال کرد آیا واقعا دنبال ترکی؟ گفتم فقط رهایی میخواهم.

  اولا ببخشید این رو میگم ولی باید روزگار سگ را تجربه کنیم تا این افیون از بدن خارج شود، اگر درد نکشیم رجوع مجدد قطعی است.

  بنده در روز ۲۳ ترک هستم. اینبار هزاران بار سختتر از دفعه قبل بود!!! بنده بدلیل آنکه همسرم متوجه نشود تست کرونا درست کردم و گفتم کرونا مثبت هستم و ۲ هفته سرکار نرفتم و در خانه بودم. شرایط کرونا فرصت مناسبی برای ترک همه عزیزان هست. منظورم آنست که هیچ ساپورت روحی نداشتم و تک و تنها بودم، بمدت ۱۴ شب خواب بسیار اندکی داشتم شدت فشار بقدری بود که استخوانم میسوخت… اما لحظه ای خدای بزرگ از یاد نبردم و گذشت و چه سخت هم گذشت… تا روز سوم ترک مشکلی ندارید، روز سوم تا هفتم را با درد سپری خواهید کرد. اوج فشار در روزهای هشتم تا دوازدهم است که اراده آهنین میخواهد و هرکس خودش تصمیم به ترک گرفت قطعا خدای بزرگ آن اراده را به شما خواهد داد. ولی پس از آن فرآیند سم زدایی تمام شده و کم کم اثرات فیزیکی ترک کاهش می یابد. الان در روز ۲۳ هنوز اختلال خواب و گزگز پا و دست و سبکی سر دارم که ذره ای اهمیت ندارد، از روز دوازدهم به بعد آنقدر دریچه های زیبایی از دنیا به رویتان گشوده میشود که ارزش هزار بار ترک را دارد…
  یک نکته مهم دوستانی که دوز بالا مصرف دارند حتما به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنند، آنجا ۸ مدل قرص به شما میدهند که هریک برای شرایط خاصی هست. در تمام اینمدت ترک هم می خوابید هم اثرات درد با کپسولهای قوی مربوط به صرع کنترل می شود هم خمیازه و اشک چشم و عطسه و خماری با قرص مخصوص کنترل می شود هم حالتهای اضطرابتان کنترل می شود.

  بنده سعی کردم به دلیل سنگینی قرصها پس از ۴ روز مصرف کم کم مقدارش کم کنم تا ترک تدریجی و دردناکتری داشته باشم ولی وابستگی مجدد به کلونازپام یا گاباپنتین نداشته باشم. در هر حال خواستم بگویم افرادیکه نگرانی بیش از حد دارند و ترس از خماری دارند، حتما به دکتر مراجعه کنند که نسخه راحتتری برای ترکشان بپیچد.

  متادون مصادف با مرگ است چون تمام دردهایتان را کاور می کند و پس از ترک تازه می فهمید وضعیت بدنی خودتان چطور است!!

  اگر ترک نکنید شما بدون هیچ علائمی خواهید مُرد.

  اما در نهایت خواستم شد و بخواه تا بشود. یک یا علی بگو، آدرس مطب ترک را یادداشت کنید و صبح از سرکار ۱ ساعت مرخصی بگیرید و ویزیت شوید.

  مصرف متادون ۱ بار زیاد و هزار بار کم است.

  با آرزوی رهایی برای همه دربندان . یا علی

 4. میلاد باجلان گفت:

  سلام ۴سال مصرف متادون دارم با دوبار ترک ۶ماهه و ۳ماهه،الان ۳۰سی سی مصرف دارم ،،روش ترک من در کلینیک روش فوق سریع هستش؟و اینکه هزینه چند میشه حدود قیمتش

  • کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره گفت:

   سلام. میزان مصرف شما برای سم زدایی فوق سریع بالاست و باید بصورت تدریجی قطع مصرف کنید. با کلینیک تماس بگیرید راهنمایی انجام خواهد شد

 5. مرتضی گفت:

  سلام من۶سال متادون مصرف میکنم و الان نزدیک یه ساله که با رقیق کردن شربت تونستم مصرفشوکم کنم و الان میخوام بدونم که برای ترکش اگه دوباره برم سمت مواد(شیره تریاک) تابتونم از گیرمتادون خلاص بشم و بعد موادرو با قرص ب۲ اونم فقط برا۴ روز اول ترک کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 6. یاسین گفت:

  سلام به همه عزیزان
  دوستان که از شش ماه تا ۱۵ سال درگیر هستن می‌خوام بگم به ازای هر سال نزدیک ضریب دو سال فیزیک و ضریب ۵ خواب نداشتن دارید
  نترسید شروع کنید همه از استارت میترسن
  دوز هر چی هست طی ده تا ۱۲ روز به یک سوم برسونید و بعد ده روز یک سوم رو به یک ششم برسانید.
  مثلا کسی که دو تا ۴۰ در روز میخوره باید برسونه به یک ۲۰ در ده روز و یک ۵ در هفت روز
  ترک یک جا اذیت بازگشت میاره .
  به میزان دوز بالا احتمال برگشت و رجوع هست
  بگم بهتون این مواد سیستم جنسی.عواطف.اراده.تصمیمگیری و همه چی رو بهم میزنم و هر چی سن بالا بره و جسم ضعیف بشه بدتر میشه .
  از شرایط کرونا و قرنطینه خانگی استفاده کنید ترک این مواد مهم ترین تصمیم زندگی هست نگید فلان کار بکنم بعد…
  این کار عقب میندازه شما رو
  شده پول قرض کنید شده هر کاری کنید با اراده محکم بزارید کنار تا از بقیه زندگی لذت ببرید
  اون روزای اول افسردگی داره سیری از زندگی و مثل کسایی میشید که تو چرخه زندگی نیستید اینا تاثیر سم زدایی هست یاد دوران نوجوانی جوانی کودکی که موادی نبود بیوفتید که چقدر انرژی و چقدر سرخوشی داشتید
  هر لحظه بخواید بزارید کنار دیر نیست
  یا علی بگید اول واسه خودتون بعد هم عزیزان دور بر استارت کنید
  تمام کسانی که سختشونه از بی اطلاعاتیه
  مثلا قرص جوشان ویتامین سی
  ژلوفن
  شیاف
  شیر
  میوه و آجیل
  نخوردن قهوه که همه اشتباه میکنن زیاد میخورن
  مصرف آب مایعات بالا
  نخوردن شیرینی زیاد یا مثلاً چای نبات
  اینا رو استفاده کنی تمومه تمومه

  • Naser گفت:

   عزیز من هشت سال مصرف متادون داشتم پنج سال اول روزی یک بیست میخوردم سه ساله آخر رو روزی شصت یعنی یک چهل و یک بیست.الان یازده روز هست که دیگه نمیخورم البته یدفه خسته شدم و دیگه نخوردم یجا کنسل کردم.بعد از روز ششم با قرص کلونیدین برای بی قراریم و قرص دیکلوفناک برای درد عضلانی دارم استفاده میکنم.الان فقط شبها خواب ندارم راهی برای خوابیدن شب وجود داره منو راهنمایی کنید ممنون میشم.من اگر خوابم کنترل بشه دیگه اصلا لغزش ندارم.فقط خواب مشکل دارم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 7. جواد گفت:

  سلام.بهترین کار برا ترک متادون کاهش دوز مصرفی به مرور هست. ترک یکباره شمارو دچار خلا و کمبود میکنه و باعث میشه روح و روانتون بهم بریزه و اجازه نده شما این کار رو یکنید. به رااااحتی میشه کمش کرد . اینطور فکر کنید که همیشه قراره بخورید ولی کم. با این دیدگاه به حداقل برسونید و بجایی میسید که دیگه خوردن و نخوردنش فرقی نداره.حالا دیگه میتونید ب رتی تمومش کنید.

 8. مرتضی گفت:

  با عرض سلان و خسته نباشید . لطفا یکی راهنماییم کنه در راهه خدا
  من از سال ۸۵ تا به الان دارم قرص مصرف میکنم اوایل ترامادول و قرصای خواب اور میخوردم اما هفت سال اخر مصرف افتادم توی متادون . دو سال اول شررت میخوردم روزی چهل پنجاه سی سی اما دیگه معدم جواب نمیداد و پنج سال اخر مصرف رو قرص بیست مصرف میکردم . اوایل روزی یکی دوتا بود و حالا روزی بین بیست تا بیست پنج تا قرص بیست میخورم . نه نعشه میشم نه هیچی فقط خوماریم رفع میشه و میتونم عادی زندگی کنم . تاحالا خیلی ترک کردم اما نتونستم‌توی ترکم باقی بمونم و امشب هم ۲۳ تا دونه خوردم و از فردا میخوام شروع به ترک یابویی کنم . تا حالا بیشترین روزی که ترک کردم شیش روز بوده که همین ماه پیش بوده یهو مصرفم رو قطع کردم . تورو قران یه راهی بزارید جلوم و بگید چطور باید ترک . خسته شدم از بس پول دادم واسه این لعنتی . ماهی شیش هفت میلیون دارم فقط پول میدم برا این چرت و پرتا . همش ۳۱ سالمه بریدم بقران

 9. محمد ١٩٨۴ گفت:

  سلام وقت بخیر من ١٧ روزه متادون نخوردم تمام علائم ترک رو هم داشتم و الان بیشتر بی حالی و بی خوابی دارم
  امروز با کیت امتحان کردم هنوز مثبتم نمیدانم چه کنم چون باید آزمایش اپیوم بدم تا قبل از اینکه مصرفم رو قطع کنم روزانه ١۶ سی سی شربت میخوردم بعدش شد هشت سی سی و قطعش کردم وزنم یکم بالاست این لعنتی کی منفی میشه

 10. Mohsen گفت:

  سلام خواستم بگم من الان نزدیک شش ماهه هرروز دوز ده مصرف میکردم البته نه بخاطر اینکه اعتیاد داشتم و بخوام با متادون ترک کنم فقط بخاطر انرژی که میداد و وقتی که باشگله میرفتم الان میخوام ترک کنم چون ده روز دیگه باید برم ازمایش برای ازدواج نمیخوام ابروم پیش خانوادم و خانواده خانومم بره اگه میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. صالح گفت:

  یه دوستی میگفت نمیدونم چرا اکثر آدم هایی که گرفتار اعتیاد میشن آدم های باحال و مشتی هستن ، من فک میکنم چون یه سر انگیزه اعتیادشون تبدیل شدن به آدم ایده آل برای همسرشون هست که بخاطر عدم آگاهی خودشونو تو چاه میندازن و دست آخر از چشم اون کسی که براش به اینجا رسیدن هم میفتن متاسفانه!
  دوستان من از طریق رقیق کردن شربت تونستم مصرفم رو به حداقل برسونم و سرکارمم برم بطوری که هربار یک تا دو سی سی آب توی ظرف اصلی شربت میریزین بعد مقدار مصرفی رو میخورین
  انشالله خدا یارویاورتان باشه…

 12. سلمان ترکی گفت:

  سلام ببخشید من یه پسر کارگر۲۰ساله که۳ماه درگیر متادون شدم یعنی هر روز میخورم گاهی قرص گاهی شربت وکم و زیاد شده ولی الان توی ترکم و روز۵هستم من از روز سوم بی خوابی وپرش عضلات دارم چون اول ترکم هست احتمالا راحت باشه ولی میدونم برای ترک های بعدی سخته به همین دلی اولین اخرین بارم باشه انشالله حالا چون شرایت اینکه زیر نظر دکتر باشم را ندام دارم میگم برای رفع این بیخوابی وپرش عضلات چکارهایی انجام بدم وچه داروهایی بخورم که اعتیاد اور نباشد بگم ها من همش۳ماه مصرف هر روز دارم اگه میشه کمکم کنید

 13. سیستانی گفت:

  سلام دوستان خداروشکر الان یکسال که پاکم ، که به بهانه کرونا تونستم ترک کنم که کسی شک نکنه، مصرف من متادون بود ، دوستان کاری که متادون با بدن شما می‌کنه وحشتناکه ، من هفت سال مصرف داشتم یه سال آخر مصرفم روزی چهل تا پنجاه سی سی می‌رسید ، از طرفی کارمند بودم ، عوارض متادون روی صحبت کردنم، حافظه وبخصوص پوست بدنم مشهود بود ، ترک متادون خیلی سخته ، حتما باید کلینیک برید سرخود ترک نکنید که خیلی خطرناک ، و اینکه ترکش تدریجی نه فوق سریع ، وقتی ترک کنید میفهمید که چقدر به خودتون ظلم می‌کردید ، واقعا پاک بودن شیرین دوستان ،

 14. majid گفت:

  دوستان عزیزی که متادون مصرف میکنن…من توی همین کلینیک یعنی طلوعی یا پیام ترک کردم…لازم به ذکره یه سری نکات و بگم بهتون که بدونین…من ترامادول مصرف میکردم که تبدیل شد به متادون روزی ۶ عدد قرص ۲۰ میل که خیلی زیاد بود.تقریبا ۳ سال طول کشید که به این دوز برسم…ولی ۶ ماه پیش تصمیمرفتم ترک کنم.اولین کاری که کردم دوز رو نصف کردم به مدت ۲ ماه ینی شد ۶ عدد ۱۰ میل…ببینید بدن ۵ تا ۱۰ روز مقاومت میکنه ولی بعد از روز ۱۵ ام با همون دوز نعشه میشی بعد از دوماه دوباره نصف کردم یعنی روزی ۶ تا ۵ میل دقیقا همین ۵ تا ۱۰ روز و تحمل کردم از روز ۱ع ام بدنم با ۵ میل نعشه میشد بعد از یک ماه قرص ۵ رو با تیغ نصف کردم ینی روزی ۶ تا ۲.۵ میل…بازم طبق روال اینو هم کم کردم تا رسیدم به روزی ۲تا ۵ میل…ببینید تا اینجا رو میشه تحمل کرد ولی ازینجا به بعدو نمیشه…اومدم همین کلینیک ۱۲ روز بستری بودم بدون هیچ درد و خماری…این تبلیغ نیس منم اهل دروغ نیستم خیلی کلینیکش خوبه خیلی میرسن همه چی غیر مخدر آزاده احترام میزارن ولی خب هزینشم بالاست ولی می ارزه به درد نکشیدنش…ولی یه عیبی داره با اینکه روانپزشک هست باهات صحبت میکنه تست میگیره و اینا ولی بازم به نظرم از لحاظ روانی باید بیشتر کار کنن….دوستان اگه ۲۰ تومن دارین همین الان برین اگه ندارین وام بگیرین از یه جا تهیه کنین برین درد نکشین…من الان چند روزه مرخص شدم فقط یه مقدار از لحاظ روانی مشکل دارم ولی مشکل جسمی ندارم….خدا به همراتون

 15. حمید گفت:

  سلام بهبودیهای عزیز.
  اول اینکه ترک این غول بزرگ غیرت میخواد و باید درد بکشی.
  من ۲سال روزی ۲۰ سی سی شربت متادون مصرف داشتم. به یکباره ترک یابویی کردم و خماری پس دادم ۱۰ روز و امروز ۱۳ روزه که پاکم. البته ترک تریجی بهتره.ولی دیگه تصمیم گرفته بودم و اجرا کردم. دوستان دنبال روش بدون خماری نباشید. تا بوده همین بوده. معتاد باید خماری پس بده تا دیگه هوس مصرف نکنه. ولی امروز خیلی خوشحالم چون دنیا رو اونجوری که هست میبینم نه مثل یه آدم نعشه غیر واقعی و دروغ. خودتون و گول نزنید و عقب نندازین ترک رو. در ضمن موادتونو عوض نکنید و از چاله تو چاه نرید. درد واسه مرده. اگه مواد هنوز غیرتت و نگرفته بسم الله بگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.