مرکز ترک اعتیاد

ترک کمیکال

کمیکال چیست؟

کمیکال مخدری بسیار قوی است که حدود ۱۰ الی ۱۲ سال پیش ساخته شده و متاسفانه میان جوانان محبوبیت بالایی پیدا کرده است. مصرف کمیکال باعث بروز کمایی مختصر و موقتی می شود و باعث می شود تا مصرف کننده حالتی مشابه سکته مغزی را تجربه کند. یکی از باورهای اشتباه که در ابتدا توسط سودجویان و دلالان برای جلب نظر جوانان باب شد و متاسفانه باعث اعتیاد بسیاری به این مخدر شد عدم اعتیادآوری کمیکال است که در این خصوص باید بدانید کمیکال مخدری بسیار اعتیاد آور است و وابستگی شدید روانی و جسمانی به آن در دفعات اولیه مصرف شکل می گیرد.

بطور کلی باید بدانید که کمیکال روانگردانی از خانواده AM که ماری جوانا صنعتی نیز نام دارد می باشد و همانند ماری جوانا جزو مشتقات شاه دانه و تحت تاثیر از THC می باشد. کمیکال بصورت دانه های ریز و قهوه ای رنگی است که بطور معمول به صورت ترکیبی با ماری جوانا و حشیش استفاده می شود که خطرات و عوارض مصرف آن چندین برابر افزایش می دهد. عملکرد و تاثیرگذاری کمیکال با اتصال به گیرنده های مغز، ریه، کلیه و کبد انجام می گیرد که از مهمترین اثرات آن می توانیم به اختلال در حافظه اشاره و افزایش فشار خون اشاره کنیم.

مواد اعتیادآور چه مثل شیشه و حشیش محرک باشند یا مثل هروئین و تریاک مخدر، صدمات فراوانی بر جسم و روح مصرف کننده وارد می کنند اما فشاری که مصرف کمیکال بر جسم بیمار وارد می کند بیش از همه ی مواد اعتیاد آور است.

از آنجایی مصرف کمیکال وابستگی شدیدی ایجاد می کند، قطع مصرف، درمان و ترک کمیکال نیاز به درمان جسمانی و روانی در مرکز ترک اعتیاد چندوجهی دارد تا بیماران بتوانند علاوه بر درمان جسمانی به درمان وابستگی روانی خود بپردازند. ترک کمیکال در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین روانپزشک و تیم روانشناسی و درمانگران متخصص اعتیاد با پرستاری شبانه روزی مطابق آخرین متدهای درمانی انجام می گیرد که خود می تواند ضامن ترک بدون بازگشت باشد.

حتما مطالعه کنید: کمیکال 
مرکز ترک اعتیاد

عوارض کمیکال

عوارض مصرف کمیکال

سرگیجه

حالت تهوع

اختلال یادگیری

اختلال و بیماری های روانی

اختلالات عصبی، نوسانات احساسی

افزایش فشار خون، ضربان قلب و تجربه شبه کما

کند و آهسته سپری شدن زمان

صحبت‌های نامفهوم و بی‌ربط

افزایش شدید فشار خون

توهم دیداری و شنیداری

شل شدن ماهیچه‌ها

احساس سرخوشی

کما کوتاه مدت

زیاد خندیدن

کاهش روابط اجتماعی و قطع کردن ارتباط با دنیای بیرون

علائم روان‌پریشی مانند اسکیزوفرنی

از بین رفتن حس مسئولیت پذیری

اختلال قدرت عکس‌العمل

منزوی شدن

مصرف کمیکال اختلالات گسترده ای بر سیستم عصبی مصرف کننده وارد می کند بنابراین مصرف آن با دوز بالا می تواند خطر اوردوز و مرگ را تشدید کند.

کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی کمیکال

دلایل مصرف کمیکال

از اصلی ترین دلایل مصرف کمیکال می توانیم به کسب احساس قدرت و سرخوشی اشاره نماییم که در ادامه، بعد از اولین مصرف برای حفظ ثبات و پایداری، مصرف خود را به صورت مداوم ادامه می‌دهد. استعمال کمیکال، در مدت ۶ هفته باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی می‌شود به همین جهت پس از گذشت این مدت، فرد مصرف‌کننده حس قدرت و سرخوشی خود را از دست می‌دهد و در ادامه باید مراقب عوارض احتمالی کمیکال باشد.

عوارض کمیکال، بعد از حدود ۶ هفته بعد از مصرف نمایان خواهد شد برخی از مهمترین آنها عبارتند از کند ذهنی، منزوی شدن و عدم کنترل خود. علاوه ‌بر این، بیمار بعد از مدتی، دچار هیجانات و تغییرات رفتاری نیز می‌ شود.

سم زدایی کمیکال

سم زدایی اولین مرحله درمان و قطع وابستگی به کمیکال می باشد و اولین مرحله سم زدایی کمیکال، قطع اتصال این مخدر از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی بخشی از برنامه درمانی ترک کمیکال می باشد که در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی کمیکال، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک کمیکال

ترک کمیکال

اعتیاد وابستگی به کمیکال علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی زیادی نیز ایجاد می کند به همین جهت درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد.

ترک کمیکال یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترککمیکال، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

گام اول ترک کمیکال

گام اول ترک کمیکال ممکن است باعث بروز علائم فیزیکی و جسمانی شود که این علائم بطور کامل توسط روانپزشک و کادر درمانی کلینیک ترک اعتیاد کنترل می شود این علائم عبارتند از:

اختلال خواب

تعریق شدید

سرگیجه، تهوع و استفراغ

دردهای عضلانی و بی قراری

گام دوم ترک کمیکال

در این دوره ممکن است بیمار دچار احساسات منفی، بدبینی و حالات پریشان روحی شود که تغذیه مناسب و ورزش می تواند به بهبود وضعیت بیمار کمک بسیاری کند. شرکت در جلسات مشاوره ای در روند درمان بسیار موثر است به همین جهت جلسات مشاوره و روان درمانی در بصورت منظم برای بیماران برگزار می شود.

در گام دوم اگر وضعیت بیمار تحت نظر پزشک کنترل نگردد بیمار دچار علائم زیر خواهد شد:

عدم توانایی در کنترل فعالیت های روتین

عدم توانایی بر بروز و کنترل احساسات

وسوسه مصرف مجدد و لغزش

عدم تعادل

گام آخر ترک کمیکال

در طی گام سوم یا آخر ترک کمیکال بیمار با کمک مشاورین این فرصت را پیدا می کند تا به شناخت جدیدی از خود برسد و با انگیزه و اعتماد بنفس به روند بهبودی خود ادامه دهد. مشاورین با آموزش مهارت های زندگی به بیماران به آنها کمک می کنند تا بعد از ترخص زندگی سالم و سلامت داشته باشند.

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کمیکال در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول درباره ترک کمیکال

آیا کمیکال در دسته مواد مخدر قرار می گیرد؟
در پاسخ باید بگوییم بله، کمیکال مخدری بسیار اعتیاد آور است که سوء مصرف آن عوارض به شدت خطرناکی برای مصرف کننده به همراه دارد که در مقاله به بررسی آنها پرداخته ایم.

آیا مصرف کمیکال باعث سکته قلبی می شود؟
از اصلی ترین عوارض سوء مصرف این مخدر می توانیم به افزایش فشار خون، ضربان قلب و تجربه شبه کما اشاره نماییم که صدمات جبران ناپذیری برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.

آیا ترک کمیکال نیاز به روان درمانی دارد؟
وابستگی به کمیکال روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک کمیکال، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کنار درمان جسمانی در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *