کلینیک ترک اعتیاد

ترک زولپیدم

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روش ترک اعتیاد زولپیدم، عوارض جانبی سوء مصرف زولپیدم، مصرف همزمان الکل و زولپیدم، نحوه تشخیص اعتیاد به زولپیدم، اوردز زولپیدم آشنا کنیم.

زولپیدم چیست؟

زولپیدم با نام تجاری آمنین جز آندسته از دارو‌هایی است که توسط پزشک برای مشکلات خواب و اضطراب تجویز می‌شود که مصرف خارج از دستور این دارو می‌تواند عوارض متعددی همچون وابستگی روانی و جسمانی به همراه داشته باشد که در صفحه زولپیدم چیست؟ به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

حتما مطالعه کنید: زولپیدم

با توجه به توضیحات گفته شده، زولپیدم باید تحت نظارت پزشک مصرف شود و طبق موعد مشخص ترک شود در غیر اینصورت عوارض و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت که فرد بیمار باید برای ترک زولپیدم هر چه زودتر اقدام به بستری در کلینیک ترک اعتیاد کند.

برخی از عوارض اعتیاد به زولپیدم عبارتند از:

کاهش هوشیاری

انسداد تنفسی و مشکلات تنفس

دیس پنه یا کوتاه شدن تنفس

آپنه یا وقفه تنفسی

بیهوشی

استفراغ

تهوع

گیجی

مرگ

مرکز ترک اعتیاد

آیا زولپیدم اعتیاد آور است؟

آیا زولپیدم اعتیاد آور است؟

به طور کلی دارو‌هایی که جهت خواب و آرامش فرد تجویز می‌شوند، می‌توانند ایجاد اعتیاد کنند که این اعتیاد جسمی و روانی است و هر دو قسمت بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد برای این منظور این دارو نباید بدون تجویز پزشک مصرف شود و در صورت مصرف زیر نظر پزشک دربازه زمانی مشخص باید قطع شود و از مصرف خودسرانه آن جلوگیری کرد زیرا همان طور که گفته شد اعتیاد، عوارض زیادی را به دنبال خواهد داشت.

زولپیدم در کنار اعتیاد جسمی مولد اعتیاد روانی هم هست که البته نوع اعتیاد روانی سخت‌تر از اعتیاد جسمی است و ترک غیر اصولی این دارو موجب اختلالات فکری و عصبی می‌شود و باید بیمار به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند تا تحت نظر روانپزشک و تیم روانشناسی بتواند با بهره گیری از جدیدترین متد درمانی، سلامتی خود را بدست آورند.

برخی افراد در مصرف زولپیدم زیاده‌روی می‌کنند که موجب اختلالات شدید‌تری مثل موارد زیر خواهد شد:

لکنت زبان

حرکات غیر ارادی چشم

اختلالات رفتاری و توجه

همچنین توجه داشته باشید که در برخی مواقع، عدم کنترل مصرف زولپیدم که با اعتیاد شدید همراه است می‌تواند منجر به مرگ بیمار نیز شود.

مرکز ترک اعتیاد

عوارض جانبی مصرف زولپیدم

عوارض جانبی مصرف زولپیدم

همه دارو‌های خواب آور دارای عوارض جانبی هستند، که در کنار خواب و آرامشی که برای فرد فراهم می‌کنند یک سری عوارض جانبی را هم به همراه خود دارند که برخی از این عوارض عبارتند از:

درد و گرفتگی عضلانی

خواب آلودگی

اختلالات عصبی

عدم کنترل حرکتی بین اعضای بدن

علائم سوء مصرف زولپیدم

در بسیار از مواقع افراد، زولپیدم را به عنوان یک دارو جهت سرخوشی استفاده می‌کنند و حتی آن را با الکل و سایر داروهای روان‌گردان ترکیب می‌کنند که این سوء مصرف عوارض خطرناکی به همراه خواهد داشت که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

لکنت زبان

حرکات غیر ارادی چشم

عدم هماهنگی و کنترل بین اعضای حرکتی

اختلالت عصبی و حافظه

علائم زولپیدم بر حافظه

زولپیدم یا آمبین از جمله قرص‌های خواب‌آوری است که بصورت مستقیم بر سیستم اعصاب و مغز مصرف کننده اثر می‌گذارند. حافظه بخشی از سیستم اعصاب مرکزی است و اعتیاد به زولپیدم، سیستم عصبی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد که به دنبال آن، بخشی از حافظه کوتاه مدت نیز دچار اختلال می‌شود و مصرف کننده ممکن است برخی از مکالمات و یا قرار‌های روزانه را به خوبی به یاد نیاورد.

مرکز ترک اعتیاد

زولپیدم و الکل

زولپیدم و الکل

مصرف خارج از دستور پزشک قرص زولپیدم به مدت بیش‌تر از دو هفته بدون شک باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد بیمار خواهد داشت. اما متاسفانه بسیاری برای رهایی از لحظات استرس‌آور و یا غمناک و رسیدن به حس سرخوشی آن را با الکل ترکیب می‌کنند و مصرف می کنند که این موضوع خود به تنهایی می‌تواند منجر به اغما، کما و یا حتی مرگ شود.

داروی جایگزین زولپیدم

برای جایگزینی هر داروی خواب‌آوری لازم به تصمیم پزشک است. یعنی هر دارو برای هر فرد می‌تواند عوارض خاصی داشته باشد پس دارویی برای جایگزینی زولپیدم وجود ندارد، اگر چه در مرکز ترک اعتیاد در صورت نیاز با صلاح دید روانپزشک ممکن است برای کمک به بیمار داروی روانپزشکی مختص بیمار تجویز شود.

مصرف نصف قرص زولپیدم

قرص زولپیدم از دسته قرص هایی است که باید به صورت کامل همراه با یک لیوان آب مصرف شود. بسیاری از افراد برای بلع راحت و یا صرفه جویی در مصرف قرص آن را نصف می‌کنند اما در این صورت اولین جایی که آسیب جدی می‌بیند معده است که بیمار ممکن است دچار سوزش سر معده و مشکلات گوارشی شود.

کلینیک ترک اعتیاد

نحوه تشخیص اعتیاد به زولپیدم

اعتیاد و وابستگی به این دارو زمانی اتفاق می‌افتد که بیمار بدون دستور پزشک اقدام به سوء مصرف آن کند و یا به بازه زمانی مشخص شده جهت مصرف دارو اعتنایی نداشته باشد و اعتیاد و وابستگی با علائم و نشانه هایی همراه است که آگاهی از آنها می تواند کمک بسیاری به در زمینه تشخیص وابستگی و در مرحله بعد انجام اقدامات درمانی همچون ترک زولپیدم کند. برخی از این علاوئم و عوارض عبارتند از:

استفاده از روش‌های مختلف جهت تهیه دوز بیشتر زولپیدم

مصرف مقدار زولپیدم بیش از مقدار تجویزی

استفاده از ترکیبی از الکل و زولپیدم

تنهایی و گوشه گیری

اوردوز زولپیدم

اوردوز فقط در مورد زولپیدم نیست هر داروی خواب آور و روان‌گردانی که بیش از اندازه مصرف شود به راحتی می تواند اختلال کنترل را در سیستم های حرکتی ایجاد کند و چون سیستم مغزی و اعصاب را تحت تاثیر قرار می‌دهد موجب تپش قلب ، کما، مرگ مغزی و سایر آسیب‌های مغزی می‌شود. اوردوز با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت آنها می تواند باعث عکس العمل صحیح هنگام بروز آن شود.

مهمترین علائم اوردوز

شرایط حاد تنفسی

تغییرات رنگ در لب‌ها و سر انگشت‌ها

کاهش ضربان قلب

افت فشار خون

خواب آلودگی شدید

کلینیک ترک اعتیاد

ترک زولپیدم در خانه

ترک زولپیدم در خانه

همان طور که مصرف خارج از تجویز پزشک می‌تواند عوارض متعدد و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، ترک خودسرانه و خارج از کنترل آن نیز می‌تواند عوارض مخربی را به همراه داشته باشد،که از مهمترین عوارض آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

اضطراب و افسردگی

نوسانات خلقی و رفتاری

اختلالات عصبی

خستگی مفرط

هذیان گویی

ترک اعتیاد زولپیدم

همانطور که در مقاله گفته شد، مصرف این دارو‌ی خواب‌آور، بدون توصیه‌های پزشکی می تواند باعث وابستگی و اعتیاد مصرف کننده شود به همین منظور نباید چند اشتباه را همزمان با هم انجام داد و اگر نسبت به زولپیدم اعتیاد پیدا کرده‌اید با توجه به عوارضی که گفته شد، بهترین روش مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد است تا برنامه درمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی بدون هیچگونه عارضه‌ای اتفاق بیفتد.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی کشور، با بهره گیری از دانش مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی و جدیدترین و مدرن تریم تجهیزات پزشکی ارائه دهنده خدمات درمانی و ترک زولپیدم می باشد تا بیماران بدون هیچگونه نگرانی بتوانند در فضای آرام و امن اقدام به ترک اعتیاد کنند. دقت داشته باشید که برنامه درمان و ترک اعتیاد در همه افراد یکسان نیست و ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. پارامتر‌هایی که این بازه زمانی را مشخص می‌کنند عبارتند از:

نوع ماده اعتیاد

میزان دوز مصرفی دارو

مدت زمان مصرف

سلامت فعلی فرد

پیشینه بیماری‌های فردی

که همه این موارد در مشاوره‌های اولیه مشخص می‌شوند و سپس روند درمان برنامه ریزی خواهد شد.

مرکز ترک اعتیاد

بهترین روش ترک زولپیدم

بهترین روش ترک زولپیدم

اولین تاثیر زولپیدم بر سیستم عصبی مصرف کننده است که وظیفه آن کنترل تمامی حالات روحی و روانی بیمار است و وقتی با اختلال مواجه شود سایر بخش های بدن نیز دچار اشکال می‌شوند برای همین فرد بیمار برای ترک اعتیاد خود بهتر است به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند به این دلیل که در مرکز ترک اعتیاد جوانب متعدد را در نظر می‌گیرد و زیر نظر متخصصین و مشاورین روانشناسی روش درما‌نی مناسب شخص را انتخاب و برنامه درمانی با پرستاری شبانه روزی به اتمام می رسانند.

روش ترک زولپیدم در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت ترک تدریجی با ۷ الی ۱۰ روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک زولپیدم

آیا مصرف زولپیدم باعث اوردوز می شود؟
بله، اوردوز یکی از اصلی ترین عوارض سوء مصرف زولپیدم است اما نکته ای که باید از ان آگاهی داشته باشید این است که اوردوز فقط در مورد زولپیدم نیست هر داروی خواب آور و روان‌گردانی که بیش از اندازه مصرف شود به راحتی می تواند باعث اوردوز گردد.

آیا مصرف زولپیدم باعث سرگیجه می شود؟
بله، خواب آلودگی و سرگیجه برخی از مهمترین عوارض سوء مصرف زولپیدوم می باشد.

آیا مصرف زولپیدم باعث بهبود افسردگی می شود؟
خیر، سوء مصرف این دارو به منظور کنترل افسردگی نه تنها کمکی به مصرف کننده نخواهد کرد بلکه باعث دلسردی و حتی اندیشه خودکشی را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.