عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

کلینیک ترک اعتیاد
تاثیر الکل بر کیسه صفرا
21 خرداد 1400
کلینیک ترک اعتیاد
سوء مصرف ماری جوانا و سرطان ریه
21 خرداد 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

۰
(۰)

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: سوء مصرف ماری جوانا و الکل ممکن است افراد به طور همزمان الکل و ماری جوانا مصرف کنند، اما عوارض مصرف همزمان و ترکیب این دو بسیار خطرناک است به همین جهت تصمیم داریم تا در این مقاله به بررسی عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل بپردازیم.

حتما مطالعه کنید: ماری جوانا

اثرات مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

زمانی که مصرف کننده، اقدام به مصرف همزمان الکل و ماری جوانا می کنند، ممکن است که اثرات هر دو ماده را خیلی سریع تر از آنچه که انتظار دارد، احساس کنند، ماری جوانا قسمت های خاصی از مغز را تحت تأثیر قرار می دهد که مسئولیت حافظه، حس و درک زمان، تفکر و لذت را بر عهده دارند. از سوی دیگر الکل یک داروی کاهنده فعالیت مغز است که سیستم عصبی مرکزی را به روش خود تحت تأثیر قرار می دهد.

حتما مطالعه کنید: الکل
کلینیک ترک اعتیاد

اثرات مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

اصلی ترین ماده موثره ماری جوانا، تتراهیدروکانابینول (THC) است.

تتراهیدروکانابینول (THC) و الکل، هر دو روانگردان هستند. تتراهیدروکانابینول (THC) بر گیرنده های کانابینوئید در مغز اثر می گذارد که ممکن است منجر به اثرات و اختلالات شناختی شود. الکل به دلیل نحوه تأثیر آن بر سیستم عصبی مرکزی به شدت مهارت های حرکتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، اما می تواند بر روی شناخت نیز تاثیر بگذارد.

زمانی که مصرف کننده بطور همزمان الکل می نوشند و ماری جوانا مصرف می کنند، الکل ممکن است میزان تتراهیدروکانابینول (THC) جذب شده در بدن را افزایش دهد. دلیل این امر این است که الکل، رگ های خونی ریه ها را گشاد کرده و باعث جذب بیشتر تتراهیدروکانابینول (THC) شود. اگرچه اکثر افرادی که الکل و ماری جوانا را بصورت ترکیبی استفاده می کنند “گیرایی” بیشتری را گزارش می کنند اما ضعف، بی حالی و بی رمقی نیز ممکن است افزایش یابد. به عنوان مثال، افزایش ضربان قلب و علاٸم قضاوت نادرست بیشتر از هر چیزی به چشم می خورد.

مصرف ماری جوانا به تنهایی علاٸمی دارد که شامل مشکلات هماهنگی، حالت تهوع، سردرد، افزایش اشتها، لرزش، مشکلات تنفسی، اضطراب، خواب آلودگی و مشکلات حافظه است. سایر علائم مصرف ماری جوانا ممکن است شامل پارانویا (کج خیالی و سوء ظن شدید) و توهم نیز باشد.

مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

عوارض مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

مصرف همزمان و ترکیبی الکل و ماری جوانا پیامدهای منفی و زیان آوری برای مصرف کننده به همراه دارد چرا که عوارض مصرف جداگانه ماری جوانا و الکل غیر قابل پیش بینی است و ترکیب آنها باعث بدتر شدن این وضعیت خواهد شد. زمانی که الکل در خون شما وجود داشته باشد، سریع تر تتراهیدروکانابینول (THC) را جذب خواهید کرد و این امر خطر تجربه عوارض جانبی ناخوشایند را افزایش خواهد داد.

هنگامی که الکل مصرف می کنید، ممکن است برای مدتی بیهوشی و یا از دست دادن حافظه را تجربه کنید. ماری جوانا نیز حافظه شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در صورت نوشیدن الکل یا مصرف از ماری جوانا، ممکن است خود را در معرض موقعیت های خطرناک قرار دهید و مصرف ترکیبی الکل و ماری جوانا این مشکلات را بدتر خواهد کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که در صورت مصرف مداوم ترکیب الکل و ماری جوانا، در معرض خطر وابستگی بیشتر و در نتیجه اعتیاد به یک یا هر دو ماده قرار خواهید گرفت.

احساس بیماری بعد از مصرف ماری جوانا (Green out)

در زمان تحقیق در خصوص عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل ممکن است با اصطلاح “سبز کردن یا Green out” مواجه شوید. این عبارت، به فردی اشاره دارد که پس از مصرف ماری جوانا احساس بیماری کند. چنین حالتی ممکن است با مصرف ماری جوانا به تنهایی اتفاق بیفتد، اما با مصرف ترکیبی از الکل و ماری جوانا، احتمال وقوع آن زیادتر خواهد شد.

عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

اوردوز بعد از مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

یکی از مهمترین عوارض مصرف همزمان الکل و ماری جوانا، اوردوز است. مصرف بیش از حد ماری جوانا معمولاً تهدیدی برای زندگی فرد به شمار نمی رود، اما نوشیدن بیش از حد الکل بسیار خطرناک است. اگر مصرف کننده از ترکیب الکل و ماری جوانا استفاده کند، احتمال مسمومیت با الکل وجود خواهد داشت که ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

این خطر در مصرف ترکیبی الکل و ماری جوانا بیشتر است زیرا مصرف ماری جوانا استفراغ کردن را برای فرد دشوار خواهد کرد و زمانی که فرد قادر به استفراغ کردن نباشد، بدن مصرف کننده قادر به رها شدن از الکل اضافی نخواهد بود. اوردوز با الکل بسیار خطرناک و مهلک است و در زمان بروز آن ضروری است تا به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

سخن پایانی

سوء مصرف ماری جوانا و الکل هر کدام به تنهایی عوارض جسمانی و روانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد و مصرف همزمان این مواد باعث تشدید این عوارض خواهد شد و می تواند باعث مرگ مصرف کننده شود. بنابراین هرگز نباید ماری جوانا و الکل را ترکیب کنید. ترک ماری جوانا و ترک الکل از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد و کلیه برنامه درمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی همراه پرستاری شبانه روزی انجام می گیرد و به بیماران این فرصت را می دهد تا علاوه بر درمان جسمانی خود به روان درمانی و ترک روانی نیز بپردازند و بعد از ترخیص از سلامت کامل بهره ببرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه درمانی مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانید بصورت شبانه روزی در تمامی ایام هفته با مشاورین ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.