عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

کلینیک ترک اعتیاد
تاثیر الکل بر کیسه صفرا
21 خرداد 1400
کلینیک ترک اعتیاد
سوء مصرف ماری جوانا و سرطان ریه
21 خرداد 1400
نمایش همه
عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

۳٫۳
(۳)

ممکن است افراد به مصرف همزمان الکل و ماری جوانا بپردازند، از آنجایی مصرف ماری جوانا و الکل به تنهایی اثرات منفی بسیاری بر بدن دارد، عوارض تداخل ماری جوانا و الکل بسیار جبران ناپذیر خواهد بود. به همین جهت تصمیم داریم تا در این مقاله به بررسی عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل بپردازیم.

عوارض مصرف ماری جوانا و الکل

ماری‌جوانا حاوی ماده شیمیایی تتراهیدروکانابینول (THC) است که ذهن را تغییر داده و به کاربران احساس خوبی می‌دهد. ماری جوانا را می‌توان به روش‌های مختلفی مصرف کرد. می توان آن را دود کرد، تبخیر کرد، روی پوست مالید یا به غذا اضافه کرد. بسته به روش مصرف ماری جوانا، کاربر می‌تواند در عرض چند دقیقه اثراتی مانند هذیان، توهم و تغییر در ادراک زمان و مکان را احساس کند. عوارض مصرف ماری جوانا عبارتند از: اضطراب و پارانویا و… بطورکلی این ماده تهدیدکننده زندگی نیست.

اما عوارض مصرف الکل می‌تواند خطرناک و کشنده باشد. سوءمصرف الکل، موجب اختلالاتی در گفتار، بینایی و شنوایی، خواب و تهوع و استفراغ می‌شود. اگر اقدام به ترک الکل نکنید، ممکن است منجر به مرگ شود. عوارض مصرف الکل بصورت طولانی مدت عبارتند از: بیماری‌های قلبی، بیماری‌های کبدی و….با توجه به موارد گفته شده، واضح است که خطرعوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل می‌تواند بسیار جدی‌تر باشد.

سم زدایی فوق سریع در اعتیاد چگونه انجام می شود؟

اثرات مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

مصرف همزمان ماری جوانا و الکل، اغلب با نام ” cross-faded” نامیده می‌شود. در حقیقت تداخل الکل و ماری جوانا از نظر اکثر افراد اثرات ناخوشایندی را در پی دارد، اما از آنجایی که ماری جوانا بر بدن هر فرد تاثیر متفاوتی دارد، درصد کمی از افراد هم اثرات مثبتی را گزارش کرده‌اند.

علائم فیزیکی مصرف ماری جوانا با الکل

  • تهوع و استفراغ
  • تعریق
  • سرگیجه

علائم روانشناختی مصرف همزمان ماری جوانا و الکل

  • اضطراب
  • پریشانی

بطورکلی زمانی که مصرف کننده، اقدام به مصرف همزمان الکل و ماری جوانا کند، ممکن است که اثرات هر دو ماده را خیلی سریع تر از آنچه که انتظار دارد، احساس کند.

کلینیک طلوعی دوباره بهترین مرکز ترک الکل با کمک پزشکان متخصص در طول درمان کنار شماست.

شماره تماس: ۰۲۱۵۸۲۲۵

اصلی ترین ماده موثر ماری جوانا یعنی تتراهیدروکانابینول (THC) و الکل، هر دو روانگردان هستند. تتراهیدروکانابینول (THC) بر گیرنده های کانابینوئید در مغز اثر می گذارد که ممکن است منجر به اثرات و اختلالات شناختی مانند اختلالات حافظه، تفکر و …شود. الکل به دلیل نحوه تأثیر آن بر سیستم عصبی مرکزی به شدت مهارت‌های حرکتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، اما می‌تواند بر روی شناخت نیز تاثیر بگذارد.

تداخل الکل با ماری جوانا، ممکن است میزان تتراهیدروکانابینول (THC) جذب شده در بدن را افزایش دهد. دلیل این امر این است که الکل، رگ‌های خونی ریه‌ها را گشاد کرده و باعث جذب بیشتر تتراهیدروکانابینول (THC) خواهد شد. اگرچه اکثر افرادی که به مصرف همزمان ماری جوانا و الکل می‌پردازند، “گیرایی” بیشتری را گزارش می‌کنند اما ضعف، بی حالی و بی رمقی نیز ممکن است افزایش یابد. به عنوان مثال، افزایش ضربان قلب و علاٸم قضاوت نادرست بیشتر از هر چیزی به چشم می خورد. ترک ماری جوانا تحت نظر پزشک متخصص باید سریعا انجام شود.

عوارض مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

مصرف همزمان الکل و ماری جوانا پیامدهای منفی و زیان آوری برای مصرف کننده به همراه دارد، چرا که عوارض مصرف جداگانه ماری جوانا و الکل به خودی خود بسیار زیان آور است و ترکیب آن‌ها باعث بدتر شدن این وضعیت خواهد شد. زمانی که الکل در خون شما وجود داشته باشد، سریع‌تر تتراهیدروکانابینول (THC) را جذب خواهید کرد و این امر خطر تجربه عوارض جانبی ناخوشایند را افزایش خواهد داد.

هنگامی که الکل مصرف می کنید، ممکن است برای مدتی بیهوشی و یا از دست دادن حافظه را تجربه کنید. ماری جوانا نیز حافظه شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در صورت نوشیدن الکل یا مصرف از ماری جوانا، ممکن است خود را در معرض موقعیت‌های خطرناک قرار دهید و مصرف همزمان الکل و ماری جوانا این مشکلات را بدتر خواهد کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که در صورت مصرف مداوم ترکیب الکل و ماری جوانا، در معرض خطر وابستگی بیشتر و در نتیجه اعتیاد به یک یا هر دو ماده قرار خواهید گرفت.

بر اساس گزارشات، افرادی که احساس استرس، عصبانیت و خستگی را دارند، با احتمال بیشتری به مصرف همزمان ماری جوانا و الکل می‌پردازند. سوءمصرف الکل در مدت زمان کوتاه می‌تواند منجر به مسمومیت با الکل شود و در نتیجه جایی که بخش‌های مهم مغز که تنفس، ضربان قلب و دما را کنترل می‌کند، می‌تواند از کار بیفتد و منجر به مرگ شود. از آنجایی که معمولاً هنگام مصرف همزمان الکل و ماری جوانا، الکل بیشتری مصرف می‌شود، افراد در معرض خطر مسمومیت با الکل هستند و باید به میزان مصرف خود توجه زیادی داشته باشند.

احساس بیماری بعد از مصرف ماری جوانا (Green out)

در زمان تحقیق در خصوص عوارض مصرف همزمان ماری جوانا و الکل ممکن است با اصطلاح “سبز کردن یا Green out” مواجه شوید. این عبارت، به فردی اشاره دارد که پس از مصرف ماری جوانا احساس بیماری کند. چنین حالتی ممکن است با مصرف ماری جوانا به تنهایی اتفاق بیفتد، اما با تداخل الکل و ماری جوانا، احتمال وقوع آن زیادتر خواهد شد.

کلینیک طلوعی دوباره بهترین مرکز ترک ماری جوانا با کمک پزشکان متخصص در طول درمان کنار شماست.

شماره تماس: ۰۲۱۵۸۲۲۵

اوردوز بعد از مصرف همزمان الکل و ماری جوانا

یکی از مهمترین عوارض مصرف همزمان الکل و ماری جوانا، اوردوز است. مصرف بیش از حد ماری جوانا معمولاً تهدیدی برای زندگی فرد به شمار نمی‌رود، اما نوشیدن بیش از حد الکل بسیار خطرناک است. با تداخل الکل و ماری جوانا، احتمال مسمومیت با الکل وجود خواهد داشت که ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

این خطر در مصرف ترکیبی الکل و ماری جوانا بیشتر است زیرا مصرف ماری جوانا استفراغ کردن را برای فرد دشوار خواهد کرد و زمانی که فرد قادر به استفراغ کردن نباشد، بدن قادر به رها شدن از الکل اضافی نخواهد بود. اوردوز با الکل بسیار خطرناک و مهلک است و در زمان بروز آن ضروری است تا به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

رهایی از اعتیاد به مصرف ماری جوانا با الکل

اعتیاد به الکل چیزی است که باید جدی گرفته شود و دانستن علائم برای تعیین اینکه آیا شما یا عزیزتان به آن دچار شده‌اید یا خیر، مهم است. ولع مصرف الکل، تمایل به کاهش الکل اما ناتوانی در آن، تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی حرفه ای یا شخصی شما توسط الکل و ایجاد تحمل نسبت به الکل، همه نشانه های اعتیاد به الکل هستند. همه ما می‌دانیم که الکل اعتیاد آور است، اما بحث بر سر این است که آیا ماری جوانا را می توان اعتیاد آور دانست یا خیر؟! ممکن است وابستگی و اعتیاد به ماری جوانا ایجاد شود، جایی که فرد در صورت عدم استفاده از آن، هوس، بی قراری، اختلالات خلقی و اختلالات خواب و تحریک پذیری را تجربه می‌کند. حال اگر دچار مصرف هم زمان ماری جوانا و الکل باشید، تصور کنید چه پیش خواهد آمد! اگر الکل یا ماری جوانا بر زندگی شما تأثیر منفی گذاشته و به تنهایی قادر به ترک آن نیستید، خود را سرزنش نکنید. زیرا درمان اعتیاد و وابستگی به این مواد، بسیار مشکل است. نگران نباشید! کمک حرفه‌ای در دسترس شماست. کافیست گوشی را برداشته و به بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران تماس بگیرید.

سخن پایانی

سوء مصرف ماری جوانا و الکل هر کدام به تنهایی عوارض جسمانی و روانی متعددی برای فرد به همراه دارد و مصرف همزمان این مواد باعث تشدید این عوارض خواهد شد و می‌تواند مرگ مصرف کننده را در پی داشته باشد. بنابراین هرگز نباید برای تداخل الکل و ماری جوانا  اقدام کنید. ترک اعتیاد به مصرف همزمان ماری جوانا و الکل از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران می‌باشد و کلیه برنامه درمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی همراه پرستاری شبانه روزی انجام می‌گیرد و به بیماران این فرصت را می‌دهد تا علاوه بر درمان جسمانی خود به روان درمانی و ترک روانی نیز بپردازند و بعد از ترخیص از سلامت کامل بهره ببرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه درمانی مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می‌توانید بصورت شبانه روزی در تمامی ایام هفته با مشاورین ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۳٫۳ / ۵٫ شمارش آرا: ۳

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.