کلینیک ترک اعتیاد

دیفنوکسیلات

دیفنوکسیلات چیست؟

دیفنوکسیلات دارویی است که مکانیزم اثرگذاری آن بر روی حرکات دودی شکل روده است و در موارد محدود برای درمان اسهال های ویروسی تجویز می شود و مکانیزم عملکرد آن جذب بیشتر آب مواد غذایی در روده است. دیفنوکسیلات بسیار اعتیادآور است و ضروری است که تنها با نظر پزشک مصرف شود و هرگونه مصرف خارج از دستور پزشک آن باعث وابستگی و اعتیاد می شود. قدرت اعتیادآوری دیفنوکسیلات به اندازه ای بالا است که قطع مصرف و ترک دیفنوکسیلات نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

عوارض مصرف دیفنوکسیلات

عوارض مصرف دیفنوکسیلات

عوارض مصرف دیفنوکسیلات چیست؟

خشکی دهان

خشکی پوست

مشکل در دفع ادرار

اختلال در سیستم تنفسی

اختلال دیداری مثل تاری دید

نکات مهم در ارتباط با مصرف دیفنوکسیلات

از مصرف خارج از دستور دیفنوکسیلات خودداری نمایید

هرگز از آن برای جایگزینی و کنترل علائم ترک استفاده نکنید

مصرف همزمان دیفنوکسیلات با داروهای خواب آور، ضد درد مخدر و داروهایی برای کاهش فشار خون، تداخل دارد

کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی

سم زدایی دیفنوکسیلات

سم زدایی اولین مرحله برنامه درمان و ترک دیفنوکسیلات می باشد که در اولین مرحله سم زدایی دیفنوکسیلات، قطع اتصال این دارو از گیرنده های مغزی مصرف کننده و دفع آنها می باشد و در مرحله بعد که به کمک داروهای ضد مخدر انجام می گیرد گیرنده های مغزی توسط داروی ضد مخدر اشغال شده و به بیمار اجازه مصرف مجدد را نمی دهد و باعث بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و برهم خوردگی ترشحات هورمونی می شود.

سم زدایی در درمان اعتیاد بسیار موثر است و در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور به منظور کنترل حالات و حفظ سلامتی بیمار سم زدایی دیفنوکسیلات، تحت کنترل روانپزشک، متخصص علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می گیرد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک دیفنوکسیلات

ترک دیفنوکسیلات

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روشهای ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی دیفنوکسیلات در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک دیفنوکسیلات

آیا امکان ترک اعتیاد با دیفنوکسیلات وجود دارد؟
اگرچه دیفنوکسیلات دارویی می باشد که استفاده های محدود پزشکی دارد اما هرگونه سوء مصرف آن باعث اعتیاد و وابستگی مصرف کننده خواهد شد.

آیا ترک دیفنوکسیلات نیازمند بستری می باشد؟
وابستگی به دیفنوکسیلات جنبه روانی و جسمانی دارد به همین جهت ترک در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بصورت سم زدایی تدریجی می باشد.

آیا مصرف دیفنوکسیلات باعث اورودوز می شود؟
اوردوز دیفنوکسیلات در موارد بسیار محدودی اتفاق می افتد اما سوء مصرف این دارو می تواند باعث اختلال در سیستم تنفسی مصرف کننده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *