فواید ترک الکل
فواید ترک الکل
26 فروردین 1400
ترک آلپرازولام
ترک آلپرازولام
26 فروردین 1400

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: افراد زیادی برای ترک تریاک اقدام می کنند. اکثر عزیزانی که در این مسیر همراهشان هستیم از مشاورین مرکز ترک تریاک طلوعی دوباره ما می پرسند: ترک تریاک چند روز طول می کشد؟ و ترک شیره تریاک چند روز طول می کشد؟
برای این که بدانیم طول درمان برای شما چند روز طول می کشد، باید روش ترک مشخص شود. علاوه بر این موارد زیادی هست که در تعیین طول درمان تاثیرگذار است. چه مقدار تریاک و یا شیره در طول روز مصرف داشته اید؟ مدت زمان اعتیاد چقدر بوده است؟ فرد به چه بیماری هایی مبتلاست؟  وزن و سن شما چقدر می باشد؟ آیا تغذیه مناسبی دارید؟ علاوه بر اعتیاد آیا از داروهای دیگری مصرف می کنید که بر میزان اثرگذاری مخدرها تاثیر بگذارند؟ آیا متابولیسم بدن شما بالا است یا سوخت و ساز پایینی دارید؟ این اطلاعات و موارد دیگر به مشاورین ما کمک می کند تا مشخص کنند که طول درمان ترک تریاک و شیره برای شما چه قدر خواهد بود.

حتما مطالعه کنید: ترک تریاک

با توجه به موارد گفته شده و به منظور آشنایی بیشتر شما، در ابتدا به مدت زمان و روش های ترک تریاک می پردازیم:

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

روش ترک تریاک در تعیین مدت زمانی که طول می کشد، نقش مهمی دارد، ۳ روش اصلی برای ترک تریاک وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ترک تریاک به روش سم زدایی تدریجی

سم زدایی تدریجی، بهترین روش ترک تریاک است و ضروری است که حتما تحت نظر روانپزشک متخصص ترک تریاک انجام بگیرد.

اتفاقی که می افتد این است که پزشک وضعیت شما را بررسی کرده و سپس الگویی برای ترک تریاک تعیین می کند. بر اساس این الگو، داروهایی برایتان تجویز می شود. در نهایت شما مصرف تریاک را به کل قطع کرده و تحت نظر روانپزشک ترک اعتیاد ادامه مسیر را طی می کنید.

در زمان سم زدایی تدریجی علاوه بر دریافت خدمات درمانی جهت کاهش درد و خماری ترک تریاک، روزانه مشاوره فردی توسط روانشناسان خواهید داشت تا دلایل گرایش به مصرف مواد مخدر مشخص شود و به شما تکنیک های کنترل وسوسه آموزش داده می شود. همچنین رفتار درمانی شناختی یا CBT یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک تریاک طلوعی دوباره می باشد که در صورت نیاز و با تشخیص روان پزشک در برنامه درمان اعتیاد بیماران قرار می گیرد و در طی جلسات مشاوره ای CBT، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت متناسب با شرایط هر بیمار تعریف می شود.

حتما مطالعه کنید: رفتار درمانی شناختی
ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

سم زدایی تدریجی تریاک چگونه انجام می شود؟

برنامه درمانی شما حدودا ۱۰ روز به طول می انجامد ( مدت زمان دقیق آن بعد از مراجعه بیمار به کلینیک ترک تریاک و دریافت مشاوره ترک اعتیاد به تریاک توسط روانپزشک مشخص می شود). اتفاق های جدید از روز سوم شروع می شود به همین دلیل از روز سوم به بعد را برایتان توضیح می دهیم.

روز سوم درمان

معمولا وقتی به روز سوم می رسید دردها و علائم ترک خودشان را نشان می دهند. شما تحت نظر پزشک قرار دارید و داروهای لازم برایتان تجویز می شود تا ترک تریاک با کمترین علائم درد و خماری انجام شود. مهم است که با اراده قوی به ادامه مسیر پیش رو فکر کنید.

روز ششم ترک اعتیاد

این مرحله مرحله ی مهمی است. افرادی که بتوانند روند درمان را تا روز ششم ادامه دهند، به مرحله خوبی رسیده اند. در این روز مقدار قابل توجهی سم از بدن تان خارج شده است. در این زمان می توانید در نظر بگیرید که مهم ترین مراحل را پشت سر گذاشته اید. البته دوره نقاهت تان هم چنان ادامه دارد.

داشتن رژیم غذایی مناسب برایتان بسیار مهم است. ویتامین ها و مواد مغذی لازم باعث می شود تا مقاومت بدن تان افزایش یافته و راحت تر بتوانید دوره درمان را به اتمام برسانید.

روز دهم درمان

اکنون شما در روزهای پایانی ترک قرار دارید. روز دهم را می توان روز پایانی ترک تریاک در نظر گرفت. البته مراقبت ها هم چنان ادامه دارد. بعد از ترک اعتیاد تریاک پیشنهاد ما به شما استفاده از ایمپلنت نالتروکسان با هدف کاهش حس نشئگی و میل به مصرف مجدد مواد مخدر می باشد که از آن به عنوان یک داروی مکمل جهت تکمیل درمان اعتیاد استفاده می شود.

حتما مطالعه کنید: ایمپلنت نالتروکسان
ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

سم زدایی فوق سریع تریاک

سم زدایی فوق سریع (UROD) تریاک چگونه انجام می شود؟

یکی دیگر از روش های ترک اعتیاد به تریاک، سم زدایی فوق سریع تریاک می باشد. سم زدایی فوق سریع UROD طی ۴ الی ۶ ساعت بیهوشی در کلینیک ترک تریاک طلوعی دوباره انجام می گیرد و ضروری است که مصرف کننده هیچگونه بیماری قلبی، گوارشی و دیابت نداشته باشد چرا که در طول سم زدایی تریاک به دلیل بیهوشی و استفاده از داروهای ضد مخدر فشار زیادی به بدن بیمار وارد می شود.

علاوه بر این، برای سم زدایی فوق سریع تریاک، دوز مصرفی تریاک نباید زیاد باشد. اگر دوز مصرفی بیمار بالا باشد امکان سم زدایی فوق سریع تریاک وجود ندارد و باید سم زدایی تدریجی انجام شود. در ادامه به دوز مصرفی تریاک بصورت کشیدنی و خوراکی که امکان سم زدایی فوق سریع در مرکز ترک تریاک طلوعی دوباره دارد پرداخته می شود.

مصرف تریاک بصورت کشیدنی

دوز مصرفی کمتر از ۱٫۵ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک به مدت ۲ شب و ۳ روز بستری

دوز مصرفی بین ۱٫۵ الی ۳ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین ۳ الی ۵ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک و دو شب بستری اضافه

مصرف تریاک بصورت خوراکی

دوز مصرفی کمتر از ۱٫۵ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک به مدت ۲ شب و ۳ روز بستری

دوز مصرفی بین ۱٫۵ الی ۲ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین ۲ الی ۳ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع تریاک و دو شب بستری اضافه

ترک تریاک در منزل

تقریبا تمامی افرادی که با اعتیاد به تریاک دست به گریبان هستند، یکی دو بار سعی کرده اند تا تریاک را به صورت سنتی و در منزل کنار بگذارند. متاسفانه این روش خیلی وقت ها جواب نمی دهد. آمارها نشان می دهد که تنها ۱۵ درصد از افراد می توانند با این روش ترک کنند. در روش سنتی طول دوره ترک بیشتر از روش سم زدایی تدریجی می باشد و در این مدت دچار درد و مشکلات جسمانی و روانی خواهند شد.
ترک اعتیاد با توجه به وابستگی های روانی و جسمانی ایجاد شده در اثر مصرف مواد مخدر نیازمند دریافت خدمات روان درمانی تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد می باشد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظر پزشک نتیجه ای جز شکست و بازگشت به اعتیاد به همراه نخواهد داشت.

اما در این میان ممکن است بیماران به دلایل مختلفی تمایل بستری در کلینیک ترک اعتیاد را نداشته نباشد به همین جهت یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، ترک اعتیاد در منزل با حضور دائم پرستار و ویزیت روزانه روانپزشک و ایجاد icu خانگی می باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک اعتیاد در منزل

ترک شیره تریاک چند روز است؟

برای درمان اعتیاد به شیره تریاک هم روش های مختلفی وجود دارد. مهم است که چقدر و برای چه مدتی مصرف داشته اید. برای ترک شیره نیز، ابتدا وضعیت جسمی و روحی شما بررسی شده و سپس دوره درمان مشخص می شود. برای ترک شیره تریاک، دو روش سم زدایی تدریجی شیره و سم زدایی فوق سریع شیره وجود دارد:

ترک شیره به روش سم زدایی فوق سریع

علاوه بر شرایط جسمانی برای سم زدایی فوق سریع شیره، دوز مصرفی شیره بسیار مهم می باشد و فقط در شرایط زیر امکان سم زدایی فوق سریع شیره وجود دارد:

سم زدایی فوق سریع شیره تریاک در هر دو حالت کشیدنی و خوراکی

دوز مصرفی کمتر از ۱ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع شیره به مدت ۲ شب و ۳ روز

دوز مصرفی بین ۱٫۵ الی ۲ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع شیره و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین ۲ الی ۳ گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع شیره و دو شب بستری اضافه

درمان در این روش حدود یک هفته طول می کشد. در طول درمان تیم پزشکی و درمانی کلینیک ترک تریاک طلوعی دوباره، وضعیت تان را زیر نظر دارد. از این روش برای افرادی استفاده می شود که اعتیادشان شدید نیست. هم چنین برای شرایطی که فرد نمی تواند از روش ترک تدریجی استفاده کند هم این روش مفید است.

ترک شیره به روش سم زدایی تدریجی

بهترین روش ترک شیره بستری در کلینیک ترک تریاک شبانه روزی طلوعی دوباره و ترک شیره به روش سم زدایی تدریجی طی ۷ تا ۱۰ روز می باشد. مزیت بزرگ بستری شدن این است که پزشکان و روانپزشکان به صورت کامل بر وضعیت شما اشراف دارند. در طی دوره درمان ممکن است با واکنش های پیش بینی نشده ای از بدن تان مواجه باشیم.

حضور همیشگی کادر درمان در کلینیک طلوعی دوباره باعث می شود خیالتان از تمامی جوانب راحت باشد. خدمات هتلینگ و تنظیم خواب باعث می شود در مدت بستری تان، همه چیز برای شما فراهم باشد. موضوع مهم دیگر این است که شما اگر بخواهید هم نمی توانید به سراغ ماده مخدر بروید. اگر در منزل باشید مطمئنا برای مصرف دوباره وسوسه می شوید.

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

روش ترک تریاک و شیره تریاک در کلینیک طلوعی دوباره

ما به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران، اولویت را در سلامتی همیشگی شما می دانیم. اما منظورمان از سلامتی همیشگی چیست؟ راه های زیادی برای ترک اعتیاد وجود دارد که متاسفانه برخی از ان ها می تواند برای سلامتی تان مضر باشد. تصور کنید شما از چنگال یک ماده مخدر رها شده اما با ماده اعتیادآور دیگری دست به گریبان می شوید. ما با بهره گیری از جدیدترین روش های ترک اعتیاد دنیا و نیروهای متخصص پزشک و روانپزشک و البته خدمات صادقانه، شما را همراهی می کنیم.
همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، روش ترک شما می تواند به خیلی از فاکتورها بستگی داشته باشد. ابتدا در یک بررسی کامل، وضعیت جسمی و روحی شما سنجیده می شود. مشکلات روحی و بیماری های جسمی بررسی می شود. این مرحله مهم است چون می خواهیم روند درمان برایتان به بهترین شکل پیش برود. مسلما نمی توان برای همه افراد نسخه واحدی پیچید.
در مرحله بعدی برنامه درمانی شما مشخص می شود. از این جا به بعد کلیه کادر درمان شامل پزشکان و روانپزشک ترک اعتیاد در کنار شما هستند. امکانات مختلف ورزشی، رفاهی، بیمارستانی، هتلینگ و… در اختیار شما قرار دارد. در آخر با دیدن سلامتی دوباره شما، انرژی بیشتری برای ادامه راه مان دریافت می کنیم.
به طور میانگین ۷ تا ۱۴ روز طول می کشد تا ماده مخدر از بدن تان خارج شود. البته باید بگوییم دوره درمان پس از این مدت هم ادامه دارد. مراحل مختلف درمان شامل مشاوره های روانشناسی، ویزیت های دوره ای توسط روانپزشک، شرکت در کلاس های گروه درمانی باید سپری شود.

سخن پایانی:

سوالاتی مانند : “ترک تریاک چند روز طول می کشد؟” را زیاد می شنویم. بهتر است به دنبال این که ترک در طی چه زمانی اتفاق می افتد، نباشید. شما تصمیم بگیرید و اراده کنید. مراحل بعدی هر کدام در زمان خودش پیش می رود. حتما شنیده اید که می گویند به جای این که فکر کنی که هزاران کیلومتر جلوی پایت را روشن کنی، کافیست یکی دو قدم جلوتر را روشن کنی و به همین ترتیب ادامه بدهی. ما تا روشن شدن تمامی مسیر جلوی رویتان، همراه شما هستیم. در ادامه این مقاله به سوالات متداول در زمینه ترک تریاک می پردازیم.

سوالات متداول ترک اعتیاد تریاک


ترک تریاک با متادون خوب است؟

بسیاری از مراجعه کنندگان مان در مورد ترک تریاک با متادون از ما می پرسند. باید بگوییم که این شیوه اصلا درست نیست و متاسفانه ترک تریاک با متادون امکان سوء مصرف متادون وجود دارد و سبب می شود شما از تریاک به متادون اعتیاد پیدا کنید. درست است که احتمالا زیاد می بینید و می شنوید که چنین کاری انجام می شود. می توانید فکر کنید که متادون خودش بلای دیگری است که می تواند شما را به دام بیاندازد!

ترک تریاک با ب۲ امکان پذیر است؟

ترک تریاک با قرص ب ۲ هم مانند متادون است. پیشنهاد می کنیم به فکر سلامتی خودتان باشید. هوشیار باشید که بسیاری از مجموعه هایی که با وعده و وعید و روش های غلط می خواهند سلامتی شما را برگردانند، مجوز ندارند. حتما می دانید که این موضوع موضوعی نیست که ساده از آن بگذرید. مثلا خرید وسایل خانه از یک فروشگاه بدون مجوز نمی تواند با موضوعی که به سلامت شما مربوط است قابل قیاس باشد! مرکز ترک اعتیاد باید مجوز داشته باشد و این خیلی مهم است.

ترک تریاک در منزل

با توضیحاتی که تا این لحظه دادیم احتمالا متوجه شده اید که بهتر است ترک را تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد انجام دهید. در موارد خیلی نادر افراد از روش های سنتی برای ترک نتیجه می گیرند. ترک در منزل متاسفانه اکثرا بی نتیجه می ماند. بی نتیجه ماندن یک طرف و از ان مهم تر این است که این اتفاق می تواند انگیزه شما را برای ترک کلا از بین ببرد و سبب ایجاد مشکلات جسمانی و روانی شود.
شما می توانید در کلینیک طلوعی دوباره، زیر نظر پزشکان و روانپزشک ترک اعتیاد با تجربه برای ترک اقدام نمایید. مزیت بزرگ این روش این است که همه چیز تحت نظر متخصصین است و ترک راحت تر از حالات دیگر اتفاق می افتد. ما در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی طلوعی دوباره راه را برایتان هموار می کنیم.

ترک تریاک در۶۰ سالگی و سنین بالاتر

با افزایش سن بدن ضعیف تر می شود و در بسیاری موارد روحیه فرد هم تضعیف می شود. در این شرایط طبیعتا برای اقدام به ترک باید شرایط ویژه ای را در نظر گرفت. مثلا برای این عزیزان اهمیت داشتن رژیم غذایی خوب خیلی بیشتر است. در صورت نیاز دوره ترک با شرایط ساده ای تدارک دیده می شود تا فرد دچار مشکلات خاصی نشود. پس از بررسی جسمی و روحی هر فرد کاملا مشخص می شود که ترک چگونه باید اتفاق بیافتد. نباید تصور کرد که افراد با سنین بالا نمی توانند برای ترک اقدام کنند. تعداد زیادی از مراجعه کنندگان ما را این دسته از عزیزان تشکیل می دهند، بنابراین برای داشتن زندگی سالم هرگز دیر نیست.

5 Comments

 1. با سلام من بچه شهرستان هستم حدود ۴سال روزانه ۲گرم شیره سوخته به صورت خوراکی و ۱گرم بصورت کشیدن مصرف دارم ۳۰سال هم سن دارم ی خواهشی از شما دارم لطف کنید بهم بگید هزینه بستری که برای مصرف من لازم حالا ۱۵ روز یا ۲۰ روز دوباره خواهش میکنم بهم بگید حدود هزینش چقدر میشه ممنون میشم خدا خیرت بده

  • کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره گفت:

   سلام. لطفا با شماره کلینیک تماس بگیرید راهنمایی کامل توسط پزشک مشاور انجام خواهد شد

   • مهدی گفت:

    سلام من حدود ۱ماهه تریاک مصرف میکنم حدود ۱گرم در روز چن روز وقت میبره ترک کنم؟قبلا هم یه دوره ۴ماهه و ۳ماهه مصرف کردم ولی با مصرف قرص ایبوپروفن و کپسول مگافن به مدت ۴روز واسه تسکین درد ترک کردم حدود ۷یا۸ماه آیا این روش درستیه؟

 2. Sasan گفت:

  ده ساله تریاک میکشم ظهر۳گرم شب ۳گرم سی روزه ترک یابویی کردم ولی بجای هرروز دردم کمترشه بیشترمیشه

 3. محسن بازوکار گفت:

  با سلام،بنده سه ساله مصرف یک گرم تریاک دارم،الان چهار روزه درحال ترکم،درد پا بدجور اذیتم میکنه،اونو تحمل میکنم فقط بهم کمک کنین خلط گلو رو چطور تحمل کنم،دچار خفگی میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *