مصرف چه داروهایی در آزمایش اعتیاد موثر است؟

کلینیک ترک اعتیاد
مصرف مواد مخدر در میان دانشجویان
8 مرداد 1399
کلینیک ترک اعتیاد
مواد مخدر جدید و شایع در جهان
8 مرداد 1399
نمایش همه

مصرف چه داروهایی در آزمایش اعتیاد موثر است؟

کلینیک ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: آزمایش اعتیاد یکی از تست هایی است که برای اکثر موقعیت‌ های شغلی استفاده می شود، همچنین تست اعتیاد پیش از ازدواج نیز امری اجباری است این در صورتی است که شاید در طول زندگی خود حتی یک نخ سیگار هم نکشیده باشید. ولی شاید مصرف برخی از داروها باعث شود تست شما مثبت باشد. باید بدایند که عموماً تمام آزمایش‌های اعتیاد عاری از اشتباه نیستد و برخی از تست ها می تواند به غلط جواب منفی یا مثبت بدهد که در این شرایط اگر ثابت شد که جواب آزمایش شما غلط است، آزمایش تکرار خواهد شد. تکرار آزمایش مسلماً با تحلیل دقیق تری روبرو است.

برای همین منظور توصیه های زیادی شده است که قبل از انجام آزمایش، از برخی داروها استفاده نکنید. استفاده از داروهای شبه مخدر و یا داروهایی که می توانند اعتیاد آور باشند، بر روی جواب آزمایش تاثیرگذارند است. یکی از این دسته داروها مسکن ها هستند. در خصوص این داروها سوالات متعددی از مشاورین مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می شود که با توجه به اهمیت آن تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی و معرفی این داروها بپردازیم.

چه مسکن هایی باعث می شود آزمایش اعتیاد مثبت شود ؟

اصولاً داروهایی که آلکولوئید تریاک دارند، روی تست اعتیاد اثر می‌گذارند. بعنوان مثال مصرف قرص کدئین روی تست شما اثر می گذارد. کدئین هم جرو آلوکوئیدهای موجود در تریاک است و همانطور که می دانید متاسفانه این روزها مصرف کدئین بسیار رایج شده است و بسیاری از مراکز درمان اعتیاد، برای ترک آن برنامه درمانی مختلفی ارائه می دهند.

ترک کدئین یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور، می باشد که تمامی مراحل درمان تحت نظر مجرب ترین روانشناسان و درمانگران اعتیاد انجام می گیرد. 

همانطور که پیش تر گفتیم برخی از داروهای مسکن می تواند باعث تغییر در نتیجه آزمایشات شود، قرص دیکلوفناک از مسکن هایی است که باعث می شود آزمایش شما نتیجه مثبت برای اعتیاد را نشان دهد. از دیگر داروها می توان به نوولاک و مرفین اشاره کنیم.

نقش مصرف روان‌گردان ها در تست اعتیاد

توجه داشته باشید که مصرف هر گونه قرص و یا مخدر روان گردان آزمایش اعتیاد را مثبت می کند. حتی داروهایی که در ظاهر برای عموم مخدر حساب نمی شوند دارای این ویژگی هستند مثلا مصرف بوپرنورفین یا ب۲ که امروزه رایج شده است، شدیداً روی تست اعتیاد موثر است.

در خصوص این شبه مخدر باید بدانید که قرص ب۲ به اندازه ای اعتیاد آور است که فرایند ترک ب۲ یکی از مباحث مهم ترک سوءمصرف داروهای خطرناک است.

حتما مطالعه کنید: ترک ب۲

از دیگر داروهایی که در ظاهر برای عموم مخدر نیستند، متادون است. این دارو نیز در تست اعتیاد بسیار موثر است. متادون و بوپرنورفین شبه مخدرهایی هستند که از تریاک بدست می آیند و خاصیت اعتیادزایی بسیار بالایی دارند.

حتما مطالعه کنید: متادون

مصرف داروهای آمفتامین، که ترک آنها امروزه در هر کلینیک ترک اعتیاد معتبر انجام می شود، روی آزمایش اعتیاد به شدت تاثیرگذار است. 

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد کشور با کادری مجرب و امکانات رفاهی و بیمارستانی و پرستاری شبانه روزی آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی در خصوص ترک تریاک، ترک مرفین، ترک ب۲ و ترک متادون به شما عزیزان می باشد.

نکات مهم درباره آزمایش اعتیاد

  • وقتی تریاک، مرفین و یا هروئین مصرف می کنید، تا مدت ۲۱ روز بعد از درمان و ترک اثرات آن از خون و ادرار شما پاک نخواهد شد به همین دلیل آزمایش شما مثبت است.
  • اثرات قرص استامینوفن و کدئین به مدت دو روز بعد از مصرف از بدن شما خارج می شود.

درمان اعتیاد و سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر متخصص روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توان به بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، بهترین امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *