ترک الکل در منزل
ترک الکل در منزل
20 فروردین 1400
فواید ترک الکل
فواید ترک الکل
20 فروردین 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد
۱
(۱)

شما تنها فردی نیستید که پس از ترک الکل دچار افسردگی می شوید. اثرات نوشیدن الکل ممکن است تا مدت ها پس از ترک نیز باقی بماند و همچنین سلامت روحی و جسمی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. ترک الکل، ممکن است به علت ارتباطات عاطفی یا وابستگی هایی که نسبت به نوشیدن الکل ایجاد می کند، در ابتدا فرایند دشوار و چالش انگیزی به نظر برسد. پیشرفت سریع و مورد نیاز برای حرکت رو به جلو ممکن است باعث شود شما گاهی افسرده و یا دلسرد شوید. خوشبختانه، روش های علمی و کاربردی جهت کنترل وابستگی ها در مرکز ترک الکل وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید ترک الکل را بدون افسردگی تجربه کنید. به همین دلیل ترک الکل در منزل توصیه نمی شود و پیشنهاد ما بستری در مرکز ترک الکل می باشد.

افسردگی بعد از ترک الکل

افسردگی بعد از ترک الکل

درخواست کمک

اثرات الکل بر روی سیستم عصبی بسیار پیچیده است و ممکن است مدت زیادی ادامه داشته باشد. بسته به میزان اعتیاد به الکل و استفاده مکرر از آن، ممکن است مصرف کننده دچار آسیب های مغزی یا مبتلا به بیماری های روانی شود. اگر هنوز مراحل وابستگی عاطفی خود به الکل را پشت سر نگذاشته اید یا از آن به عنوان مکانیزم دفاعی ناسالم برای اجتناب از احساسات خود استفاده می کنید، ممکن است پس از ترک الکل دچار افسردگی شوید.

اجتماعی شدن

یافتن روش هایی برای اجتماعی بودن بدون مصرف مشروبات الکلی و مست شدن نیاز به کمی خلاقیت و خوش بینی از جانب شما دارد. شاید دوستی داشته باشید که بتواند شما را به سرگرمی هایی که در آن نوشیدن مشروبات الکلی نباشد، دعوت کند و یا شما را به همراه خود به یک گروه پشتیبانی که متشکل از دوستان هم عقیده و هم مشرب خود می باشد، ببرد. با پرورش سیستم پشتیبانی هوشمند خود، احساس انزوا و تنهایی که منجر به ایجاد احساس افسردگی در شما میشود را معکوس خواهد کرد.

روش های دیگر برای اجتماعی شدن عبارتند از:

مراکز توانبخشی هوشمند

باشگاه های ورزشی و کلاس های تناسب اندام

افسردگی بعد از ترک الکل

تغذیه سالم

تغذیه سالم

افسردگی ناشی از ترک مصرف الکل گاهی اوقات زمانی رخ می دهد که مغز شما در حال تجربه ترک اعتیاد بوده و فاقد پشتیبانی غذایی لازم برای بهبودی سلول های مغز شما باشد.
خوردن غذای سالم، به شما این امکان را خواهد داد تا از بهترین سلامت روان برخوردار باشید و در برابر علائم افسردگی مانند کمبود انرژی یا کمبود فعالیت، پیشتاز و پیشقدم باشید. مواد معدنی مانند منیزیم حتما باید در رژیم غذایی شما موجود باشد، زیرا در حمایت از سلامت روان و خلق و خوی مثبت نقش مهمی را ایفا می کنند.
سعی کنید حتی الامکان از خوردن غذاهای فرآوری شده خودداری کنید زیرا باعث ایجاد علائم “اختلالات فکری” خواهد شد که افسردگی را تشدید خواهد کرد. تمام تلاش خود را برای پخت وعده های غذایی سالم و تمیز به کار برید و سعی کنید غذای خود از قبل آماده کنید (یا از یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید). اگر غذایی را که می خورید، به عنوان سوخت مغز محسوب کنید، به احتمال زیاد با افسردگی به روشی سالم مقابله خواهید کرد. مشاورین بهترین مرکز ترک الکل طلوعی دوباره پیشنهاد می کنند تا در زمان درمان، غذاهایی از قبیل موارد زیر را استفاده کنید:

اسفناج

بادام

موز

افسردگی بعد از ترک الکل

یافتن انگیزه

یافتن انگیزه

افسردگی پس از ترک مشروبات الکلی تا حدودی ناشی از انگیزه و تمایلات قدیمی شماست که باید آنها را نادیده بگیرید. یادگیری نحوه ایجاد انگیزه ذاتی در درمان و ترک الکل، انگیزه های نوینی به منظور غلبه بر چالش های دلسرد کننده ای که بر سر راه شما قرار می گیرد، ایجاد خواهد کرد. زمانی که بی هدف هستید و یا اعتماد به نفس ندارید، افسردگی بیشتر تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین به دنبال انگیزه برای بهبودی و ترک الکل باشید و از آنها به عنوان یادآوری روزانه برای مراقبت از خود استفاده کنید. اولویت بندی مراحل موفقیت به شما کمک می کند تا آینده ای روشن و بدون اعتیاد در انتظار شما باشد و شما را در دستیابی به اهداف خود و اقدام برای تحقق بخشیدن آنها یاری رساند. انگیزه های خود را می توانید از طریق روش های زیر کشف کنید:

مراقبه (یوگا و تمرکز)

یادداشت برداری روزانه

با بهترین روش ترک الکل در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره همراه شما هستیم.

شماره تماس: ۰۲۱۵۸۲۲۵

 

سخن پایانی

افسردگی پس از ترک الکل، هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی، فرآیندی بسیار دشوار و چالش برانگیز است. بدن شما خسته است و در دوران ترک الکل و بهبودی پس از ترک به سر می برد، اما بلافاصله پس از جایگزین کردن عادت هایی که موجب می شود احساس خوشایندی داشته باشید، در مرکز ترک الکل می توانید زیر نظر پزشکان متخصص ترک اعتیاد و روان پزشکان ترک اعتیاد هم در طول درمان و هم پس از آن برنامه منظم و خوبی را دریافت کنید. در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره در طول درمان با بهترین روش درمان افسردگی بعد از ترک الکل به همراه پزشکان و روانشناسان متخصص کنار شما هستیم.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۱ / ۵٫ شمارش آرا: ۱

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.