کلینیک ترک اعتیاد
سوء مصرف کوکائین و ناباروری
18 خرداد 1400
کلینیک ترک اعتیاد
آبسه ناشی از تزریق هروئین
18 خرداد 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

تاثیر الکل بر آرتروز

۲٫۳
(۶)

سوء مصرف الکل عوارض جسمانی و روانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد که در مقاله الکل چیست؟ به معرفی کامل این عوارض پرداخته ایم و در این مقاله به تاثیر الکل بر آرتروز خواهیم پرداخت. هنگام ابتلا به آرتروز، ممکن است برخی از غذاها، نوشیدنی ها و عوامل مهمی مانند سبک زندگی هستند که باعث کاهش علائم ابتلا می شوند، اما همچنین فاکتورهای مهم دیگری وجود دارند که ممکن است شرایط را بدتر کند.

تاثیر الکل بر آرتروز

تاثیر الکل بر آرتروز

آیا مصرف الکل بر آرتروز تاثیر می گذارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله

نقرس که نوعی آرتروز می باشد ارتباط مستقیمی با الکل دارد. نقرس بیماری است که در آن، ماده ای شیمیایی به نام اسید اوریک در دست ها یا پاهای شما تجمع کرده و باعث ایجاد کریستال های سخت و تیز در مفاصل می شود و فوق العاده دردناک است، ممکن است درد آن موقتی باشد و یا بارها و بارها عود کند. پزشکان معتقدند که این دو، رابطه مستقیمی در بوجود آمدن این شرایط دارند، زیرا نوشیدن مشروبات الکلی خطر ابتلا به نقرس را افزایش خواهد داد.

نقرس توسط برخی غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی ماده ای شیمیایی به نام پورین هستند، تحریک می شود و الکل نیز، حاوی مقدار زیادی پورین است. گذشته از نقرس، الکل و آرتروز ممکن است به روش های دیگری با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

تاثیر الکل بر آرتروز

تاثیر الکل بر آرتروز

برخی نکات مهم در خصوص تاثیر الکل بر آرتروز

نوشیدن الکل ممکن است خطر آفرین و مشکل ساز باشد، زیرا الکل ادرار آور است. این بدان معنا است که بدن شما هنگام نوشیدن الکل، مقدار زیادی آب خود را از دست خواهد داد و این امر ممکن است منجر به مشکلات رباط ها و بافت های بدن شود. مفاصل شما برای حرکت روان به مایعات نیاز دارند، بنابراین در صورت کم شدن آب بدن ممکن است عواقب و پیامدهای آن را در مفاصل خود احساس کنید که باعث می شود علائم آرتروز نیز بیشتر ظاهر شود.

از لحاظ آرتروز روماتیسمی، تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که حداقل یک نوشیدنی را سه بار یا بیشتر در هفته می نوشند، چهار برابر کمتر از افرادی که هیچ نوع نوشیدنی مصرف نمی کنند، احتمال ابتلا به آرتروز روماتیسمی (RA) را دارند، اما با مصرف مقدار بیشتر، ممکن است خود را در معرض خطر سایر بیماری ها قرار دهند.

در نظر گرفتن داروهایی که ممکن است برای درمان التهاب و درد مفاصل مصرف کنید بسیار مهم است. اگر فردی از داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری (DMARDs) استفاده می کند، به او توصیه می کنیم که به دلیل افزایش خطر مسمومیت کبدی، به هیچ عنوان الکل مصرف نکند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۲٫۳ / ۵٫ شمارش آرا: ۶

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.