کلونازپام

کلونازپام

کلونازپام چیست؟

کلونازپام دارویی ضد اضطراب و تشنج می باشد و به دلیل خاصیت آرامبخشی که دارد توسط پزشک برای برخی از بیماران شوک و تشنج ناشی از اضطراب و استرس و حملات پانیک تجویز می شود. مکانیزم عملکرد کلونازپام همانند هروئین تحریک سیستم عصبی مصرف کننده می باشد، در حقیقت کلونازپام نوعی سرکوب کننده سیستم عصبی است که با اثرگذاری بر گاما آمینوبوتیریک اسید که با نام (GABA) نیز شناخته می شود تاثیر خود را اعمال می کند.

ضروری است بدانید از آنجایی که کلونازپام از خانواده ی داروهای آرامبخش می باشد مصرف خارج از دستور پزشک و خودسرانه آن می تواند باعث اعتیاد مصرف کننده شود و تنها زمانی مصرف آن سلامت بیمار را تهدید نمی کند که مطابق دستورات پزشک مصرف شود.

همانطور که گفتیم عمده تاثیر کلونازپام بر سیستم عصبی مصرف کننده می باشد بنابراین مصرف کلونازپام وابستگی روانی شدیدی ایجاد می کند و ترک کلونازپام نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد به همین جهت ضروری است که مصرف کنندگان برای ترک کلونازپام به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند.

حتما مطالعه کنید: کلونازپام
مرکز ترک اعتیاد

عوارض کلونازپام

عوارض مصرف کلونازپام چیست؟

سرگیجه

تاری دید

تکرر ادرار

خواب آلودگی

اختلال حافظه

افزایش بزاق دهان

اختلال در میل جنسی

درد عضلانی یا مفصلی

از دست دادن هوشیاری

حساسیت های پوستی همچون کهیر

اختلال تنفسی و مشکل در بلع

اختلال در حافظه، فراموشی

اختلال خواب و خستگی

حملات قلبی

تکرر ادرار

عوارض مصرف کلونازپام طیف گسترده ای از بیمارها را در بر می گیرد که در صفحه کلونازپام چیست؟ به بررسی کامل آنها پرداخته ایم و موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض سوء مصرف این دارو می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک کلونازپام در خانه

ترک کلونازپام در خانه

متاسفانه بسیاری از بیماران تلاش می کنند تا به تنهایی و در خانه اقدام به ترک کلونازپام کنند و بر این باورند که به تنهایی می توانند به اعتیاد خود غلبه کنند اما باید بدانید هرگونه ترک خودسرانه نه تنها باعث درمان و بازگشت سلامت بیماران نمی شود بلکه باعث بروز علائم ترک در مصرف کننده نیز می شود و بسیاری از مصرف کنندگان برای مقابله با این علائم مجددا به مصرف روی می آورند.

علائم ترک کلونازپام

توهم

کابوس

تشنج

بی‌خوابی

کاهش وزن

اسپاسم و گرفتگی عضلات

افزایش ضربان قلب و بالا رفتن فشار خون

اعتیاد به کلونازپام علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی زیادی نیز ایجاد می کند به همین جهت درمان و ترک آن نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در مرکز ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد به همین منظور ترک کلونازپام در یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک کلونازپام، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

کلینیک ترک اعتیاد

بهترین روش ترک کلونازپام

بهترین روش ترک کلونازپام

همانطور در مقاله گفتیم هرگونه مصرف خارج از دستور یا فراتر از دستور پزشک کلونازپام می تواند باعث اعتیاد و وابستگی بیماران شود و هرگونه درمان خودسرانه و قطع مصرف نه تنها به بیماران کمکی نمی کند بلکه و باعث بروز علائم ترک و محرومیت در بیماران می شود به همین منظور بهترین روش ترک کلونازپام ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد و بیمار تنها با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد می تواند سلامت خود را بدست آورد. ترک کلونازپام یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد و تمامی مراحل درمان تحت نظر مجرب ترین درمانگران و کادر درمانی انجام می شود و جلسات مشاوره و روان درمانی این امکان را به بیماران می دهد تا صدمات وارد شده بر روان خود در اثر مصرف هر مخدر یا محرک را جبران کنند، همچنین به منظور درمان هرچه بهتر جلسات مشاوره ای و درمانی حتی بعد از ترخیص بیمار نیز ادامه پیدا میکند و به بیمار این امکان را می دهد تا به سادگی بتواند در مقابل وسوسه مصرف مجدد در بیاید.

روش ترک کلونازپام در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره

درمان بصورت ترک تدریجی با ۷ روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان مجهزترین و بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی کشور دارای مجوز رسمی “بخش بستری درمان و ترک اعتیاد” از وزارت بهداشت، با تجربه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های ترک اعتیاد در زمینه ترک بیماران اعتیاد فعالیت دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کلونازپام در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

سوالات متداول ترک کلونازپام

آیا کلونازپام مخدر است و مرفین دارد؟
قرص کلونازپام از مشتقات مرفین نیست به همین جهت، مخدر نمی باشد اما مصرف هم‌زمان آن با داروهای دیگر ممکن است احتمال بروز مشکلات حاد تنفسی، کما یا مرگ را بالا ببرد.

آیا کلونازپام تست اعتیاد را مثبت می‌کند؟
اکثر بنزودیازپین‌ ها در تست اعتیاد تشخیص داده می‌شوند. البته برخی از این داروها مانند کلونازپام و آلپرازولام ممکن است در تست اعتیاد معمولی نشان داده نشوند. اما کلونازپام در تست بنزودیازپین قابل تشخیص است.

قرص کلونازپام چند روز در بدن میماند؟
کلونازپام نیمه عمری در حدود ۲۰ تا ۵۰ ساعت در بدن فرد دارد. به همین دلیل کلونازپام مقدار بیشتری نسبت به داروهای مشابه در بدن باقی می‌ماند.

آیا کلونازپام خواب‌آور است؟
همانطور که گفتیم از قرص کلونازپام برای درمان اضطراب و استرس نیز استفاده می‌شود، به همین دلیل خواب‌آلودگی یکی از واضح‌ترین عوارض این داروی خواب‌آور و آرام‌بخش است که حتی در اولین دوز کلونازپام نیز قابل احساس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *