عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

ملاتونین
ملاتونین چیست؟
28 خرداد 1400
کلینیک ترک اعتیاد
هروئین و افزایش میل به مصرف قند
28 خرداد 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

۴٫۳
(۴)

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: ملاتونین، بطور طبیعی در بدن ترشح می گردد اما سوء مصرف آن بصورت قرص می تواند عوارض مختلفی همچون اعتیاد برای مصرف کننده به همراه داشته باشد که در مقاله ملاتونین چیست؟ به بررسی کامل و جامع آن پرداخته ایم و در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین بپردازیم.

حتما مطالعه کنید: ملاتونین

آیا تا کنون به این فکر نکرده اید که ممکن است فعل و انفعالاتی بین الکل و ملاتونین وجود داشته باشد؟ اگر اینگونه است، شما اولین نفر نیستید. این یک سوال متداول از مشاورین مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد، زیرا ملاتونین یک مکمل است که معمولاً به تنظیم خواب کمک می کند.

بدن ما به طور طبیعی هورمون ملاتونین را در مغز ترشح می کند. این هورمون، مسئولیت کنترل چرخه های خواب و بیداری را بر عهده دارد. مقادیر کمی از هورمون ملاتونین در برخی از غذاها از جمله گوشت ها و سبزیجات نیز وجود دارد، اما بسیاری از افراد مکمل ملاتونین را نیز مصرف می کنند.

در بسیاری موارد، مصرف کوتاه مدت و طولانی مدت ملاتونین به خودی خود ضرری ندارد، اما عوارض جانبی بالقوه ای دارد که در ادامه به معرفی برخی از متداول ترین این علائم خواهیم پرداخت:

خواب آلودگی

خواب واضح

کاهش دمای بدن

تغییرات فشار خون

سستی و بی حالی در صبح

عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

تاثیر الکل بر هورمون ملاتونین

به دلیل نحوه مصرف مکمل های ملاتونین، مردم اغلب نمی دانند که آیا الکل بر ملاتونین تأثیر می گذارد یا خیر. اتفاق نظر بر این است که به چند دلیل، شما نباید الکل و ملاتونین را با هم مصرف کنید.

در وهله اول، در صورت ترکیب الکل و ملاتونین ممکن است فرد با عوارض جانبی منفی فراوانی مواجه شود. این عوارض ممکن است شامل خواب آلودگی شدید، سرگیجه و اضطراب مضاعف باشد. همچنین ممکن است باعث افزایش فشار خون شود. احتمال ایجاد فعل و انفعال بین الکل و ملاتونین و همچنین تاثیرگذاری روی کبد و نحوه تولید آنزیم ها وجود دارد.

این امر ممکن است منجر به عوارضی مانند مشکلات تمرکز، گرگرفتگی، تورم در پا و مچ پا، ضربان قلب سریع، مشکلات تنفسی یا حتی بیهوشی شود. علاوه بر پیامدهای منفی احتمالی ترکیب الکل و ملاتونین، بسیار مهم است که این مسٸله را بدانیم که الکل به تنهایی می تواند تاثیر منفی بر چرخه خواب شما بگذارد چرا که الکل کاهنده فعالیت مغر است، بنابراین ممکن است در شما احساس خواب آلودگی ایجاد کند، اما ممکن است مانع از خواب عمیق شما شود.

حتما مطالعه کنید: الکل
مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین

در صورت ترکیب الکل و ملاتونین، ممکن است به نظر برسد که اثرات ملاتونین را دریافت نمی کنید، اما این امر ممکن است  به علت نوشیدن الکل باشد. الکل میزان ملاتونینی را که بدن شما قادر به تولید طبیعی است نیز کاهش خواهد داد. سرانجام، این احتمال نیز وجود دارد که با ترکیب الکل و ملاتونین، تنفس شما تحت تاثیر قرار گیرد. الکل ممکن است عضلات مجاری تنفسی را تحت تاثیر قرار دهد، در نتیجه ممکن است مشکلات خواب شما افزایش یابد، به خصوص اگر مبتلا به آپنه خواب هستید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی و معرفی عوارض مصرف همزمان الکل و ملاتونین پرداختیم. ترک الکل، یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می باشد که کلیه برنامه درمان و ترک، تحت نظر مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد و به بیماران این امکان می دهد تا مطابق روش های بروز درمانی همچون ایمپلنت نالتروکسان به درمان بیماری خود بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه درمان و ترک الکل می توانید بصورت شبانه روزی با مشاورین ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۴٫۳ / ۵٫ شمارش آرا: ۴

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.