کلینیک ترک اعتیاد
عوارض مصرف زولپیدم در دوران بارداری
8 مرداد 1400
کلینیک ترک اعتیاد
مصرف کوکائین و اختلال نوروپاتی
8 مرداد 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

مصرف الکل و ایجاد کهیر

۵
(۱)

برخی مطالعات نشان می دهد که مصرف الکل ممکن است باعث واکنش های آلرژیک مانند کهیر شود. اگر پس از نوشیدن الکل واکنش نامطلوبی را تجربه کرده اید، ممکن است این سوال در ذهن شما بوجود آید که “آیا مصرف الکل باعث ایجاد کهیر می شود؟” طبق انجمن ایمنی شناسی و آلرژی بالینی استرالیا (ASCIA)، مصرف الکل گاهی اوقات باعث ایجاد کهیر و حتی بدتر شدن آن می شود به همین جهت در این مقاله به بررسی مصرف الکل و ایجاد کهیر خواهیم پرداخت.

مصرف الکل و ایجاد کهیر

مصرف الکل و ایجاد کهیر

مصرف الکل و ایجاد کهیر

برای تشخیص اینکه آیا مصرف الکل باعث ایجاد کهیر می شود، ممکن است لازم باشد که آزمایش آلرژی به الکل را انجام دهید.

انجمن ایمنی شناسی و آلرژی بالینی استرالیا (ASCIA) گزارش داده است که نتایج آزمایشات آلرژی به الکل منفی بوده است، اما نتایج آزمایش برخی از افراد ممکن است از نظر آلرژی به استالدئید یا اسید استیک، که با تجزیه اتانول تولید می شوند، مثبت باشد.

مصرف الکل در صورتی باعث ایجاد کهیر می شود که:

پس از نوشیدن احساس گرگرفتگی و یا خارش در ناحیه پوست خود داشته باشید

به ماده خاصی در الکل حساسیت داشته باشید

اگر پس از مصرف یک فنجان نوشیدنی الکلی احساس گرگرفتگی در ناحیه صورت کردید، این احتمال وجود دارد که الکل باعث ایجاد کهیر شده باشد. شما باید با یک پزشک مشورت کنید، تا علائم شما را بررسی کند و یک آزمایش حساسیت به اتانول برای تشخیص واکنش آلرژیک به الکل انجام دهد.

مصرف الکل و ایجاد کهیر

مصرف الکل و ایجاد کهیر

مواد موجود در الکل که ممکن است آلرژی ایجاد کنند عبارتند از:

نوشیدنی های الکلی ممکن است حاوی مواد مختلفی باشند که باعث ایجاد آلرژی نسبت به الکل شوند که شامل موارد زیر است:

انگور

مخمر

جو

اختلال در متابولیک ممکن است باعث ایجاد آلرژی نسبت به الکل شود

ایجاد اختلال در عملکرد متابولیکی ژنتیکی ممکن است باعث واکنش آلرژیک نسبت به الکل شود. هنگامی که آنزیم الکل (دهیدروژناز)، قادر به تجزیه صحیح استالدئید نباشد، در بدن شما جمع شده و واکنش هایی مانند کهیر ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این، استالدئید باعث ترشح ماده ای شیمیایی به نام هیستامین می شود و منجر به ایجاد التهاب خواهد شد.

آیا مصرف الکل باعث بدتر شدن علاٸم کهیر و بیماری های پوستی خواهد شد؟

اگر نسبت به الکل حساسیت و آلرژی دارید، نوشیدن باعث واکنش آلرژیک خواهد شد و علائم کهیر را بدتر می کند. یک مطالعه روی یک فرد بیمار با سابقه کهیر نشان داد که میزان تریپتاز (نشان دهنده پاسخ سیستم ایمنی بدن)، با مصرف الکل افزایش می یابد. تنها چند دقیقه پس از نوشیدن الکل، بیمار دچار کهیر در قفسه سینه و قسمت بالای بازو شد و این نشان دهنده این است که الکل باعث ایجاد کهیر شده است.

مصرف الکل ممکن است باعث بدتر شدن سایر بیماری های پوستی شود. به عنوان مثال، مروری بر تحقیقات نشان می دهد که مصرف الکل با پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خود ایمنی) ارتباط تنگاتنگی دارد.

مصرف الکل و ایجاد کهیر

مصرف الکل و ایجاد کهیر

درمان کهیر ناشی از مصرف الکل

اگر نوشیدن الکل باعث ایجاد واکنش آلرژیک و در نتیجه ایجاد کهیر شود، مجبور خواهید شد که آن را از رژیم غذایی خود حذف و یا محدود کنید. برخی از افرادی که دچار کهیر ناشی از مصرف الکل می شوند، ممکن است با وجود عوارض جانبی ناخوشایند، در ترک الکل مشکل داشته باشند.

اگر ترک کردن الکل حتی در صورت ایجاد کهیر برای شما مشکل است، ممکن است که مبتلا به اعتیاد به الکل شده باشید. برای درمان اعتیاد به الکل ممکن است مجبور شوید مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید و از خارش و کهیر رهایی یابید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۵ / ۵٫ شمارش آرا: ۱

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.