کراک
کراک چیست؟
17 دی 1399
کلینیک ترک اعتیاد
ریتالین چیست؟
17 دی 1399
ماری جوانا

ماری جوانا

ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا محرکی بسیار اعتیادآور است و قدرت اعتیادآوری بسیار بالایی دارد که متاسفانه این روزها مصرف آن در میان جوانان و نوجوانان شدت پیدا کرده است و بسیاری نیز پس از رویارویی با عوارض شدید مصرف این محرک تصمیم به ترک ماری جوانا گرفته اند.

این محرک که با نام های علف، گراس یا گل نیز شناخته می شود از خانواده کانابیس که روانگردان می باشد تهیه می شود و اثرات و عوارض مشابه ای با روانگردان های هم خانواده ی خود دارد و تنها شدت اثرات آن متفاوت است. درخصوص ترک ماری جوانا نیز باید بدانید از آنجایی که اعتیاد به این محرک بیشتر از جنبه جسمانی، جنبه روانی دارد و به همین منظور ترک باید در کلینیک ترک اعتیاد تحت نظر مشاورین روانشناسی و روانپزشکی انجام بگیرد تا بیمار بتواند درکنار درمان اعتیاد جسمی به درمان روانی اعتیاد خود نیز بپرداز و صدمات وارد شده بر سیستم عصبی خود را جبران نماید به همین منظور ترک ماری جوانا در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، تحت نظر تیم روانشناسی و روانپزشک انجام می گیرد تا بیماران با کمک مشاورین بتوانند با وسوسه مصرف مقابله کنند و به اصلاح ساختار ذهنی خود مبنی بر وابستگی به اعتیاد بپردازند.

حتما مطالعه کنید: ترک ماری جوانا
کلینیک ترک اعتیاد

تفاوت ماری جوانا با حشیش

تفاوت ماری جوانا با حشیش

حشیش و ماری جوانا هر دو از گیاه شاه دانه بدست می آیند و در طیف های رنگی مختلفی در بازار عرضه می شوند، اما اثرات مصرف و عوارض هرکدام متفاوت است و پروسه درمان و ترک حشیش متفاوت تر از ترک ماری جوانا می باشد. در اصل ماری جوانا که با نام های گراس، مری جین و علف نیز شناخته می شود از برگ ها و غنچه های گیاه شاه دانه تهیه می شود اما حشیش از ترشحات و صمغ جوانه ها و بخش های زیرین گیاه بدست می آید و ماده ای جامد شکل به رنگ قهوه ای می باشد.

ترک ماری جوانا و ترک حشیش در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر باتجربه ترین درمانگران اعتیاد، تیم روانشناسی و روانپزشک ترک اعتیاد، مطابق آخرین متدهای درمانی با پرستاری شبانه روزی انجام می گیرد.

انواع فراورده های کانابیس

تمامی ترکیبات خانواده گیاه کانابیس، روانگردان هستند و به همین منظور است که بر کارکرد مغز اختلالاتی ایجاد می کند و علت آن وجود ماده به نام THC که نام علمی آن تتراهیدروکانابیس می باشد. عملکرد THC بصورتی است که با اتصال به گیرنده های مغز باعث تحریک آنها شده و عملکرد طبیعی آنها را مختل می کند.

شدت تاثیرگذاری ماری جوانا

شدت تاثیرگذاری ماری جوانا به میزان وجود THC بستگی دارد و هرچه میزان این ماده بیشتر باشد تاثیرگذاری آن نیز بر مصرف کننده بیشتر است که در میان تمامی ترکیبات این خانواده روغن حشیش قوی ترین ترکیب موجود می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

روش مصرف ماری جوانا

نحوه مصرف ماری جوانا

روش های مختلفی برای مصرف ماری جوانا وجود دارد اما متداول ترین روش، مصرف همانند سیگار می باشد که در این روش ماری جوانا را در سیگار خالی شده پر می کنند و یا از کاغذهای آماده استفاده می کنند. از دیگر روش های مصرف ماری جوانا می توانیم به استفاده از پیپ برای مصرف اشاره کنیم.

دود ماری جوانا بوی تندی دارد و طعم آن ترش و شیرین می باشد، متاسفانه بسیاری نیز اقدام به ترکیب ماری جوانا و کوکائین می کنند که باعث تشدید عوارض مصرف این محرک می شود. از دیگر روش های مصرف ماری جوانا می توانیم به جویدن آن اشاره کنیم که اثرات بلند مدت فراوانی برای مصرف کننده دارد.

کلینیک ترک اعتیاد

ماری جوانا

ماری جوانا چه مدت در بدن مصرف کننده باقی می ماند؟

THC موجود در ماری جوانا و حشیش خیلی سریع جذب بافت های چربی در قسمت های مختلف بدن می شود، به همین جهت دفع آن بسیار زمان بر است و وجود این ماده در طی آزمایشات نیز تا حدود ۱۰ روز مشخص می شود که این مدت برای مصرف کنندگان دائمی حدود ۲ الی ۴ هفته می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

دلایل مصرف

دلایل مصرف ماری جوانا

بیشترین مصرف کنندگان این محرک جوانان و نوجوانان می باشند و از آنجایی که اطلاع کاملی از عوارض مصرف این محرک ندارند و فکر می کند که مصرف این محرک باعث اعتیاد نمی شود و آرام بخش است به دلیل فرار از تنهایی و مشکلات مختلف همچون درگیری های خانوادگی، مشکلات تحصیلی و … به مصرف این محرک روی می آورند.

اما باید بدانید که مصرف این محرک برخلاف تریاک و هروئین در ابتدا باعث ایجاد وابستگی روانی می شود و به دنبال آن وابستگی جسمانی نیز ایجاد میگردد.

یکی از موثر ترین روش های پیشگیری از اعتیاد به این محرک، عدم تاثیر پذیری از همسالان و دوستان است و بهتر است همواره در نظر داشته باشید که بیش از افرادی که اقدام به مصرف این محرک می کنند افرادی هستند که بدون استفاده از این محرک ها و با استفاده از روش های درمانی به آرامش رسیده اند و افراد موفقی در جامعه هستند. از آنجایی که مصرف ماری جوانا مستقیما بر روان مصرف کننده تاثیر می گذارد، بعد از استفاده مصرف کنندگان علائم خاصی از خود نشان می دهند و آگاهی از این نشانه ها کمک بسزایی به خانواده و اطرافیان بیمار در آگاهی از مصرف این محرک می کند، به همین جهت در ادامه به معرفی برخی از نشانه ها و علائم مصرف می پردازیم.

آیا ماری جوانا اعتیاد آور است؟

متاسفانه یکی از باورها غلط در رابطه با مصرف ماری جوانا عدم اعتیادآوری این محرک به دلیل گیاهی بودن آن است اما باید بدانید که ماری جوانا محرکی بسیار اعتیادآور است و با اولین مصرف بیمار دچار اعتیاد می شود دیگر نمی تواند میل به مصرف خود را کنترل کند حتی اگر آگاه باشد که چه صدمات به زندگی شخصی او وارد شده است.

از دیگر دلایلی که باعث اعتیادآوری ماری جوانا می شود سرعت ایجاد تحمل بدن نسبت به آن است به این ترتیب که بیمار بعد از چند دفع مصرف برای کسب لذت باید میزان مصرف خود را افزایش دهد.

مرکز ترک اعتیاد

دلایل مصرف

علائم و نشانه های مصرف ماری جوانا

نحوه تاثیر گذاری ماری جوانا در هر فرد متفاوت و وابسته به پارامترهای مختلفی است که برخی از آنها عبارتند از:

سابقه مصرف مواد مخدر یا محرک

انتظارات روانی مصرف کننده از مصرف

محل و نحوه مصرف مصرف ماری جوانا

میزان THC موجود در ماری جوانا مصرفی

خصوصیات و ویژگی های شخصیتی مصرف کننده

جالب است بدانید درصدی از مصرف کنندگان ممکن است بعد از مصرف هیچ احساس خاصی نداشته باشند و بعضی ممکن است احساس شادی زیادی کنند، مصرف این محرک ممکن است باعث گرسنگی و تشنگی بیش از حد افراد شود و برخی ممکن است دچار توهمات، پارانوئید و بدبینی شوند.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض ماری جوانا

عوارض مصرف ماری جوانا

اما همانطور که پیش تر گفتیم مصرف این محرک عوارض روحی و جسمانی شدیدی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت اما باید بدایند هیچ گاه برای درمان دیر نیست و در هر مرحله ای از مصرف می توانید به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایید و تحت نظر مجرب ترین درمانگران به درمان وابستگی خود بپردازید. اما علائم مصرف این محرک عبارتند از:

شادی غیرعادی و سرحالی

احساس کندی در گذر زمان

تورم و سرخی شدید چشم ها

قهقه های احمقانه و بی دلیل

تاری دید و مشکلات دیداری

نوسانات خلقی و اختلال در قضاوت

اختلال در تمرکز، حافظه و یادگیری

گیجی و عدم تعادل در حرکات فیزیکی

احساس تشنگی و گرسنگی بسیار شدید

  تحریک پذیری شدید نسبت به محرک ها

مصرف ماری جوانا اثرات کوتاه مدت و بلند مدت بسیاری نیز برای مصرف کننده دارد که عدم توجه به آنها می تواند وضعیت سلامت فرد را مختل کند، بنابراین آشنایی با این اثرات بسیار با اهمیت است.

اثرات کوتاه مدت مصرف ماری جوانا

اثرات کوتاه مدت مصرف طی ۲ ساعت بعد از مصرف نمایان می شوند که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

اضطراب و کناره گیری

خشکی دهان و افزایش اشتها

افزایش فشار خون و ضربان قلب

اختلال در ادراک

اختلال در حل مسئله و نوسانات خلقی

اضطراب ممکن است بسیار شدید باشد و مصرف کننده برای پوشاندن علائم آن اقدام به کناره گیری از خانواده و دوستان کند این علائم زمانی شدیدتر و خطرناک تر می شوند که نحوه مصرف بصورت ترکیبی با سایر مخدرها و محرک ها مثل الکل باشد.

مرکز ترک اعتیاد

اثرات مصرف ماری جوانا

اثرات بلند مدت مصرف ماری جوانا

اثرات بلند مدت مصرف ماری جوانا طیف گسترده تری از بیمارها از سرطان تا مشکلات قلبی را در بر میگیرد که در ادامه به توضیح مفصل آنها می پردازیم.

دود حاصل از مصرف ماری جوانا باعث تحریک شدید حلق، بینی و ریه های مصرف کننده می شود که سرفه های مزمن مصرف کنندگان نیز به همین علت است و در موارد مصرف شدید بیمار همچنین اضافه وزن از دیگر اثرات بلند مدت مصرف می باشد که علت آن پرخوری ناشی از مصرف این محرک می باشد.

اما متاسفانه باید بدانید طی تحقیقات مشخص شده است که مصرف ماری جوانا باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان، مشکلات تنفسی و ضعف سیستم ایمنی نیز می شود که در ادامه به توضیح بیشتر این موارد خواهیم پرداخت.

سرطان

طبق تحقیقات آزمایشگاهی مشخص شده است که دود ماری جوانا بیش از نیکوتین سیگار و تنباکو سرطان زا است و مصرف ۵ عدد جویت (ماری جوانا پر شده در سیگار) معادل یک پاکت سیگار می باشد و به همین جهت احتمال ابتلا به سرطان های دهان و دندان، سرطان ریه و مجرای تنفسی را به حد قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین احتمال ابتلا به سرطان های سر و گردن را تا ۳ برابر افزایش می دهد.

ریه و دستگاه تنفسی

عفونت های ریوی و ذات الریه از شایع ترین بیمارهای مصرف کنندگان این محرک می باشد همچنین مشکلات تنفسی مثل سرفه های دائم و خس خس تنفس نیز از اثرات بلند مدت مصرف می باشد.

گردش خون و قلب

احتمال حمله قلبی بعد از مصرف بیش از ۴ برابر افزایش پیدا می کند و علت آن افزایش فشارخون، ضربان قلب و کاهش میزان اکسیژن می باشد.

ضعف سیستم ایمنی

THC موجود در این محرک با آسیب به بخش هایی که وظیفه محافظت از بدن در برابر عفونت ها و بیمارها را دارند باعث ضعف سیستم ایمنی مصرف کننده می شود و این ضعف سیستم ایمنی می تواند باعث ابتلا به بیماری های عفونی مختلف باشد. اما عوارض این محرک به همین موارد خلاصه نمی شود چرا عمده تاثیرات آن بر مغز و سیستم عصبی مصرف کننده می باشد.

حملات قلبی، مشکلات تنفسی، اضطراب و افسردگی تنها بخشی از عوارض مصرف محرکی همچون ماری جوانا است که خود میتواند بر تمامی جوانب زندگی شما تاثیر بگذارد به همین جهت هر زمانی که اقدام به ترک و درمان اعتیاد کنید دیر نیست فقط باید در نظر داشته باشید که ترک ماری جوانا تنها باید در مرکز ترک اعتیاد تحت نظر تیم روانشناسی و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد انجام بگیرد تا به بیماران این امکان را بدهد تا در محیطی آرام تحت نظر متخصصین این زمینه اقدام به درمان وابستگی روحی و جسمی خود کنند به همین منظور کلینیک بستری اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور با کادری مجرب و مشاورین روانشناسی و روانپزشکی با تجربه و کلیه تجهیزات تفریحی و بیمارستانی آماده اراده خدمات درمانی در خصوص ترک ماری جوانا به شما عزیزان می باشد.

نکته ای که باعث تمایز میان مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره با سایر مراکز درمان اعتیاد می شود پیگیری درمان حتی بعد از ترخیص بیماران است که به کمک جلسات مشاوره انجام میگیرد و به بیماران این امکان را می دهد تا به کمک مشاور با وسوسه مصرف مجدد خود مقابله کنند و ترکی بدون بازگشت داشته باشند.

مرکز ترک اعتیاد

تاثیر بر مغز

تاثیر ماری جوانا بر مغز

بعد از مصرف ماری جوانا، مواد شیمیایی موجود در آن به سرعت جذب رگ های خونی اطراف شش شده و خیلی سریع به کمک سیستم گردش خون به مغز مصرف کننده راه پیدا می کند و در سلول های گیرنده نیز که وظیفه آنها دریافت اطلاعات از بخش های مختلف مغز می باشد تغییراتی ایجاد می کند. از سوی دیگر وقتی که مصرف کننده اقدام به مصرف سنگین این محرک می کند بخش های مربوط به کنترل حافظه، توجه و یادگیری مغز نیز تحت تاثیر این ماری جوانا قرار می گیرد  و کاربرد طبیعی خود را از دست می دهد در این میان نیز بیشترین آسیب مربوط هیپوکامپ می باشد که مسئول حافظه کوتاه مدت و انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت است.

خنده های بی جا و کنترل نشده، توهم و افکار بد بینانه نیز به علت آسیب به بخش لیمبیک مغز می باشد.

حتما مطالعه کنید: ماری جوانا و آلزایمر

اثرات روانی و اجتماعی مصرف

همانطور که در بخش پیش توضیح دادیم، ماری جوانا صدمات مختلفی بر سیستم عصبی و روان مصرف کننده وارد می کند به همین جهت افسردگی، اضطراب شدید و نوسانات و اختلالات شخصیتی از عمده تاثیرات مصرف آن می باشد. همچنین با بررسی های تحقیقاتی مختلف مشخص شده است که مصرف این محرک علاوه بر تاثیراتی که بر زندگی بیمار دارد باعث تشدید عوارض و بیماری های قلبی نیز می شود.

اثرات روانی مصرف این محرک، بر توانایی یادگیری و خصوصا حافظه مصرف کننده صدمات مختلفی وارد می کند ضمن اینکه متاسفانه بیماران با مشکلات متعددی نیز در شرایط کاری و تحصیلی خود مواجه می شوند که متاسفانه در صورت عدم ترک و اقدام به درمان این مشکلات سالها ادامه پیدا می کند.

طبق بررسی های موردی مشخص شده که دانش آموزانی که به مصرف این محرک اعتیاد پیدا کرده اند متاسفانه نمی تواند نتیجه خوبی از تحصیلات بگیرند چرا به دلیل صدماتی روانی ایجاد شده بر اثر مصرف این محرک بر یادآوری مطالب مشکل دارند. عدم یادآوری اطلاعات حتی ممکن است تا مدت ها بعد از درمان نیز ادامه پیدا کند اما خوشبختانه با درمان اصولی و ترک در مرکز ترک اعتیاد، تحت نظر درمانگران می توان تا حد زیادی با این عوارض مقابله کرد و بیماران می توانند سلامت روانی خود را نیز کسب کنند.

این مشکل برای کارمندان و افراد شاغل نیز وجود دارد، همچنین نتیجه تحقیقات در این خصوص نیز نشان داد کارمندانی که به این محرک وابستگی دارند بازدهی مناسبی برای مجموعه ندارد و تاخیر، غیبت و مشکلات متعدد از دیگر معایب مصرف این محرک برای کارمندان می باشد. باید بدانید که سندروم فقدان انگیزش بیماری است که مصرف کنندگان در اثر مصرف مداوم این محرک به آن مبتلا می شوند که علائم آن عبارتند از: بی حالی، کم بود انرژی و تنبلی.

تاثیر ماری جوانا بر فعالیت های روزمره بیمار

از آنجایی که این محرک بصورت مستقیم بر عملکرد مغز و سیستم عصبی بیمار اثر می گذارد و فرایند طبیعی عملکرد آنها را مختل می کند و بر تمامی جوانب زندگی بیمار سایه می افکند و تمامی فعالیت های روزمره مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می دهد که یکی از این فعالیت های رانندگی است.

مرکز ترک اعتیاد

اثرات مصرف ماری جوانا

اثرات مصرف بر رانندگی

رانندگی در زمان مصرف به علت عدم هوشیاری کافی، تمرکز و هماهنگی بین اعضای بدن همچنین کاهش سرعت عکس العمل به محرک هایی همچون علائم و صدا بسیار خطرناک است. از سوی دیگر مصرف کنندگان در تشخیص میزان فاصله نیز دچار ناتوانی می شوند.

متاسفانه مصرف این نقش بزرگی در تصادفات جاده ای دارد و طبق آمار رسمی در کشور آمریکا بیش از ۳۳ درصد از تصادفات به علت مصرف ماری جوانا و ۱۵ درصد آن به دلیل مصرف ترکیبی ماری جوانا با کوکائین بوده است. جالب است بدانید میزان عدم هماهنگی در مصرف کنندگان این محرک برابر مصرف کنندگان الکل است.

تاثیر ماری جوانا بر باروری

ماری جوانا باعث کاهش اندازه و وزن بیضه ها شده و سبب تولید اسپرم می شود، در بانوان نیز مصرف آن می تواند باعث عدم تخمک گذاری و نقص مادرزادی در نوزاد گردد ضمن اینکه مطالعات نشان داده مصرف این محرک در زمان بارداری باعث بروز مشکلات رفتاری و ادراک دیداری و اختلال در گفتار مصرف کننده می شود. همچنین مصرف در دوران بارداری عوارض بلند مدتی برای جنین خواهد داشت که اختلال در حافظه و مهارت تصمیم گیری از مهمترین آنها است. این عوارض نیز با ترک ماری جوانا قابل درمان و بهبود هستند.

ماری جوانا زمینه ساز اعتیاد به سایر مواد اعتیادآور

طبق بررسی های انجام شده بسیاری از بیماران اعتیاد به مخدرهایی همچون تریاک یا هروئین در ابتدا مصرف کننده ماری جوانا و حشیش بوده اند همچنین خطر اعتیاد و وابستگی به کوکائین در مصرف کنندگان این محرک بسیار زیاد است.

کلینیک ترک اعتیاد

پیشگیری از سوء مصرف

پیشگیری از سوء مصرف ماری جوانا

نوجوانان و جوانان از اصلی ترین مصرف کنندگان ماری جوانا می باشند به همین جهت اصلی ترین نقش در پیشگیری از این اعتیاد به این محرک را خانواده ها بازی می کند. والدین باید با صحبت و آگاه کردن فرزندان خود از عوارض مصرف این محرک و برقراری ارتباط صمیمی و برگزاری تفریحات سالم دوستانه و خانوادگی اقدام به آگاهی و پیشگیری از سوء مصرف کنند.

اما مطابق نظر مشاورین کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، در ادامه به معرفی راه کارهایی برای برقراری ارتباطی صمیمانه تر و پیشگیری از سوء مصرف آنها می پردازیم:

بهترین شنونده احوالات فرزندانتان باشید

در رفتارها و عملکرد فرزندتان نظارت مستمر داشته باشید

سعی کنید با دوستان و خانواده، دوستان فرزندنتان آشنا شوید

به فرزندان مسئولیت پذیری و درس گرفتن از اشتباهات را آموزش دهید

به فرزندان خود بیاموزید چگونه با وسوسه مصرف گروه همسالان مقابله کنند

از انکار احتمال ابتلای فرزندانتان به اعتیاد پرهیز کنید و آگاه با آن مقابله کنید

به آنها آموزش دهید تا در کارها ثابت قدم باشند و ارزش های خود را حفظ کنند

نحوه تصمیم گیری صحیح و انتخاب درست در شرایط دشوار را به آنها آموزش دهید

بهترین دوست فرزندان خود باشید و ارتباط کلامی و گفتاری راحتی با آنها برقرار کنید

منع مصرف هرگونه مخدر و محرک را به فرزندان بیاموزید و در این باره با آنها صحبت کنید

به توافق ها و قول های خود پای بند باشید و این پای بندی و احترام را به آنها آموزش دهید

مشورت و صحبت کردن در مورد ناراحتی ها و سختی ها را با افراد معتمد به آنها آموزش دهید

از تغییرات رفتاری و سبک زندگی فرزندانتان آگاه باشید و در مواقع نیاز از مشاورین کمک بگیرید

از فعالیت های روزمره فرزندان خود آگاه باشید و برای آنها نقش مشاور در کلیه امور او را داشته باشید

تغییرات رفتاری و سبک زندگی از اولین نشانه هایی است که در بیماران اعتیاد شکل می گیرد و آگاهی از آنها کمک بسیاری به خانواده ها می کند، توجه به نکات زیر برای پیشگیری از اعتیاد فرزندان بسیار با اهمیت است.

مرکز ترک اعتیاد

پیشگیری از مصرف

فرزندانی که همواره صادق بوده اند حال دروغ می گویند

رفتارهای دم دمی مزاج از جوانان خوش برخورد

رفتارهای ناشایست از نوجوانان آگاه و خوب

انجام تصمیمات اشتباه از فرزندان باهوش

شسکت های پیاپی جوانان با استعداد

فراموشی در جوانان با حافظه قوی

بی تفاوتی فرزندان وظیفه شناس

خستگی مفرط در جوانان سالم

بی اعتنایی جوانان با انگیزه

اضطراب در فرزندان منظم

نکاتی در رابطه با ترک ماری جوانا

تجربه مجدد حالات سرخوشی مصرف برای بیماران درمان شده بسیار وسوسه انگیز است به همین جهت بعد از ترک ماری جوانا باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا درمان موثر و نتیجه بخش باقی بماند. در اولین قدم ضروری است که قرار گرفتن در جمعی که قبلا از این محرک استفاده می کرده اید اجتناب کنید و وسیله مصرف خود را از بین ببرید. در جلسات مشاوره ای شرکت کنید و حال خوش و سرخوشی را با تفریحات سالم و خانواده تجربه کنید. به همین جهت است که جلسات مشاوره ای در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره حتی بعد از ترخیص بیمار نیز ادامه پیدا می کند و به بیماران این فرصت را می دهد تا از وسوسه مصرف به کمک مشاورین باتجربه با موفقیت گذر کنند.

ترک ماری جوانا

وابستگی و اعتیاد به ماری جوانا روانی و جسمانی است و درمان این وابستگی ها نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای می باشد و باید حتما در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد.

ترک ماری جوانا یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک ماری جوانا، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاه ها بسته شده است