کلینیک ترک اعتیاد
اثرات روانی مصرف هروئین-بخش دوم
26 خرداد 1400
ملاتونین
ملاتونین چیست؟
26 خرداد 1400
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد

تاثیر الکل بر روابط

۰
(۰)

مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره، کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره: هیچ کسی دوست ندارد عشق و اعتماد فردی را که به چیزهای قابل پیشگیری اهمیت می دهد از دست بدهد. با این وجود، سوء مصرف الکل ممکن است باعث خراب شدن رابطه شود. افراد به دلایل زیادی به نوشیدن الکل روی می آورند و از دلایل شما برای نوشیدن الکل ممکن است این باشد که فکر می کنید سرگرم کننده است و یا به عنوان فرار از استرس یا حتی برای تسکین علائم جسمی مانند دردهای مزمن به نوشیدن الکل پناه آورید. با این حال، سوء مصرف الکل، منجر به آسیب روابط خواهد شد به همین جهت در ادامه به بررسی تاثیر الکل بر روابط خواهیم پرداخت.

حتما مطالعه کنید: الکل
تاثیر الکل بر رابطه زناشویی

تاثیر الکل بر رابطه زناشویی

تاثیر الکل بر روابط زناشویی زوجین

عقیده شما به احتمال زیاد چنین است که شریک زندگی شما از هر چیزی برای شما مهمتر است، اما اگر اقدامات شما خلاف آن را ثابت کند، ممکن است دچار اختلال در مصرف الکل باشید. مصرف مواد بدن و روان مصرف کننده را تحت تأثیر قرار می دهد و فردی که به اعتیاد به الکل مبتلا شده است، به احتمال زیاد آخرین کسی است که به عمق فاجعه و آسیب وارده پی خواهد برد.

حتی اگر رابطه بسیار قوی با فردی که دوستش دارید داشته باشید، با نیاز شدید و تمایل به نوشیدن الکل ممکن است این علاقه کمرنگ تر شود.

آیا مناسبت های مهم مرتبط با شریک زندگی خود را به دلیل نوشیدن الکل فراموش کرده اید؟ آیا تاکنون اتفاق افتاده است که مجبور شده باشید برنامه های مربوط به شریک زندگی خود را به دلیل خماری شدید لغو کنید؟ این ها همه نمونه هایی از چندین سوالی است که باید از خود بپرسید.

تغییرات خلقی بر اثر مصرف الکل

شریک زندگی شما عاشق شخص خاصی شده است، اما ممکن است هنگام نوشیدن الکل کاملاً شخص دیگری شده باشید. شاید الکل برای شما روان کننده اجتماعی باشد، اما تأثیرات آن در گذشته نه چندان دور افزایش یافته است. (روان کننده اجتماعی، فعالیتی است که تعاملات اجتماعی را تحریک می کند و یا به مردم کمک می کند تا در موقعیت های اجتماعی احساس راحتی بیشتری داشته باشند).

واکنش افراد نسبت به الکل متفاوت است، اما ممکن است شریک زندگیتان نسبت به واکنش شما احساس راحتی نداشته باشد.

ممکن است به هنگام نوشیدن الکل، بیش از حد پرخاشگر یا گوشه گیر شوید. ممکن است در جمع بیش از حد احساساتی شده و یا حتی احساس ناراحتی کنید. همه این ها دلایلی است که باعث ایجاد نگرانی در یک رابطه می شوند.

مرکز ترک اعتیاد

تاثیر الکل بر رابطه زناشویی

با مصرف الکل دیگر در رابطه صداقت ندارید

آیا میزان و تعداد دفعات نوشیدن الکل را از شریک زندگی خود پنهان می کنید؟

در این صورت، نوشیدن الکل به یک عامل مهم در خراب شدن روابط شما تبدیل شده است. این سوال را از خود بپرسید که چرا احساس می کنید در مورد نوشیدن الکل با همسر خود صادق نیستید؟ روابط موفق بر پایه صداقت و اعتماد بنا می شوند و هر نوع پنهان کاری زنگ خطر برای آن رابطه به شمار می رود.

انجام برخی از کارهای خاص را به خاطر نوشیدن الکل ترک کرده اید

آیا اکنون نوشیدن الکل را به انجام فعالیت ها و سرگرمی هایی که عادت داشتید با شریک زندگی خود انجام دهید، ترجیح می دهید؟ ممکن است بخواهید انگیزه های خود را برای انجام این انتخاب ها مورد ارزیابی قرار دهید. روابطی که بر پایه مصرف مواد ایجاد می شوند، روابط سالمی نیستند.

زن و شوهر باید فعالیت هایی را انجام دهند که از انجام آنها با هم لذت می برند و شما باید روش های دیگری برای تخلیه ی احساسات خود داشته باشید، خواه تنها و خواه به همراه شریک زندگی خود. اگر مصرف مشروبات الکلی هسته اصلی فعالیت های شما باشد، اعتیاد به الکل نگران کننده خواهد شد. چرا که سوء مصرف این روانگردان علاوه بر وابستگی و اعتیاد، عوارض جسمانی و روانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت و ترک الکل، تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد در مرکز ترک الکل طلوعی دوباره، تنهاه راه کار و رویکرد موثر در مواجه با اعتیاد به الکل می باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک الکل
تاثیر الکل بر رابطه جنسی

تاثیر الکل بر رابطه جنسی

تاثیر الکل بر کاهش میل جنسی

برخی از افراد به رابطه جنسی اهمیت زیادی می دهند، اما این امر، هنوز هم به عنوان یکی از عناصر مهم یک رابطه عاشقانه موفق به شمار می رود. اگر نوشیدن الکل باعث بیهوش شدن، از حال رفتن و یا بیماری شما می شود، این امر باعث می شود به فعالیت ها و روابط عاشقانه شما آسیب وارد شود.

نوشیدن الکل، نه تنها زمان شما را هدر می دهد و باعث کاهش میل جنسی در شما می شود، بلکه ممکن است منجر به اختلال در عملکرد جنسی شما نیز شود. اگر مصرف الکل باعث شده است رابطه جنسی را به طور کامل ترک کنید، احتمال اینکه شریک زندگی شما نسبت به این رابطه سرد شود نیز، وجود دارد.

تشخیص اعتیاد به الکل

آیا می خواهید بدانید که یک “فرد الکلی” هستید؟ همین را بدانید که بیشتر افرادی که در حد متوسط نوشیدنی الکلی مصرف می کنند این سوال را نمی پرسند. علائم متداول این اختلال شامل عدم توانایی در کنترل نوشیدن و یا متوقف کردن یا کاهش مصرف الکل است. اختلال در مصرف الکل همچنین با پیامدهای منفی و تاثیر الکل بر روابط مانند روابط ناموفق و یا آشفته با عزیزان مشخص می شود. اگر چه خودتان به راحتی می توانید این اختلال را تشخیص دهید، اما بهبودی و درمان بدون کمک دشوار است. ترک الکل، یکی از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی تهران، ترک الکل مطابق متدهای درمان جهانی همچون ایمپلنت نالتروکسان، می باشد.

حتما مطالعه کنید: ایمپلنت نالتروکسان
تاثیر الکل بر رابطه جنسی

تاثیر الکل بر رابطه جنسی

سخن پایانی

سوء مصرف الکل، علاوه بر عوارض جسمانی و روانی که برای مصرف کننده به همراه دارد، اثرات مخربی بر زندگی شخصی و روابط مصرف کننده دارد که در این مقاله به بررسی تاثیر الکل بر روابط پرداختیم و در خصوص مقابله با این عوارض باید بدانید، تنها رویکرد صحیح، ترک الکل در مرکز ترک الکل طلوعی دوباره می باشد.

ترک الکل در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، تحت نظر مجرب ترین روانپزشک ترک اعتیاد و تیم روانشناسی مطابق استانداردهای جهانی انجام می گیرد و به بیماران این امکان را می دهد تا علاوه بر درمان جسمانی اعتیاد خود به روان درمانی و اصلاح صدمات روانی ناشی از سوء مصرف الکل بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه درمانی و دریافت مشاوره رایگان بستری می توانید بصورت شبانه روزی با مشاورین ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۰ / ۵٫ شمارش آرا: ۰

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.