کلینیک ترک اعتیاد
آیا اعتیاد ژنتیکی است؟
8 شهریور 1400
رابطه اعتیاد و تنهایی
رابطه تنهایی و اعتیاد
8 شهریور 1400
نمایش همه
عوارض مصرف الکل در بارداری
۵
(۱)

 دکتر کاترین هارتمن، معاون رئیس جمهور آمریکا در زمینه ادغام پژوهشی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت (VUMC) ایالات متحده است و معاون دانشکده توسعه دانشمندان بالینی و ترجمه و ناٸب رٸیس موسسه پزشکی و بهداشت عمومی است. او یکی از محققان برتر جهان است که مطالعات متمرکز بر بارداری اولیه را رهبری می کند. او از سال ۲۰۰۰ به طور مداوم شرکت کنندگان مختلفی را در مطالعات خود ثبت می کند و در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ بارداری را تکمیل کرده است. یکی از مطالعات وی، در زمینه چگونگی عوارض مصرف الکل در بارداری و مخصوصا ماه های اول بارداری متمرکز است که نحوه تاثیر آن پیامدهای نامطلوب بارداری مانند سقط جنین، رشد ضعیف جنین و زایمان زودرس را مورد بررسی قرار می دهد. در این مقاله از سایت کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به طور جامع به عوارض مصرف الکل در بارداری و به طور خاص مقاله دکتر کاترین هارتمن پرداخته شده است.

دکتر هارتمن می گوید: “اجتناب از مصرف الکل در دوران بارداری یا در اوایل بارداری به دلایل زیادی از جمله جلوگیری از ناهنجاری های جنینی ناشی از مصرف الکل توصیه شده است. با این وجود، میزان متوسط ​​مصرف اغلب به احتمال زیاد بی خطر تلقی می شود.”

برای دریافت خدمات ترک الکل وارد صفحه مرکز ترک الکل شوید

با این وجود، در یکی از مطالعات اخیر خود دریافت که در صورتی که یک زن در ۵ تا ۱۰ هفته اول بارداری خود هر هفته الکل مصرف کند با افزایش ۸ درصدی خطر سقط جنین مواجه خواهد شد. گزارش هایی که در برخی مجله های معتبر علمی منتشر شده است حاکی از آن است که زمان، میزان و نوع مصرف الکل در دوران بارداری و نحوه ارتباط این عوامل با خطر سقط جنین قبل از هفته ۲۰ بارداری را مورد بررسی قرار می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۲۲۲۲۴۱

تاثیر مصرف الکل تا هفته نهم بارداری افزایش می یابد و صرف نظر از میزان مصرف زنان (خواه کمتر از یک فنجان نوشیدنی یا بیش از چهار فنجان نوشیدنی در هفته)، خطر همچنان افزایش می یابد. خطر صرف نظر از نوع و میزان الکل مصرف شده همچنان وجود دارد. مطالعات مختلف نشان می دهد که میانگین سن حاملگی برای ترک الکل ۲۹ روز بود. اگرچه ۴۱ درصد از زنانی که مصرف خود را تغییر دادند این کار را ظرف سه روز پس از نتیجه مثبت آزمایش بارداری انجام دادند، کسانی که مصرف الکل را به محض قطع شدن قاعدگی خود کنار گذاشتند، ۳۷ درصد بیشتر در مقایسه با زنانی که الکل مصرف نمی کردند، سقط جنین داشتند.

حتما مطالعه کنید: ترک الکل

عوارض مصرف الکل در بارداری

هر بار که در دوران بارداری نوشیدنی الکلی مصرف می کنید، بخشی از آن را با جنین متولد نشده خود به اشتراک می گذارید و صرف نظر خطرات سقط جنین، تحقیقات بیشتر نشان می دهد که نوشیدن منظم الکل ممکن است مضر باشد. الکل به سرعت از طریق جفت به نوزاد در می رسد. تقریباً با همان میزان غلظت موجود در خون مادر وارد جریان خون نوزاد می شود، اما دو برابر بیشتر طول می کشد تا نوزاد آن را از بدن خود خارج کند زیرا کبد آنها هنوز تا نیمه آخر بارداری بالغ نشده است.

مصرف الکل چه تاثیری بر نوزاد شما دارد

مصرف الکل چه تاثیری بر نوزاد شما دارد

تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن بیش از دو فنجان الکل در روز (۲ فنجان کوچک شراب، یک پیمانه آبجو) به این معنی است که کودک ممکن است در یادگیری، گفتار، دامنه توجه، زبان و بیش فعالی با مشکل مواجه شود. این اثرات مضر به عنوان ناهنجاری های جنینی ناشی از مصرف الکل (FAE) شناخته می شود. نوشیدن بیش از شش فنجان الکل در روز در دوران بارداری، مادران را در معرض خطر بارداری با سندرم ناهنجاری های جنینی ناشی از مصرف الکل (FAS) قرار می دهد. این وضعیت شدید باعث می شود کودکان دچار عقب ماندگی ذهنی و رشد، مشکلات رفتاری و نقایصی در صورت و قلب شوند.

برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی ترک اعتیاد وارد صفحه پزشک ترک اعتیاد شوید

نوشیدن زیاد مشروبات الکلی در یک مورد (که گاهی اوقات زیاده روی در نوشیدن نامیده می شود) بسیار خطرناک است. عضو عالی کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان توصیه می کند که مطمئن ترین روش این نیست که در صورت بارداری و یا زمانی که فکر می کنید ممکن است باردار باشید به هیچ وجه الکل ننوشید.

ترک الکل

بسیاری از بارداری ها برنامه ریزی نشده است، بنابراین ممکن است شما مدتی را بدون اینکه بدانید باردار هستید سپری کنید و ممکن است در آن زمان مشروبات الکلی مصرف کرده باشید. اولین و مهمترین لطفی که می توانید در حق خود کنید این است که نوشیدن الکل را به طور کامل قطع کنید.

با این وجود، ممکن است ترک مصرف بسیاری از زنان در دوران بارداری دشوار باشد و حتی گاهی سخت تر از آنچه فکر می کنند. فشار اجتماعی برای نوشیدن مشروبات الکی نیز ممکن است بسیار زیاد باشد و نه گفتن را دشوار تر کند. برخی از زنان می دانند که بیش از حد مشروب می نوشند اما احساس می کنند توانایی صحبت کردن در مورد آن را ندارند. احساس گناه یا شرمندگی آسان است زیرا می دانید که نباید در دوران بارداری الکل مصرف کنید. اگر تصمیم دارید باردار شوید، بهترین و ایمن ترین کار ترک الکل تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در مرکز ترک الکل طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک الکل تهران می باشد.

ترک الکل

سخن پایانی

خطرات نوشیدن مشروبات الکلی فقط مختص بارداری نمی باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد الکل ممکن است بر باروری در مردان و زنان نیز تأثیر بگذارد، بنابراین در صورتی که تصمیم برای باردار شدن دارید، توصیه می کنیم ترک نوشیدنی های الکی را اولویت خود قرار دهید. با این وجود، ترک مصرف به تنهایی ممکن است دشوار باشد و ممکن است به کمک احتیاج داشته باشید. با یک پشتیبانی مناسب و برنامه ریزی صحیح می توانید این کار را انجام دهید. کارشناسان ما در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند، بنابراین فرصت را غنیمت شمرید و برای داشتن آینده ای سالم و روشن تر هرچه سریعتر با کارشناسان ما تماس بگیرید تا روش های درمانی متناسب با شرایط شما را به شما ارائه دهند.

حتما مطالعه کنید: سم زدایی ترک اعتیاد

  به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

  روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

  میانگین آرا ۵ / ۵٫ شمارش آرا: ۱

  رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.