مرفین
مرفین چیست؟
18 دی 1399
دیازپام
دیازپام چیست؟
18 دی 1399
نمایش همه
کلینیک ترک اعتیاد
۴
(۳)
کلینیک ترک اعتیاد

پتیدین چیست؟

پتیدین چیست؟

پتیدین که با نام Meperidine دارویی ضد درد است و در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد و در فرم آمپول برای مصرف تزریقی به بازار عرضه می شود. پتیدین که نوعی مخدر است در آزمایشگاه تولید می شود و در مصارف پزشکی از آن برای بیهوشی استفاده می شود. بطور کلی باید بدانید که موارد تجویز آن برای تسکین دردها شدید و دراز مدت است و در مواردی به منظور قوی تر کردن اثر داروهای بیهوشی از آن استفاده می شود. این دارو بصورت آمپول های ۱۰۰ میلی گرمی، ۵۰ میلی گرمی، ۱ میلی لیتری و ۲ میلی لیتری عرضه می شود اما مصرف این مخدر نیز باعث اعتیاد می شود و عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده به همراه دارد که در ادامه به معرفی عوارض مصرف آن می پردازیم.

کلینیک طلوع بهترین مرکز ترک پتیدین، به کمک پزشکان متخصص در طول درمان همراه شماست .

شماره تماس: ۰۲۱۵۸۲۲۵

 

نحوه مصرف پتیدین

همانطور که گفتیم این دارو مصارف پزشکی محدودی همچون جراحی ها و زایمان دارد و به دلیل اعتیادآور بودن قوانین سخت گیرانه ای در خصوص مصرف آن در بیمارستان ها وجود دارد و کادر درمانی تنها در شرایط خاص با تحویل پوکه آمپول مجاز به استفاده از آن می باشند.

مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف پتیدین

تفاوت مرفین و پتیدین

مرفین از تریاک استخراج می شود و پتیدین در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد اما بسیاری بر این باور اشتباه باور دارند که شدت عوارض و اعتیادآوری آن بسیار کمتر از مرفین می باشد اما باید بدانید که این دارو نیز همانند مخدرهای همچون هروئین می باشد و هرگونه سوء مصرف آن صدمات شدید و جبران ناپذیری بر سلامت بیمار وارد می کند.

پتیدین

با توجه به این که وابستگی به این دارو روانی و جسمانی می باشد و روش‌های متعددی برای قطع پتیدین وجود دارد که بعد از مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و ملاقات با روان‌شناس و روان‌پزشک متخصص، یکی از روش‌های درمانی برای شما آغاز می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا ۴ / ۵٫ شمارش آرا: ۳

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =