مرفین
مرفین چیست؟
18 دی 1399
دیازپام
دیازپام چیست؟
18 دی 1399
کلینیک ترک اعتیاد

پتیدین چیست؟

پتیدین چیست؟

پتیدین که با نام Meperidine دارویی ضد درد است و در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد و در فرم آمپول برای مصرف تزریقی به بازار عرضه می شود. پتیدین که نوعی مخدر است در آزمایشگاه تولید می شود و در مصارف پزشکی از آن برای بیهوشی استفاده می شود. بطور کلی باید بدانید که موارد تجویز آن برای تسکین دردها شدید و دراز مدت است و در مواردی به منظور قوی تر کردن اثر داروهای بیهوشی از آن استفاده می شود. این دارو بصورت آمپول های ۱۰۰ میلی گرمی، ۵۰ میلی گرمی، ۱ میلی لیتری و ۲ میلی لیتری عرضه می شود اما مصرف این مخدر نیز باعث اعتیاد می شود و عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده به همراه دارد که در ادامه به معرفی عوارض مصرف آن می پردازیم.

نحوه مصرف پتیدین

همانطور که گفتیم این دارو مصارف پزشکی محدودی همچون جراحی ها و زایمان دارد و به دلیل اعتیادآور بودن قوانین سخت گیرانه ای در خصوص مصرف آن در بیمارستان ها وجود دارد و کادر درمانی تنها در شرایط خاص با تحویل پوکه آمپول مجاز به استفاده از آن می باشند.

در خصوص مصرف آن باید بدایند که تشخیص دوز و مدت زمان مصرف تنها توسط پزشک امکان پذیر است و هرگونه مصرف خارج از دستور پزشک آن باعث اعتیاد می شود و ترک پتیدین نیازمند بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد که به همین منظور ترک پتیدین در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین درمانگران و کادر پزشکی با پرستاری شبانه روزی مطابق آخرین متدهای جهانی انجام می گیرد.

حتما مطالعه کنید: ترک پتیدین
مرکز ترک اعتیاد

عوارض مصرف پتیدین

عوارض آمپول پتیدین

سوء مصرف این دارو باعث بروز عوارض مخربی بر سلامت جسمانی و روانی مصرف کننده می شود که خوشبختانه اکثر آنها بعد از ترک پتیدین در کلینیک ترک اعتیاد از بین خواهند رفت. عوارض مصرف این مخدر در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشند که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

کاهش فشار خون

افزایش ضربان قلب

افزایش احتمال ایست قلبی

خشکی و از بین رفتن رطوبت دهان

اضطراب، احساس وهم آلودگی و کلافگی

تنگی مردمک های چشم و مشکلات بینایی

اختلالات و بیماری های گوارشی مثل یبوست

اما ایست قلبی، اختلال سیستم عصبی مرکزی و بیماری های دستگاه گوارشی بخش کوچکی از عوارض مصرف آن می باشد و بهترین راه کار جهت جلوگیری از بروز این علائم، ترک پتیدین در کلینیک ترک اعتیاد می باشد. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد کشور با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات درمانی در زمینه ترک پتیدین به شما عزیزان می باشد.

پتیدین

تفاوت پتیدین و مرفین

تفاوت مرفین و پتیدین

مرفین از تریاک استخراج می شود و پتیدین در دسته شبه تریاک ها قرار می گیرد اما بسیاری بر این باور اشتباه باور دارند که شدت عوارض و اعتیادآوری آن بسیار کمتر از مرفین می باشد اما باید بدانید که این دارو نیز همانند مخدرهای همچون هروئین می باشد و هرگونه سوء مصرف آن صدمات شدید و جبران ناپذیری بر سلامت بیمار وارد می کند.

پتیدین

بهترین روش ترک پتیدین

بهترین روش ترک پتیدین

روش‌های متعددی برای درمان اعتیاد به پتیدین وجود دارد که بعد از مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و ملاقات با روان‌شناس و روان‌پزشک، یکی از روش‌های درمانی برای شما آغاز می‌شود. واستگی به این دارو روانی و جسمانی می باشد به همین جهت ترک پتیدین نیازمند دریافت خدمات روان درمانی می باشد و ضروری است تا بیماران برای درمان اعتیاد خود به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایید و به کمک مشاوران و شرکت در جلسات روانشناسی به اصلاح ساختارهای ذهنی خود بپردازند. به همین جهت بهترین روش ترک پتیدین ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد می باشد چرا که این فرصت را به بیمار می دهد تا علاوه بر درمان جسمانی به درمان روان خود که بر اثر مصرف این مخدر صدمات زیادی دیده است بپردازد.

از ویژگی های دیگر مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *