کلینیک ترک اعتیاد
شربت اپیوم یا شربت تریاک چیست؟
18 دی 1399
مرفین
مرفین چیست؟
18 دی 1399
کلینیک ترک اعتیاد

کمیکال چیست؟

کمیکال چیست؟

کمیکال مخدری بسیار قوی است که حدود ۱۰ الی ۱۲ سال پیش ساخته شده و به دلیل عوارض شدیدی که دارد متاسفانه میان جوانان محبوبیت بالایی پیدا کرده است. مصرف کمیکال باعث بروز کمایی مختصر و موقتی می شود. یکی از باورهای اشتباه که در ابتدا توسط سودجویان و دلالان برای جلب نظر جوانان باب شد و متاسفانه باعث اعتیاد بسیاری به این مخدر شد عدم اعتیادآوری کمیکال است که در این خصوص باید بدانید کمیکال مخدری بسیار اعتیاد آور است و وابستگی روانی و جسمانی به آن در دفعات اولیه مصرف شکل می گیرد.

قطع مصرف، درمان و ترک کمیکال نیاز به درمان جسمانی و روانی در مرکز ترک اعتیاد چندوجهی دارد تا بیماران بتوانند علاوه بر درمان جسمانی به درمان وابستگی روانی خود بپردازند. ترک کمیکال در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر مجرب ترین مشاورین روانشناسی و روانپزشکی و درمانگران متخصص با پرستاری شبانه روزی مطابق آخرین متدهای درمانی انجام می گیرد که خود می تواند باعث ترک بدون بازگشت باشد.

بطور کلی باید بدانید که کمیکال روانگردانی از خانواده AM که ماری جوانا صنعتی نیز نام دارد می باشد و همانند ماری جوانا جزو مشتقات شاه دانه و تحت تاثیر از THC می باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک کمیکال
کمیکال

نحوه مصرف کمیکال

کمیکال چگونه مصرف می شود؟

کمیکال دانه های ریز و قهوه ای رنگی است که بطور معمول با محرک های دیگر همچون ماری جوانا و حشیش ترکیب و مصرف می شود که با اینکار علاوه بر عوارض شدت اعتیادآوری آن نیز چندین برابر می شود و میزان اعتیادآوری آن به اندازه ای بالا است که مشاورین و درمانگران کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره بر این باورند تنها یک بار مصرف این محرک برای ایجاد وابستگی و اعتیاد به آن کافی است.

کانابینوئیدهای ماریجوانای صنعتی، آگونیستی برای گیرنده های مغزی هستند و با اتصال به گیرنده های مغز، ریه، کلیه و کبد بر سلامت جسمانی و روانی مصرف کننده تاثیر می گذارند که از مهمترین اثرات آن می توانیم به اختلال در حافظه اشاره و افزایش فشار خون اشاره کنیم که مصرف کننده حالتی مشابه سکته مغزی را تجربه کند. مواد اعتیادآور چه مثل شیشه و حشیش محرک باشند یا مثل هروئین و تریاک مخدر، صدمات فراوانی بر جسم و روح مصرف کننده وارد می کنند اما فشاری که مصرف کمیکال بر جسم بیمار وارد می کند بیش از همه ی مواد اعتیاد آور است.

کمیکال

عوارض مصرف کمیکال

عوارض مصرف کمیکال

عوارض مصرف کمیکال طیف گسترده ای از بیماری های روانی و جسمانی را در بر می گیرد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

سرگیجه

حالت تهوع

اختلال یادگیری

گوشه گیری و تنهایی

توهم دیداری و شنوایی

اختلال و بیماری های روانی

عدم مسئولیت پذیری و انزوا

صحبت کردن نابجا و بریده بریده

اختلالات عصبی، نوسانات احساسی

کاهش سرعت و قدرت عکس العمل

اختلال در یادآوری خاطرات و حافظه

خیال پردازی و زندگی در دنیایی خارج از واقعیت

افزایش فشار خون، ضربان قلب و تجربه کما مانند

شل شدگی عضلات و عدم تعادل در انجام کارها فیزیکی

اما از آنجایی که مصرف کمیکال اختلالات گسترده ای بر سیستم عصبی مصرف کننده وارد می کند مصرف آن با دوز بالا خطر اوردوز و مرگ را به همراه دارد. همچنین مصرف این روانگردان باعث تغییراتی در DNA مصرف کننده می شود و خطر ناباروری را افزایش می دهد.

اختلال حافظه، توهم، کما، اوردوز یا مرگ برخی از عوارض مخرب مصرف کمیکال می باشد و برای جلوگیری از بروز آن باید هرچه زودتر اقدام به ترک و درمان کنید. ترک کمیکال باتوجه به عوارض مخرب آن بر سیستم عصبی مصرف کننده نیاز به دریافت خدمات مشاوره ای، روانشناسی و روانپزشکی دارد تا بیماران بتوانند علاوه بر درمان جسمانی به درمان صدمات وارد شده بر سیستم عصبی و روان خود کنند. به همین منظور ترک کمیکال در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظر بهترین مشاورین و روان درمانگران و کادر درمانی مجرب با پرستاری شبانه روزی مطابق متدهای درمانی جهانی انجام می گیرد. توجه داشته باشید که هرگونه ترک خودسرانه و خود درمانی می تواند باعث بروز علائم ترک در مصرف کننده شود که جلوگیری از بروز این علائم، خود از اصلی ترین دلایل بازگشت بیماران به مصرف می باشد.

کلینیک ترک اعتیاد

علائم ترک کمیکال

علائم ترک کمیکال

تشنج

افسردگی شدید

اختلالات روحی

گریه های دائمی

گوشه گیری و انزوا

تکرار دائمی حرف ها

بیان کلمات غیرمتعارف

کلینیک ترک اعتیاد

ترک کمیکال

ترک کمیکال

اعتیاد به کمیکال وابستگی جسمانی و روانی زیادی دارد به همین جهت درمان و ترک آن نیاز به دریافت خدمات روان درمانی دارد و ضروری است که در مرکز ترک اعتیاد انجام بگیرد و هرگونه ترک خودسرانه و خارج از نظارت پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت مصرف کننده داشته باشد.

ترک کمیکال یکی از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور می باشد و بصورت تخصصی زیر نظر بهترین درمانگرهای اعتیاد شامل تیم پزشکی جهت جلوگیری از عوارض ترک کمیکال، تیم روانشناسی با هدف آموزش بیمار جهت کنترل وسوسه و جلوگیری از لغزش دوباره و روانپزشک ترک اعتیاد با هدف کنترل علائم روانی بیمار انجام می شود تا علاوه بر درمان جسمانی، مشکلات روانی و روحی بیمار نیز درمان شود و با اصلاح چهارچوب های ذهنی خود بتواند یک زندگی بدون مصرف دوباره مواد مخدر را از سر بگیرد و تبدیل به یکی از اعضای عادی جامعه و خانواده شود.

جمع بندی نهایی

کمیکال مخدری بسیار قوی است که مصرف آن علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی شدید ایجاد می کند به همین جهت ترک کمیکال نیاز به دریافت خدمات مشاوره ای و روان درمانی در مرکز ترک اعتیاد دارد.

درمان اعتیاد و سم زدایی کمیکال در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره توسط بهترین کادر روانپزشکی، متخصصین علوم اعصاب شناختی، پزشکان متخصص در رشته های قلب، عفونی و ریه، تیم روانشناسی، روان پرستار، پیراپزشک و پزشک عمومی و تیم پرستاری انجام می پذیرد و با استفاده از روش های نوین درمانی و امکانات بروز و پیشرفته نظیر بیوفیدبک، نوروفیدبک و آر تی ام اس ضامن حفظ سلامت بیماران و درمان بی بازگشت آنها باشیم. از ویژگی های دیگر کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می توانیم به ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد و بخش بستری مجزا برای بانوان و آقایان، امکانات رفاهی، ورزشی، تفریحی، بیمارستانی و بخش ICU، ویزیت بالینی روزانه، خدمات درمانی شبانه روزی و پیگیری های بعد از درمان اشاره نمود که هدف اصلی ما رعایت منشور حقوق بیمار و خانواده آن می باشد تا با فراهم آوردن بهترین امکانات درمانی و رفاهی شرایط بی نظیری جهت درمان بیمار فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *